Keresés

Részletes keresés

ngc4321 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 238
Egy Sony DCR-TRV14e MiniDV-s kamerám van, és néha tornatermekben használom (mazsorettezik a gyerek), ahol a parkettáról visszaverődik a lámpák fénye. Ennek kiküszöbölésére polárszűrő használatára gondoltam. Ezt néztem ki:

http://www.edigital.hu/product.php?productid=27813

Úgy mértem, hogy 37 mm-esre van szükség, és ebben a méretben nem nagy a választék, pl. lineárisat egyáltalán nem találtam, csak cirkulárist.

Érdemes megvenni? Megoldja az adott problémát?
farkzoli Creative Commons License 2007.09.03 0 0 237
Pl. nagylátószög esetén? A sarkítószűrő hatása alapvetően irányfüggő, nem érkezik a kép egész területére pont olyan szögekből a fény, hogy a hatás egyenletes legyen. Ha valami ilyesmit látsz, akkor ez normális.
Előzmény: korner83 (236)
korner83 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 236
Vettem polarszurot de eleg fura: ha forgatom, akkor nem az egesz kep polarizaltsaga valtozik, hanem mindig egy bizonyos ovalis resze, nemelyik kepemen ez lathato is. Most nem tudok mutatni, de majd mutatok. Nem tudtok errol valamit?
Pémén Creative Commons License 2007.08.23 0 0 235
Melyiket? Írj inkább mail-t!
Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.22 0 0 234
Szia! A cir.pol. szűrőt megvenném! Hol, mikor lehet?
Előzmény: Pémén (231)
fotowerk Creative Commons License 2007.08.21 0 0 233
HOYA SUPER CIR-PL szűrő eladó 67mm-es átmérővel. (18-70-es Nikonra pl.)
Ultravékony szűrő, nagylátószögű lencsékhez, 7 rétegű bevonattal, a perem magassága 5mm, a frontoldalon nincs menet. A mellékelt képen látható egy minimális, a képminőségre teljesen hatástalan karcolás. A böcsület kedvéért.
Árajánlatot e-mailben vagy telefon: 30/229-0972
alex69 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 232
nyilván 50% vagy 100% , onnan nézed, az 1 FÉ!
sztem 3 vagy 0,3% mindegy...
semman nem szokottt butaságokat mondani...
Előzmény: Cipó (188)
Pémén Creative Commons License 2007.08.17 0 0 231

ELADÓ:

Zárójelben az új ár -- ha találtam a neten

 

cirk. polár, 58 mm HOYA (15600) 7000

cirk. polár 77 mm Noname (?) 5000 (nagyláton használtam, jó.)

Sky 1A 77mm Soligor (8600) 4000

diff. Tamron 72 mm (?) 2000

 

Mindegyik karcmentes.

arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.22 0 0 230
Gyakran jársz a sivatagi homokviharokban, dzsungelben visszacsapodó ágak ezrei között, vagy motocross versenyen közvetlenül a pálya mellett a felcsapódó kövek és sár közelében? Ha esetleg "nem" lenne a válasz, akkor mitöl szeretnéd védeni a frontlencsét egy rendszeridegen plusz üveglappal?
Előzmény: mzts (229)
mzts Creative Commons License 2007.06.22 0 0 229
Sziasztok!

Fuji S6500fd-m van és UV-szűrőt szeretnék rá venni obivédőnek, a következőt néztem ki: http://fotomarket.hu/product.php?pid=14405&fromcat=60
Nem tudom, van-e ilyene valakinek? Mert ami éngem aggaszt, legalábbis így a képen elnézve, hogy a képen elég kevésnek tűnik benne a menet, és tartok tőle hogy a gyári obisapi nem fog megállni rajta. Mert például ebben több menet van: http://fotomarket.hu/product.php?pid=2200&fromcat=60
Mi a véleményetek? Van valakinek ilyennel tapasztalata? Rá lehet majd tenni a gyári sapit? A Hamán szerintem biztos, de azt valahogy gagyinak tartom.

Előre is köszi a segítséget
(És bocsi ha esetleg a linkeket nem jól raktam be, nem igazán vágom hogy kell)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 228
Igen, beleszólHAT az AF be, de nem kompaktgépen, és tükrösnél is csak ritkán (én legalábbis nagyságrendekkel több olyan hsz.-t olvastam, ahol a dslr tulaj azt irja, hogy semmi gondja nem volt L.poláral mint olyat ahol panaszkodott rá.

Nem tudom mennyivel jobb egy extra, nekem egy alap cokin polár van az A1-hez és gondom nem volt vele (csak az, hogy 28mm-en rendesen belóg a képbe), de nem is gyakran használom, és akkor se veszélyes helyzetben. Én akkor vennék drágábbat, ha sokszor használnám, és gyakran becsillanásveszélyes szituban.
Előzmény: Taurusfan (227)
Taurusfan Creative Commons License 2007.06.09 0 0 227

Köszi! Egyébként másik oldalakon valóban írták, hogy beleszól az AF-ba...

Mekkora különbség van a gyakorlatban egy 5 illetve egy 15 ezer forintos közt?

