Keresés

Részletes keresés

AgyProTézis Creative Commons License 2004.07.03 0 0 135

Jól van, Koma, akkor úgy értelmezem, hogy a buddhizmust is tartalmazza a világlátása..így akkor már jó?

Én is szívesen gyaloglom -ha nincs túl meleg:-P*-, mégsem vagyok A PeripaTetikus fil. iskola gyakorló tagja.

 

 

Előzmény: ataman (134)
ataman Creative Commons License 2004.07.03 0 0 134

Dehogy buddhista, ahhoz túl széles látokörű, hogy bármelyik vallás gyakorló tagja legyen. Ő maga állította, hogy 'a zene a vallása'. Attól, hogy jógázik, meg ismeri a keleti filozófiát még nem buddhista.

 

De ha már buddhizmus, itt egy tavalyi cikk fordítása:

http://www.sting.hu/doc/sajto/2003/mj/setaaholdon.htm

AgyProTézis Creative Commons License 2004.07.02 0 0 133

Sting buddhista, mint Richard Gere, Tina Turner..a többit meg nem elfelejtettem!?!? :-)

/Akit érdekel, legfrisb Hávégé 40. oldal lent jobbra..pedig nem is vagyok kifejezettem eidetikus orientációjú../

..ja, Keanu Reeves

MaTriX

Cseresznye Creative Commons License 2004.06.14 0 0 132
OFF:
Hát persze. Én ott vagyok minden felkapott helyen. :-))

Én még azt sem, csak magát a koncertet. Ezek szerint nem vesztettem sokat...

Előzmény: Cs. András (119)
AgyProTézis Creative Commons License 2004.06.12 0 0 131
St.feelIng volt nekem /is/ a koncert..
Előzmény: __Bigyó__ (129)
Borzas Creative Commons License 2004.06.10 0 0 130
az Úr keze lesújtott a kapitalizmus bástyáira... vagy mi...

(ennyi képzavart egy mondatba, elégedett vagyok)

Előzmény: CsFeco (122)
__Bigyó__ Creative Commons License 2004.06.10 0 0 129
SzentING;))))) lassan de biztosan leesett;)
Előzmény: AgyProTézis (128)
AgyProTézis Creative Commons License 2004.06.10 0 0 128
hejesen:..+hallgatni..
Előzmény: AgyProTézis (127)
AgyProTézis Creative Commons License 2004.06.10 0 0 127
Láttam a könyvstandon St.Ing ifjonti éveiről írt,-a Police-ig tartó- könyvét, szvsz. kissrácnak is jópofa volt a címlapfotó tanulsága szerint..
Olta vki a művet?

/A Metro lapban van egy kisebb szuggesztív szembe-fotó róla -lapközépre helyezték, pont jól-, persze a közép-poszteren romantikusabban néz./

St.Ing hogy viszonyul a hithez, van-e vmiféle manifesztált orientációja, szimpátiája?
Tán még a Gyömrői útra is e'mennék 3hallgatni..:-DDDDDD
/ti. a Sláger-parkolóba: HIT-Park-Olló/

ÖrömZENét Mind1kinek

Előzmény: ataman (121)
Brazsik Creative Commons License 2004.06.10 0 0 126
Hát igen, nem volt egy rossz este :). Persze ki mit látott belőle a tömegtől, pláne hogy nem mindenki volt elég magas, és a fák is takartak ugye :)
Előzmény: Pmikolt (114)
v86 Creative Commons License 2004.06.10 0 0 125
A pestire gondolsz? Mert akkor elkésttl egy hetet, vagy pedig hűdevicces vagy.
Előzmény: timi_87 (124)
timi_87 Creative Commons License 2004.06.10 0 0 124
Szióka Stingerek! Várjátok már a szombati Sting koncit? Mert én már nagyon! Nagyon nagy buli lesz! :))

Timi

Andrejja Creative Commons License 2004.06.10 0 0 123
Nem semmi...
Előzmény: CsFeco (122)
CsFeco Creative Commons License 2004.06.10 0 0 122
Megsemmisült a léghajó - Repülőket borított az orkánerejű szél
2004. jún. 10., 11:46

