Keresés

Részletes keresés

lamikaszor Creative Commons License 2016.09.28 0 0 575

 mikor megvettem 2 virág kinyilt fehér és azota minden bimbó megbarnul nekem is és lepottyan a bimbó tövénél

Előzmény: balkonpari (569)
disjointedjoe Creative Commons License 2015.06.10 0 0 574

Sziasztok! Jasminum sambac 'Grand Duke' jázmint keresek. Nincs valakinek véletlenül, aki tudna szaporítani nekem? 

Érdekel még J. officinale és J. azoricum is. Ha valaki tud segíteni kérem jelezze! Köszi. :) 

fabrikett Creative Commons License 2015.03.31 0 0 573

Raksz fel képet?

Előzmény: laubakaibi (572)
laubakaibi Creative Commons License 2015.03.30 0 0 572

Az én járzminom fehér virágó, és tele van bimbóval és virággal. Úgy virágzik, ahogyan olvasom hogy kell neki virágozni. Bízom abban, hogy mivel abalak között van, hűvös van ezért nincs illata, és tavaszra már lesz (remélem!).

fabrikett Creative Commons License 2015.03.26 0 0 571

Szia!

 

 

Nem mindegyik fajta jázmin illatos, főleg a sárga virágúak nem azok. Ha február végén virágzott, akkor téli jázmin lehetett, annak nem is lesz illata. :((

Előzmény: laubakaibi (570)
laubakaibi Creative Commons License 2015.03.16 0 0 570

Szia!

Én 2014-ben vásároltam Jázmint. Az Idén febr. végén virágzik, és nincs illata. Én is kétségbe vagyok esve, hogy mit vásároltam. Arra gondoltam, hogy jelenleg az ablak között van, hűvös helyen, jól érzi magát, de nincs napsütéses meleg. Talán ezért nincs jázmin illat? Üdv. Ibolya (ibolya.bakaricz@gmail.com).

 

Előzmény: marci81 (568)
balkonpari Creative Commons License 2014.07.05 0 1 569

Üdv mindenkinek,tud valaki abban segíteni,hogy mitől lehet ,hogy a bimbókkal teli gardéniámon két bimbó is fekete lett?-úgy tünik már nem fog kinyílni.Mit tehetnék,hogy megóvjam a többit?Nappaliban van,világos helyen,kb-20-22fok a hőmérséklet,földjét nedvesen tartom.Az erkély ajtó néha nyitva van,de nincs huzatban,levegő éri,de ha jól tudom ez nem árt neki.Egyébként tele van bimbókkal,gyönyörű,de nem igazán nyíltak ki még eddig.Nem rég vettem,szállításkor is nagyon vigyáztam rá..kérem valaki írjon tippet,ha tud,mit tegyek??!

Köszi előre is.

marci81 Creative Commons License 2014.05.23 0 1 568

Sziasztok!

 

Nekem egy olyan érdekes problémám van, hogy idén tavasszal vettem egy Jasminum Officinale-t, tegnap nyíltak ki az első virágai, de le vagyok döbbenve, hogy ALIG ILLATOSAK!

Ha nagyon beleteszem az orrom a virágokba, akkor érzek egy enyhe édes illatot, de semmi több.

Miért lehet ez???

A növény pedig jól érzi magát, több, mint egy méter nőtt tavasz óta...

küf Creative Commons License 2013.05.10 0 0 567

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata arról, hogyan kell elülteni a gardénia-magot?

Előre is köszönöm,

üdv

Steinpilz Creative Commons License 2012.07.16 0 0 566

Sziasztok!

 

A gardéniám egész jól viselte az elmúlt időszak hőségét. Folyamatosan bontja a bimbókat. Elnézést a mobillal készült kép minőségéért.

Üdv!

 

 

 

szmine Creative Commons License 2012.05.22 0 0 565

Sziasztok!

Lenne valakinek fölösleges gyökeres Gardénia vagy Azori jázmin hajtás? Cserém most nem nagyon van, de valamit majd kitalálunk! Előre is köszönettel!

disjointedjoe Creative Commons License 2012.05.21 0 0 564

Sziasztok! Jasminum sambacot keresek megvételre. Van valakinek esetleg, vagy tudja hol lehetne venni? Köszi a degítséget.

ancsa7515 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 563

SZIASZTOK...........olvaslak benneteket    hát az igazság az hogy. én is kukázok virágokat és elégé meghálálják  maegy 1.5m-es szobafenyöt kukáztam ki aminek semmi más baja nem volt mint kicsi volt a cserepe  meg sok mást is ha érdekes vagy még nekem nincs  legalább nem kell tagadnom

Minozik Creative Commons License 2012.04.14 0 0 562

Helló... Nem tudna valaki tölcsérjázmin, vagy különféle jázmin hajtást adni? A cserét priviben megbeszéljük. Üdv: Monó

Mayalina Creative Commons License 2012.02.09 0 0 561

Köszi a választ.

A páratartalom tutira nem alacsony, ugyanis folyik az ablaküvegről a víz, már párátlanítót kell időnként bevetnünk.

Szóval valami más nyűge les, de vajon mi?

Továbbra is az a szitu, hogy a levelek szépen lassan leszáradnak, a bimbók hónapok óta megvannak, de nem nyílnak ki. :(

Előzmény: gardenerboy2 (559)
marrmor Creative Commons License 2011.12.19 0 0 560

Összefoglalva mindenkinek: csak semmi pátyolgatás: a túlélésre játszik a gardénia is!!

