Keresés

Részletes keresés

nebamun Creative Commons License 2010.08.10 0 0 34
szerintem egyáltalán nem reménytelen. Én a veszprémi piacon vettem meg tavaly 300Ft-ért.
Előzmény: Törölt nick (32)
exponenciális függvény Creative Commons License 2010.05.04 0 0 33
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 32
Nekem is hatalmas kedvencem volt anno a Nyevigák, és persze a többi könyve is. Emlékszem az általánosban senki nem tudta miről beszélek mikor mindig őt jelöltem be kedvenc írómnak :-) A Nyevigákat lehet kapni valami antikváriumban vajon még? megvan egy csomó Delfin, de az nekem is könyvtáros volt...
GrabYourTorchAndPitchfork Creative Commons License 2010.02.05 0 0 31
Gyerekkorom kedvenc könyve volt  A nyevigák.  Olyan érdekes, kellemes volt visszaemlékezni.  Lehet, hogy öregszem?  :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 30
Nem semmi. Bár nem hiszem hogy lopták, sajnos annyira nem ismert TP...
Előzmény: roceskori (29)
roceskori Creative Commons License 2009.01.17 0 0 29

Hm, érdekes új amerikai film lesz:

A mező - a történet egy végtelen terepen játszódik, ahol egymás számára idegenek egy csoportja, látszólag véletlenszerűen odahelyezett tárgyak segítségével valahogy kiutat kell találjon...

Nekem megint csak A Fogadás jutott eszembe...

NevemTeve Creative Commons License 2008.06.11 0 0 28
Nyilván igazad van, hiszen te magad mondtad, de akár fel is sorolhatnál párat TP művei közül, rövid leírással, ajánlással, hogy mit szeretsz benne és miért... az jobban hasonlítana egy értelmes hozzászóláshoz, mint egy felesleges beszóláshoz.
Előzmény: Törölt nick (27)
make me smile Creative Commons License 2007.01.10 0 0 26
Nem azonos vele. Azért ennyivel tartozom neki, habár a fiam osztályfőnöke volt, s ebbéli minőségében őrá egészen más benyomást gyakorolt:-)
Előzmény: Törölt nick (25)
prezzey Creative Commons License 2005.09.08 0 0 24
Nem én mondtam, hogy nem azonos, hanem Endi. Én Endi forrására kérdeztem rá...
Előzmény: Tenser (23)
Tenser Creative Commons License 2005.08.18 0 0 23

Biztos vagy benne, hogy a ket Toke nem azonos?

Az illusztralast is o csinalta a konyveihez, s azok stilusa igencsak hasonlo a szafaris konyvben is.

Előzmény: prezzey (21)
prezzey Creative Commons License 2005.07.27 0 0 22
Miután elküldtem, jutott eszembe, hogy kis képes mesekönyveket is írt, az első dedikálva is megvolt...
prezzey Creative Commons License 2005.07.27 0 0 21
Endi:
nem azonos a ket Toke Peter

Forrás?

Tenser:
én olvastam a Hanyistókot, de általános iskolás koromban, és nem sokra emlékszem belőle. Akkor tetszett, de nem volt olyan egetrengető, mint a Nyevigák, az iskoláskorom egyik nagy olvasmányélménye ;]

Amihez még volt szerencsém tőle: Óriásvilág, Veszélyes szafari, A kocka hatalma, Veszélyes idősík. De messze a Nyevigák volt a legjobb.
sirocco Creative Commons License 2005.07.21 0 0 19

Sziasztok!

Nekem is gyerekkorom jut eszembe Tőke Péterről, a kedvenceim: Veszedelem az ősvilágból és Veszélyes szafári. Igaz az utóbbi nem annyira sci-fi.

Tenser Creative Commons License 2005.06.03 0 0 18
A Kocka hatalma elég gyengusra sikeredett, mindenkinek vannak rossz napjai.
Előzmény: Algol (11)
Tenser Creative Commons License 2005.06.03 0 0 17

Tőke Péter nekem is nagy kedvencem volt annakidején.

Szerintem őt azért nem szokták komolyan venni sci-fi berkekben, mert könyvei kifejezetten gyerekeknek, fiataloknak szólnak. Szereplői legtöbbször gyerekek, akik a sajátos gyermeki gondolkodásukkal csodálkoznak rá a világra, s kerülik el úgy mellékesen az őket fenyegető veszélyeket. Olyan élethelyzetekről ír, melyek tipikusan gyerek és serdülőkorban fontosak. Ahogy a lányokat jellemzi az megfelel egy 12-13 éves kölyök elképzeléseinek, hogy egy tudományos szaklapban dimenziókról olvasott cikket fel lehet használni a mindennapi élet során az sem fordul meg egy felnőtt fejében.

Nemrég olvastam újra az Óriásvilágot - gyerekfejjel -, s nagyon kedves könyvnek találtam még ma is.

Viszont a komoly felnőttek elismerését sose fogja kivívni. Sajnos :(

Mit tudtok a Hanyistók című könyvéről? Egyszer láttam könyvtárban, de elszalasztottam.

amay_light Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15

Sziasztok!

Tőke Péter tényleg jó író; persze szubjektív, szerintem a legjobb magyar sci-fi író a 80-as években. Itt nem esett szó a Veszélyes idősík c. regényéről: ez nem Delfin sorozatos volt, hanem az Editorg adta ki kb. 1988-ban. Szerintem azért az is elég ütős.

