Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2018.02.15 0 0 248

Egyszerűbb lenne a légitársaságot felhívnod és megkérdezni. Ezzel kell kezdened!!

Vannak repülő társaságok, ahol 5kg súlyig (szállító boxban, amit bérelni is lehet tőlük) az utastérbe magaddal viheted a kutyát. Van olyan társaság, ahol 10 kg-ig. Nagyobb testűeket már nem, vagy csak egyedi esetekben lehet utastérben vinni. Amennyiben a kutyának megvan a titer tesztje és útlevele az érvényes veszettségi oltással, féreghajtással, akkor nincs karantén. Persze a titerhez 3 hónapos korban beadott veszettségi oltás után 3 héttel vérvétel kell és a Titet vizsgálat, ez kb még egy hét, tehát 4 hónapos kornál hamarabb nem viheted ki.

 

http://airportal.hu/repulojegy-utazas/kisallat-szallitasa-repulogepen/

 

Ja! és Bichon :)

 

MInden országba mások a kiutazási feltételek: http://www.maok.hu/allatutlevel

 

Előzmény: Mayacleo (247)
Mayacleo Creative Commons License 2018.02.14 0 0 247

Sziasztok!

USA-ba szeretném magammal vinni a kiskutyámat ( 3 kilós Bishon )

British Airways légitársasággal fogok utazni, de úgy látom a honlapjukon, hogy csak segítő kutyát lehet szállítani a fedélzeten. 

Londonban szállok át, ott meg karanténról is Írnak.

Valaki tud információt adni?

Köszönöm!

 

Jana76 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 246

Sziasztok! Nagy utazók vagyunk, de most úgy döntöttünk, hogy bővítjük a családunkat egy kutyával. Még picike, még nem is hozhattuk el, de hamarosan nálunk lesz. Mivel az utazás továbbra is az életünk része lesz, vagyis szeretnénk, hogy az legyen hozzáértőktől kérdezném, hogy melyik légitársaságot próbáltátok és melyiket javasolnátok kutyus szállításra is. Amíg ő picike, addig semmiképpen sem fogunk utazni vagy, ha igen, akkor csak néhány napra és megoldjuk, hogy jó helyen legyen addig, de ha nagyobb lesz, akkor szeretnénk vinni magunkkal. Távolabbi földrészeknél mit ajánlotok? Mert ugye nem mindegy, hogy 4 órát utazik a kutyus vagy 28-at. Például Új-Zélandra 28 óra a repülőút és azt nem biztos, hogy étlen szomjan egy kutyusnak át kellene vészelnie. Kicsit szkeptikus vagyok, hogy figyelnek az állatokra lent a csomagtérben. Az utastérben pedig nem lehet őket szállítani, igaz? Nagyobb lesz, mint 8 kiló, ha majd felnő. 

Tudom érdeklődjek a légitársaságok oldalán, fogok is, de érdekelnének a ti tapasztalataitok és esetleges tanácsaitok. 

 

Köszönöm szépen

Tibbe Creative Commons License 2017.06.13 0 0 245

Az alábbi képen látsz hasonlót, több méretben is van.

Előzmény: bokusz (239)
Tibbe Creative Commons License 2017.06.13 0 0 244

http://blog.repjegy.hu/2013/01/25/kisallatok-a-fedelzeten/

 

Mindig az adott légitársasággal beszéld meg, milyet fogadnak el, de bérelni is lehet némelyiknél. (de olcsóbb, ha veszel, és az meg is marad)

Előzmény: Erika Czeh (243)
Erika Czeh Creative Commons License 2017.06.13 0 0 243

Sziasztok állatszeretök.....!!!!!

Bocsi, ha rosz hejre írok, de valahogy a telón képtelen vagyok kiigazodni ezen a chatton..... Hupsz, most látom, vagyis nemlátom hogyan illeszteni képeket. Az lenne a kérdésem hozzátok, van e előírva a fedélzeti kiskutya szálításhoz anyag is, miben utazhat.

