Keresés

Részletes keresés

Traubi Creative Commons License 2004.06.09 0 0 19
Bocs, nem bántásból mondom, de jókat vigyorogtam a topicot elolvasva :)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.19 0 0 18
"Korábban némileg stresszes volt nekiesni a panelfalnak a kis SKIL géppel."

Tegnap reggel még én is ebben a stresszes állapotban voltam, főleg, hogy csak 3 centi befurásban az a hátul a betonban szétnyíló réz bizbasz tartja majd azt a nehéz csapot, de utána próbaképpen már rá is tehénkedtem, szóval a következő alkalommal már én is lazábban fúrok. :)

Előzmény: dez1 (17)
dez1 Creative Commons License 2004.05.19 0 0 17
Nálunk a nejemnek sokszor eszébe jut hogy ide meg ide tegyünk fel egy képet, polcot, mittoménmit.

Korábban némileg stresszes volt nekiesni a panelfalnak a kis SKIL géppel.

Most széles mosollyal kérdezem hgoy : Hova parancsolja a lukakat? Most inkább az a baj hogy vastag és elég gyenge a vakolat, ergo 10 centi hosszú tiplivel kell mindent feltenni, hogy meg is álljon.

Előzmény: Biovadász (16)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.19 0 0 16
Közben sikeresen túl vagyok rajta.
Azért nézett ki, hogy túlzásba viszem, mert még nem csináltam, ezért kérdeztem. (de így utólag elmondhatom, hogy szerencse, hogy "túlzásba vittem" mert elég sok buktató volt benne amire nem gondoltam volna az itteni és másik topicbeli kollegák tanácsai nélkül)

4 csavar jó ötlet lenne, ha mosdókon nem csak 2 csavarnak lenne hely.

Előzmény: dez1 (15)
dez1 Creative Commons License 2004.05.19 0 0 15
Kicsit túlzásba viszed az előkészítést.
Nálunk is ilyen falak voltak a mosdóban, elég kemény. szerintem 4 csavart fúrj be oszt passsz.

Hány lukat fúrtam én egy alap SKIL fúróval panelba...

Van ami 10 percig tartott....

Osztán amikor leesett a noname fúrókalapácsok ára, addigra már kiköltöztem a panelból...

De nem baj, betonáthidaló akad egy-kettó, a noname fúrókalapács nem zavartatja magát ott sem:)))

Biovadász Creative Commons License 2004.05.16 0 0 14
Nos, változott a program, mert időközben kiderült, hogy a célpont fal csak 4.5 cm vastag. A régi csavarok meg csak úgy vannak a betonban, mintha bele lennének öntve. Az egyik vidáman körbeforog, de kijönni eszében sincs, a másik meg se moccan. De ez a legkevesebb gond, levágom őket.
Hányas csavarral próbálkozzam ilyen vékony válaszfalban, amiből kettő elbír egy mosdót?
Előzmény: Biovadász (13)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 13
egen, én is attól félek, hogy a fürdő és a konyha közötti válaszfalat nem vitték túlzásba. De majd ha kimazsolázom a régi csavarokat, meglátom hogy mennyire voltak bennt.
Előzmény: MZ/Y (12)
MZ/Y Creative Commons License 2004.05.15 0 0 12
Láttam én már 5 centis panelt...
Előzmény: Biovadász (5)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 11
Gyorsan kifúrom a lyukakat és utána felháborodottan én is beállok tömegbe. Panelban úgyis földszinttől a tizedikig egyforma hangerőn szórakoztató akárhol fúr valaki. :)
Előzmény: lufi77 (10)
lufi77 Creative Commons License 2004.05.15 0 0 10
Ebben az időben lehet ,hogy jól is jönne. :)
Előzmény: Biovadász (9)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 9
Hétfőn vagy kedden nyomom, ha most tenném a szomszédok szurokba és tollba forgatnának. :)
Előzmény: lufi77 (8)
lufi77 Creative Commons License 2004.05.15 0 0 8
Akkor nyomás!!! :-)
Előzmény: Biovadász (7)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 7
Megmértem.

14 van ráírva, a szára 12mm a fejméret 14mm.

Előzmény: lufi77 (6)
lufi77 Creative Commons License 2004.05.15 0 0 6
Figyuzz!
A 14-es vidia fúrónak nem 14-es a szára.A vidia fejmérete legyen 14-es.
Előzmény: Biovadász (3)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 5
"Csak nehogy a szomszédnál lyukadj ki"

Ez a veszély nem felyeget, max a saját konyhaszekrényemet találhatom hátba. :)
De azért remélem a panel válaszfal is elég vastag ahhoz, hogy majdnem 7 cm hosszú tipli beleférjen. :)

Előzmény: Infomaker (2)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 4
közben rájöttem, hogy hülye vagyok, mert 14-es fúró van szűkített szárral.
Előzmény: Biovadász (3)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 3
Sajna megint közbejött valami hála istennek, ugyanis mint kiderült nekem 14-es fúróval kéne a lyukat furnom, de a fúrófejem csak 13mm-ig nyitható. grrr...

Marad az a megoldás, hogy keresek valakit aki fúr nekem, mert már nagyon kezd elegem lenni ebből a csapcseréből. :)

Előzmény: Infomaker (2)
Infomaker Creative Commons License 2004.05.15 0 0 2
Kb 2 perc :) Csak nehogy a szomszédnál lyukadj ki :)
Előzmény: Biovadász (1)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.14 0 0 1
Köszi!

kb mennyi ideig tart két ilyen lyuk kifúrása?

Előzmény: lufi77 (0)
lufi77 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 0
Szia!
A tipli átmérőjével megegyező méretű,vidiás fúrót.
Előzmény: Biovadász (-)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.14 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni.
Úgy kezdődött a dolog, hogy csak csapot akartam cserélni, de az új csapok nem jók a 30 évvel ezelőtti panelba szerelt mosdókba, vettem új mosdót, viszont ezeknél természetesen jóval odébb vannak a lyukak a rögzítőcsavarhoz.

Szóval szükségem van kettő darab lyukra a panel betonfalába, ráadásul hogy ne aprozzam el a dolgot mindjárt két 10mm-es csavart kell bejuttatni kb 60mm mélyre. Csavarokat, tipliket adtak a mosdóhoz (valamit ezek már tudtak).

Még sosem követtem el falbafúrást, kaptam egy jó minőségű ütvefúrót, csak ott akadtam el, hogy ezekhez a csavarokhoz mekkora lyuk kell, hányas fúrót használjak?

És mi jöhet még ezek után? Mert eddig bármilyen problémára megoldást találtam, az új problámát szült. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!