Keresés

Részletes keresés

pagrus Creative Commons License 2007.05.20 0 0 59
Én voltam, sőt, a 2x32 hangszórós panelhez már megvan a 64 Samsung hangszóró 100 Ft/db áron :)
Előzmény: vacumtube (58)
vacumtube Creative Commons License 2007.05.20 0 0 58
Ugylátom atisztelt forumozok közül alig voltak vásárhejen, pedig volt látnivaló böségesen. Ha lessz egy kis időm rakok föl képeket.
Koscso_F Creative Commons License 2007.05.19 0 0 57
Mostan érkeztünk meg a müncheni high-end kiállításról. A tavalyi pörgősebb hangulathoz képest most egy kicsit apatikusabb volt a hangulat. Minimális igazi újdonságot találtunk, de azért egy pár fotó készült, majd felrakjuk. A szokásos videot elkezdtem, de olyan hasonló volt minden a tavalyihoz, hogy pár perc leforgatása után abba is hagytam.

Azért most sem jöttünk üres kézzel, lehet fogtunk egy nagy halat, egy erősen innovativ, idehaza ismeretlen, ámde 30 éve létező hangfalgyártó nagy hatásfokú, csöves és kisteljesítményű erősítő barát termékeinek formájában. Majd biztosan pletykálgatok róla itt-ott még a megfelelő topikban. Nagyon-nagyon fogja szeretni az akkus dolgainkat.
spacc Creative Commons License 2007.05.16 0 0 56
Ez yoooo!


Kyr nagykövet A Kyrr nagykövet a Deep Space Nine-ból majd 25 ezer dodóért...
Előzmény: Koscso_Ferenc (55)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2007.05.16 0 0 55
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.09.28 0 0 54
Fent van egy csomó fotó a milánói és a londoni hifi kiállításokról.

Penna honlap

Koscsó Ferenc
Penna
big-dewil Creative Commons License 2006.09.18 0 0 53

Irigyellek.

Egyik másiknak nagyon jo hangja wolt, még a kamera mikijén is átjött némileg.)))

Előzmény: Koscso_Ferenc (52)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.09.18 0 0 52
Milano Top Audio/Video 2006 kiállítás video

wmv file, kb 65 MB, ha valakinek másképpen is kell szóljon.

kf
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.05.28 0 0 51
Fent vannak némi videók is, külön egy kis összefoglaló a Naim bemutatójáról és egy másik az általánosságokról. Többféle felbontásban. Ha valaki mégsem tudná egyiket sem megnézni, pedig nagyon akarná, akkor írjon és generálok még valami más mediafile-t is.

Itt nézhető meg.

Koscsó Ferenc
Penna
spacc Creative Commons License 2006.05.27 0 0 50
Natessék!  lebuktam.... :DDDDDD
Előzmény: Koscso_Ferenc (47)
krizsi_l Creative Commons License 2006.05.27 0 0 49
A képek egy töredékét megnézve az a benyomásom támadt, hogy a life-style hifi után megszületett a life-style highend.
big-dewil Creative Commons License 2006.05.27 0 0 48

Nagyon szépek a gyaluk, de biza enyim le nem cserélném egyikre sem.

-Na jo, egyikre mégis, de csak ha egy, az egyben cserélnék...)))

Amiben az egyik kar az SME V-ös, meg olyan randa rézböl wan a tányér...)))

Előzmény: Koscso_Ferenc (47)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.05.27 0 0 47
Pár szát fotó a hétvégi, még vasárnapi megtekinthető müncheni high-end audio kiállításról. A szokásos módon megjegyezném, hogy a képek némi pártosságot mutatnak az általunk is kedvelt/ forgalmazott termékek irányába. Akit ez zavar, az semmiképpen ne klikkeljen az alábbi linkre.

A hét elején még talán lesz egy pár fotó süketkoma képeiből is. Meg forgattunk egy kazettányi hdtv felbontású videót is, abból is lehet összerakok valamit a hétvégén talán.


Spacc kollégára is gondoltunk, ezt a képet kifejezetten neki csináltuk. Mennyivel arisztokratikusabb ez az írásmód.




Koscsó Ferenc
Penna
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.02.14 0 0 46
Nem tudom nem illetlenség-e, erre itt felhívni a figyelmet, de a 2006 januári las vegasi CES kiállításról szóló fényképes beszámolónk már a második részénél tart hififalván.

Az első rész itt olvasható.

A második rész pedig ma került fel.

