Keresés

Részletes keresés

Amint az köztudott Creative Commons License 30 perce 0 0 3339

... és a Foucault-inga sem egy felfoghatatlanul bonyolult dolog.

Amint az köztudott.

Előzmény: dezsoKE (3338)
dezsoKE Creative Commons License 1 órája 0 0 3338

"Az életben bizonyos dolgok jelenléte nem olyan egyszerű meg ártatlan és semmiség, mint ahogy képzeli az ember."

Ilyen a hegesztőpajzs is...

Előzmény: pirinyócsipa (3337)
pirinyócsipa Creative Commons License 5 órája 0 0 3337

A NASA szuletese elott is volt elet, a kozepkorban is, stb.

Az életben bizonyos dolgok jelenléte nem olyan egyszerű meg ártatlan és semmiség, mint ahogy képzeli az ember.

Előzmény: zorko (3327)
zorko Creative Commons License 8 órája 0 0 3336

Google kereseben en is talaltam egy tok erdekes cikket a navigacio fejlodeserol:

https://m.logout.hu/cikk/a_navigacio_rovid_tortenete_avagy_eg_kemlelesetol/a_navigalas_tortenete_a_repules_hajnalan.html

zorko Creative Commons License 8 órája 0 0 3335

Jok ezek az abrak, csak hat kicsit kerdeses, hogy kinek szolnak. :-D

De jo azert, hogy valaki a hulyeseg ellen is allast foglal, legalabb a bizonytalanok, vagy az igazsagot keresok nem kenyszerulnek butasagokkal beerni. 

A repcsis vizmertekes abranal, meg lehetne azt is hozzavenni, hogy ha eleg hosszu repulonk lenne (vagy igazabol barmi mas, nem tudom miert epp a repulot peceztek ki maguknak...*), akkor azt kene latni, hohy a gep orra felfele all (a vizmertek szerint), a fara meg lefele.... :)

* Tovabb is fejleszthetnek ezt a vizmertekes elkepzelest, miszerint a hajoknak maguktol kellene haladniuk, hiszen lejton mennek, nemdebar?? 

Ja, de hat meg egyszerubb, a viz is lefolyna, tehat biztosan nem gomb alakul a fold... :-D

Előzmény: dezsoKE (3332)
zorko Creative Commons License 8 órája 0 0 3334

:-D

(Amugy tok rohej, hogy regen varni kellett egy elektronikus eszkoz bekapcsolasa utan, (hogy bemelegedjenek a csovek), ma meg a szuper gigaherz-es kutyukon a szoftver betoltese miatt... :))

Előzmény: dezsoKE (3331)
zorko Creative Commons License 8 órája 0 0 3333

jaja, egy nullat kihagytam... :)

(Azt mar nem tudom milyen elteresre gondolsz... :-))

Előzmény: emp (3329)
dezsoKE Creative Commons License 9 órája 0 0 3332

Nem fog válaszolni. Laposföldön nem lehet navigálni, mert nincs laposföld térkép. Ami van, az földgömb-vetület, ahol nincs lépték, és dél felé egyre torzabbak a távolságok.

Ellenben:

https://www.tengerijogsi.hu/foldrajzi-navigacio-a-korai-idokben/

"A Földgömb köré és fölé egy második gömböt képzelve -nevezzük éggömbnek- a gömb felsszínén “közlekedő” égitestek (Nap és a bolygók) pályamozgásaiból ki lehet számítani a földrajzi helyzetünket. Az égitest horizont feletti magasságát kell megmérnünk csillagászati szögmérővel (szextáns) ebből megkapjuk a szélességet (a nautikai almanach kiadvány segítségével) és ha van egy pontos óránk (kronométer) akkor a hosszúság is kiszámítható."

Megjegyzem, ez a laposföldön nem működik. Lásd régebbről (nincs egységes Nap-irány, nincs egységes Sarkcsillag-irány, stb.). Bukta...

Előzmény: zorko (3327)
dezsoKE Creative Commons License 10 órája 0 0 3331

Köszi. Analóg információelméletben a béka segge alatt vagyok. Mondjuk, hogy átlagember-szinten.

