Keresés

Részletes keresés

déef Creative Commons License 2005.06.01 0 0 49
Legalábbis jó sok :))
De készülök a gépcserére, hátha jobbak lesznek majd.
Köszi, hogy segítettél a lapomhoz-találásban...
Előzmény: jorendben (48)
jorendben Creative Commons License 2005.05.29 0 0 48
Pedig aki keres az talál. Itt a cikk, a honlapot meg megtalálod ha ráklikkelsz a felhasználónévre.
Előzmény: lacka84 (47)
lacka84 Creative Commons License 2005.05.27 0 0 47

hi

megtudnád adni az oldalad cimét?

 

az az igazság,hogy én sem találok sehol semmit a kupárol.egy cikket igy utána már elengedhettek volna pedig...

 

köszike

Előzmény: déef (45)
jorendben Creative Commons License 2005.05.24 0 0 46
Természetesen érdekel, köszi!
Egész szép kis kép-gyűjteményed van.
Előzmény: déef (45)
déef Creative Commons License 2005.05.24 0 0 45
Sajnos nem csak erről az eseményről hiányos kicsit a tájékoztatás.
Legtöbbször utólag jelenik meg a tudósítás (nem csak az IK-en, sőt, talán még ők járnak élen a programismertetéssel), mondván: ez volt, ilyen volt.
Az idei Robinson Kupán fotózgattam, mert sikerült rátalálnom a programra.
Ha érdekel, lapomon megtalálod a fotókat.
Előzmény: jorendben (43)
jorendben Creative Commons License 2005.05.22 0 0 44
Igen!:))
Előzmény: jorendben (43)
jorendben Creative Commons License 2005.05.14 0 0 43
Idén is lesz Robinson-Kupa (ha jól láttam vhol egy plakáton) - május 21.-én. Viszont most sem lehet olvasni az indexkeleten (sem) egy betűt sem róla...:((
Ezek után sem csoda ha nem rajongok az ik-ért.
|dejó.is.lenne.egy.képes.riport.róla:|
Előzmény: jorendben (31)
Tibó Creative Commons License 2004.12.03 0 0 42
Igen, de nem ez a lenyeg, jartam en mashonnan is kifele, de a Szentendrein reggel se volt tul vicces kifele, nem is eroltettem. A lenyeg a kornyezet, es az infrastruktura...
Előzmény: Don Valentino (41)
Don Valentino Creative Commons License 2004.12.03 0 0 41
Ja hát reggel kifelé, este befelé szellősebb, persze.
Előzmény: Tibó (40)
Tibó Creative Commons License 2004.12.03 0 0 40
Bizonyos helyeken viszont remek binyiglizni Pesten.
En a 13.-bol jartam ki Bekasmegyerre.
Vasutiosszekoto, ki forgalmatlan utszak, es vasuti osszekoto. Sokkal gyorsabb volt, mint a 2 atszallasos tomegkozivel...
Előzmény: Don Valentino (39)
Don Valentino Creative Commons License 2004.12.03 0 0 39
Van ez a cangás futárszolgálat, én mindig elhűlve nézem, hogy nap mint nap így nyomulnak, sőt még a fülükben is fülhallgató van, életveszélyes. de ha lenne bringám itt, én is használnám, mert reggel busszal lassabb, mit gyalog a dugókban.
Előzmény: wamzer (36)
wamzer Creative Commons License 2004.12.02 0 0 38
a tijéddel volt, he :)
Előzmény: Tibó (37)
Tibó Creative Commons License 2004.12.02 0 0 37
Vettel bicajt sutyerak? :)
Nekem is van egy, itt bazi jo binyiglizni, leszamitva az emelkedoket...
Előzmény: wamzer (36)
wamzer Creative Commons License 2004.12.02 0 0 36
kicsit OFF: egyszer kipróbáltam Bp.-n a bicajos közlekedést, hát, nyh-i kiskörúti halálközeli élmény a sokadikon végigmenni a az andrássy út deák és oktogon közti, egyébbként kerékpárútként aposztrofált részén... autók ráparkolnak, rádnyitják az ajtót, stb.
Don Valentino Creative Commons License 2004.06.16 0 0 35
Plane hogy meg kocsik is behajthatnak ugye az Önkormányzathoz, ami meg vérlázító.
Előzmény: Papci (34)
Papci Creative Commons License 2004.06.15 0 0 34
Ma is voltam a teren es jocskan jarogatnak at a bicajok. Ma meg egy kis robogot is lattam. Szoval teoretikus a vita :-)
Előzmény: Don Valentino (33)
Don Valentino Creative Commons License 2004.06.14 0 0 33
Mitan legutobb hozzaszoltam a setalon akartam atsuhanni es pont zonahatarhoz ertem (Stalker), mikor 3 db rendor ott termett. Epp el tudtam rantani a kormanyt.
Előzmény: wamzer (32)
wamzer Creative Commons License 2004.06.12 0 0 32
A lezeragyu szerintem tok jo. stilusosan lehetne valamelyik szobor kezében. vagy nyaron a setalo elejen levo furdozo csajok szoborcsoport valamelyik tagja is lodozhetni a bikeosokat. Mar latom a kovetkezo nagy akciofilm plakatjat "Bikers in Nyir York" es Kenau Reves osszevissza dolve, lezerlovedekek kozott lavirozna, hatterben a Varoshaza.
Előzmény: Don Valentino (27)
jorendben Creative Commons License 2004.06.12 0 0 31
Ne haragudj, pedig kizárt hogy nem olvastam el - ennyire figyelek;) - de ha jól sejtem akkor még nem sok tapasztalattal rendelkezhettél közlekedés terén.
Nem akarok még1X ilyen hibába esni, és nem néztem végig minden cikket az IndexKelet-en, de nem találtam a Robinson Kupáról semmilyen beszámolót:((
Előzmény: Don Valentino (30)
Don Valentino Creative Commons License 2004.06.12 0 0 30
Talan alant olvashato parral lejjebb, én is ütöttem már el, pedig én nem arról vagyok híres, hogy a Kossuth téren (vagy bárhol máshol) bravúrosan akrobatikus mutatványokkal tenném az eszemet.
Előzmény: jorendben (29)
jorendben Creative Commons License 2004.06.11 0 0 29
:-p

