Keresés

Részletes keresés

. kata31 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 17871

Szerintem inkább A helyben és Pesten is aktívak közt kell tapogatózni.Szemesen még sincs drogtermelés..

Előzmény: Törölt sick (17870)
Törölt sick Creative Commons License 2019.08.30 0 0 17870

A Bagolyvár utca közepén gyakran állt a fehér Suzuki a volt iskolaigazgató háza előtt.

Ott is valaki benne volt a drogkartellben?

 

https://m.magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/ha-tudom-hogy-a-vejem-drogot-arul-magam-adom-fel-a-rendoroknek-mondta-a-narancshu-nak-a-balatonszemesi-polgarmester-120542

Kempingez Creative Commons License 2019.07.22 0 0 17869

Régebben azt a parkolót nem nagyon használták. Mi nem jártunk már arra néhány éve, és nem is valószínű hogy mostanában visszatérünk Szemesre. 

Előzmény: . kata31 (17868)
. kata31 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 17868

Egészen elől a kanyarnál gondolod?..az megvan,de soha nem üres..és onnan egy járásproblémás idősnek nagyon távol van a víz... - körbe kell menni,nem egyenesen csak a part..

Előzmény: Kempingez (17867)
Kempingez Creative Commons License 2019.07.16 0 1 17867

A strand mellett volt egy szinte mindig üresen álló parkoló, az már nincs meg? 

Régebben fejtegettem én már ezt a témát. A szállodák vendégei kevesebbet, vagy alig fognak költeni a szemesi üzletekben, vendéglátósoknál, mint a kempingezők. Számuk is nagyságrendekkel lesz kevesebb, lényegében jelentősen fog csökkenni az idegen forgalmi adóból származó, helyben maradó pénz is. 

 

Opcióként számunkra ott volna a Hattyú kemping, sajnos jó előre kellene foglalni helyet. A helyzet az, hogy még most sem tudom pontosan megmondani hogy mikor fogok ráérni. Nem hogy hónapokkal előtte. 

Előzmény: . kata31 (17866)
. kata31 Creative Commons License 2019.07.16 0 0 17866

Talán ha megnézed ott tilalom van. Amúgy mi a központnál onnan elég messze vagyunk..persze autóval az sem igazán gond,de az a zsúfoltság egy öregnek már igen.Szerencse,hogy ma már nincs kerítés a fizető strand körül.,mert akkor rá kellene már lépni az ott levőkre..:D 

 

A kempingre nézve ezt fejtegettem..A szálloda vendéget a szálloda fogja lekaszálni nem a település vállalkozói. Ezen nagyot fog bukni a település bevétele. Közben az elkerített, zsúfolódó part ismét kiesést okoz a hagyományos nyaralósokból. 

A jövő a ráérő emberekre építő településeké,akik a kisgyerekesek szezonfüggetlen szabadidővel és az öregek.

Nekik más kínálat kell,amit másutt lehet megtalálni inkább.

 

Nézd meg Fonyódot..filléres hely volt pár éve,ma meg már lassan a duplája lesz ott egy ingatlan a szemesi árakhoz képest. A falu vagyona is éppen annyit ér négyzetméterenként,mint a települési átlagár.

Előzmény: Kempingez (17865)
Kempingez Creative Commons License 2019.07.16 0 1 17865

Talán akad parkoló a Berzsenyi utcai strand mellett.:) 

 

A kempingeknek egy "bűne" volt, túl értékes a helyük, a drága part menti telkeken. Mellékesen évtizedeken keresztül hangoztatták, hogy a vendégkört illetőleg, minőségi cserét kell végrehajtani, az az a fizetőképesebb réteget kell megcélozni. A kemping mint nemkívánatos olcsó szálláshely, és megszüntetendő nézőpontjukból. Természetesen ez az elv teljesen hamis gazdasági feltételezésekre alapul. De jól hangzik, és illeszkedik a spekulánsok érdekéhez. 

