Keresés

Részletes keresés

Szilvianyu3 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 44

Sziasztok !

Van esetleg olyan aki itthonról külföldre ment (pl.Ausztriába ) Bv-skét dolgozni mostanában?

Szükségem lenne néhány infóra ezzel kapcs.

Előre is köszi.

távolság Creative Commons License 2011.08.14 0 0 43

Van esetleg közöttetek olyan, aki a Pálhalmai BV-ben dolgozik? Nőket milyen munkakörökben foglalkoztatnak a BV-kben?

jó hír Creative Commons License 2011.01.18 0 0 42

nagyon ül ez a fórum...mi van?

grottenthaler Creative Commons License 2010.10.23 0 0 41
Szóval!

Ti miért nem a versenyszférában dolgoztok? Azért mert alkalmatlanok vagytok mindenre. Csak a semmittevésre vagytok jók, olyan munkahelyre, ahol b.....-gatni kell az elítélteket. Sőt még váltáskor számolni sem tudtok, mert a létszám soha nem stimmel!
PadreHun Creative Commons License 2008.11.24 0 0 40
Üdv
most találtam erre a fórumra
Egy üreg intézetben dolgozom vidéken az isten háta mögött
most olvastam a közlönyben hogy a fővárosban meghatározott intézetekben
megadott feltételek mellett maximálva adnak vissza nem téritendő lakásvásárlási hozzájárulást, ami nagyon szép és jó, csak a vidékiek vannak igy hátrányban.

Az új tervezetet olvasva vidékre a fele összeget adnák ha azt megszavazzák, de
miért nem lehetett ezt egyszerre megszavazni és azonnal úgy dönteni, hogy ezzel ne hozzanak előnyösebb helyzetbe egyeseket másokkal szemben?

A pénz nem sok, soros 5 műszakros rendben dolgozom, de semmit sem jelent mert a dulpa ill. tripla nappalok és éjszakák minden hónapban megvannak hiány van pénz nincs a fizetés befagyasztva, jövőre az a pénz amit most kapok jóval kevesebbet fog érni.
Úgy gondolom ha már felesküdtem és végzem a munkám rendesen, elvárhatnék annyit, hogy hogy nem tesznek különbséget ember és ember között az állományban, csak azért mert egyik itt lakik másik ott.

Nem tudom másnak mi a véleménye de sokan dolgozunk vidéken, remélem a szakszervezet is azon lesz hogy ha már annyit nem is de valamit kapjunk mi is vidéken, itt sem ér a forint sokat, nem is keresünk sokat, sokunknak nagy segitség lenne a letelepedéshez.

visszaolvastam és a körl.felügyelő csak felszerelhető az alábbi eszközökkel, nálunk pl egyik sincs, ha szükség van rá elérhető felvehető, de nálunk csak a kulcs és egy rádió van. bár nincs is másra szükség. lassan 10 éve nincs kényszerítő eszköz nálunk a körleten, de szerencsére nem is volt felügyelet elleni támadás.
kshemamkara Creative Commons License 2007.03.22 0 0 39
Én igen.
Előzmény: laya23 (37)
aktedron Creative Commons License 2007.03.19 0 0 38
laya23 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 37
ti bv-sek vagtok?
belic Creative Commons License 2007.01.16 0 0 36
Hello!

es mi van, ha az allam fizeteskeptelenne valik? (Nem olyan abszurd gondolat, mint amilyennek tunik elsore). A maganvallalkozo kiereszti a koztorvenyeseket?

Mivel nem o uzemeltet, ezert nem o ereszti ki a koztorvenyeseket.

Bel
Előzmény: Zicherman Istvan (33)
kshemamkara Creative Commons License 2007.01.13 0 0 35
Ht ez jó kérdés, már most is csak tengődik a bv.Az éves szükséglet töredékét kapják az intézetek fenntartásra,ezen fellül meghatározzák nekik, hogy hány millkát kell előteremteniük önerőből.Szerintem ki kéne használni a bentlévőket és pénzhamisításba kezdhetnének:)
Előzmény: Zicherman Istvan (33)
aktedron Creative Commons License 2006.12.16 0 0 34
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.11.30 0 0 33
es mi van, ha az allam fizeteskeptelenne valik? (Nem olyan abszurd gondolat, mint amilyennek tunik elsore). A maganvallalkozo kiereszti a koztorvenyeseket?
Előzmény: kshemamkara (30)
Arwen84 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 32

Sziasztok!

