Keresés

Részletes keresés

Kalari Creative Commons License 2020.04.16 0 0 108

 Tanácsot kérnék! Nyaraló padlásához lenne szükség egy új lépcsőre egy korhadóban lévő létra helyett. Sajnos nagyon kevés hely van és egyelőre csak egyenes lépcső jöhet szóba. Tisztában vagyok vele, hogy kényelmetlen és a szabványoknak sem felel meg, de sajnos nincs más megoldás. Az alábbi két rossz opció közül melyik lenne a kevésbé rossz:

 

A) lépéshossz 68,9; fellépő 24,6; belépő 19,7

B) lépéshossz 63,8; fellépő 22,8; belépő 18,2

 

 A lépcsőfokok mélységét csak úgy tudnánk növelni, ha a lépéshossz majdnem 75cm-re növekedne, ami már nem opció szerintem. A fellépőt pedig csak úgy tudnám tovább csökkenteni, hogy 17cm alá csökkenne a belépő ami szintén nem kívánatos.

 

Palási Creative Commons License 2020.02.24 0 0 107

 Ha nagyon körültekintő vagy  500 ezerből kihozható.

 De lehet akár 1 milla is.

 

 Előzetesen kell egy terv, anélkül ugrás az ismeretlenbe !!

Előzmény: Denisznagypapa11 (106)
Denisznagypapa11 Creative Commons License 2020.02.19 0 0 106

Kb mennyibe kerülne egy tetőtérszobára lépcső fából munkadijjal együtt? 

Varek1 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 105

Nem árt azért megtervezni azt a lépcsőt.

 A terv alapján már lehet ajánlatot kérni.

 Egy jó terv tartalmazza az anyagok minőségét, fajtáját, azok mennyiségét  és utal még az elkészítés technológiájára is.

Előzmény: Juno React (104)
Juno React Creative Commons License 2019.07.01 0 0 104

Köszönöm! gárda alatt én magam is a szakembert és segédjét/segédjeit képzeltem.

 

Fával nem szeretnék dolgozni. Beton és acél között döntenék, ajánlat és ár alapján. 

 

Tudsz nekem ajánlani bárkit akit megkereshetek? Vagyis tud nekem bárki ajánlani szakit gárdástul vagy anélkül akit kontaktálhatnék. Mert talán a legnehezebb része napjainkban a szabad kapacitás kérdés lesz, rögtön az elején. 

Előzmény: Zöldár (103)
Zöldár Creative Commons License 2019.07.01 0 0 103

Rosszul közelíted meg. Nem szakember gárdát kell keresni, hanem  egy szakit és annak a segédjét.

 De előtte el kell dönteni, hogy milyen lesz az a lépcső, az a beltéri.

 Az lehet  teljesen fából, lehet  fémből, konkrétan acél szerkezetű vagy lehet vegyes  acél és fa kombinációja.

 A fa lépcsőt asztalos készíti általában egy segéddel nem kell oda gárda.

 Az acélszerkezetű lépcsőt viszont lakatos szintén egy segéddel.

 

 

 Aztán lehet beltéren is beton acél és fa kombinációja.

 Nos itt már a képbe lép a kőmíves és a zsalutó is.

 Tehát kell egy korrekt terv és az alapján kiválasztani a kivitelezőket.

  Kell egy tervező, kell asztalos a segéddel, kell lakatos a segéddel és összetett lépcsőnél akár mind a  3 féle szakember, sőt ha van fővállalkozó az is a képbe lép.

 Tehát 3 főtől akár  7 - 8 főig  és az már tényleg egy gárda.

 Sok mindent kell tudni,  kezdve a lépcső szabállyal.

