Keresés

Részletes keresés

optikus Creative Commons License 2006.05.23 0 0 17

Venni kell egy kodak gray cardot. Az egyik oldala 18%-os szurke a masik 90%-os feher. Ez "kalibralt" spektralisan egyenletes visszaversu, fokent a fehernel latszik hogyha irolapokat melle tesz az ember akkor azok mennyire eltero feherek (szurkevel ilyen gond nincs mert nincs mit melle tenni;)

 

Előzmény: damatic73 (15)
optikus Creative Commons License 2006.05.23 0 0 16
Crt-n kell nezni. A legtobb tft fals szineket ad, eleg keves es igen draga a valodi 8bpc monitor a tobbi mind 6bpc ami igen harmatos, kepnezesre teljesen alkalmatlan. (No persze crt-ben is sok a gagyi de azert a legtobbje jobb mint egy 6bpc-s tft, megaztan kalibralni sem art, meg ha csak szemre is).
damatic73 Creative Commons License 2006.05.23 0 0 15
Nem vagyok nagy fotós, de minden relatív és semmi sem tökéletes.
Miért?
Mert egy szürke attól szürke, hogy a színkeverés kivonó módszere szerint mindhárom alapszínből azonos mennyiséggel van szennyezve.
De honnan tudod, hogy tényleg azonos mennyiséggel?

A másik oldala:
Azt is vajon honnan tudod, hogy a fehéred tényleg fehér-e?
Nem kékes-e, vagy pirosas, avagy (ritka, de) zöldes? Vagyis valóban a színkeverés összeadó módszere alapján mindhárom alapszínből ugyanannyit tartalmaz-e a fehér lapod?
Előzmény: Törölt nick (6)
Meridian Creative Commons License 2004.06.13 0 0 14
Próbáltam mindent, akkor is kékesebb lila lesz az eredméyn... talán akkor jobb egy kicsit, ha napos időben(!) felhős beállítást választok. De mindegy, ha sötétlila színt kell fotóznom, akkor az egész megy 30bites RAW-ba, és akkor tökéletes lesz. :-)

Nem szenvedek a feltöltéssel, de tudnék példaképet is mutatni.

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.13 0 0 13
Ha nem csak auto WB van rajta, akkor az adott fényeknek megfelelő értéket kell beállítani. (én vagy auton v. napfényre állítva használom)
Előzmény: Meridian (12)
Meridian Creative Commons License 2004.06.13 0 0 12
A saját gépemnél (Canon G2) rájöttem miért kékül el bizonyos lila szín...
Nem megfelelő színhőmérsékletet választ ki a kamera, azaz pontosan 5500K vesz a 6500K (napfény - napfelszín hőmérséklete) helyett... Ha RAW-ba mentem el a képet a photoshop RAW konverterében gyönyörűen lehet manipulálni egy nagy csomó beállítást, de tulképpen a többi beállítása a kamerának jó, csak a színhőmérséklet rossz.
Átállítva állatian lila lesz a lila...! :-)

Most már csak az a kérdés hoyg lehetne a kamerát rávenni hogy ne 5500-nak ismerje fel alapból hanem 6500-nak? Van erre vlmi mód?

Előzmény: Törölt nick (-)
kékszemű Creative Commons License 2004.05.31 0 0 11
Pedig ez tényleg lila :-)

Nekem is LCD monitorom van, DVI csatlakozóval ATI kártyához kötve, 6500 Kelvinre állítva.

Szvsz a monitorokkal lesz valami bibi ...

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.24 0 0 10
Azt hiszem, rátapintottál a probléma lényegére! :)
Nekem a Sony CRT-n teljesen lilának tűnik a virág. (jó, színtévesztő vagyok, de ennyire talán nem ;) )
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.24 0 0 9
Olympus C900, C4040 és Pentax Optio S4 gépekkel próbálkoztam. Én a Te képedet sem látom korrekt lilának, lehet, hogy a file rendben van, csak az LCD monitoraim nem tudják megjeleníteni? Crt-m nincs.
Előzmény: Phat Smoker (7)
Meridian Creative Commons License 2004.05.24 0 0 8
Ilyen gonddal én is szembetaláltam magamat... Nekem egy elég jó középkategóriás gépem van, Canon PS G2.
A lila színű virágokat meg tárgyakat falls kék színre fotózza le, auto WB mellett... Ha próbálgatom, akkor általában a felhős WB előre beállítottal már normálisan veszi le a lilát, kábé úgy mint az előbbi hozzászolónál a lila virágot - de az sem teljesen színhelyes szerintem. Az LCD kijelzőn meg amikor megnézem, még így is eléggé kékesnek tűnik az egész, de monitoron már lila. Elég bosszantó dolog, mert nehéz eldönteni, most jó lett vagy mégsem...

Nem tudja vlki miért van ez?

Phat Smoker Creative Commons License 2004.05.24 0 0 7
milyen géped van ? nekem a canon psa 75 szépen visszaadja a lilát.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.24 0 0 6
Erre nem szívesen válaszolok, de szerintem a szürke és a fehér között nem lehet különbséget tenni. A szürke pontosan olyan színű, mint a fehér, csak a rá eső fénynek (spektrális eloszlástól függetlenül) kisebb hányadát veri vissza. Szín szempontjából szerintem indifferens.
Előzmény: rstudi (5)
rstudi Creative Commons License 2004.05.24 0 0 5
Akkor ott lehet a hiba, hogy szürke lapon állítod. Szürke lapon a fényt kell mérni, a fehéregyensúlyt meglep? módon fehér lapon kell állítani. :)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.24 0 0 4
Próbálnám én szívesen, csak olyanom momentán nincs. Azt hiszem a probléma ott lehet, hogy bizonyos képfelvevő chipek egyszerűen nem látják a lilát. Kelvinben skálázható gépem nincs, de van olyan, amivel szürke lap segítségével be lehet állítani a fehéregyensúlyt, a többi színek jók is lesznek, csak a hangyabogáncs és az ibolya lilája nem lesz soha olyan, mint az eredeti.
Előzmény: o0-0o (3)
o0-0o Creative Commons License 2004.05.24 0 0 3
Próbáld ki a Canon 10D-t. 2800K-tól 10000K-ig 100-as lépésekben beállítható a WB. ;o)
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.24 0 0 2
Több géppel, sok alkalommal, különböző wb beállításokkal készített képeimből leszűrt sajnálatos tapasztalat az, hogy a lila és annak tónusai hiányoznak. Volt, hogy egy virágra minden létező wb beállítást alkalmaztam, de egyik sem lett hasonló a virág színéhez.
Előzmény: Törölt nick (0)
imoka Creative Commons License 2004.05.24 0 0 1
Nekem az olcsó Fuji finepix A203-as gépem produkált hasonló jelenséget. Most egy Minolta A1-em van, azzal színhelyesek a lila virágok.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.24 0 0 0
Nem lehet, hogy WB probléma?
Esetleg próbáld napfényes időben, napfényhez hangolt WB beállítással... (csak mint tipp - az auto WB elég könnyet megbolondítható)
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.24 0 0 topiknyitó
A lilás tónusú virágokat rendszeresen kékre fényképezik a digitális fényképezőgépek. Miért van ez, és hogyan lehetne elérni, hogy az ibolya ne legyen búzavirág színű?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!