Megsemmisítette a T-Mobile nagy értékű léghajóját az orkánerejű szél a budaörsi repülőtéren - jelenti a HavariaPress. A léghajó ballonja szétszakadt, a hélium pedig elszökött belőle, így a kár az első becslések szerint mintegy 250 millió forintra rúg.
A szerda esti, nagy erejű szélvihar ugyanakkor egy húsz tonnás, Li 2-es típusú repülőgépet kétszáz méterrel arrébb tolt a repülőtéren, egy Smelak típusú mezőgazdasági repülőgépet, valamint egy Kamov helikoptert pedig felborított. A Smelak még jelenleg is a hátán fekszik, mivel ezidáig nem sikerült a talpára állítani. A hírügynökség értesülései szerint a repülőtéren mindössze néhány óra alatt akkora kár keletkezett, mint az elmúlt húsz év alatt során összesen.

ataman Creative Commons License 2004.06.09 0 0 121
Bizony benne voltunk rendesen. A Metro készítői tőlünk (Magyar Sting Levelezőlista és Fanklub valamint a Sting.hu) kértek anyagokat a Sting különszámhoz! Azt viszont én sem gondoltam volna, hogy bekerülök, sőt hogy a címoldalon olvashatom a nevem! :-)
Előzmény: AgyProTézis (120)
AgyProTézis Creative Commons License 2004.06.09 0 0 120
Hi, everybugyi!
A metro újság különszámát is olvastátok?/attis N.atádról eléggé 'benne volt'.../
De azért a társadalomkritikus hang nem volt a lapban túllihegve. A multi szponzorált, nehogy már fikázzák azért, ami tulajdonképpen, és egyáltalán..
Nekem 1ébként átjött, néha és párszor..a többi meg: ami a kutyáké, az a kutyáké..
/Az biztos, h ezután más szemmel/füllel nézek majd rá./
Cs. András Creative Commons License 2004.06.08 0 0 119
OFF
Te itt is vagy? :o)
Igen, azt az RTL-es műsort láttam.
Előzmény: Cseresznye (112)
__Bigyó__ Creative Commons License 2004.06.08 0 0 118
őszintén remélem, bár én akkor már nem leszek közel pesthez, tehát lehet, hogy nem lesz rá alkalmam:(
viszont az előttünk álló franciák olyan bunkón fujjogtak, hogy mekkora szar már, meg náluk fesztiválok vannak ingyen, hogy majdnem leordítottam a fejüket. aztán mikor elkezdtek vihogni és lecsissegtem őket, elhúztak. gratulálok, nyugat népe így bulizik.
Előzmény: ataman (116)
davidabc Creative Commons License 2004.06.08 0 0 117
Bocs a széttöredezett hsz-ért, copy-paste volt egy levlistás emailemből...
ataman Creative Commons License 2004.06.08 0 0 116
Sting június 13-án lép fel Bécsben. A jegy ára 60 Euro, már ha lehet még kapni. Európa keleti felén a budapesti volt az egyetlen, talán Helsinki-t leszámítva (az is inkább észak).

Néhány nap múlva egyébként Rómában is ad egy ingyenes koncertet, ott csak kb 50-60ezer ember előtt. Sting Amerika után ősszel ismét Európában koncertezik. Talán sikerül egy Arénás bulit leszervezni valakinek majd vele.

www.sting.hu

davidabc Creative Commons License 2004.06.08 0 0 115
Mi elég későn tudtunk otthonról elindulni (rajtam kívül álló okok miatt :-D), 7 előtt értünk be Dél-Budára, ott leraktuk a kocsit. A Deák téren a
3. szerelvénybe fértünk be, majd a Hősök terén is kb 3 jött még mire kijutottunk. Eldöcögtünk majdnem a színpadig (hátulról), majd a rendőrök
azt mondták hogy a Bajza utca felé kerülni kell. Ezután már viszonylag gyorsan lehetett menni, nem voltak túl sokan az utcán. Pont jókor érkeztünk a nagy tömegbe, mert a hosszú reklámblokk kezdődhetett éppen (kb fél 9-kor), és elég sokan elmentek, így be tudtunk jutni elég jól.

Látni nem sokat lehetett. A színpadból szinte semmit, az is mikroszkopikus méretű volt. Azt a kivetítőt, amelyre elég jó rálátásunk volt, félig
kitakarta egy szép lombos fa :-(. Ezt persze csak én láttam, mert az ismerős akivel voltam kb 10 centivel kisebb volt mint én úgyhogy ő
nyaknyújtogatással tellette az időt... Általánosságban pont ilyesmire számítottam a körülményeket illetően úgyhogy nem volt nagy csalódás se + se - értelemben.

