Keresés

Részletes keresés

Taurusfan Creative Commons License 2007.06.09 0 0 227

Köszi! Egyébként másik oldalakon valóban írták, hogy beleszól az AF-ba...

Mekkora különbség van a gyakorlatban egy 5 illetve egy 15 ezer forintos közt?

Előzmény: arnyekxxx (225)
yz Creative Commons License 2007.06.09 0 0 226
na látod, ezt nem tudtam
Előzmény: arnyekxxx (225)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 225
Ok. Kompakton semmi beleszólása a polárnak az AF-ba (leszámitva a fénycsökkenés miatti esetleges lassulást), tükrösnél okozhat alkalmanként problémát a lin.pol. a kompakttól eltérö fokuszrendszere miatt.
yz Creative Commons License 2007.06.09 0 0 224
nem
Előzmény: arnyekxxx (223)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 223
Ugye ezt viccböl kérdezted?:)
Előzmény: yz (221)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 222
Persze hogy jobb a drágább sokbevonatos szürö. kevesebb becsillanás, megegyéb elönyök. Az a kérdés, milyen gépre kell. Egy MM gazdaságos gagyiobis dslrnél évi 2x használatra nem biztos, hogy érdemes a drágábbat megvenni. Egy drága rendszer képét viszont nem érdemes az olcsobbikkal gyengiteni.
Előzmény: nbiro (218)
yz Creative Commons License 2007.06.09 0 0 221
és mi a helyzet az autofókusszal?
Előzmény: arnyekxxx (220)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.06.09 0 0 220
Lineárisat. Olcsobb és hatékonyabb, hátránya meg nincs (az elado lehet, hogy azt fogja mindani, hogy a cirkulárisat vedd digitgépre, de ez csak neki jo mert drágább, és ezért neki megér egy kis hazugságot, hátha beveszi a nemhozzáértö vevö)
Előzmény: Taurusfan (219)
Taurusfan Creative Commons License 2007.06.09 0 0 219

Sziasztok!

 

Panasonic FZ7-es fényképezőgépre szeretnék venni polárszűrőt 5 ezer körüli árban. Ki is néztem egy Hama márkájút. Kérdésem az lenne, hogy cirkulárist vagy lineárist vegyek? Melyik a jobb?

nbiro Creative Commons License 2007.06.08 0 0 218
 

Sziasztok!

szűrő ügyben érdeklődnék. (cirkuláris polár) Egy Hoya-t néztem ki, a slim változatot, (kb 8-9e Ft) és utánaolvasgatva, illetve megnézve a kínálatot, láttam, hogy kb. kétszer annyiért vannak a 6-8 rétegü bevonattal ellátott szűrők is. Érdekelne, hogy van-e jelentősége, illetve látható eredménye, különbsége a két tipusnak.

Köszi

pae Creative Commons License 2007.05.31 0 0 217

Sziasztok!

 

Vennék kifogástalan állapotú 55mm-es cirkuláris polár szűrőt,  ND8-as és ND4-es szürkeszűrőt. Valamint 55mm-es karcos, törött szűrőt vagy csak szűrőkereteket.

mittoo_domain - kukac - freemail - pont - hu

Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.31 0 0 216
Mivel 1,5 (akár 2) fényértékem bánja a felhelyezését, elég ritkán van az obin.
Előzmény: sz..zs (215)
sz..zs Creative Commons License 2007.05.31 0 0 215
Sziasztok!

Most készülök megvenni életem első cpolár szűrőjét (soligor DHG, már csak el kell hozni az edigitaltól), és egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy a mostani UV szűrőmet figyelembevéve (amit, mint lencsevédőt sosem veszek le az obiról) a cpolár szűrő nálatok mennyire állandó az objektív végén?
Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy van e olyan szitu amikor nem kell, sőt kifejezetten le kell venni, mert jobb képek születhetnek?

Mert először azt gondoltam, hogy felrakom így: 'obi-cpolár-uv' őket állandóra, de ha le kell veszegetni, és csak néha kerül föl, akkor lehet, hogy átgondolom a sorrendet.
malacy Creative Commons License 2007.05.18 0 0 214

Köszi a jótanácsokat! Majd kitapasztalom a dolgokat és megírom a konzekvenciát!