A kempingek egyáltalán nem konkurenciái a szállodáknak, a két célcsoport teljesen más. 

 

Sajnálom, de legyen ez a továbbiakban a szemesi atyafiak gondja. 

Előzmény: . kata31 (17864)
. kata31 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 17864

Ott a pont. Vége a rekord látogató számnak, a kemping nem fogysztó többé a faluban, én meg kereshetek parkolóhelyet,ami í vízhez közel szinte sehol nincs a szezonban, ha a dugó csak a sorompót is jelenti jóindulattal. Ez jobb már nem lehet....és ez senki által ne fog már megváltozni.

Max kitiltják a part környékéről is az autókat. Akkor meg eleve a kisgyerekes és az öreg odébb áll.

Előzmény: Kempingez (17863)
Kempingez Creative Commons License 2019.07.15 0 0 17863

Azt lehet mondani, hogy folyamatosan figyeltem ezt a kemping históriát. Nekem az jött le, hogy először még talán akarta Szemes a kempinget, később már nem is annyira. (Olvasgattam a testületi jegyzőkönyveket. )

Igaz, azt a kérdést is fel lehetne tenni, hogy egy idegent miért is érint ez? Nem mindegy hogy hol veri fel a sátrát, vagy hová állítja a lakókocsiját? 

Vannak egyszeri, és rendszeresen visszatérő nyaraló vendégek, ez utóbbiak közzé tartoztunk, 1985 től kezdődően. 

Ennyi idő után már úgy éreztük, hogy hazaérkeztünk. ...

 

A parkolási lehetőségekhez sokat nem tudok hozzászólni, ugyanis a kempingben parkolt az autóm, érkezésünktől a haza indulásig. Pont az volt a Lidó, és Szemes nagy előnye hogy néhány perc alatt bárhová el lehetett jutni gyalog is.

Ez a szokásom megmaradt máshol is, nem vagyok hajlandó a röpke nyaralási időmet autóban dugóban ülve, és  idegeskedve szabad parkolók keresésére tölteni. 

Két éve hogy Szemesen jártunk utoljára, akkor kint voltunk a Vadvirágban, az meg olyan mintha nem is Szemesen volna. Csak egyszer voltunk bent a központban. 

 

 

 

 

Előzmény: . kata31 (17862)
. kata31 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 17862

Mert ,ahogy ma anyukám én sem fogok tudni menni..és hova a fenébe tudok ma megállni kocsival a strandhoz közel?...persze tudom Öszödön..Mi a központban vagyunk, így el kell gondolkodni..

 

Amúgy kemping:-Az azért megvan,hogy Szemes vendégéjszakái,amivel úgy döngetett a statisztikákban a kempinghez kötődtek?..Innen egy feledős,de zsúfolt partú Helység lesz...pedig akarta a település,hogy ne így legyen

Előzmény: Kempingez (17861)
Kempingez Creative Commons License 2019.07.14 0 0 17861

Nem teljesen értelek, miért ne költözhetnél le? :) Mi a megszűnő kempingek miatt, voltunk kénytelen feladni a szemesi nyaralásunk. 

Előzmény: . kata31 (17860)
. kata31 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 17860

..pedig öregebben leköltöznék én is anyum szülőfalujába,ahova most ő nem megy vissza lehet..

Előzmény: . kata31 (17859)
. kata31 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 17859

Szemesen a baloldaliak a fideszt tolják..de a fenét sem érdekli a Pestről(is) nagypolitizálás a faluban(arra van vagy hat facebook csoportjuk..Van elég sírni való nélküle is. Én pl azon gondolkozom 50 évesen, hova menjek tovább,hiszen itt gyerekeskedtem minden nyáron. Ma anyumat nem tudom levinni fürödni kocsival,aki 80 éves elmúlt,hogy ne gyalogolnia keljen messzire,ami neki gond. Nemsokára magam leszek ebben a helyzetben.Kisgyerekkel sem más a helyzet.