Sting kijött a színpadra - ezt csak a tömeg zúgásából vettük észre, a kivetítőkön ebből semmi se látszott (a 2. sor kivetítőknél álltunk). Ahol
mi álltunk (nagyjából középtájt) elég "langyos" volt a tömeg, csak taps volt a számok végén. Az első nagy moraj a Fragile kezdetén volt, de az is
inkább elölről hallatszott. Az Englishman in NY refrénjét azért többé-kevésbé mindenki tudta :-D. A Roxanne is eléggé bejött mindenkinek, a
legjobb: apuka+kislány(5-6 éves) a nyakában elindultak kifelé, és a lány ezerrel Roxeeen Roxeeen... A Desert Rose-ra is mindenki "tombolt" úgy-ahogy, az Every Breath You Take-re is nagy zúgás volt, de sajna ezt mi már csak elmenőfélben hallottuk mert mindenképp el kellett indulnuk :-(. Mikor a kivetítőn a tömeg látszott (első sorok)... hát... körbenézve csak álldogáló emberkéket láttam...

Mindenesetre nem volt rossz. Sőt.

PS
A hangot direkt szokták késleltetni ilyen nagy eseményeken. Most azért volt nagyon szembetűnő, mert több száz méter "hosszan" álltak az emberek
-> nagyon nagy volt a távolság a színpad és az utolsó sorok között.

Miért kell a késleltetés:
egyetlen hangfalcsoport nyilván nem elég. Tehét x méterenként elhelyeznek hangszórókat. Igen ám, csakhogy: pl a második széria hangfalaknál állók
két forrásból hallják a hangot:

1. szinte azonnal a "saját" hangfalaikból (a hangot reprezentáló elektromos áram terjedési sebessége kb fénysebesség 2/3-a körül van - a
késleltetés 0-nak vehető)

2. néhány tized s késleltetéssel az első "szériában" levő hangfalakból, mert ugye a hang terjedési sebessége relatíve kicsi. Ha valaki 70 m-re áll, akkor már 0.2s késleltetés jön ki.

Na ez nem tűnhet gondnak, de: nagyon megzavarodnak az emberek, idegesek lesznek, mindez a kis időeltérésekből adódó furcsa zavar miatt.
Valószínűleg ez most nagy hülyeségnek tűnik, de pl a vezetékes telefonba azért kell visszhangelnyomó mert ha hallanád a saját hangodat néhány tized
s késéssel akkor olyan szinten összezavarodnál hogy szó szerint nem nagyon menne a beszéd.

És ugye az idegesség meg a hisztéria az ami legkevésbé hiányzik ilyen eseményen...

Ha jól láttam legalább 3-4 sorozat hangfal volt. Tehát a helyzet még rosszabb lett volna; ha nem lett volna a késleltetés, csak szörnyű nagy
visszhangszerűséget lehetett volna hallani. Igaz így meg zavaró volt a kép és hang csúszása, de az előbb említett dolgok miatt ez "szükséges". Persze
a képet is lehetett volna késleltetni...

Pmikolt Creative Commons License 2004.06.08 0 0 114
Sziasztok!

Nagyon elszabadultak itt az indulatok... Továbbra is állítom, h lehetett hallani hátulról, látni már persze nehezebb ügy, de erre ekkora tömegnél számítani lehetett. Viszont többen mondtátok, h mit vártunk egy ingyenes koncerttől, meg hogy a sztárok csak Bécsig jönnek.. Sting idén volt v. készül Bécsbe, a belépő 10000HUF kb., tehát nálunk is ennyi lenne (lett volna), ha nem a T-mobile csábítja ide. Ezek szerint még az is lehet, h nem állt volna meg Bécsnél, hanem eljön Bp-re egy fizetős koncertre, mint azt mostanság egyre több sztár teszi (pl. Britney Spears, bár ő messze nem Sting-kategória, de mondjuk Santana már igen...). Magyarul a kérdés inkább az, h mindenki döntse el magának, fizetett volna-e érte, vagy sem. Mivel aki picit gondolkodott, tudta, h tömeg lesz, ez alapján döntött, h megéri-e neki az ingyenes buli. Aki pedig fizetett volna, az fanyagolhat. Aki nem, annak marad az 'ingyé' koncert dzsesszí dzsémsz' és társaival... (Az ki egyébként?) Én amúgy nagyon jól éreztem magam, bár pont emiatt az értetlen 'fogalmam-sincs-ki-az-a-Sting' tömeg miatt örültem volna a fizetősnek.