Ja, most találtam meg a kép feltöltés lehetőséget :-)

Nozs....sajna arra nincs időm :-(

Mindegy....képek nélkül. Anyag mint a bőrönd, keménített, s műanyag rácsos ablakok 3 oldalon. Bocsi a magyaromért, de Pestről utazunk, Frankfurt átszállás, Las Vegasig. Esetleges választ előre is köszönöm. Erika, és Patricia :-)

Zsoldos Frank Creative Commons License 2016.07.17 0 0 241

Sziasztok

Tudna esteleg valaki informacioval szolgalni avval kapcsolatban hogy Usa-bol Magyarorszagra szeretnek kutyat szalitani repulok mik a feltetelek tovabba milyen okmanyok szuksegesek hozza?

Koszonom

 

bokusz Creative Commons License 2015.09.16 0 3 240

A kutyus kiérkezett az USA-ba.Nem volt karantén se semmi más,megint csak azt tudom mondani ,hogy nem foglalkoztak a kutyaval eggyaltalan.

Előre jeleztük a légitársaságnak (lufthansa)hogy kutyát utaztatunk magunkal,miután visszaigazoltak elintéztuk a papirokat oltas chip utlevél és egy engedély amit a 13.kerületi klinikan kaptunk hogy a kutya nem veszett.Ugy tudtuk hogy a jegy neki 300euro lessz,de mikor kiértünk a reptérre ott kérdezték hogy,hogy lessz szállítva(szállító box) mondtuk a hölgynek.Annyi volt mivel szállító box és a csomagtartóba megy ezért csak egy plussz börönd árát számolták fel 30e ft :) 1 átszállással new yorkba és a kutyanak semmi baja.Jelenleg Coney Islandon sütteti ahasat a homokban :) szép napot nektek .

bokusz Creative Commons License 2015.05.12 0 1 239

bokusz Creative Commons License 2015.05.12 0 1 238

Idén szeptemberben kutyát viszünk Ny-ba.Terv szerint veszek neki szállító boxot olyat amiben meg tud fordulni és föl tud állni.Veszek neki jegyet (papirjai rendben Chip-oltás -útlevél) és a gép rakterébe fog utazni 1 átszállással.

32kg a megengedett súlytömeg a box 7kg a kutya 22.Remélem minden rendben lessz.Ha túlvagyok rajta leírom a tapasztalatomat ide.

Ilyen boxot fogok venni.

deec Creative Commons License 2015.04.14 0 0 237

Sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni. Májusban utaznék hosszabb időre Bp-ről Miamiba és érdeklődnék, hogy szerintetek van-e arra mód és állatbarát lehetőség, hogy kiutaztassam? Egy Amerikai staffordshire terrierről lenne szó aki 1 éves oltással, chip-pel rendelkezik az útlevele meg folyamatban van.

bokusz Creative Commons License 2015.03.22 0 0 236

Hasonló volt és siman befért az ülés alá.

bokusz Creative Commons License 2015.03.22 0 0 235

Valami hasonló volt.

bokusz Creative Commons License 2015.03.22 0 0 234

Kedves fórumozók egy kis info!

2010 szeptben vittünk Cicát magunkal New Yorkba és három hónap látogatas utan haza is hoztuk.

A légitársaság (Lufthansa) mutattak milyen szállítódoboz kell a cicának,hogy velünk utazhasson.

Sehol sem kaptuk olyat amit a hölgy mutatott.A legközelebbi fressnapfba vette 10ezerért egy szállító táskát,nem merev fault hanem egy puhat.Szinte olyan volt mint egy edzőtáska.Volt neki Chip+utlevél +oltásról  papir hogy nemrég kezelve -oltva volt a Cicus.

Vettünk neki jegyet ami 60ezer ft volt Bp-NY -i utazasra.

Ferihegyen kivettem a cicat becsekkolásnál a a szállító eszköz átment a röntgen alatt Cica vissza a dobozba és be a gépbe az ülés alá.

