Keresés

Részletes keresés

füegy Creative Commons License 2022.11.29 0 0 30245

"Én szeretem, ha egy guru szakállas....."

 

Én nem annyira.🙂 Tolle is " csupasz", mégsem férfiként tekintek rá. 

Mondjuk így a szemükre kerül a hangsúly, és lehet, hogy épp ezt akarják.

 

Előzmény: Eriel :) (30244)
Eriel :) Creative Commons License 2022.11.29 0 0 30244

Én szeretem, ha egy guru szakállas, mert így nulla százalék esélye van annak, hogy férfiként tekintsek rá :) Így lehet teljes egészében a tanításra figyelni. 

Előzmény: füegy (30242)
babi :-) Creative Commons License 2022.11.28 0 0 30243

Lusták borotválkozni?

Előzmény: füegy (30242)
füegy Creative Commons License 2022.11.28 0 0 30242

"itt egy másik szakállas bácsi neked,"

 

Sandgurut is jobb szeretném szakáll nélkül, nem értem, miért bújik el mögé.

Mintha guruéknál ez trend lenne. :)))

 

Előzmény: füegy (30241)
füegy Creative Commons License 2022.11.28 0 0 30241

"Akkor nesze, itt egy másik szakállas bácsi neked, Füvi."

 

Köszönöm, hogy gondolsz rám, de őt Sandguruval együtt "fedeztem fel".

 

Ez volt az első videója, amit láttam tőle.( És aztán követte a többi :) )

 

https://www.youtube.com/watch?v=Jo5IKIoA19k

 

 

Előzmény: babi :-) (30240)
babi :-) Creative Commons License 2022.11.27 0 0 30240

https://www.youtube.com/watch?v=VPBVgu2kDi0

 

Akkor nesze, itt egy másik szakállas bácsi neked, Füvi. Hasonló mint Sadhguru, mint Tolle. Az előadásai nagyon rövidek, "kézzelfoghatóak", rendkivül fontosak :-)

Előzmény: füegy (30229)
babi :-) Creative Commons License 2022.11.27 0 0 30239

Aha, aha. Egy ideje én is hallgatom a bááááácsit :-)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=vpedhd_vXVA

 

Nálam per most ez a bácsi viszi a pálmát. Ő mond sok olyat, amire rácsodálkozok, ami új számomra, amit be kell építenem. De amaz bácsinak is, ha feljön valami új előadása, feltétlenül meg szoktam hallgatni. Ő is fontos. Érdekes, a sok év után, amióta használjuk az internetet és volt ilyen olyan előadó, nem minden előadó maradt hiteles, értékálló. Nem mind volt képes "hozzánkszólni" folyamatosan. Egyik-másik folyton ismételte önmagát végül unalomba süllyedt. Gunagriha bácsi szintén maradt az érdeklődésem középpontjában, bár ez a Miron egy pár hónapja feljött és újra és újra hallgatom az előadásait. Valószínű van benne valami, ami fontos számomra. 

:-)

 

 

Előzmény: csakcsendbenn (30225)
füegy Creative Commons License 2022.11.25 0 0 30238

Több fronton zajlik a "támadás" a fájdalmak ellen, látom.

Kívülről és belülről.

Kívülröl  fizikailag, belülről  lelkileg jön a támasz.

Nagyon jó kombináció,   ez a nyerő páros !!!!! 🤗

Előzmény: csakcsendbenn (30232)
füegy Creative Commons License 2022.11.25 0 0 30237

"Jön, és helyrerak bennem valamit :)"

 

Pontosan ! 👍😉

Előzmény: Eriel :) (30230)
mától.iszom Creative Commons License 2022.11.25 0 0 30236

ez a masszírozás jó lehet. kipróbálom.

Előzmény: csakcsendbenn (30232)
mától.iszom Creative Commons License 2022.11.25 0 0 30235

köszönöm, megvagyok. 

 

Velez Csabát hallgattam, a Kiégést, melóban nem volt ilyen mostanában, hogy ki hogy merre, úgyhogy mondom elmegyek, kerestem egyet, és tök jó volt emberekkel, akik bár más területekről, de hasonlóan így-úgy megrekedtek, megtorpantak, elakadtak, elfáradtak.  (amúgy szvsz az idegrendszer is feladja egy idő után az aggódást, de nem vagyok pszichológus)

fiamnak fájt, még most is a feje, elvittem, nagyon kedvesek voltak a Semmelweisbe, kivizsgálták, nem találták szervi okát. Hálistennek, megnyugodtam. mondták, van egy tök jó módszer, amit elsajátít, hogy induló fejfájást hogy tud már kezdetkor leállítani, de ehhez Pestre kellett volna feljárni heti szinten, és végül nem vittem. 