Előzmény: zorko (3326)
dezsoKE Creative Commons License 10 órája 0 0 3330

Szakadj már le a NASA-ról! Azt az amerikai laposföldeseknek kell szidniuk hivatalból. Téged mit izgat, hogy mennyi amerikai adóbevételt költenek naponta? Talán ott adózol? Nem gondolnám...

Nem az amerikai űrkutatás igazolja a Föld alakját. Ellenben a hegesztőpajzsos Nap-vizsgálat igen. Van hegesztőpajzsod? Egy fémipari szakmunkásnak legyen már! Én nem vagyok az, mégis van. És a javasolt megfigyelést elvégeztem. Tudod, a saját szememmel. Te pedig nem mered elvégezni, mert pontosan tudod, mit fogsz látni, és nagyon félsz tőle. Hogy be kell ismerned magadnak, hogy akarattal hazudsz magadnak. Szar lehet, és szar lesz, amikor ezzel szembe kell nézned. Megfordul a világod.

Előzmény: pirinyócsipa (3325)
emp Creative Commons License 11 órája 0 0 3329

ha c-vel számolsz, akkor csak 0,05 mp.

de nem ez okozza az eltérést.

Előzmény: zorko (3316)
emp Creative Commons License 11 órája 0 0 3328

basszus!

akkor sok aranyunk ugrik :(

Előzmény: dezsoKE (3309)
zorko Creative Commons License 12 órája 0 0 3327

Egyaltalan nem azert gondolja a "muvelt" vilag, hogy a Fold gomb alaku, mert van ilyen-olyan NASA felvetel. 

A NASA szuletese elott is volt elet, a kozepkorban is, stb. A navigacio alapja, hogy gombszeru Fold-et kepzelunk, es a rajta kivulallo egitestek latszolagos mozgasa, helyzete igy valik erthetove es magyarazhatova. Es ezekhez viszonyitva tudjuk a sajat helyunket is meghatarozni.

Feltettem azt a kerdest, hogy a lapos Fold elmeletet hivok vajon tudjak-e, hogy hogyan kell navigalni?

Te tudod peldaul?

Előzmény: pirinyócsipa (3325)
zorko Creative Commons License 12 órája 0 0 3326

(Nem volt "atkodolas", analog jeleknel nincs olyan hogy "kodolas"... A digitalis technika akkor meg nem volt eleg gyors ahhoz, hogy valos idoben lehetett volna akar csak beszedet is kozvetiteni, nem hogy kepet...)

Előzmény: dezsoKE (3317)
pirinyócsipa Creative Commons License 12 órája 0 0 3325

Fikázol itt 50+ éves homályos felvételeket...

És attól még aki ücsörög, az az 50 éves felvételen is ücsörögni fog a hámban.

Ez az 50+ éves felvétel a világod, amiben hiszel, amiben hisztek.

Ez az életed alapja és hitvallása, te ezzel bizonyítod a világod igazát.

Nem kritizáld tehát, hanem védd meg.

Előzmény: dezsoKE (3323)
dezsoKE Creative Commons License 14 órája 0 0 3324

Biztos van otthon hegesztőpajzsod. Egy szabadnapodon, amikor otthon vagy, nézd meg a Napot mondjuk kétóránként, hogy változik-e az átmérője! A naplementét semmiképpen ne hagyd ki! Nézd meg, mit látsz!

A megfigyeléseidet pedig oszd meg velünk, ha nem túl nagy kérés...

Előzmény: dezsoKE (3323)
dezsoKE Creative Commons License 14 órája 0 0 3323

Fikázol itt 50+ éves homályos felvételeket...

Mi a helyzet a Föld alakjával? Melyik kísérletet végezted el te magad?

Előzmény: pirinyócsipa (3321)
dezsoKE Creative Commons License 14 órája 0 0 3322

Sokkal jobb felvételek lesznek néhány év múlva. 8k-ban minden porszem látszani fog. Akkor mibe fogsz belekötni? :-)

Amit mutatsz 15 perc után, szerintem a kamera is ferdén áll...