Adtam neki egy kicsi nyugtatót amit az orvostól kaptam egyszerüen beletettem a szájába és lenyete.

Kiszálláskor JFKJ reptéren aggodtam ,hogy mi lessz...Komolyan mondom le se szarták hogy macska van nálam egy papirját sem nézték meg sőt az Cicát sem.

Hazafelé elmentünk egy orvoshoz ott kint hogy adjon egy igazolást hogy repülhet e Cica visszafelé is. 300$ volt az ára és sehol senki nem kért semmilyen papirt hogy mit viszek vaghy hozok.

Szóval jegyet vettem meg egy edzőtáska dobozt és semmi gondunk nem volt sehol.Senki meg sem nézte se a Cicus sem a papirjait...

rizzz Creative Commons License 2015.03.02 0 0 233

Sziasztok!A cicámat szeretném hazavinni Kanadából.Szerintetek van rá esély,h.velem utazzon a gépen?Nem tudom,h.a 11 órás utat hogy viseli majd.Nagyon aggódom.Ha valaki tud tanácsot adni,akkor kérem írjon.Előre is köszönöm!

jakacs Creative Commons License 2014.12.10 0 0 232

Máltára utaztani vágyok! :)

 

Én most agyalok rajta, hogy lenne legolcsóbban megúszni a dolgot. Én Máltáról szeretnék hazahozni egy kutyát, de még nem jutottam döntésre. Ha valakinek még aktuális, akkor beszélhetnénk a dologról, mindenki jobban járna. 

 

Nem ígérek semmit, mert nem akarom minden áron, de hátha ki lehet okoskodni valamit. 

 

Ha valakit érdekel még a dolog(hozni vagy vinn), keressen meg e-mailben!

 

Köszi!

Pötyi71 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 231

Szia. Találtál már megoldást? A kutyámat szeretném kivinni.

Előzmény: Adri_Cinu (230)
Adri_Cinu Creative Commons License 2014.11.02 0 0 230

Látom hogy már lassan 2 éves hozzászólás, de szeretném kérdezni hogy te milyen légitársasággal repítetted a kutyust Máltára? Mert a legjobb tudomásom szerint jelenleg csak a Wizzair van közvetlen és ők nem szállítanak élő állatot,pedig én a kiscicámat kiszeretném hozatni egyedül repülőn, de nem találok rá megoldást.. Ha tudna valaki segíteni azt megköszönném!  Adri

Előzmény: adrien64 (220)
Joey1980 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 229

Sziasztok olyan info kellene nekem hogy Amerikából jönne haza egy családtagom és hozna két kutyáját is. Most azt mondta ott egy ismerőse hogy 2014 júliusban változott a kutyák szállítása és nem szállítanak nyáron csúcs időben állatokat. Valamint hogy neki 800 dollár a jegyár, míg a kutyáké 2* 2200 dollár. Yorksheare terrierek a kutyusok. Én azt gondolom az ottani kontakt félre tájékoztat. Mert nagyon sokat érnek odakint ezek a kutyák. Sajna családtagom nem beszél angolul. Én is infózok itthonról. Van valakinek ötlete?

CyberCat Creative Commons License 2013.07.09 0 0 228

A Lufthansa oldalán van a részletes leírás: http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/hu/info_and_services/baggage?nodeid=1769643&l=en

A szállító eszköz mérete maximum 55x40x23 centi. Az állat és a táska súlya együtt maximum 8 kg lehet. Díja az USA-ba 70 EUR vagy 100 USD.

 

Én vászon válltáskát használok, minden nagyobb állatkellékes boltban lehet ilyeneket kapni pl. Fressnapf, de az interneten is körbe lehet nézni, hatalmas a választék.

Előzmény: Viki100 (227)
Viki100 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 227

Na pontosan ez érdekelne,csak Budapest-LAX útvonal,még nem néztem társaságot,Lufthansával szeretnénk menni,de a kutyushoz igazodunk.