Kitartás CsCs!

Előzmény: csakcsendbenn (30234)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.25 0 0 30234

Még egy, mert fontos:

 

Houston, ott is alright?

Előzmény: csakcsendbenn (30231)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.25 0 0 30233

A többire később.

csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.25 0 0 30232

Nem, másik szálon haladunk most.

De pont Babi juttatta eszembe (úgyhogy ezúton is hálásan köszönöm neki!:) , hogy vegyem elő a régi ketyerét, amivel a vállat-nyakat kellett pár éve bizergálni neki, azt most pár napja használja. Nyomjuk a B vitaminokat és a Mg-ot megint (amit a ketyerével együtt megtaláltam - annyi mesterséges hülyeség: korona, háború, válság közepette tök elfelejtkeztem róla, miket is vetettem be anno), és a neten találtam még egy olyat, hogy triptofán, ami egy, a szervezet által nem termelt aminosav, külső forrásból vihető be, és melatonint (alvás), és szerotonint (hangulat, étvágy) termel. + a pszichológus. Ez megy most, 3-4 napja, és bizakodom...

Előzmény: füegy (30228)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.25 0 0 30231

Nyugi, Houston, minden OK, csak szökik az oxigén, mi meg futunk utána...

Előzmény: mától.iszom (30226)
Eriel :) Creative Commons License 2022.11.25 0 0 30230

Halihó mindenki :) Üdv újra Embim :) 

So, azért jó ez a tanítás, mert hétköznapi nyelven fogalmaz meg alapvető lényegiségeket, olyan emberek számára is érthetően, akik távol állnak a jógától és a buddhista tanításoktól. Tulajdonképpen "egyensúlynak" nevezi azt az első lépést, ami a belső ösvényen járást egyáltalán lehetővé teszi. Amíg ez nincs meg, addig nincs belső ösvény. 

 

Egyébként amit CsCsB linkelt, ugyancsak nagyon jó, belehallgattam, szeretem a stílusát, lassú, közvetlen, emberi nyelv.

 

Tévedés, hogy aki belső ösvényen jár, annak már nem lehet újat mondani. Főleg az ilyen "kezdőknek" szóló tanításokról gondoltam régen ilyesmiket. Mára tudom, hogy bármilyen egyszerű tanításból jöhet új, számomra meglepő felfedezés, amit esetleg addig csak hittem, hogy értek. Jön, és helyrerak bennem valamit :)

Előzmény: füegy (30229)
füegy Creative Commons License 2022.11.24 0 0 30229

Én meg őt szerettem meg mostanság.

 

https://www.youtube.com/watch?v=z5CLMeKcBac

 

8.22-től lesz nagyon jó és érdekes. (Amúgy persze végig az ! :D)

 

Amikor megláttam az ősz szakállt és a ruhát, azt gondoltam, na, neeeeee....  :)))

 

Aztán pár nap alatt megettem az összes,- magyar nyelvű, persze, -videóját.

Kinézete ellenére nagyon európai, ahogy beszél, de ne kérdezd meg, hogy gondolom, mert nem tudom, csak így érzem.

Nagyon szeretem nála is,meg Tollénál is, hogy egy-egy kérdésre válaszol(nak), azok viszonylag rövidek, tömörek,de engem pl. mind érdekelt.

Olyan használható tanácsokat ad , akár Tolle, érdemesnek látom építgetni a mindennapokba.

 

A te favoritodat majd egy lazább napon hallgatom meg, vagy hallgatok bele, inkább.

És köszönöm :)

 

 

 

Előzmény: csakcsendbenn (30225)
füegy Creative Commons License 2022.11.24 0 0 30228

"Úgyhogy küzdünk...:)"

 

 Babi általi gyógyszerrel kapcsolatban van  valami fejlemény ? Sikerült felíratni valakivel ? :)

Előzmény: csakcsendbenn (30225)
füegy Creative Commons License 2022.11.24 0 0 30227

😂 !

