Keresés

Részletes keresés

banders Creative Commons License 2005.09.13 0 0 6
Hello ! A Z3-asban van manuális fókusz? Esetleg tud irni valaki véleményt kiemelkedő jó/rossz tulajdonságairól? köszi.
kikko77 Creative Commons License 2004.12.11 0 0 5
tudomásom szerint a Z2-nek van az egyik legjobb vakuja a kompakt gépek között, ez beltéri fotózásnál ugyebár elég fontos. azonban nincs AF segédfénye ami viszont jól jönne...
Előzmény: zjghfdlcx (4)
zjghfdlcx Creative Commons License 2004.10.29 0 0 4

sziasztok jovendo (Z1 Z2-es ??) kollegak !!!

 

en 14 evig csak videozassal foglalkoztam de gyakran felkertek fenykepek keszitesere is.2003-ban vettem is egy canon powershot a60-st es ezzel lovoldoztem olyan pillanatokra mindt peldaul:polgarmesteri hivatalban alairas,gyuruhuzas es esketes a templomban,menyasszonytanc es torta stb.

     Ezek a fotok 90%-a belteri foto max. 3-5 meter tavolsagbol (mozgas kozben kellett elkapni a fentebb leirt pillanatokat), amit igazan csak automata modban tudok elkepzelni.

   Nincs idom a gep allitgatasaira (mert 20-150 ember var utannam).Eddig mindenki meg volt elegedve a canon a60-al keszult kepekkel,ezzel nincs is semmi gondom.

 

  A PROBLEMAM A KOVETKEZO:

eleg csudan neznek ram amikor elmegyek videozni egy PANA.V9000-es valkameraval mikozben a fotokat egy kis "zsebgeppel" keszitem.

Ilyen hejzetekben az elso benyomas is fontos (nagy szerszam nagy tekintely) legalabb-is a mi kornyekunkon.Ha megkerdezem a klienst mivel menjek SONY miniDV vagy PANA>V9000(VHS) az utobbit valasztjak (a hetkoznapi atlag klientura).

   

    Igy hat elhataroztam hogy lecserelnem a CANONT egy MINOLTA Z2-es re de:!!!

vegigolvasvan a minolta Z1 Z2 Z3-as topikokat 2003-ig visszamenoleg ,teljesen tanacstalan lettem,tudnam e az en celjaimra hasznalni a gepet legalabb CANON a60-as minosegben !!!????

   KRITERIUMOK:

90% benti fotok (templom, polgarmesteri hivatalok,stb) ,

az alanyoktol max.3-5m-es tavolsagrol fotozok, 

az alany 80%-ban mozgasban van (alair,tancol,tortat szeletel,stb),

csak a gep sajat vakujat hasznalnam.

nincs idom a gepet babralgatni allitgatni !!!(ellenkezo esetben lemaradok a pillanatrol).

       MEG EGYSZER ELMONDOM A CANON A60-as TOKELETESEN KIELEGITETT csak csudan neztek az emberek egy ilyen pici gepre.

 

       Csak azok valaszoljanak akik sokat fotoztak ilyen vagy ehhez hasonlo helyzetekben.Erdekelnek mas gepek is de max a MINOLTA Z2 arszintjen !!!

GURIGA Creative Commons License 2004.09.09 0 0 3

Attól függ, hogy mi a célod.
Ha olyan gépet akarsz, amit csak felkapsz, és szép, éles képet csinál
a legkisebb file mérettel is (60-100 KB) - ezt gyorsan lehet rendezni, stb, akkor
tanácsolok valami mást, ami erre nagyon jó.

Ha viszont van türelmed gyakorolni, és akarsz egy nagyon praktikus gépet, amit
elsö látásra megszeretsz... és naponta fedezel fel valami jót benne... és a 30 frame/sec.
(640x480) videoclip minösége fontos Neked... és a négy AA (ajánlom a Duracell feltölthetöt) elemet nem tudod vele kimeríteni...stb, stb, ....akkor Z2 !
Előzmény: sola (-)
pggp Creative Commons License 2004.06.29 0 0 2
A Fórum csere óta:
Minolta Dimage Z1
Előzmény: pggp (1)
pggp Creative Commons License 2004.05.11 0 0 1
És ha valaki(ke)t tényleg csak a Z2 érdekli, akkor ezért nem érdemes külön topikot indítani, mert alig különbözik az elődjétől:
"Minolta Dimage Z1"
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9100805
ferint Creative Commons License 2004.05.11 0 0 0
Miért nem mész ide:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9084058&uq=7565

ezt direkt erre találták ki.

Előzmény: sola (-)
sola Creative Commons License 2004.05.11 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Mostanában akarok venni egy másik digitális fényképezőt és nagyon a Minolta Dimage Z2 felé hajlok. Van valakinek már ilyen? Vagy kipróbálta valaki?

Végül is bármilyen észrevétel, vélemény érdekel.
van egy angol nyelvű tesztem. ott nagyon jókat írnak róla....

Köszi

sola

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!