Előzmény: Törölt sick (17850)
Kempingez Creative Commons License 2019.06.23 0 0 17858

Szemes ideális üdülőhely, mi is 85-óta rendszeresen jártunk ide. A mi történetünk is itt kezdődött, a gyerekeink is itt ismerték meg a Balatont. Amíg volt a Lidó addig közel egyértelmű volt hogy nem is lehet más csakis Szemes ha Balatonra megyünk. Néha el kell engedni az életben bizonyos dolgokat, most Szemes volt soron. 

Bizonyos szempontból van előnye is, új helyeket ismer meg az ember. Szinte minden nyaralásunk egyforma volt, csak közben felnőttek a gyerekek. 

 

bendediver Creative Commons License 2019.06.20 0 0 17857
Szia! Sajnos itt kell válaszolnom Neked, mert a Facebook engem is bedarált hétfőn, minden ok és indok nélkül.
A Korpássy birtok még ma is működik, de egyre jobban csak fanatikus nosztalgiázók és az olcsó szállátst keresők látogatják a helyet.
Meghitt hangulat azért még akad, főleg, ha erre jársz és iszunk egy sört! 😀
Üdv: BB
Előzmény: szpsz911 (17855)
Törölt sick Creative Commons License 2019.06.20 0 0 17856

A Szabadság utcai úttesten miből van a fehér csík?

Előzmény: kentersturz (17854)
szpsz911 Creative Commons License 2019.06.20 0 0 17855

Sziasztok!

 

Előre elnézést kérek az egykori létrehozó jogán beírt, talán csöpögős és öncélú posztomért.

Az apropót csak az adta, hogy idén 20 éve, hogy beleszerettem Szemesbe, ekkor nyaraltunk ott először. Egy éve voltunk együtt, fiatalok és bohók. Első közös nyaralásunk célpontja lett a település, melyet annyira megszerettünk, hogy még hosszú évekig visszajártunk. 1999 nyarán az Éden Villa és Kemping (Fő út 2) volt a szálláshelyünk, még élt a néni, a Korpássy Péter anyukája. Így utólag visszagondolva nagyon banális ezt az első nyaralást túlfetisizálnom, de nagyon nagy idők voltak azok. Ez úgy tartott egészen 2010-11 környékéig. Egyszer-egyszer kipróbáltunk mást is, de Szemes és az Éden volt az örök.

De sajnos immár 6 éve nem is vagyunk része egymás életének és ennél mégtöbb idő, amióta nem nyaraltam Szemesen. Egyedül menjen nyaralni a rosseb 47 évesen…

Amúgy gyakorló szemesjárók és helyiek! Az Éden ott a főúton megvan még? A meghitt hangulat a faluban megvan még? Nem is tudom, milyen hatással lenne rám, ha ennyi év távlatából elmennék oda.  

kentersturz Creative Commons License 2019.06.12 0 0 17854

https://24.hu/fn/gazdasag/2019/06/12/balatonszemes-drog-polgarmester-elhatarolodas/

 

 

' A településen nem tapasztaltam drog szállítására, forgalmazására vagy fogyasztására utaló jeleket, így az eset különösen megdöbbentő és felháborító.'

 

 

Ez tecc! :D

kentersturz Creative Commons License 2019.06.08 0 0 17853

Bócsi indulna?!

Előzmény: Törölt sick (17852)
Törölt sick Creative Commons License 2019.06.07 0 0 17852

Egyértelmű: korunk legnagyobb szemesi újságosa.

Előzmény: kentersturz (17851)
kentersturz Creative Commons License 2019.06.07 0 0 17851

Ezek után ki lesz a polgi Szemesen? Úgy látom, te bennfentes vagy.

Előzmény: Törölt sick (17850)
Törölt sick Creative Commons License 2019.06.07 0 0 17850

Soros.

Juncker.

Timmermans.

Gyurcsány.

Elmúlt 8 év, de csak a 2010 előtti.