 

Ha valakinek megvan az új büntetés-végrehajtási törvény tervezete, küldje el légyszi! kicsicsillag84@freemail.hu

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.24 0 0 31
Hát rohadt kevés.közel 300 munkaóra jön ki ezzel a beosztással.És ezért 60?Egy normál napi 8 órás jelent havi 160 órát,amivel elvileg lehet keresni a minimálbér körül.Szóval kb ennyiért 2x annyit szívni szerintem igen nagy átbaszás.
Előzmény: Wild_Bear (28)
kshemamkara Creative Commons License 2006.10.19 0 0 30
A magánbörtönt, csak bérelné az állam.Vállalkozó felépíti,a bv.müködteti.
Előzmény: Emen (29)
Emen Creative Commons License 2006.10.11 0 0 29
Hogy áll a magánbörtön épités kérdése?Szvsz ez elég sok visszaélésre adhatna okot,nem?Gondolok a beutaltak egyéni kiváltságaira,a korrupciora,stb.Hogy tudja az állam biztositani magánintézményben azt amit állami intézményben sem tud?
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.09 0 0 27
Azért azt megkérdezném az úriembertől,hogy hol kap ő 24-48 ban 60 ezret.Ez kicsit viccesen hangzik,nemde?
kshemamkara Creative Commons License 2006.09.27 0 0 26
Beszélgessünk. Mi érdekel?
Előzmény: feleség01 (25)
feleség01 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 25
Sziasztok!
Miért halt meg ez a fórum? Senki nem ír már ide? Jó lenne újra felmelegíteni ezt a témát!!! Remélem nem csak engem érdekel!
zoltan1222 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 24
Kagabor

A tiszth.= tiszthelyettes
A körletfelügyelőknek gumibot,bilincs,gázsp. a felszerelésük.
Nem jellemző a felügyelet elleni támadás

üdv. zoltan1222
kagabor Creative Commons License 2006.01.12 0 0 23

zoltan1222:

 

"tiszth.képző isk." = tiszthelyettes képző iskola?

 

Köszi az infókat. Egyelőre elállok a dologtól; a megélhetésre kell koncentrálni, annak meg megteszi egy egyszerűbb, közelebbi, és veszélytelenebb meló is, ami nem sokkal fizet kevesebbet, vagy ugyanannyit.

 

Utolsó kérdésem: van ezeknél az őröknél kényszerítő eszköz (pl. gumibot), vagy nem lehet, hátha megkaparintják a fogvatartottak?

 

Köszi: kagabor

zoltan1222 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 22

Kagabor

 

Az a  speciálisnak nevezett tanfolyam az alapfokú tiszth.képző isk.

150e fizetést nem kaphat a körletfe. valószínüleg főfe. az illető.

Ha mégis ennyit kapott az valószinüleg a túlóra kifizetése miatt.

 

üdv zoltan1222

kagabor Creative Commons License 2006.01.11 0 0 21

Hi!

 

Kaptam egy rövidke választ osztályvezetőtől, hogy 35 év alatti, min. középiskolai végzettségű, ilyen-olyan alkalmasság mellett lehet valakiből ilyen őr. A baj, hogy egy "speciális tanfolyamot" is el kell végezni hozzá, BP-n.

 

Tudja valaki, hogy miből áll ez a tanfolyam, és hogy meddig tart? Innen BP enyhén szólva távol esik...

 

Egy ismerősöm éppen tegnap mondta, hog az ő nagybátyja(?) is belső őrként dolgozik, és 150 körül kap! Ez elég szép összegnek tűnik....

 

kagabor

petike23 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 20

Hali!

 

60 EVÁsan az 50.400,- tisztán, mínusz a könyvelő.

De csa két év múlva lehetsz EVÁ-s..

Előzmény: kagabor (18)
zoltan1222 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 19
Kagabor

A fizetése nem több a körlet felügyelőnek 1/2 szorzó
Ember válogatja,hogy meddig birja idegekkel,egy biztos nem beszari embereknek való meló.
Vannak akik 1 hét múlva leszerelnek.
Vannak akik meg éveket dolgoznak itt.
Én szerencsés vagyok mert kábszeres kutyával melózom és csak ezt a munkát végzem.