Előzmény: Juno React (102)
Juno React Creative Commons License 2019.07.01 0 0 102

Beltéri lépcsőépítéshez szakember gárdát keresek, augusztusban induló projekthez. Sajnos nagyon rossz tapasztalatokat szereztem az előző kivitelezéseknél, így végső csalódottságomban itt érdkelődöm, hátha tudtok ajánlani kapcsolatot akinél kopogtathatok kapacitás kérdésben, illetve a tervekkel. 

köszönöm ha tudok segíteni!

roni@docmet.com-ra legyetek kedvesek

pingvin Creative Commons License 2019.03.21 0 1 101

Mi is gipszbeton lépcsőt szeretnénk a társasházunkba 2 emelet magasságáig.

A korlátra a luxart.hu-tól kaptunk ajánlatot (drágább a korlát, mint a lépcső). Azt mondták, hogy az oszlopokat kengyellel rögzítik a lépcső támfalhoz.

Van valakinek tapasztalata, hogy milyen járólappal/lépcsőlappal érdemes burkoltatni a lépcsőt, ami csúszásmentes valamennyire, de olcsó?

 

Alex Raps Creative Commons License 2018.04.06 0 0 100

Megerősítelek. :) Nálam is ezen okból ajánlotta az iparos, hogy a korlátfal is a lépcsővel egyben kerüljön kivitelezésre. Ez a lezárás adta az ötletet ahhoz, hogy a lépcsőűrt befalazva egy tárolóhelyiséget hoztunk létre.   

Előzmény: lépcs (95)
Alex Raps Creative Commons License 2018.04.06 0 0 99

Nem visz át hangot. Pontosan ugyanolyan mint egy betonlépcső.

Előzmény: Alex.E (93)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 98

 Van  kínálat !  Egyre vigyázz ! Azok az árak  kb. a duplájukra fognak felkúszni mire kész lesz !

   Tegyél félre min. 500 eft -ot a projektre.

Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.25 0 0 97

Eddig ezeket a cégeket találtam alkalmasként a leírásból, akik ezzel foglalkoznak:

 

http://www.lepcsok.eoldal.hu/

http://www.massziv.hu/index.html

http://www.lepcsokeszites.hu/

 

Ha van róluk vélemény, tapasztalat, azt megköszönöm ha megosztjátok!

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.25 0 0 96

Fa lépcsőkészítéshez tud valaki ajánlani igényesen és minőségi anyagokkal dolgozó szakembert/céget? Törökbálinti házba lenne szükséges egy 2.85 belmagasságú családi házban építeni egy massszív zárt lépcsőfokos tömörfa lépcsőt.

Jöhet privátban is:

 

vizalakas@gmail.com

 

 

lépcs Creative Commons License 2017.12.14 0 0 95

Általánosságban a gipszbeton (dermesztett beton) lépcsők keresztmetszeti szerkezetéből és méretéből adódóan nagyon körülményes egy korlát elem stabil rögzítése. A megoldás a beton kiöntése előtt korlát fogadó perselyek, hüvelyek, menetek, anyák ...stb. elhelyezése. Sajnos erről teljes mértékben megfeledkeznek az "illetékesek". Valószínűleg ez megdrágítaná a kivitelezést, illetve sokkal több tervezést igényelne. Az egyszerű alaprajzi geometria sem mindig sikerül, nemhogy a korlát rögzítésének sokkal összetettebb átgondolása.

Előzmény: Alex.E (93)
Justice Dr. Creative Commons License 2017.03.13 0 0 94

sziasztok

 

egy kis segítséget szeretnék kérni: vásároltam egy dolle graz típusú modullépcsőt, és szükségesm lenne hozzá egy kiegészítő lépcsőfokra(fém tartószerkezet, fa lépcsőlap) és egy korlátelemre. arra gondolok, hogy valaki vásárolt ilyen lépcsőt és nem használta fel az összes lépcsőfokot, korlátot és szívesen eladná a megmaradt alkatrészeket. http://www.dolle.eu/product-1?ProductID=962012

elérhetőségem: mb007 kukac freemail.hu harminc81622negyven

előre is köszönöm a segítséget.

 

üdv,

Majtényi Bernát

Alex.E Creative Commons License 2017.01.15 0 0 93

Sziasztok, 

 

Egy húzott gipszbeton lépcső építését tervezzük otthonra, olyanok véleménye érdekelne, akiknél már van ilyen lépcső és tudnak némi tanáccsal vagy tapasztalattal szolgálni.

