Keresés

Részletes keresés

Tóth Edömér bácsi Creative Commons License 2004.06.29 0 0 20
Én biztos nem vennék 8 eFt-ért egy sz*r uv szűrőt. Milyen gépre akarod feltenni? Az összes mai gép optikáján van uv szűrő réteg. Csak azért, hogy megvédd a lencsét, ugyanolyan jó egy olcsó is. A polárszűrővel már más a helyzet, ott a drágább jobb is.
Előzmény: Tonie (19)
Tonie Creative Commons License 2004.06.29 0 0 19
Sziasztok! Csak mint zöldfül? tennék fel egy kérdést. Reális ára egy 55 mm-es UV-sz?r?nek a 8.000.- ficcs? Mintha hallottam volna valahol, hogy azért ennél olcsóbban is beszerezhet? a korrekt min?ség... Vagy ne szórakozzam néhány ezresen és bízzam a Pálvölgyi 8.000-s ajánlatában? Köszi! Ton
mk2 Creative Commons License 2004.06.26 0 0 18
Sziasztok!

Canon S1 IShez szeretnék UV szűrőt. Idáig még sehol se volt. (bajonett záras kellene)Tudtok valami helyet?

köszi a segítséget

SchefferJ Creative Commons License 2004.06.24 0 0 17
Hát, nem biztos, hogy jótól kérdezed... Nekem van egy 58mm-es Hama cirk. polár, meg ugyanekkora B+W polár. Az előbbi rendesen levesz a fényből, de a szinei érdekes módon tetszenek. Van fent egy pár bükki képem, ami ezzel készült. Talán az ég kék-kiemelése erősebb a Hama-nak. A B+W-vel alig veszít a fényből, viszont kevésbé emeli ki az ég kékjét (azonban minden csillogást rendesen kiszűr). Nem vagyok biztos benne, hogy annyival jobb a B+W amennyivel drágább.

Sajna az 550EX-em még beszerzés alatt van, így vakuval kapcsolatban nem sokat tudok mondani.

Előzmény: karmatt (15)
Ballantine Creative Commons License 2004.06.24 0 0 16
Azért - szerintem - A70-hez venni polárszűrőt 20e-ért kicsit túlzás, de még 5e-ért is...

Nekem ugyan "csak" A60-asom van, ahhoz Soligort használok, szerintem nagyon jó!

2500 környékén volt + az adaptergyűrű.

Előzmény: SchefferJ (14)
karmatt Creative Commons License 2004.06.24 0 0 15
SchefferJ !

1. Van tényleges különbség a különböző márkájú, különböző árú polárszűrők között? (Én egy olcsó hoyat használok)

2. Igaz az a hír, hogy amennyiben polárszűrő van a gépen, akkor ha vakut használok, akkor korrigálni kell a fényt? (300D-t használok+külső vaku 550EX) Ugyanis kínlódtam eléggé a fényerővel...

Előzmény: SchefferJ (14)
SchefferJ Creative Commons License 2004.06.23 0 0 14
Kormos üveget kapsz ennyiért :) No, de a viccet félretéve kb. 6000-7000 Ft a Hama. Ez mondjuk a Lada/Dacia kategória. Több fényértéket vesztesz vele. B+W-t a Mercedesnek mondják, bár az több mint 20e Ft.
Előzmény: - bukter - (13)
- bukter - Creative Commons License 2004.06.22 0 0 13
Sziasztok!

Powershot A70-hez szeretnék polárszűrőt venni. Milyet ajánlotok? Max. 5000 Ft körül tudok rá költeni.

Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 12
Köszi :-)
Előzmény: cassiusonly (11)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 11
Ühüm.
Előzmény: Bárányfelhő man (10)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 10
Polárt olyankor használjak, ha vízfelületet akarok fényképezni, vagy üvegen keresztül, vagy ilyesmi?

UV-t érdemes folyamatosan hordani a gépen, hogy védje az objektívet, ugye?

Előzmény: cassiusonly (9)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 9
Csakis UV. A polár nem erre van.
Előzmény: Bárányfelhő man (8)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 8

Köszi.
Akkor szerinted (szerintetek) fixen objektívvédelem céljából inkább uv vagy polár szűrőt érdemes a lencsén tartani?
Előzmény: cassiusonly (7)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 7
Levesz a fényerőből, de elhanyagolható.
Kb. 99%-os áteresztésű.

A polár egy effekt szűrő, a víz tetején levő csillogást, vagy kirakatüveg, stb. Ilyesmiket vesz le.
De ez csak bizonyos szögekben érkező fényre érvényes. Tehát ettől még lehet csillogás.
Ez helyileg kell próbálni.

Az ég kékjét sötétíti pl.

Sokat levesz.

Előzmény: Bárányfelhő man (6)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 6
Tehát objekítvvédelemre uv-t vegyek? Az vesz le legkevesebbet a fényerőből?

A polár inkább azért jobb? Milyen csillogást vesz le?
Nagyon sokat levesz a fényerőből?

Köszönöm

Előzmény: cassiusonly (5)
cassiusonly Creative Commons License 2004.05.20 0 0 5
UV-t csak lencsevédelemre érdemes venni, mivel a mostani objektívek kb. 99%-a UV szűrő bevonattal is rendelkezik.

A polár az már használható dolog. De az sem csodaszer.

Előzmény: Bárányfelhő man (-)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.20 0 0 4

No valaki mondja meg :-)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.19 0 0 3
Emzeperilksz, köszönöm a választ, de hagy kérdezzem meg, hogy mi értessz az alatt, hogy saját vakut használok, akkor kézzel korrigálni kell?
Itt nem igazán értem, hogy mire gondolsz...

Köszönöm!

Előzmény: EMZEPERIKSZ (2)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2004.05.19 0 0 2
A polárszűrő a csillogást veszi le, de fényt is csökkent, sötétíti az eget stb stb jó dolgokat tud. Ha saját vakut használsz kissé zavaró mert kézzel korrigálni kell. Az UV inkább csak védőnek jó, én a SKY 1A szűrőt ajánlom, kissé rózsaszín, szebb lesz tőle a bőr színe és az égbolt, UVt is szűr stb de nem vesz le fényt.

A témában sok levelezés volt pl. a tartozékok topikban, címekkel, tesztekkel együtt.

Előzmény: Bárányfelhő man (1)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.19 0 0 1

Köszi!

Igazából mi a különbség köztük? Melyik mire jó?

Előzmény: Riff-Raff (0)
Riff-Raff Creative Commons License 2004.05.19 0 0 0
Az UV-szűrő annyira jó polárszűrőnek, mint egy 0.
De a polárszűrőn lehet UV-szűrő bevonat is. Lehet, hogy mindegyiken van, ezt nem tudom.
Előzmény: Bárányfelhő man (-)
Bárányfelhő man Creative Commons License 2004.05.19 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Nagyon egyszerű kérdésem van, polár vagy UV szűrőt vegyek a gépemre?
Tudom, hogy valamelyik lényegében tartalmazza a másik funkcióit, de nem tudom, hogy melyik melyikét :-)
Tehát melyiket vegyem?

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!