 

Előzmény: Badmotorfinger (213)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.17 0 0 213
szüget=szöget
Előzmény: Badmotorfinger (212)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.17 0 0 212
A filmnél azért vigyázz, mert ha elmozdítod a tükröző felülettel bezárt szüget (pl svenk), akkor a polár hatása is változni fog!
Előzmény: malacy (207)
malacy Creative Commons License 2007.05.17 0 0 211
Köszi gyerekek! Akkor megpróbálom szűrővel, mert eléggé zavaró, hogy visszatükröződik a tvkben ahogy felveszem. Tényleg kár, hogy nem működnek, akkor könnyebb dolgom lenne valamivel. De még csak az 50-es 60-as éveknél tartok, a későbbi darabok között már lesz amit be lehet üzemelni. Visszatérve a témához, a márka mennyit számít szerintetek??? Mert pl. az edigitalnál 3900 pénzért már kapható, viszont láttam 8000 körül Hoya márkájút amiről azért már hallottam videós berkekben.
Előzmény: farkzoli (210)
farkzoli Creative Commons License 2007.05.16 0 0 210
A "polárhatás" akkor a legnagyobb, ha kb. 30-40 fokra állsz az üvegtől, ahogy arnyekxxx kartárs képén látod. Szemben állva a tükröző felülettel semmit sem csinál. Vagyis nem általános csodaszer.
Kár, hogy üzemképtelenek a tv-k :-))
Előzmény: malacy (207)
arnyekxxx Creative Commons License 2007.05.16 0 0 209
Az üvegen csillogó fényt igy lehet leszedni polárral. Ha ilyen a problémád akkor a polár megoldja. De nem kell cirkuláris, vegyél lineárisat, olcsobb is meg hatékonyabb is.

polár nélkül

poláral

Előzmény: malacy (207)
_att Creative Commons License 2007.05.16 0 0 208
Igen, a polárszűrők a nem fémes csillogást jelentősen csökkentik, ill. megszüntetik.
Előzmény: malacy (207)
malacy Creative Commons License 2007.05.16 0 0 207
Sziasztok! Azt hallottam, hogy a cirkuláris polár szűrők segítségével a felvételen a tükröződés megszüntethető. Olyan gondom van, hogy régi típusú üzemképtelen tv készülékekről készítek egy történeti kisfilmet dv kamerával, és a tévék képernyője akárhogy világítom be a helyszínt erősen visszatükröződik. Szerintetek megoldás lehet egy szűrő erre a problémára???
Airborn22 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 206
Hello!
A napokban vettem egy Panasonic DMC-FZ7 típusú fényképezőt
Az lenne a kérdésem, hogy milyen polár szűrőt és milyen állványt érdemes venni hozzá? (márka, típus)
És van olyan szűrő, amivel lehet szép képet csinálni pl a városról, a hegyekről, amikor nagyon sok a szmog, köd, stb?
FPerez Creative Commons License 2007.05.08 0 0 205
Köszi!
Előzmény: Badmotorfinger (203)
glad Creative Commons License 2007.05.08 0 0 204
Csak szeretnék köszönetet mondani a sok infóért. Most általm vásárlás elött és átnyalva a fórumt választ is kaptam kérdéseimre (sőt többre is), köszönet az illetékeseknek. :)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.05.08 0 0 203
Nem növeli. Az expozícióra van hatással bármilyen szürke szűrő. Egyszerűen kitakarja a fényesebb részeket a képmezőn (pl. eget) így az árnyékosabb részek jobban kiexponálhatók. Tájfotónál célszerű használni, esetleg épületfotózásnál. Sötét marad az ég és a táj, épület sem lesz csak egy sziluett.

Cokin lapszűrőket használok (néha). Nem túl jó minőségű, de amatőr szinten nem rossz akril lapok. Kissé színeznek (magenta irányba). Némileg macerás a rendszer összerakása és elég nagy, feltűnő egy sima menetes szűrőhöz képest.
Előnye, hogy szinte minden menetű objektívre feltehető ugyanaz a szűrőlap (csak egy adapter kell hozzá), elég olcsó, akár több lap is behelyezhető könnyedén, szabadabban beállítható, és nagyon sok variáció kapható a rendszerhez.

http://www.cokin.com/ico15-A.html

A színkontrasztot, színek élénkségét esetleg egy polárszűrővel növelheted. A kettő együtt is használható, bár mindkét szűrő jelentősen ront a fényerőn. Együtt meg főleg.
Előzmény: FPerez (202)
FPerez Creative Commons License 2007.05.07 0 0 202
Van valakinek tapasztalata az átmenetes szürke szűrőkkel? Igaz, hogy növelik a kontrasztot illetve élénkebb színeket produkálnak?

Ha valaki használ ilyet, leírná a tapasztalatait és linkelne pár képet?

Gondolkozom egy ilyen beszerzésén, de előtte informálódnék...

Előre is köszi.
seeman Creative Commons License 2007.05.01 0 0 201
  Ezentúl megfontolom....
Előzmény: Majdnem (193)
madgie Creative Commons License 2007.04.30 0 0 200
Általánosan egy kalap alá vehető a szűrőfaktor, a polarizáció és a tükröződésmentes réteg? :)
Előzmény: Cipó (196)
Cipó Creative Commons License 2007.04.30 0 0 199
Kösz, mostmár értem.
Előzmény: KTTech (195)
Cipó Creative Commons License 2007.04.30 0 0 198
:) így van.
Előzmény: Majdnem (194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!