mikolt

__Bigyó__ Creative Commons License 2004.06.08 0 0 113
a 12 perces műsorból kb fél percen keresztül játszották be a nyitószámot, a Send your love-ot, míg volt másfél Zsuzsi-dal... ennyit róluk.
Előzmény: Cseresznye (112)
Cseresznye Creative Commons License 2004.06.08 0 0 112
Már volt (asszem vasárnap este), de ha minden igaz, csak Sting. Talán felvette valaki.
Előzmény: Cs. András (110)
csirketojas Creative Commons License 2004.06.07 0 0 111
Lehet ugy szervezni valamit, kulonosen egy tobbszazezres rendezvenynel, hogy elore elmondjuk az embereknek, hogy honnan erdemes megkozeliteni az esemenyt, merre lesz a szinpad, honnantol allhat majd tomeg, a BKV milyen kulonjaratokat es mikor indit, es a rendorok is felvilagosithatok elore, mikor, merrefele tereljek a nepet...es akkor elmondhato, hogy a szervezo ceg partnernek tekinti az embereket. Egy profi tomegrendezveny-szervezonek ez (is) a feladata.
Igy meg csak olyan birkahangulatom maradt az egeszrol, hogy nesztek, idehoztuk nektek a Stinget, akkor most ne dumalj, orulje', hogy ingyen volt...:-((((
Cst.

Előzmény: valleyboy (97)
Cs. András Creative Commons License 2004.06.07 0 0 110
Szerintetek lesz ez valamikor a tévében? A Vegát szeretném megnézni, mert túl nagy volt a tömeg (ezt itt még biztosan nem mkondta senki előttem :o) és valahogy nem tudtam igazán átélni a zenét.
__Bigyó__ Creative Commons License 2004.06.07 0 0 109
legyen így. ámen. szerintem nincs is min vitázni.
jó volt és kész. én csőlátásban kiszúrtam, hogy mit élvezek és mit nem.
Előzmény: Borzas (107)
djodjoka Creative Commons License 2004.06.07 0 0 108
Hali!
Egy másik topikból ugrottam át. NNnos, emberek a kva nagy tömegre igazán számítani lehetett!!!! Elég csak a tüzijátékot alapul venni, bár én kint voltam két, vagy 3 éve, akkor 250e-t mondtak utána, akkor sem tűnt kisebbnek, elhihetitek!
Azért a Liget kikerülését kihagytam volna, mindegy így kivetítőstül, tömegestül is élveztem, és nem szeretem kevésbé Stinget, sőt!!!
Nekem tetszett, és biztos, hogy legközelebb akkor is elmegyek, ha fizetni kell érte, de ennek a tömegvonulós, sörös, perecesnek is megvan a hangulata, bármennyire nyomasztó a tömeg, és a biztonságiak bunkósága.
Borzas Creative Commons License 2004.06.07 0 0 107
olvazsd má' el jobban, amit utoljára írtam!
én tényleg hálás vagyok ex-Westeléknek.
nagyon jól éreztem magam.
nagyon jó koncert volt.
Sting kurva nagy csávó.
sőt, nekem a hasonló tömegrendezvényektől sincs hányingerem, miért is lenne, sokfélék vagyunk, kijön ilyen is, olyan is. akiknek közük sincs hozzá, azok is figyeltek valamennyire, és kis szerencsével a legközelebbi Szuperbulit már nem fogják annyira élvezni, mit eddig, mert látták, hogy így is lehet szórakoztatni.
Előzmény: __Bigyó__ (104)
UPé Creative Commons License 2004.06.07 0 0 106
az pedig, hogy én rohadtul nem szeretem a mondvacsinált, ingyenes bulikat (nem mindha marhára fizethetnékem lenne)... az az én bajom. ezért írom, hogy szar volt az ilyen. pech.
Előzmény: UPé (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!