Amire igazából kíváncsi lennék, az hogy közlekedés közben van-e "hupogó" hangja magának a lépcsőnek, vagy visz-e át rezgést az oldalsó tartófalakba.

Jelenleg egy rosszul kivitelezett zártszelvény lépcsőnk van fa illetve gipszkarton burkolással, ami nagyon hangos és ettől szeretnénk megszabadulni.

A másik témakör ami érdekelne az a korlát rögzítésének módjai... nekünk az egyik oldalra, ahová a korlátot terveztük egy 30 cm magas homlokfal kerül kialakításra a tervek szerint. Erre a homlokfalra kerülne a fa korlát, de hogyan? Ötleteket vagy tanácsokat szeretnék, már elkészült gipszbetonlépcső burkolatokról.

További szép napot

Alex

Előzmény: Alex Raps (19)
Didcsaq Creative Commons License 2017.01.06 0 0 92

Sziasztok! Gipszbetonnal dolgozó megbízható szakembert ismertek Békés megyében, vagy olyat aki országosan dolgozik és esetleg nálam is dolgozna? Orosházán lenne szükségem egy lépcsőépítésben, valamint egy kisebb födémmunkában egy szakira. Köszi, ha valaki segíteeni tud 

Mariusi Creative Commons License 2016.09.23 0 0 91

Véletlenül nem küszöbről beszélsz ??

Előzmény: tubi0019 (90)
tubi0019 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 90

Sziasztok utólagosan beton lépcsőt szeretnék csináltatni azt mondják hogy felfagy ha a másikra teszem de ha beszilikonoznám a kettő találkozásánál és kapna burkolatot is.Nem nagy betonról lenne szó kb 4cm-esről. jó az elgondolásom vagy valami mást találjak ki?az ajtó alá szeretném csak.

pahimari Creative Commons License 2015.09.27 0 0 87

Ja, közben leesett, mire gondoltál 50 cm alatt. Azért tűnik 50cm-nek a födém, mert ez pont a régi ház, és az új melléépített rész találkozása, és az új részen más a födémszerkezet, ott fagerendák vannak, a régi betongerendás, plusz rábetonozott és az új rész a régi fölé került jóval.

Előzmény: pahimari (86)
pahimari Creative Commons License 2015.09.27 0 0 86

50 cm-t nem írtam.

280 szintkülönbség, 230 a lenti előtér belmagassága, és amikor ide beér a lépcső, ott van egy áthidaló, ami 15 cm vastag, tehát az áthidaló alatt 215 csupán a belmagasság, de ez csak 10 cm szélességben, tehát egyetlen lépcsőfokba fog belelógni, abba se hosszan.

80 cm szélesre terveznénk a lépcsőt.

Pillangólépcsőt nem szeretnék.

Téli nap Creative Commons License 2015.09.26 0 0 85

Valami hibádzik, vagy nem értem.- Tehát a szintkülönbség 280, az érkezésnél a belmagasság pedig 230. A födém lenne itt 50 cm ?

 Valami vázlatot dobj fel, ha lehetséges.

 Az a 205 x 120 -as nyílás egyébként nem is olyan pici.

 Pillangó lépcsőben gondolkodtál már ??

Előzmény: pahimari (84)
pahimari Creative Commons License 2015.09.26 0 0 84

Sziasztok,

 

látom, hogy itt találok segítséget :)

Tetőtérbe vezető lépcsőt kell csinálnunk, és hát picit kicsi a nyílás, ami ki lett hagyva.

205x120 cm-es nyílásunk van, és 280 a szintkülönbség. Az előtér, ahova érkezik a lépcső 230as belmagasságú, és hogy jó legyen, ezen előtérbe érkezéskor még egy áthidaló gerenda is boldogít minket, ami csupán 215ös belmagasságú.Egynegyed fordulós húzott lépcsőt szeretnénk, amit próbálok számítgatni, rajzolgatni, és a következőre jutottam, nem tudom, ha így csináljuk, milyen lesz a végeredmény.