Koscsó Ferenc
Penna-Média Kft.
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.11.24 0 0 45
Egy igen rövid video a hifi kiállítás Penna standjáról. Még fotók is lesznek, ha kis levegőhöz jutok.
spacc Creative Commons License 2005.11.21 0 0 44

Phuuuu..... ez a fószer milyen anyagot szok szívni?

Nomeg ide a rozsdás bökőt, hogy még mindég nem találta meg az igazi hangot... :)))

Előzmény: Koscso_Ferenc (43)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.11.21 0 0 43
Hátha érdekel valakit.

Beszámoló a Vacuum Tube Valley újság hifi kiállításáról az elmúlt hétvégéről.


Itt.
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 42
1. A nagyobbik doboz, amit Primary Drive-nak hívnak, kb 1.5m forint lesz, a kisebbiknek még nincs sem ára sem neve, bár akár Secondayry Drive-nak is lehetne hívni.
2. A lemezjátszó Master Disk névre hallgat és kar nélkül kb 2.9m forint, karral 3.4m körül várható.
3. A Naim integrált n-Vi névre hallgat és sajna csak a Naim által mostanság használt sötétszürke színben rendelhető.

A 989 kínai akcentussal is elég jó doboz.
Előzmény: Törölt nick (41)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 40
Sajnos az nem Quad, hanem a Paravicini saját fejlesztésű, <a href="http://www.ear-yoshino.com/news/news.asp?ID=105" target="_blank">Primary Drive</a> névre hallgató hangfala.
Aszondta az öreg Tim, aki nagy Quad hívő, hogy véleménye szerint minden jellemzőjében jobb, mint a Quadok, nagyobb dinamikát teljesítményt kezel, miközben szélesebb sávon keresztül működik és nemcsak tengelyirányból hallgatható, megtartva a jól ismert előnyeit persze az eredetinek. Úgy fülre elég hasonlóan szólt, mint ahogy az emlékeimben a Quad hang él, de ez persze semmit nem jelent. Ennek kapcsán elmondta azt is, hogy a Quadot tulajdonoló IAG csoport az újabb sorozatot, a 989, 988-t már Kínában gyártja és ez indítottta arra, hogy kifejlessze a saját hasonló előnyöket kínáló változatát.

Előzmény: Törölt nick (38)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 37
Hölgyek és Urak!

Most valami olyan következik ami még talán nem volt:

videós beszámoló a londoni hifi showról.

Innen lehet letölteni a különböző darabokat, változatokat.

Apple OS X oprendszeres G5 gépen csináltam a szerkesztést és a tömörítést, ami MPEG-4 formátumú video és 128 kb AAC audio. Elméletileg Windows operációs rendszerű pc-ken is tudni kellene lejátszani a Windows Media Playerrel, de ha még sem menne, akkor letölthető az ingyenes Quicktime for Windows 2000/XP, amivel biztosan lejátszható, nem kell hozzá nagyon erős gép sem.

Ha valaki nem szereti a Windowsos gépén a Windows Media Playert vagy Linux vagy Unix operációs rendszeren akarná lejátszani, akkor is van ingyenes lehetőség: a VLC vagy az MPlayer.

HA valaki kiváncsi a felvételek alatt a vágás során meghagyott eredeti hangra, akkor tudok csinálni nagyobb felbontású H.264 vagy MPEG-2 video tömörítésű változatokat is, az eredeti tömörítetlen 48k, 16 bit hanggal. Emlékeim szerint nagyon jól vissza adja az ott kapott benyomásokat, kifejezetten tanulságos lehet ha csak villanásnyira is, de belehallgatni az eredeti atmoszférába. Ha valaki nem rendelkezik az ezen nagyobb felbontású kb 500 MB nagyságú file-ok letöltésére alkalmas Internet hozzáféréssel, akkor küldök DVD-t.

Az anyagok különösebben gondos szerkesztésére, szinkorrekciójára, feliratozására sajna nem volt időm, a fényviszonyok meg teljesen alkalmatlanok voltak komolyabb minőségű felvétel készítésére. Nem akartam a zenét hallgatókat sem zavarni, ezért a beállítások bizony esetlegesek. Kérem ezt elnézni.

Ez most egy kisérlet, ha van igény akkor máskor is forgatunk, ha lehet még egy kicsit gondosabban. Az sem kizárt, hogy a következő kiállításokról az igényesek akár HDTV felbontású anyagot is nézhetnek majd, ha tetszett ez a mostani.

Koscsó Ferenc
Penna-Média Kft.
drnyulas Creative Commons License 2005.09.25 0 0 36

Oh jeh!