Előzmény: mától.iszom (30226)
mától.iszom Creative Commons License 2022.11.24 0 0 30226

Föld hívja CsCst, CsCs jelentkezz! 

 

 

Előzmény: csakcsendbenn (30225)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.23 0 0 30225

Nem szeretnénk 3-4 évet várni. Úgyhogy küzdünk...:)

 

-o-

 

Találtam ezt a bácsit. És megkedveltem az előadásait.

 

Hogyan éljünk problémák nélkül? | Gunagriha előadása - Nagykőrös, 2017.02.11 - YouTube

Előzmény: babi :-) (30223)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.23 0 0 30224

Köszönöm.:)

Fontolva haladunk.

Előzmény: füegy (30222)
babi :-) Creative Commons License 2022.11.21 0 0 30223

Én viszont biztos vagyok benne, hogy valamifelé el fog dőlni ez a helyzet. Mert ugyanis a gyermek csak húsz éves. Huszonnégy éves koráig még fejlődik, és remélhetőleg "kinövi" ezt a problémát, illetve a hormonok amint beállnak, megszűnik a fejfájás. Tehát azt gondolom, hogy az elkövetkezendő 3-4 év változást fog hozni. 

Előzmény: csakcsendbenn (30219)
füegy Creative Commons License 2022.11.21 0 0 30222

"....azért erőlteti magát. Ez jó. De azért lassú menet."

 

Szurkolok nektek. :)

Előzmény: csakcsendbenn (30219)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.18 0 0 30221

tormázik helyett tornázik, de mindegy...

Előzmény: csakcsendbenn (30219)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.18 0 0 30220

Ezeket a Dúl Antal-videókat nagyon köszönöm.

A világokon át videót ismertem (itt ajánlotta valaki), de ideje újra meghallgatni...:)

A művészetről szólót viszont többször is meghallgattam, és a gyerekemnek is meg fogom mutatni, az egy nagyon pontos és szép összefoglalása a lényegnek (mind az életünkről, mind a művészetekről). Külön érdekes volt számomra a szellemi ember és a művész megkülönböztetése: aki mindig tengelyben van, illetve aki, mint a föl-földobott kő, hullámhegyek és hullámvölgyek között ingadozik, így él, így alkot.

És ez is nagyon jó:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4rIEc7O5Vrs

Előzmény: babi :-) (30186)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.18 0 0 30219

Ami van, hogy kikötöttünk a régi pszichológus hölgynél, aki most másfél héten belül harmadjára fogadta (és nem mellesleg a hiányzásait is leigazolta, - egy stresszel kevesebb). A kineziológiát elvetettük. Ha nyitott épp rá, beszélgetünk, amúgy meg küldözgetek neki mindenféléket, a stresszkezeléssel kapcsolatban, meg zenéket, irodalmat, ami talán eltereli a figyelmét arról, ami bántja, meg esetleg segít ellazulni, elaludni.

Emellett érezhetően kepeszt: igyekszik foglalkoztatni magát, ha rövid időket is, de rajzol, olvas, tormázik, emberek közé megy, meg levegőre, szóval fájás ide, oda, azért erőlteti magát. Ez jó. De azért lassú menet.

 

Előzmény: füegy (30210)
csakcsendbenn Creative Commons License 2022.11.18 0 0 30218

Hát, Babi, megleptél, nem gondoltam volna, hogy tőled kapok gyógyszertippet...:) Köszönöm az utánajárást.

 

Az elsőnek, az izomlazítónak látom értelmét, annak idején tanítottak neki nyaktornát, hogy a nyaka-válla befeszülését enyhítsék, azt elvben csinálja most is. Utánakérdezek. A másik gyógyszer nem játszik, az Esomeprazole, ahogy látom, az gyomorgyógyszer.

 

Még egyszer, köszönöm, hogy foglalkoztál velünk.:)

Előzmény: babi :-) (30212)
polária Creative Commons License 2022.11.18 0 0 30217

Betegjogi képviseletet ajánlom panasz esetén :

 

https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/365/betegjogi-kepviselok

Előzmény: füegy (30215)
thoughts Creative Commons License 2022.11.18 0 0 30216

'előbb házilag gyógyulgatnak,  aztán ha súlyosbodik, vagy nem múlik  a panasz akkor jön az orvos.'

 

hiba.

Előzmény: füegy (30215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!