20 cm-es lépésmagassággal, 22,5 cm-es lépésmélységgel 13 db lépcsőfok kell, amiből így alulról a 3. lépcsőfoknál 5 cm-t belóg az áthidaló gerenda, ezt még túl is élnénk. De ezekhez az adatokhoz annyit csaltam, hogy a járóvonalat a fordulóban nem középre szerkesztettem, hanem 10 cm-rel eltoltam a külső ív felé.

Vajon kivitelezhető ez így? Tudom, hogy nem szabályos, és hogy a belső íven eléggé leszűkülnek a lépcsőfokok, de szükségmegoldás kell.

Másik problémám, hogy nem tudom a módját az elhúzásnak. Magyarul, hogy kell kiszámolni, hogy hány centivel kell elhúzni az első húzott lépcsőt, és aztán a többit?

Nagyon megköszönöm előre is a segítséget.

petitprune Creative Commons License 2015.07.19 0 0 83

Köszi a tanácsot.

Azt nézem, hogy lehet kapni padláslétrákhoz porvédő ajtót.

Lehet azzal fedem be, mert azt oda tudom rögzíteni a meglévő nyílásba és van belőle szigetelt is, meg többféle méretben is kapható.

Aztán majd jöhet a létra / lépcső.

 

üdv

Prune

Előzmény: Dunit (82)
Dunit Creative Commons License 2015.07.15 0 0 82

 Szűken igaz,  de ekkora nyílásba már lehet lépcsőt építeni. De amíg ez nincs meg, fedd be biztonságosan.

 Elvileg a 60 x 60 cm -es nyíláson is átférsz.

 Elvileg van a létra, az lehet függőleges, vagy dől egy bizonyos mértékig. majd  egy bizonyos dőlés után már lehet lépcsőt építeni, a lépcső képlet figyelembe vételével.

 

 

 Meg kell terveztetni !!

Előzmény: petitprune (81)
petitprune Creative Commons License 2015.07.15 0 0 81

Sziasztok!

 

Van egy ház, amit kinéztünk és van benne egy kb. 100x100-as nyílás, ami az előszobából megy le a pincébe.

Gondolom lépcsőt akartak annak idején oda tenni, hogy le lehessen menni a házból is a pincébe, csak elfelejtették befejezni.

Most egy pokróc van odatéve, meg valami szivacs, különben életveszélyes, ha valaki nem figyel.

 

TNN azt írja lentebb, hogy ekkora helyen csak a lift megy fel.

Lehet ide tenni valamilyen lépcsőt, csigalépcsőt, vagy oldjam meg létrával, vagy szögeljem be?

A házban vegyes tüzelésű kályha van, szeretném, ha bentről tudnék lemenni megrakni.

 

köszi előre is a segítséget.

 

üdv

Prune

Mariusi Creative Commons License 2014.04.01 0 0 80

 Üdv topikosok !

 

 Van valakinek tapasztalata a galéria lépcsőkről ?

1,9  lenne az áthidalás. Mennyi a praktikus fok magasság ill. milyen szélesek a fokok  ?

 M.

Sárgamacska Creative Commons License 2014.02.27 0 0 79

 A gabrielle és az anita vajon mikor rendelik meg ezeket a lépcsőket. A videótechnia tökéltes , de kérdés mit tudnak azok a lépcsők !!

Sárgamacska Creative Commons License 2014.02.27 0 0 78

Áprilisban lesz 1 éve , hogy kész a lépcső.

 

 

Bevált !

Előzmény: TNN (76)
TNN Creative Commons License 2014.02.26 0 0 77

Szia! A legfontosabb a megfelelő nagyságú hely. (100 cm x 100 cm helyen csak a lift megy fel vagy az sem) Tehát a legfontosabb legyen elég hely ha nincs akkor feleslegesek a további engedélyek.

 

Előzmény: kbelaiop111 (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!