De remélem Feri péntek estig megteszed.:-)))

Előzmény: Koscso_Ferenc (34)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.09.25 0 0 34
Még nem volt bátorságom megnyitni a levelező szoftvert... De be fog következni egyszer és válaszolok.
Előzmény: drnyulas (33)
drnyulas Creative Commons License 2005.09.25 0 0 33

Feri!

A leutazás ügyében írtam mailt.

ha kipihented magad, válaszolj.

Köszi!

Előzmény: Koscso_Ferenc (32)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.09.24 0 0 32
Gyakorlatilag válogatás és retusálás nélkül majd' 300 fotó a londoni hifi kiállításról.
A teljesség igénye nélkül, leginkább az általunk forgalmazott cuccokról, de azért van más is benne.

Link itt

Koscsó Ferenc
Penna-Média Kft
tere Creative Commons License 2005.05.09 0 0 31

dCS :D jóóó...

 

Ebben az emuban, amit linkeltem, ezek vannak:

-A/D: AKM AK5394
-D/A: CS4398
-OpAmp: JRC2068

 

A helyzet az, hogy a legolcsóbb a 1212m lenne de ez belső kártya, tehát eleve kuka. A 1820m drága, de külső és tényleg jó. Viszont a phono bemenete nem egy világszám, úgyhogy azt nem nagyon lehet megúszni. Egy ideje már tervezek építeni egy (talán jó) előfokot AD SSM-2018-ból, csak nincs időm rá.

Tény, hogy vannak ettől jobb konverterek is, de azok ára a csillagos ég... :D Én azért választottam ezt az eszközt (1820m) mert hallgatni is, dolgozni is tudok rajta viszonylag jó minőségben.

Előzmény: Koscso_Ferenc (30)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.05.09 0 0 30
Csináltunk pár évvel ezelőtt ilyen kisérleteket dCS konverterekkel, Tascam profi cd íróval, Michell Orbe lemezjátszóval, Transfiguration Temper hangszedővel, Audio Research Phono 3 előfokkal és csupa Nirvana kábelekkel. Sajnos az így írott cd-ket kölcsönadtam valakinek, aki elfelejtette visszaadni, pedig eszméletlenül jól szóltak. Semmi nem volt meg a felvételben a CD-re jellemző keménységből, egy picit a dinamikája lett kisebb, de éppen csak egy leheletnyit. Azóta is töröm a fejem, hogyan lkehetne valami hasonló eredményt kisebb ráfordítással elérni.

Koscsó Ferenc
Előzmény: tere (29)
tere Creative Commons License 2005.05.08 0 0 29

Igen, ez sajnos nem tud 176-ot. :-/

A DVD az OK.

Előzmény: Koscso_Ferenc (28)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2005.05.08 0 0 28
A 44.1-re 176 kHz-en kellene mintát venni, az jobban fog szólni, mintha 192-ről konvertálod le 44.1-re. Ezért gondolom, hogy DVD-re kellene írni, mert ott megtartható így a 96 kHz/24 bit különösebb furmányolás nélkül.

Koscsó Ferenc
Előzmény: tere (27)
tere Creative Commons License 2005.05.08 0 0 27

Jaaa, ez csak PC-n megy, macre nincs drivere. :-/ Viszont tapasztalatból mondom, hogy ha mintavétel konverziót kell csinálni, az jelentős minőségromlással jár! Én is úgy gondoltam, hogy a CD-e szánt anyagot 24/192k-n beviszem, utómunkázom, aztán visszaalakítom 16/44,1-re, de úgy veszem észre, hogy 24/44,1-en felvéve, utómunkázva, majd 16 bitre alakítva sokkal jobb hangot kapok!

Persze a nagy felbontású mentés -ha így is hallgatod vissza- nagyon jóóó! 24/192-n brutáljól szólnak az LP-k is. Ha csak lemezt hallgatok és nincs kedvem dugdosni, akkor az emut átkapcsolom 192-re és úgy hallgatózom. :)

Előzmény: Koscso_Ferenc (24)
tere Creative Commons License 2005.05.08 0 0 26

Aszongyahogy... ez Firewire port, 8 I/O, S/Pdif v. AES-EBU, optikán & koaxon, 2 TFPro mic in, phono in is, külön D/A + erősítő fejhallgatóra... hátránya, hogy PC nélkül csak egy dög.

 

http://www.emu.com/products/product.asp?maincategory=754&category=754&product=2211

 

Én elégedett vagyok vele. :D

Előzmény: Koscso_Ferenc (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!