De tényleg az a leg jobb ha be mész a leg közelebbi dutyiba érdeklődni.
De vidéken nem sok esélyed van felszerelni ,töbnyire kihalás alapon vesznek fől .
kagabor Creative Commons License 2006.01.06 0 0 18

Petike23:

 

Ezt a tevékenységet 80-90%-ban vállalkozóként végzik. Ezt is 4 objektumőrtől / portaszolgálatostól hallottam, akik (al)vállalkozóként dolgoznak ott, és azt mondták, hogy havi szinten kb. ennyit kapnak. Evások mind. Sajnos a vállalkozásokról, adózásról vajmi kevés ismerettel rendelkezem, így sajnos további kérdésekre nem tudok válaszolni ezzel kapcsolatban. :(

Egy volt Fegyveres Biztonsági Őrség (FBŐ) tagtól -ami már azt hiszem, nem is létezik- azt hallottam, hogy náluk is ilyen 24-48-as beosztás volt, fegyverrel teljesítettek szolgálatot, X helyen objektumot őriztek, és kellett mellette kiegészítő munka, hogy biztosítsa a gyereknek meg a feleségnek az emberi megélhetést.

 

 

Zoltan1222:

 

Köszi az eddigi felvilágosítást! Majd felhívom a veszprémieket, vagy megbeszélek velük egy találkozót, és ott letisztázom azokat, amiket itt nem lehet. De addig is feltennék még néhány kérdést, hátha válaszolhatsz rájuk:

 

- A HSZT-ben nem nagyon igazodok el. A belső őrök illetménye nagyobb, mint a többieké, a veszélyesség miatt, nem?

 

- A belső őröknek milyen megterhelő a munkájuk? Milyen gyakran kell intézkedni, vagy kell-e egyáltalán? Volt magasrangú rendőr ismerősöm mondta, hogy 1,5 - 2 évig bírja egy ilyen őr idegekkel a munkát.

 

Köszönöm a válaszokat mégegyszer.

 

Üdv: kagabor

zoltan1222 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 17
Petike

Felejtd el a 24/48 nem létezik
A 70-80 meg van ,de ha a túlorát kifizetik véletlen akkor több is lehet .

A 24/48 ról csak annyit ,hogy be lehetne zárni a börtönöket mert nincs ki őrizze őket.
Ebből adódik,hogy órba -szájba vissza rendelnek amig a törvény engedi" túlóra"
petike23 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 16

"1.: Forintosítva mennyit lehet keresni? (60-at kapnék objektumvédelemért 24-48-as munkarendben.)"

 

Bruttó vagynettó ?

Előzmény: kagabor (14)
zoltan1222 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 15
Kagabor

Azzal kezdeném,hogy ez nem egyszereűen munka,a munkáért fizetést kapsz.

A fizetés: a HSZT alapján történik.

A munkarend: 12 órás,vagy 8 órás
-----------------------------------------------------------------------------------
A munkáról: vannak kötött őrhelyek pl.torony ,kapu,EZK,stb./ külső őrség/

A körleten szólgálatott teljesítők 12h a fogvatartottakkal vannak./ belső őrök/

Vannak a kutyavezetők: járőr kv. és kábítószer-kereső kv./ biztonsági osztályhoz tartoznak/


irodai beosztottak pl. nyilvántartó, letét,foglalkoztatás,stb.

Bővebben azért nem írhatok mert a titoktartási kötelezetség nem teszi lehetővé,illetve nyitott a topik ami azt jelenti,hogy büntetett előéletű emberkék is
olvashatják.

üdv. zoltan1222
kagabor Creative Commons License 2006.01.06 0 0 14

Zoltan1222:

 

Sajnos nincs MSN-em, mert nem lenne időm huzamosabb ideig a gép előtt ülni. (3 hét van vissza vizsgáig, és sokat kell még tanulnom.)

 

Veszprém megyében lakom. A Veszprémi Börtönről régen azt hallottam, hogy a leg túlzsúfoltabb és egészségtelenebb az országban, de kb. 2003-tól felújították, és sokkal tágasabb, modernebb lett.


Egészségi és fizikai állapotom rendben van. 23 éves vagyok, széles háttal, némi önvédelmi tudással, és nem egy besz*ri, de nem is eszetlenül bevállalós.

 

Február - március-tól dolgoznom kell, és úgy szeretném megválasztani a munkámat, hogy pénzt is keressek, és az érdeklődésemet is kielégítse. Ezért érdekel, hogy:

 

1.: Forintosítva mennyit lehet keresni? (60-at kapnék objektumvédelemért 24-48-as munkarendben.)

 

2.: Milyen a munkarend? 6-8-12-24?

 

3.: Ténylegesen milyen munkát lehet elvégezni? Hol kell őrködni? Mit kell csinálni?

 

Köszi a válaszokat előre is!

 

kagabor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!