Előzmény: pirinyócsipa (3318)
pirinyócsipa Creative Commons License 14 órája 0 0 3321

20:12 és 20:15 között a két lábát egyszerre lendíti előre ebben az ülő pozícióban, ahogy a hámban ülve mozog ilyen módon előre.

Előzmény: pirinyócsipa (3319)
pirinyócsipa Creative Commons License 14 órája 0 0 3320

És a sétálgatást ilyen testtartásban végzik, teljesen "normális".

A marionette bábuknál...

Előzmény: pirinyócsipa (3319)
pirinyócsipa Creative Commons License 14 órája 0 0 3319

20:10, bal oldali emberke ücsörög a hámban:

Előzmény: pirinyócsipa (3318)
pirinyócsipa Creative Commons License 14 órája 0 0 3318

15:20-tól a bal oldali emberke mozgását lehet figyelni:

A legröhejesebb mozdulata, ahogyan konkrétan ül a hámban és a lábait csak lógatja, azokon nincs teher, az 15:35 és 15:38-nál figyelhető meg a legjobban, abszurd:

Apollo 15 Complete EVA-2 TV Transmissions (Part 1) - YouTube

Konkrétan úgy közlekedik, hogy ül a hámban, oldalról nézve a berogyasztott térd egész végig.

Vagy előrefelé dőlve ugrálnak, vagy vonszolják valahogy a lábaikat berogyasztott térden beülve a hámba, normális járásra azért nem képesek, mert nincs súly a lábukon és nincs normális anatómia szerinti mozgás, csak ez a két eset.

De mindenhol, minden testtartásban ott a felfüggesztés és a lábak tehetetlen és ilyen mértékű konktrolálatlan mozgása, mert nincs rajta súly, hanem azt csak húzzák maguk után a legtöbb esetben, vagy bakkecske üzemmódban vannak.

dezsoKE Creative Commons License 14 órája 0 0 3317

Ha bármilyen átkódolás volt útközben, abból adódhatott csúszás. Egyébként nem emlékszem pontos intervallumra, gyerek voltam, amikor mesélte.

Előzmény: zorko (3316)
zorko Creative Commons License 15 órája 0 0 3316

Az a vicc, hogy a digitalis korszak elotti kommunikacio gyorsabb volt. :)

Barmilyen fura is, de 50+ evvel ezelott gyakorlatilag real time ment minden (analog technika), nem volt mas kesleltetes, csak ami a jel terjedesi sebessegebol adodott.

A 2-3 mp-et ugy ertettem, hogy ugy erted, hogy a Fold meretebol adodo uthossz kulonbseg okozta - ehhez tul kicsi. :) (15e km-hez csak kb. 0,5mp kell)

Előzmény: dezsoKE (3314)
zorko Creative Commons License 15 órája 0 0 3315

"hanem szandekos felrevezetesrol, hazugsagrol."

helyesen:

hanem szandekos felrevezetesrol, hazugsagrol van szo.

Előzmény: zorko (3313)
dezsoKE Creative Commons License 15 órája 0 0 3314

De igen, jól tippeled. Amikor a Föld árnyékolt.

Pár másodperc sok? 50+ éve? A héten néztük a Starship SN10 youtube közvetítést okostévén és okostelefonon. 3-4 másodperccel hamarabb volt a telefonon úgy, hogy ugyanazon a routeren vannak... :-)

Előzmény: zorko (3311)
zorko Creative Commons License 15 órája -1 0 3313

Mai utso bejegyzesem. :)

Belefutottam egy ilyen perpetum mobiles Youtube videoba. Na mondom megnezem mert nem hosszú, hogy mire lyukad ki a vegen. Hat borzaszto.... Terjeszti a hamis hulyeseget, es ez mar nem butasagbol tortenik, hanem szandekos felrevezetesrol, hazugsagrol. Es a mi meg rosszabb, 300e koveto....

zorko Creative Commons License 15 órája 0 0 3312

Amugy, ahogy latom, sajnos abszolut meddo vitak folynak itt. :-(

Az emberek sajnos hiszekenyek, de igazabol azt nem tudom megerteni, hogy az milyen gondolkodas es lelkivilag (es tiszta lelkiismeret??), hogy valaki vehemensen harcol, kuzd es vitazik olyan dolgokrol, amiknek a nagy reszet alapvetoen nem is erti.... 

