Keresés

Részletes keresés

Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2004.05.29 0 0 26
Nos, erről van szó! Lassan már TV-t sem lehet nézni anélkül, hogy durva dolgokat ne lássunk. A fiatal gyerkőcök meg csak ezen nőnek fel. Egy 25 (én) éves ember még csak elviseli, de egy kölyköt igencsak eltéríti a normális gondolkodásmódtól. Mi persze a kegyeletből(?)cenzúrázott híradókon nőttünk fel. És nem vagyok komcsi, sőt!
Előzmény: Törölt nick (24)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2004.05.29 0 0 25
Nem vagy aberrált, azok aberráltak, akik ilyeneket mutatnak.
Előzmény: krisssssz (23)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.28 0 0 24
Én azt bírom, hogy ha vacsora közben véletlen valamelyik kertévére kapcsolok, tuti, hogy bevágnak valamilyen előzetest a Fókuszból, amiben egy 12 éves elefántszindrómában szenvedő kislány vagy egy gyógyíthatatlan bőrbetegség miatt orrnélküli arizonai gyerek, esetleg egy amputált lesz látható.
Miért kell ezt pont vacsoraidőben mutogatni?
krisssssz Creative Commons License 2004.05.26 0 0 23
Az apropója miatt én is elítélem azt, ami a médiában folyik, mert egyértelmü, hogy a szenzáció és a nézettség a fö szempont.

De én nem érzem, hogy aberrált lennék, mert rákerestem a lefejezésre..

Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2004.05.26 0 0 22
Bocsi!
Előzmény: FOCUS (20)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2004.05.26 0 0 21
Elnéztem a neveket. Persze, hogy nem neked!
Előzmény: FOCUS (20)
FOCUS Creative Commons License 2004.05.26 0 0 20
Gondolom ezt nem nekem szántad :)
Előzmény: Traktorovics Traktorov (19)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2004.05.25 0 0 19
Mit gondolsz, azért kezdtem a fórumot, mert egy pervez hullanéző vagyok? Ne hülyíts! Azért mert a TV2-n láttál egy műsort, amiben esetleg arról van szó, hogy milyen sokan nézik ezeket, esetleg pont azért, hogy egy-két horrorisztikus képet is bevághassanak (eltaláltam?), még nem kéne elhinni minden sületlenséget. Sokan vannak, akik megnézik, de sokan szerintem nem.

Egyébként inkább meg kellett volna nézned a fórum elejét, minthogy "tájékozottságodat" fitogtassad. Épp a média hozzáállását kritizáltuk. Egyébként nem kell ezeket az oldalakat megnézni, elég ahhoz a közszolgálati híradó is.

Előzmény: FOCUS (18)
FOCUS Creative Commons License 2004.05.25 0 0 18
Ok, csak Montoya kolléga verbálisan ránk mutogatott :)

Jut eszembe, nem te voltál tegnap a kvízfájörben?

Előzmény: vicc (17)
vicc Creative Commons License 2004.05.25 0 0 17
de mások nem feltétlenül így gondolkodnak.
Előzmény: FOCUS (16)
FOCUS Creative Commons License 2004.05.25 0 0 16
Óriási általánosítás :)
Én nem klikkelek a megalázott foglyokra stb vmint elkapcsolok ha egyáltalán. Szerencsére a közeli hozzátartozóim is így gondolkodnak.

Előzmény: J.P.Montoya (14)
vicc Creative Commons License 2004.05.25 0 0 15
Nem kell álszenteskedni, az ilyeneket klikkelitek a legtöbbet.

álszentség, a számból vetted ki... hiába nem kell, ha a tévében is azok a legnézettebb dolgok, amik előtt felhívják a figyelmet, hogy most a gyengébb idegzetűek forduljanak el - ilyenkor a nagymama is süvít a tévé elé...:(

Előzmény: J.P.Montoya (14)
J.P.Montoya Creative Commons License 2004.05.24 0 0 14
"Sokkoló képek! Kell ez nekünk?"

Igen, kell ez nektek. Az interneten minden hírt lekörözve a leglátogatottabb hírnek számítanak az ilyen címmel ellátottak:

Képek: Autót gyújtott magára egy kisgyerek Miskolcon

Képek: A 2-es metró elé esett egy férfi a Blaha Lujza téri megállóban

Képek: Holttest a Szajoli Holt-Tiszában

Újabb képek megalázott foglyokról

stb...

Nem kell álszenteskedni, az ilyeneket klikkelitek a legtöbbet.

Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2004.05.24 0 0 13
Jaja, a bemondó műszomrúságot mutatva bemutatja a sokkoló híreket, majd a következő témát már mosolyogva vezeti fel. Vagy nincsenek nekik érzelmeik, vagy jók az idegeik; vagy éppen jó pénzért elviselik a rossz álmokat. Mindenesetre tényleg gusztustalanok.
FOCUS Creative Commons License 2004.05.24 0 0 12
Nem is beszélve arról, hogy mit érezhet az áldozat családja :(
JQA a szerkesztőknek.
Előzmény: BaZs (10)
BaZs Creative Commons License 2004.05.24 0 0 11
A másik dolog meg az, hogy az ilyen szörnyű dolgokról minden felvételt, és tanút elő tudnak keríteni, de más híreknél, az internetről lopott, szar minőségű képeket/felvételeket mutogatják.
Előzmény: BaZs (10)
BaZs Creative Commons License 2004.05.24 0 0 10
Tegnap ismét kitett magáért az rtl. Kezdődik a híradó, és mi a fő hír? Az rtl birtokába jutott a ralibalesetet megörökítő amatőr felvétel. Természetesen le is kellett adniuk, amint a szegény nézőt elcsapja az autó, majd egy triplaszaltó után visszazuhan a földre. Milyen beteglelkű emberek mutogatják az ilyen felvételeket? Úgy gondolták, hogy az a biztos, ha a műsor alatt még ötször bemutatják a felvételt, ha véletlenül nem lett volna elég nagy a sokk elsőre.
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.24 0 0 9
Az ORTT-nek (ha normálisan működne) kellene
valamilyen módon korlátoznia az ilyen műsorokat,
nem pedi azért elsötétíttetni a TV képernyőt,
mert a Való Világban-Big Brotherban szex volt, vagy
mert le mertek adni egy horrorfilmet.
Nevetséges !!!
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2004.05.14 0 0 8
Ebben az esetben az ellentábornak nem igazán lenne jó érve saját védelmére. Az objektivitás? No, de ennyire? Jobb néhány dologról nem tudni. Nem minden ember kíváncsi a kivégzések módjára, aki meg igen, az fura egy ember lehet, mindenesetre nem teljesen komplett.

Különben tényleg jó ötlet lenne felvenni velük a kapcsolatot. Ez már a Pirx baráti körben is bejött félig.

Előzmény: FOCUS (7)
FOCUS Creative Commons License 2004.05.14 0 0 7
Link ignored :-/

Kellene róla beszélni, de nem tudom, hogy lehetne változtatni ezen a tendencián. Azthiszem a ker tévék belépésével kezdődött ez a folyamat. (a "Fókusz" c. műsor kezdetektől szúrja a szemem.)

Talán a beszélgetős "élesben -m1" vagy a jakupcsekben-tv2 lehetne erről vitázni a műsorszerkesztőkkel.

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 6
Manapság már kertévés közhely, hogy csak a negatív (sokkoló) hír a hír, mindenesetre ez még nem is a mélypont, no, majd ha nálunk is elkezdik sugározni a Faces of Death-t (amire - ismerve a magyar tv-ket - gondolom nem kell sokat várni)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2004.05.13 0 0 5
Nos én is így vagyok ezzel. Teljesen eltorzítja az emberek személyiségét. Mi gyerekkorunkban a híradóban bemutatott vadászrepcsikről beszélgettünk, a mai gyerekek pedig a szintén híradóban látott szörnyűségekről.

Mivé lesz ez a világ? Mivé teszi a média? El kéne valahogy gondolkoztatni ezeket a film "szerkesztőket". Egy híradó, egy álmatlan éjszaka, vagy kellemetlen hangulatú órák; ez a jövő matematikai egyenlete.

Nem kell ilyen topic? Szerintem kell erről beszélni. Csúnya dolgok történnek a világban, de minek az embereket mindennap sokkolni a terrorizmus rémével? Nem vagyok hippi, de ez nekem is sok már.

gabicome Creative Commons License 2004.05.13 0 0 4
Sajnos a nézettségért semmi sem drága.
FOCUS Creative Commons License 2004.05.13 0 0 3
Kell? NEM, NEM ÉS NEM!
Minden porcikám tiltakozik ezek ellen!
Előzmény: Traktorovics Traktorov (-)
fika2 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2
Szerintem nem kell! BETEGES!
BahnScorper Creative Commons License 2004.05.13 0 0 1
Tedd hozzá a fókuszon és az aktívban mutogatott sok beteg/fogyatékos embert is. Ráadásul sok köztük olyan, aminek semmi értelme sincs bemutatni, mert vagy külföldi, vagy úgysem lehet rajta segíteni. (mert ha odateszik a számlaszámot, hogy egy műtéttel vagy más kezeléssel helyre lehet hozni, az más...)
Előzmény: Traktorovics Traktorov (-)
Turbó Fix Banán PC Creative Commons License 2004.05.13 0 0 0
0 darab sokkoló topicra van szükségünk!
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2004.05.13 0 0 topiknyitó
Éppen tegnap gondolkoztam el azon, mire jó az, hogy a tv szerkesztői naponta sokkolóbbnál-sokkolóbb felvételeket mutatnak be nekünk. Szimpla szerkesztői elmebaj, vagy tudatos átnevelési szándék valamivé. Érzelmileg el akarják tompítani az embereket, vagy egyszerű jótett az elmebetegek számára, akik élvezik ezt. Példák: Nick Berg lefejezése az ATV-n, megkínzott állatok (melyek bemutatása szerintem kétélű penge, mert sokat árt az állaltvédelemnek is, abból a szempontból, hogy sokszori bemutatásukkal az ember már eltompul, én mondjuk nem; sőt valamelyik parasztnak pedig például is szolgál) bemutatása, amerikai halottak meggyalázásának bemutatása, példa itt a lefejezett nagymama képe is Máté Krisztina megszünt Forró nyomon-jában.

Kinek mi a véleménye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!