Előzmény: CyberCat (208)
Viki100 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 226

Sziasztok

Kedves CiberCat!

Látom hozzáértő vagy a dologban és ezért szeretném a vélaményedet kérni.Írtad,hogy lehet az USA-ba  bevinni kutyát.Nekem van egy Bichonom és szeretném a reptérben utaztatni,ha jól értem akkor van olyan járat,ahol ezt meg lehet tenni.Ilyen speciális boxot hol lehet venni és annak mennyi az ára?Valamint ha tudsz b ővebbet légyszi írj nekem emailt:m.bogi@indamail.hu

Köszönöm

CyberCat Creative Commons License 2013.03.25 0 0 225

Szerintem a kínai nagykövetséggel lenne érdemes felvenni a kapcsolatot, nem hiszem, hogy túl sok tapasztalat lenne Kínával kapcsolatosan (talán mintha egy ismerősöm küldött volna ki macskát, de nem vagyok biztos az országban).

Szállításra pedig a légitársaság előírásai szerint kell felkészülni, ott pontosan megmondják, hogy milyen méretű, felszereltségű boxot fogadnak el.

Előzmény: kikike41 (224)
kikike41 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 224
Sziasztok!

Segítséget kérnék! Valaki tudja, hogy Kínába hogyan lehet kutyát szállítani! Milyen papírokkal fogadják be a Pekingi reptéren a kutyát, es igaz hogy karanténba teszik egy hétre ott a reptéren...Szeretnék tudni mindent , erről....Légyszíves írjatok , erről, meg mindenről amit tudtok....Köszi...A szállításáról is várok tanácsokat....
Kriszti
vekman84 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 223

Ha esetleg kell valakinek szállító, szoljatok nyugodtan!Többször is repültem már kutyákkal, még a malév időszakban, sajnos azóta h nincs kicsit drágább a jegy, de minden megoldható!Probléma soha nem volt, reptérről-reptérre, egyenesen az újtulaj kezébe!Ha valakit érdekel, várom e-mailben a jelentkezését:vek84@freemail.hu-ra!Előre is köszönöm

adrien64 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 222

Kedves CiberCat nagyon szépen köszönöm a válaszodat, megpróbálok kiigazodni rajta és megérteni.Üdv: Adri :)

Előzmény: CyberCat (221)
CyberCat Creative Commons License 2013.01.11 0 0 221

www.petpassport.hu - itt minden tudnivaló le van írva. Karantén nem hiszem, hogy lenne Máltán.

Kutya utazhat egyedül, szállítóboxban, a repülő csomagterében. A légitársasággal kell egyeztetni, hogy mik az előírásaik a szállításra vonatkozólag.

Előzmény: adrien64 (220)
adrien64 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 220

Sziasztok!

 

Valaki olyanról már hallott, hogy Máltára utazhatott egyedül egy középméretű, kb 13 kg-os kutyus?
A fiam a reptéren várná.
Szerintetek ez kivitelezhető? Vajon van karantén?Mennyi idő?

Az útlevélen, chippen, veszettség elleni oltáson kívűl kellhet még Máltára valamilyen igazolás?

Nagyon megköszönném a válaszokat!

 

kissvanda Creative Commons License 2012.11.18 0 0 219

Sziaszok!!

Nem utazik a közeljövőben valaki Argentinában? Egy kutyust kellene elszállítani oda...

Köszönettel:

CyberCat Creative Commons License 2012.09.18 0 0 218

Hát először is nézd meg, hogy melyik légitársaságokkal juthatsz haza - akár közvetlen járattal, akár átszállással - és utána nézd meg a társaságok honlapját, mit írnak.

A fapadosok néha nehézkesek ilyen szempontból, a normál légitársaságok (pl. British Airways) általában némi plusz ár és megfelelő szállítódoboz használata esetén simán engedik.

Előzmény: szkritty (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!