Nem felik az Istent...?? :-)

zorko Creative Commons License 15 órája 0 0 3311

Hmm...

Nem inkabb arrol volt szo, hogy az USA nem kapta meg olyankor az adast? (Mivel a Fold arnyekaba kerultek...)

(Csak azert mert amugy a par mp se jon ki (tul sok), illetve Ausztaliabol meg kicsivel meg tobb ido amig az info eljut az USA-ba, szoval egyertelmuen nem nyertek volna semmit.)

Előzmény: dezsoKE (3302)
zorko Creative Commons License 15 órája 0 0 3310

A Biblia (vagy a hit) es a tudomany nem zarjak ki egymast.

Es azt sem szabad elfelejteni, hogy a Biblia fo uzenete Istenről es az emberrel, az emberiseggel (es tulajdonkeppen az egesz teremtett vilag sorsaval) kapcsolatos terverol szol. Mas egyeb korulmenyek is szerepelnek, amik persze nem mondhatnak, es nem is mondanak ellent a vilagrol szerzett ismereteinknek, de meggondolatlansag lenne fizikai, kemiai, csillagaszati, stb. elmeleteket a Biblia informacioi alapjan felallitani, mivel ennek a konynek nem ez a celja. A "mellekes" korulmenyek feladata inkabb az, hogy hitelesseget adjanak. Konzisztens modon mutatja be az infokat, egy peldaval igy tudnam illusztralni: Ha meselek egy tortenetet, ami Bp-rol a Balatonra utazasom soran esett meg, akkor tok rendben van, ha egy ponton elhangzik Velence, Kapolnasnyek vagy pl. Szekesfervar, hogy akkor epp mi volt, stb. De lehet, hogy ugralok a tortenetben idoben, es elobb emlitem Szekesfehervarat, es Velencet meg kesobb. Aki kesobb hallgatja a tortenetet, az jobban el tudja kepzelni, es a valosagalapjarol is jobban meg tud gyozodni, ha a foldrajzi ismereteinknek megfelelnek a reszletek, de butasag lenne hazugsagnak itelni a tortenetet amiatt, mert mas sorrendben emliti a varosokat, mint ahogy azoknak az utazas soran kovetkezniuk kellett volna. Meg nagyobb butasag lenne persze a valosagot a történethez igazitani, es tagadni, hogy Velence kozelebb van Bp-hez, mint Szfvar... :)

A Bibliaban nehany helyen a vilagnak olyan vonatkozasairol van informacio, amikrol az irasa idejeben elt embereknek halvany fogalmuk sem volt. Konkretan az, hogy a fold "kereksegerol" talalunk emlitest, eppen elegge szokatlan, abban az idoben meg a Britt szigetekig sem jutott senki a vandorlo zsido nepbol, fogalmuk sem volt arrol, hogy milyen / mekkora lehet a vilag. Leirtak, ahogy tudtak, amit Istentol kaptak "uzenetet". :) Az nyilvanvalo, hogy az igy fennmaradt info, eleg jo osszhangban van a valosaggal, nem kocka, vagy hatartalan, vagy teknosok vegtelen soran allo vilagrol/Foldrol szol a szoveg. 

Igaz, a magyar "kerekseg" tok jol megfelel egy gombfogalomnak is, es az angolban van ahol "disc" szerepel (mondjuk nem tudom mi van az eredetiben, lehet mostmar utananezek... :), de azert szerintem nem szabad erre az egy szora vilagkepet alapozni. (~2500 evvel ezelott hogy is tudta volna elkepzelni mondjuk Ezsaias profeta, hogy Ausztraliaban hozzank kepest kb. fejjel lefele vannak az emberek...? :)

Sok mar csillagaszati vonatkozasu mellekes info is van a Bibliabanb azok szerintem nagyobb reszt nem passzolnak a lapos Fold elkepzeleshez, azokat miert nem keresik ki, es ertelmezik szo szerint azok, akik a lapos Fold elkepzeles mellett kardoskodnak?

Előzmény: dezsoKE (3300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!