Keresés

Részletes keresés

luyo57 Creative Commons License 2004.05.19 0 0 12
Ami tele van minden sz*ral, azt nem bornak hívják :) De szerintem a tablettás bor még jobban fertőtlenít, mint az igazi, mert sokkal savasabb :)
Előzmény: khívántchi (10)
alomhajos Creative Commons License 2004.05.19 0 0 11
Hogy az olaj miért kell, azt nemtom, de a bor az jól zsibbaszt. Kívül, belül. Ezért is maradt fenn ama közmondás, hogy tejben, borban fürösztik... :o)

áh.

khívántchi Creative Commons License 2004.05.19 0 0 10
Tele vannak minden sz*rral, bor helyett.
Előzmény: luyo57 (9)
luyo57 Creative Commons License 2004.05.18 0 0 9
Miért?
Előzmény: khívántchi (8)
khívántchi Creative Commons License 2004.05.18 0 0 8
"Miért jó az, ha egy konkrét sebbe valóságos olajat és bort töltenek?"
Miért, jó?
A mai borokkal én a helyedben nem próbálkoznék, azok már aligha fertőtlenítenek...
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2004.05.17 0 0 7
Azóta a felfekvések kezelésére is hasonló tapaszokat használunk, amik nedvesen tartják a sebet.
Előzmény: a legkisebb ugrifüles (6)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2004.05.17 0 0 6
Kicsit eltűnődtem, és talán nem is a mikrobamentes környezet az elsődleges, hanem hogy nedvesen tartsa a sebet (ne tudjon kiszáradni). Úgy 8-10 éve kezdték nálunk is elterjedtebben alkalmazni a (ha jól emlékszem) hidroxikolloid tartalmú sebtapaszokat a közismerten nehezen gyógyuló lábszárfekélyek kezelésére, és meglepően jó eredményeket tapasztaltak a hámosodásban.
Előzmény: luyo57 (2)
elterito Creative Commons License 2004.05.17 0 0 5
Ez a helytálló, és szakszerű válasz. Hiába, mindig a szakemberekhez kell fordulni :-)
Előzmény: a legkisebb ugrifüles (4)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2004.05.17 0 0 4
A kórokozók tekintélyes része oxigéndús környezetben tenyészik jól, ezért ha elzárják a sebet a levegőtől pl. olajjal, nem tudnak elszaporodni.

Van viszont néhány kórokozó, aminek a szaporodásához kifejezetten az oxigénmentes környezet kedvez, ezek pl. a tetanusz vagy a gázödéma kórokozói. Ha ilyen jut a sebbe, akkor nemhogy befedni (levegőtől elzárni), hanem feltárni kell a sebet, hogy az anaerob bacik ne tudjanak elszaporodni és toxint (mérgező anyagot) termelni a számukra kedvezőtlen, oxigéndús környezetben.

Előzmény: Báthory Ödönke (3)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.05.16 0 0 3
Köszi. Ha nem túl bonyolult, leírhatnád az egy kivételt. Mármint ha egy mezei műszerész is megértheti.
Most jut eszembe a borról: Néhány éve komoly torokgyulladásom volt. A doki által adott szerektől nem láttam javulást. Elpanaszoltam a nagyapámnak, ő kalapkúrát javasolt (forralt bor). 2 nap alatt kutya bajom. Az öregek még tudtak valamit, most bánom, hogy nem figyeltem rájuk jobban és többet.
Most is be van gyulladva a torkom majd egy hete.
Lukács doki fordítva írta a sorrendet: olajat és bort. Így van értelme?
Egyébként nem tudom, miért érdekel a kérdés, nem kívánok praxist nyitni:-)
üdv:b
Előzmény: luyo57 (1)
luyo57 Creative Commons License 2004.05.16 0 0 2
Ezen kívül, mivel mind a bor, mind az olaj olyan anyag, amiben kórokozó nem található, ha a fenti hatások nem is lehettek egyértelműen antiszeptikusak, de legalább a sebet ezekkel kiöblítve mikróbamentes környezetet lehetett teremteni a természetes immunfolyamathoz, a sebgyógyuláshoz.
Megjegyezném; a hagyomány és a vallástörténet Lukács evangélistát orvosnak tartja, így talán nem véletlen ez a megjegyzése.
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
luyo57 Creative Commons License 2004.05.16 0 0 1
A bor alkoholtartalmánál, és természetes gyümölcssav-tartalmánál fogva minden bizonnyal mikrobaellenes hatással bír, az olaj pedig elfedi a nyílt sebet az levegőtől, és ez (egy esetet kivéve) szintén elősegíti a sebgyógyulást azzal, hogy nem enged kórokozókat a seb közelébe.
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Paleokrites Creative Commons License 2004.05.16 0 0 0
Kedves Ödönke!

Én nem vagyok egészségügyi dolgozó, bár foglalkoztam némi természetgyógyászati ággal....
A nos a bor fertőtlenítésre szolgált, míg az olajnak puhitó dunc hatása volt miután jól bekötözték a sebet......

Üdv: Paleo

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.05.16 0 0 topiknyitó
Leginkább a kérdésnek nem a szimbolikája érdekel, hanem a konkrétum. Tehát,ha van itt EÜ szakdolgozó, segítsen: Miért jó az, ha egy konkrét sebbe valóságos olajat és bort töltenek? emlékeztetőül: Luk10/34 Nekem a mai eszemmel furcsának tűnik ez a fajta kezelés, de ha Jézus említette és nem kacagták ki, akkor ez egy bevett eljárás lehetett. Tehát miért kell a sebbe olaj és bor?
Köszi:b

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!