Keresés

Részletes keresés

rengat Creative Commons License 2004.10.16 0 0 85
Sziasztok,

Szűrőket szeretnék venni. Polar, UV, szurke, close-up stb. vegyesen, de nem szeretném "óarany" áron vásárolni. A minőség - a tudásom a hobbi fotos felett áll nem sokkal - EOS300D-hez kellene alapobjektivvel (18-55mm). Most kezdek komolyabb gepekkel ismerkedni igy semmi tapasztalatom minoseg es ar ugyben.

Tudnatok ajanlani 1-2 linket, esetleg uzletet budapest kornyeken?

THX
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.06 0 0 84
azt már kifaragtattam :-)
Előzmény: Gernyo (82)
Gernyo Creative Commons License 2004.10.06 0 0 83
+r
Előzmény: Gernyo (82)
Gernyo Creative Commons License 2004.10.06 0 0 82
Má faragnád a dop-in-nek mi?...:-))
Előzmény: Alpha Lyrae (81)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.06 0 0 81
nél ment. kérlek válaszolj.
üdv.
puffin
Előzmény: ceva_sony (78)
szg8 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 80

Sziasztok!

Én is polárszűrőt szeretnék venni, a márkáról is döntöttem már, a Soligort választottam, az ár/érték viszonylatban ezt tartottam a legjobbnak. Viszont most, ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, felvetődött bennem, hogy mi lenne, ha lineáris szűrőt vennék? D60 +  28-135 IS USM -re kellene egyébként. Valaki meg tudná-e mondani tapasztalatok alapján, hogy a fókuszálás működne-e lineárissal is?

Mert ha igen, akkor inkább lineárist vennék, mert állítólag sokkal olcsóbb...

szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 79
72 mm
Előzmény: ceva_sony (78)
ceva_sony Creative Commons License 2004.10.06 0 0 78

Milyen átmérőjűt keresel?

Nekem van egy 55mm-es cirk. polár. eladó. Hoya

 

Előzmény: szucsi222 (77)
szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 77
Digitális géppel szeretném használni, elsősorban a becsillanások eltüntetésére és esetleg az égbolt kontrasztosabbá tételére. A leírás, amit olvastam a lineár-ról, hogy nehézkes az AF, egy filmes topicban volt.
Előzmény: SchefferJ (74)
nrb Creative Commons License 2004.10.06 0 0 76
Esetleg http://www.ringfoto.hu/arlista/index.php?id=2016 ;))
Előzmény: _vadaszg_ (71)
nrb Creative Commons License 2004.10.06 0 0 75
Mediamarkt ... tele van UV és Polar szűrőkkel... :))
Előzmény: _vadaszg_ (71)
SchefferJ Creative Commons License 2004.10.06 0 0 74

Örök szabály, amit a piac is igazol: az olcsóbb általában rosszabb (nem színhű, több fényt nyel el, jobban csillog, stb.), a drágább általában jobb. Az általában szót kihangsúlyoznám, mert bár általában Hoya és BW szűrőket használok, igen jónak tartom pld. a Soligor CPL-t is.

 

A vékonyabb szűrő jobb mint a vastagabb, mert esetleg kettőt is rá lehet csavarni, ill. nem vinnyeltál a sarkokon.

 

Az utolsó kérdésed nem értem... azt kérdezed, hogy a lineár vagy a cirkulár a jobb? Milyen feladatra? Digitális vagy analóg gépre?

 

 

Előzmény: szucsi222 (72)
szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 73
Most olvasok épp egy cikket, amiben a lineáris szűrőt dícsérik agyonra, a cirkulárisat pedig lehúzzák. Egyetlen negatív a lineárisnál, hogy állítólag az AF nem működik rendesen vele. Igaz ez?
szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 72

Sziasztok!

Egyszerű kérdésem van, hátha a válasz is egyszerű.

Mi a különbség az olcsóbb és a drágább polár szűrők között. Érdemes jobb minőségűt venni, vagy az olcsóbb is megteszi.

Esetleg lineár, vagy cirkulár?

_vadaszg_ Creative Commons License 2004.10.04 0 0 71

Van valakinek eladó 77mm-es polár / UV szűrője?