Szerintem nincs olyan ember akit ne zavarna ha ketszázzal elhúz melletük egy bringás - egyébként sem mindennapi teljesítmény lenne,-)

Te például személyesen hány olyan esetet tartasz számon amikor elütött egy bringás egy gyalogost? Nem tartom kizártnak hogy történt már ilyen, de annyit igazán el lehet nézni - a közlekedés veszélyes üzem, ezt mindenkinek tudnia kell(ene).

Előzmény: Don Valentino (25)
jorendben Creative Commons License 2004.06.11 0 0 28
Minden tizedik autóvezető nem tud viselkedni. Tiltsuk ki őket a városból, az utakról?

Ott ahol sok a gyalogos ne engedjünk közéjük bicikliseket - inkább tereljük oda őket ahol sok az autó, melyik a veszélyesebb?

Előzmény: dejo (20)
Don Valentino Creative Commons License 2004.06.11 0 0 27
Szerintem legalizaljak, de legyen 20km/h sebessegkorlatzozas, es az onkormanyzat homlokzatara tegyenek egy lezeragyust, aki kilövi a rendetlenkedőket.
Előzmény: wamzer (26)
wamzer Creative Commons License 2004.06.11 0 0 26
az onkormanyzat rendelkezhetne errol. vagy lehetnenek kerekparos zonak a foteren, ahol vmi figyelmeztetne arra, hogy lassan kell hajtani, mert gyalogosok maszkalnak. de anblokk kitiltani a haromkerekuvel 5-tel togyogo kiskolykoktol kezdve a biker kocsogokig mindenkit, nonszensz. Persze nemtom, hoyg kresz szempontjabol a haromkereku az minek minosul :)
Előzmény: dejo (24)
Don Valentino Creative Commons License 2004.06.11 0 0 25
Ifjonti hév érződik lánglelkű kirohanásodban, de azt el kell majd ismerned (ha bolcs öreg leszel), hogy van akiket zavar, ha ketszazzal elhuz mellettük egy bringás, mert lehet, hogy kikerüli, de lehet, hogy egyszer nem sikerül, aztán baszhatja a bocsánatkérést.
Előzmény: jorendben (19)
dejo Creative Commons License 2004.06.11 0 0 24
Én általában liberális vagyok, de nem bírom a rendbontókat.
Ez a kettő együtt paranoiához vezet, mert hol a határ? Kire mondhatod azt, hogy rendbontó?
Ha már legalább egy embert elütött az illető bicajos akkor egyértelmű a dolog. De jó lenne ezt megakadályozni. Tudom el lehet dönteni pillanatok alatt a vislekedéséből, ahogy produkálja magát, de hogyan bizonyítod be, hogy balesetet fog okozni és mi alapján küldöd el, vagy állítod elő?
Szabályok (jogszabályok) kellenek és érvényt kell nekik szerezni!
Előzmény: wamzer (22)
dejo Creative Commons License 2004.06.11 0 0 23
A Hollandiában a király bicajozik rendszeresen.
Én az iskolai szünetben járok biciklivel. (Ennek az az oka, hogy akkor van rá időm, mert a gyerekeket, nem kell iskolába indítanom és a feleségem pedagógus, tehát otthon van velük a szünetben.)