Előzmény: arnyekxxx (225)
yz Creative Commons License 2007.06.09 0 0 226
na látod, ezt nem tudtam
Előzmény: arnyekxxx (225)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 225
Ok. Kompakton semmi beleszólása a polárnak az AF-ba (leszámitva a fénycsökkenés miatti esetleges lassulást), tükrösnél okozhat alkalmanként problémát a lin.pol. a kompakttól eltérö fokuszrendszere miatt.
yz Creative Commons License 2007.06.09 0 0 224
nem
Előzmény: arnyekxxx (223)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 223
Ugye ezt viccböl kérdezted?:)
Előzmény: yz (221)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 222
Persze hogy jobb a drágább sokbevonatos szürö. kevesebb becsillanás, megegyéb elönyök. Az a kérdés, milyen gépre kell. Egy MM gazdaságos gagyiobis dslrnél évi 2x használatra nem biztos, hogy érdemes a drágábbat megvenni. Egy drága rendszer képét viszont nem érdemes az olcsobbikkal gyengiteni.
Előzmény: nbiro (218)
yz Creative Commons License 2007.06.09 0 0 221
és mi a helyzet az autofókusszal?
Előzmény: arnyekxxx (220)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 220
Lineárisat. Olcsobb és hatékonyabb, hátránya meg nincs (az elado lehet, hogy azt fogja mindani, hogy a cirkulárisat vedd digitgépre, de ez csak neki jo mert drágább, és ezért neki megér egy kis hazugságot, hátha beveszi a nemhozzáértö vevö)
Előzmény: Taurusfan (219)
Taurusfan Creative Commons License 2007.06.09 0 0 219

Sziasztok!

 

Panasonic FZ7-es fényképezőgépre szeretnék venni polárszűrőt 5 ezer körüli árban. Ki is néztem egy Hama márkájút. Kérdésem az lenne, hogy cirkulárist vagy lineárist vegyek? Melyik a jobb?

nbiro Creative Commons License 2007.06.08 0 0 218
 

Sziasztok!

szűrő ügyben érdeklődnék. (cirkuláris polár) Egy Hoya-t néztem ki, a slim változatot, (kb 8-9e Ft) és utánaolvasgatva, illetve megnézve a kínálatot, láttam, hogy kb. kétszer annyiért vannak a 6-8 rétegü bevonattal ellátott szűrők is. Érdekelne, hogy van-e jelentősége, illetve látható eredménye, különbsége a két tipusnak.

Köszi

pae Creative Commons License 2007.05.31 0 0 217

Sziasztok!

 

Vennék kifogástalan állapotú 55mm-es cirkuláris polár szűrőt,  ND8-as és ND4-es szürkeszűrőt. Valamint 55mm-es karcos, törött szűrőt vagy csak szűrőkereteket.

mittoo_domain - kukac - freemail - pont - hu

Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.31 0 0 216
Mivel 1,5 (akár 2) fényértékem bánja a felhelyezését, elég ritkán van az obin.
Előzmény: sz..zs (215)
sz..zs Creative Commons License 2007.05.31 0 0 215
Sziasztok!

Most készülök megvenni életem első cpolár szűrőjét (soligor DHG, már csak el kell hozni az edigitaltól), és egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a mostani UV szűrőmet figyelembevéve (amit, mint lencsevédőt sosem veszek le az obiról) a cpolár szűrő nálatok mennyire állandó az objektív végén?
Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy van e olyan szitu amikor nem kell, sőt kifejezetten le kell venni, mert jobb képek születhetnek?

Mert először azt gondoltam, hogy felrakom így: 'obi-cpolár-uv' őket állandóra, de ha le kell veszegetni, és csak néha kerül föl, akkor lehet, hogy átgondolom a sorrendet.
malacy Creative Commons License 2007.05.18 0 0 214

Köszi a jótanácsokat! Majd kitapasztalom a dolgokat és megírom a konzekvenciát!

 

Előzmény: Badmotorfinger (213)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.17 0 0 213
szüget=szöget
Előzmény: Badmotorfinger (212)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.17 0 0 212
A filmnél azért vigyázz, mert ha elmozdítod a tükröző felülettel bezárt szüget (pl svenk), akkor a polár hatása is változni fog!
Előzmény: malacy (207)
malacy Creative Commons License 2007.05.17 0 0 211
Köszi gyerekek! Akkor megpróbálom szűrővel, mert eléggé zavaró, hogy visszatükröződik a tvkben ahogy felveszem. Tényleg kár, hogy nem működnek, akkor könnyebb dolgom lenne valamivel. De még csak az 50-es 60-as éveknél tartok, a későbbi darabok között már lesz amit be lehet üzemelni. Visszatérve a témához, a márka mennyit számít szerintetek??? Mert pl. az edigitalnál 3900 pénzért már kapható, viszont láttam 8000 körül Hoya márkájút amiről azért már hallottam videós berkekben.
Előzmény: farkzoli (210)
farkzoli Creative Commons License 2007.05.16 0 0 210
A "polárhatás" akkor a legnagyobb, ha kb. 30-40 fokra állsz az üvegtől, ahogy arnyekxxx kartárs képén látod. Szemben állva a tükröző felülettel semmit sem csinál. Vagyis nem általános csodaszer.
Kár, hogy üzemképtelenek a tv-k :-))
Előzmény: malacy (207)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.05.16 0 0 209
Az üvegen csillogó fényt igy lehet leszedni polárral. Ha ilyen a problémád akkor a polár megoldja. De nem kell cirkuláris, vegyél lineárisat, olcsobb is meg hatékonyabb is.

polár nélkül

poláral

Előzmény: malacy (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!