Előzmény: kentersturz (17849)
kentersturz Creative Commons License 2019.06.07 0 0 17849
. kata31 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 17848

Ügyfélkapun ingyenesen lekérhető a tulajdonlap,vagy a földhivatalban van ingyenes betekintés.Pénzért bármely ügyvéd,közjegyző,de egy önkormányzat is meg tudja nézni a Takarneten.

Előzmény: virág3919 (17847)
virág3919 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 17847

Sziasztok,

Tudnátok segíteni, hogy kinek a tulajdonában van az alábbi ingatlan? :)

Köszi!

. kata31 Creative Commons License 2019.03.08 0 0 17846

Nem mintha földhöz vágna,de kissé kényszerítés szagú kiadás.. Főleg elszármazottként,hiszen úgy kell elmenjek majd Szemesről,hogy engem valóban odaköt valami.

Előzmény: . kata31 (17845)
. kata31 Creative Commons License 2019.03.08 0 0 17845

..hát tudod,mikor októberben közlöm a levélcímem,aztán februárban végrehajtót kell fizetnem,mert a rossz címre szólít fel adót fizetni a település,az már elég szar. Ha nem nyaralási időben küldik a csekket,talán nem is fejeltem el..na!

Előzmény: Kempingez (17843)
kentersturz Creative Commons License 2019.01.22 0 0 17844

https://index.hu/sport/2019/01/22/orban_egy_tollvonassal_elvette_a_sportra_juto_tao-tamogatas_felet/

 

Na, lőttek a röpicsarinak! :(  Se lagúna, se lófasz, hátha visszajönnek az oroszok, akkor talán lesz marozsenoje.

Oszt jónapot.

Kempingez Creative Commons License 2019.01.18 0 0 17843

Talán nem minden sz*r  Szemesen, de nem igazán szeretném végignézni, ha nem muszáj ezeket a mi szemszögünkből, negatív változásokat. Szemesben azt szerettük, hogy jó helyen volt a Lidó, minden közel volt. A partott, nem a sok emeletes uniformizát betonpiramisok uralták. Voltunk egyszer a Vadvirágban is,  az meg már olyan volt, mintha nem is Szemesen volna. Gyakorlatilag igen szerény arrafelé az étkezési lehetőség, és minden más üzlet is. Persze ha jók az információim, már ez sem lényeges, talán még idén működik kempingként utoljára. Az is építkezési terület lesz, a falu kap belőle állítólag egy kicsi területet. De az sem fog kemping maradni, valami fürdőházat álmodnak oda. 

Elvileg lenne egy olyan törvény is, hogy a kempingként bejegyzett ingatlanokat, csakis eredeti funkciőjában hasznosíthatja az új tulajdonos is. Akkor ezzel mi van? 

Egyébként nyilván nyitnak majd új kempingek, ahol űr keletkezik, ezt hamarosan be is fogják tölteni, Ilyen az üzlet, ezt a szegmenst is ki kell használni, de az már más kérdés hogy hol, távolabb a parttól, kevésbé értékes területen, más településen. 

Ennyi, pedig ott volt a lehetőség, a falunak is. 

obwaldenn Creative Commons License 2019.01.09 0 0 17842

 

".de majd cigánygyerekek potyognak,.... majd oda is nyaranta.." Azok már nyaraltak pár éve a régi iskolába.

Sajnos szinte minden szar szemesen a vezetők is. A hozzáértés hiánya jellemzi az egész falut szomorú. Az elképzelések nem rosszak csak nem tudják normálisan hiba nélkül megvalositani, sportcsarnok, kikötő, rock fesztivál, OTP, kemping, aszfaltozógép, élményfürdő, focipálya-foci csapat, malom bérlés, Pálos kegyhely ásatás, busz vásárlás, köztéri kemence, szobor csoprtok, motor cross pálya, helyi vállalkozok NEM támogatása, helyi adok duplájára emelése, stb....

 

 

Előzmény: . kata31 (17841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!