Örökösföldről kell a vasútállomás mellé mennem.
Két alternatíva lenne. Vagy megyek a nagy forgalmú utakon és a könyökömet súrolva dübörögnek el mellettem a pótkocsis kamionok, vagy kicsi mellékutcákon közlekedem és elharapom a nyelvemet a rázkódástól.
Általában a kettő kombinációja jön be, ahol az útvonal egy részét a kamionok közt a többit a nyelvemre vigyázva kell megtennem.

Nagy élvezet! Kerékpározásra alkalmatlan utak, benzin és gázolaj füst. De biztosan nagyon egészséges, mert a csípőm mostanában nem fáj. :-{)E

Előzmény: wamzer (21)
wamzer Creative Commons License 2004.06.11 0 0 22
Ott ahol sok a gyalogos, nem lenne szebad a bicikliseket közéjük engedni. Nem azért, hogy a biciklisekkel jól kibaltázzunk, hanem azért mert minden 100-adik biciklis nem tud viselkedni, ebből adódóan veszélyesen közlekedik.

igen, csak ez azer hulseseg szerintem, mert a vagany kocsogok a tiltas ellenere ugyanugy vagany kocsogok, lentebb valaki irta, hogy a rendorok nem is oket bantjak, hanem a nem vagany nem kocsogoket, akikhez oda menrek menni/vagy el tudjak kapni. Szal a rencer kurvara nem hatekony, nincs preventiv ereje, es - enyhe tulzassal - kriminalizal 100 bol 99 normalis embert. Mi lenne, ha a zsernyakok - amellett, hogy bicajozni szabad - monnuyk a hoborgoket allitanak le (biztos ki lehet talalni erre vmi rendlekezest), ha mar ugyis mindig ott lofralnak a teren?

Előzmény: dejo (20)
wamzer Creative Commons License 2004.06.11 0 0 21
Az egy másik kérdés, hogy kellene sokal több kerékpárutat kialakítani úgy, hogy a város lehetőleg minden pontjára el lehessen jutni biztonságosan kerékpárral is

ja, csak addig nem kene balkani modon kiszoritani a bicajosokat. bicajozni egyreszt jo, meg egeszseges, kornyezetbarat, nyh-n a leggyorsabb kozlekedesi eszkoz rovid tavon, az embereket osztonozni kene arra, hogy hasznaljak, minden adottsaga megvan erre a varosnak, a kozintezmenyek viszonylag kozel vannak egymashoz, raadasul autoval nehezen megkozelithetok. Csakhat balkani a mentaliti, mind az ebbol a szempontbol rovidlato varosvezetes, mind a tiltas ellenere ugyanugy bohockodo bike-os kocsogok reszerol. Nemtom. Egyik kolegam meselte, hogy vmelyik sakndinav orszagban az allamfo rendszeresen bicajjal jar dolgozni.

Előzmény: dejo (20)
dejo Creative Commons License 2004.06.11 0 0 20
Én is inkább "rend párti" vagyok.
Ott ahol sok a gyalogos, nem lenne szebad a bicikliseket közéjük engedni. Nem azért, hogy a biciklisekkel jól kibaltázzunk, hanem azért mert minden 100-adik biciklis nem tud viselkedni, ebből adódóan veszélyesen közlekedik.

Az egy másik kérdés, hogy kellene sokal több kerékpárutat kialakítani úgy, hogy a város lehetőleg minden pontjára el lehessen jutni biztonságosan kerékpárral is.

Előzmény: jorendben (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!