Abban lehet valami, hogy képzőművész, mivel a saját grafikáival illusztrálta a könyveit, bár azok szerintem inkább közepesek voltak csak, de azért élvezhetők.

Tényleg, szerintetek a 90-es években Peter Sheldon álnéven politikai bulvárkönyveket írogató Tőke Péter azonos a sci-fi-s Tőke Péterrel? Ha igen, akkor szólni kellene neki ott Győrben, hogy itt az ideje visszatérni a sci-fi-hez, mert már hiányoljuk a stílusát (én legalábbis eléggé).

Üdv,

amay_light

Ayreon Creative Commons License 2005.03.15 0 0 13

Tőke Péter, ha amerikában születik és ott publikál (ez igaz Zsoldos Péterre is) most a legnagyobb fantasy-sci-fi iírók közt emlegetné a világ. Cáfoljatok meg, ha nem igaz, de úgy gondolom, hogy ő előbb írta meg regényét, mint ahogy a Drágám a kölykök összementek film elkészült. Veszedelem az ősvilágból regénye pedig egyik legmeghatározóbb élmény volt gyermekkoromban. Csodás afrikai vadászatai pedig (amikor afrikai medvét, illevte egy afrikában élő dinoszauruszt kerestek) nagyon bemozgatták a fantáziámat gyermekként.

Jómagam is Győrben élek, és több közös imerősünk van, de valami "leányos" szégyenlősség miatt soha nem mertem megkérni őket, hogy mutassanak be egymásnak.  

nosztalgika Creative Commons License 2005.03.13 0 0 12
majd megpróbálok szerezni valamit töle. kíváncsivá tettetek.
Algol Creative Commons License 2004.12.04 0 0 11

Nekem is megvan mindhárom.

+ még a Kocka hatalmát olvastam, de az nem hagyott bennem olyan mély nyomokat, mint a többi.

fs Creative Commons License 2004.08.26 0 0 10

Én is imádtam a Tőke Péter könyveket, de csak az említett 3-mal találkoztam (nyevigák, óriásvilág, veszedelem az ősvilágból)

fs

Előzmény: bettis (7)
verdin Creative Commons License 2004.07.30 0 0 9

Gyerekkoromban imádtam a Nyevigákat, és még most sem kopott meg a varázsuk számomra, nemrég ugyanolyan élvezettel olvastam végig őket.

A Veszedelem az ősvilágból-t és az Óriásvilág-ot is szeretem.

Más nincs meg Tőke Pétertől, miket írt még?

roceskori Creative Commons License 2004.07.29 0 0 8

Ha valaki olvasta a Nyevigákból a Fogadást, annak érdekes lehet (nekem az volt), hogy a gondolat mennyire hasonlít a Kocka c. filméhez, hát még most ua-nak a rendezőnek a Semmi c. filmje. Bár azt még nem láttam, de kiváncsi vagyok, vajon tényleg???

bettis Creative Commons License 2004.07.09 0 0 7

Hali :)

Nekem Tőke Péter gyermekkorom könyvtárbajárós időszakának nagy élménye. Abban az időben (tizenévesen) nagyon sokszor elolvastam a Nyevigákat, az Óriásvilágot és a Veszedelem az ősvilágból (bár ez utóbbi címében nem vagyok biztos). Nemrég újraolvastam őket és még mindig tetszenek :) B.

Tömegember emulátor Creative Commons License 2004.06.07 0 0 6
koszonom az informaciokat

nem tul sok jo magyar scifi irot ismerek, Zsoldos se tartozik kozejuk
Na jo, mondjuk nekem egy Asimov vagy egy Clive Barker se jelent sokat

Annal inkabb Dick, Bradbury stb...

enf Creative Commons License 2004.06.07 0 0 5
Lehet. Meg talán az is közrejátszhat hogy nincs sok bizalmam a magyar írókhoz. Zsoldos Péter kivételével különös érzékük volt ill. van is a gagyihoz.
Előzmény: Nbla (3)
srb Creative Commons License 2004.06.06 0 0 4
Na, hogy ne csak nullázzak, találtam neked valamit:

Tőke Péter Miklós
író, festőművész

Cím: 9022 Győr, Batthyány tér 7.
Email: tokepeter@yahoo.com

Remélem, ennyi elég lesz elérhetőségnek. :-D Ja, a forrás:

Győri művészvilág

Üdv,
srb
(szintén sci-fi-kedvelő egyed)

Előzmény: Tömegember emulátor (-)
Nbla Creative Commons License 2004.06.06 0 0 3
Szia! Akkor túl fiatal vagy. Ha jól tudom, a "Delfin" sorozatban jelent meg az írásai többsége(?) Jók voltak.
Nbela
Előzmény: enf (2)
enf Creative Commons License 2004.06.06 0 0 2
Azt se tudom ki az pedig elég sok tudfant olvastam már! :)
MrJones Creative Commons License 2004.06.06 0 0 1
Sajnos nem.

Node "A lehetetlent megkísérelni sohasem lehetetlen - zümmögött a komputer - És kiderülhet, hogy a látszat csal."

srb Creative Commons License 2004.06.04 0 0 0
0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!