Várom az ajánlatok emailbe a vadaszg KUKAC partyphoto.hu -ra....

baman Creative Commons License 2004.09.24 0 0 70
valoban nem kell az S1IS-hez cirkularis polar. nekem linearis van (de probaltam cirkularisat is), es semmifele gond nincs az AF rendszerrel. akik a boltban azt mondtak, hogy amiatt vegyel cirkularisat (azaz dragabbat), azok vagy nem ertenek hozza, vagy hazudnak. elobbi esetben nem tudni miert dolgoznak ott, utobbi esetben tudni (=penzert ;-))
Előzmény: menyo68 (66)
lumi Creative Commons License 2004.09.14 0 0 69

joaz! :)

bar mindegyik lencse levesz valamennyit, ezt matekosan mar leirta valaki :)

gabor78 Creative Commons License 2004.09.10 0 0 68
hali
van egy canon 50mm 1.8 II objektívem (eos30v-n), most vettem rá egy hoya uv szüröt a tripontból 5ezerért.

ez minösegben megfelel az obinak? fog rontani valamit a képeken?
mert nekem föleg védelemre kell.

de ha rosszabb képeim lesznek fel se rakom :)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.09.09 0 0 67
Nem kell hozzá a cirkuláris.
Előzmény: menyo68 (66)
menyo68 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 66

Kérlek segítsetek! Canon S1 IS digit. géphez szeretnék polárszűrőt venni. Milyen kell hozzá? Én úgy emlékeztem hogy lineáris, de a boltban mindenképpen cirkulárisat próbáltak nekem eladni, mondván, hogy a lineárissal nem fog jól működni az AF. Segítsetek, melyiket válasszam?

lumi Creative Commons License 2004.08.14 0 0 65

Sziasztok

Egy Sony 717-es gepre milyen UV / Polarszurot ajanlotok, mert ugye a Sony se nem Lada se nem Mercedes kategoria :)

baman Creative Commons License 2004.07.15 0 0 64
tisztitassal kapcsolatban en is probalkoztam, igaz nem itt, hanem a terminal digitcam alegysegenel, de ott is emberek vannak, hatha nem mind huje ;-)
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=19275
Előzmény: Novicius (61)
KZoly Creative Commons License 2004.07.15 0 0 63

"Gyógyszertári tiszta (96%-os) alkohol és mikroszálas törlőkendő (optikai boltokban kapható). Ne használj csodafolyadékot, nem kell mindent elhinni, amit a Pálvölgyiben mondanak."

 

És ez nem mos le olyan réteget az objektívről, amit nem kéne?

Előzmény: pggp (62)
pggp Creative Commons License 2004.07.15 0 0 62
Gyógyszertári tiszta (96%-os) alkohol és mikroszálas törlőkendő (optikai boltokban kapható). Ne használj csodafolyadékot, nem kell mindent elhinni, amit a Pálvölgyiben mondanak.
Előzmény: Novicius (61)
Novicius Creative Commons License 2004.07.15 0 0 61

Csak egy egyszerű kérdés ...

 

Mivel lehet az ilyen lencséken keletkezett ujjnyomokat tisztítani? Általános (alkoholos) lencse (pontosabban szemüveg-) tisztító papírkendő jó hozzá? Nem árt?

 

Köszi

Dallanan Creative Commons License 2004.07.14 0 0 60
Én a jövő héten indulok... Jól felszerelkeztem, így remélhetőleg sok-sok élvezhető képet komponálok meg! Persze jobb lenne egy félprofi géppel nekikezdeni, de senki nem akart megválni tőle 2 hétre. :( 
Előzmény: optikus (59)
optikus Creative Commons License 2004.07.14 0 0 59
Mivan? Iden mindenki Norvegiaba megy? Csak aztan ossze ne talalkozzunk:)
Előzmény: Dallanan (58)
Dallanan Creative Commons License 2004.07.14 0 0 58
Köszi, utánajárok és megnézem. Lassan indulok Norvégiába, így mindent be kell szereznem!
Előzmény: optikus (57)
optikus Creative Commons License 2004.07.14 0 0 57

A bajcsyn levo uzletben (tán az optika kamera) szokott lenni soligor, a szokasos kormos megoldasu (ecsem nemreg vett ott 50valahany mm-re olyan 1500ft-ert). De a palvolgyiben is szokik lenni, csak bird kifizetni.

 

Előzmény: Dallanan (56)
Dallanan Creative Commons License 2004.07.14 0 0 56

No ja. De kérdem én, hogy egy vacak sapkában mi kerül 1000 FT-nál többe? :)Lényegtelen, hogy a szűrő mennyibe kerül, mert ha 2000-ért vettem volna, akkor is félteném. Nem attól félek, hogy eltörik, hanem attól, hogy szennyeződik. Egyébként tegnap kb. tucatnyi kül. szűrőt vizsgáltam a Nikon F95(?)-ös géphez és iszonyatosan nagy minőségi különbségek vannak gyártók és gyártók között.

Előzmény: baman (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!