 

Strapabíró gardénia az enyém, amit júniusban Görögországban, egy elhagyott kertészetben kukáztam. Csontszáraz volt, sárguló levelekkel, de tele bimbóval. Minden víz átfolyt rajta, végül szemétlapátot tttem alá és kempingszékkel védtem a tűző naptól az erkélyen - de tovább sárgult. Befért a bőröndbe, kibírt 1 nap buszozást... Itthon itt a fórumot olvasva kissé ideges lettem, h minden pátyolgatás ellenére kidöglenek a növények, ezért egyszerűen kitettem a (keleti fekvésű) ablakpárkányra (Bel-Buda, kissé szmogos..) Szórtam a tövére egy fenyőfa alól felmarkolt tűlevelet és forralt vizet kapott. Egyik reggel szellőztetéskor fura illatot éreztem, hát láss csodát, kinyílt az első bimbó, aztán megállíthatalanul a többi is. Úgy volt kinn egész nyáron, hogy sokszor hetekig nem tudtam locsolni. November közepén betettem egy fűtetlen szobába a többi szobanövényem közé, és akkor láttam, hogy megint jön egy bimbó. Azóta minden változatlan, majd tavaszra kiderül, túl akarja-e élni a telet is?

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 559

Szia!

Az előbb írtam hosszabban, de eltünt. Most röviden csak annyit, hogy az enyém akkor tért magához, amikor beletettem egy átlátszó műanyag vödörbe, a cserepét körberaktam tőzeggel amit enyhén nedvesen tartok. A lakás alacsony páratartalmától hullik levele-bimbója. 

Előzmény: Mayalina (558)
Mayalina Creative Commons License 2011.11.12 0 0 558

Sziasztok!

 

Segítsetek  légyszi a Gardéniámmal kapcsolatosan!

Vettem egy kb 30 cm magas dú, sokbimbós Gardéniát. Ám 1-2 levelét lehullajtotta, és nem nyílnak ki a bimbói, sőt, egyet már el is dobott!

A hőmérséklet, amikor nem vagyunk itthon 16-18 fok körül van, este, mikor hazaérünk 20 fok körülire fűtjük fel.

Nem hagyom kiszáradni a földjét, de nem is pang alatta a víz. Csapvízzel locsolom, amit hagyok állni 1-2 napig. Mi lehet a gond?

Miért nem nyílnak ki a virágai?

Világos helyen tárolom, a délutáni napfény végig ennek a szobának az ablakán süt be. Asszem Délnyugat fekvésű a szoba. Tűző nap nem éri.

 

Légyszi segítsetek!

Viktor a kertész Creative Commons License 2011.10.21 0 0 557

Heló én tudok segíteni neked mert nekem már van egy 4 éves tövem . Az a lényeg hogy nem szeretni a melegt teleltetéskór kb 5-10 C fok kell és világos helyre kell teni+ mérsékelt öntözés, de azért nem kell ki szárítani.

És hol veted az arab jasminodat? Ha van tivábbi kérdésed akkor itt az eimal címem: catlea@citromail.hu 

Előzmény: niki_nokedli (556)
niki_nokedli Creative Commons License 2011.10.17 0 0 556

Sziasztok!

 

Van valakinek közelebbi tapasztalata ezzel az "arab jázmin" fajtával?

Szeretnék tapasztalatot cserélni :)

 

üdv:

Niki

 

         

 

Kátya2 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 555

 Már látom, tovább olvastam:-))

Előzmény: leac (545)
leac Creative Commons License 2011.09.19 0 0 554

Szia!

Ez a téli jázmin, ami nagyon korán tavaszal nyílik, és kiültetve  is áttelel.

Előzmény: Kátya2 (553)
Kátya2 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 553

Milyen jázmin ez, sárga? Nagyon szép!:-)

Előzmény: leac (543)
leac Creative Commons License 2011.09.19 0 0 552

Most tobzódnak a jázminok.

 

   

 

 

leac Creative Commons License 2011.08.23 0 0 551

Nagyon megállt ez a topic , hozok egy megviselt gardénia virágot.

 

leac Creative Commons License 2011.06.18 0 0 550

Elkezdték a gardéniák a virágzást.

 

 

hannabori Creative Commons License 2011.06.09 0 0 549

Elég macerás növény az biztos.....

Előzmény: leac (548)
leac Creative Commons License 2011.05.22 0 0 548

Persze hogy jöhetnek főleg ha ilyen különlegesek. 

Én is szeretem őket ,de a tél mindig megtizedeli a növényeim,

ráadásúl  a szaporítás se működik nálam.

Viszont a  jázminok már elkezdtek virágozni.

 

  

Előzmény: énisegy (547)
énisegy Creative Commons License 2011.05.18 0 0 547

Látom ide jöhetnek a Dipladeniák is:)

Akkor 2 dupla:

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 546

Ha jól emlékszem jásminum  azoricum a hivatalos neve. Szegényt mivel lehullatta az összes lombját és elkezdett száradni, visszavágtam negyon, úgy 5-7 cm-es nyagyságúra és most várok, hogy mi lesz vele.

Életem nagy vágya volt, hogy legyen egy ilyenem, de persze arra nem gonoldtam, hogy nem bírja ki tavaszig a lakásomban szegényke.:(

Valószínűleg tényleg túl meleg lehet itt neki.

Gondoltam ,ha kiböjtölo ott bent, akkor nyíáron kiteszem egy jó nagy ládában az ablakomba, hadd illatozzon, de zeke szerint nem biztos, hogy ezt meg lehet vele tenni.

Abból gondoltam, hogy jóval ellenállóbb mert Tunézia tele van vele, rengeteget virágzik abban a hőségben és a fene sem locsolgatja, legfeljebb az égiek, mégis milyen szépek.

Szerinted akkor várjak vele, hátha kihajt tavaszra?

Előzmény: leac (545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!