Keresés

Részletes keresés

NORMÁLIS Creative Commons License 2004.06.14 0 0 24
Na hát a lengyelek bazira érzik eztet az Ájrópát, még a végén kiderül, hogy szkeptikusok!

A magyarok viszont csak hektikusok.

NORMÁLIS Creative Commons License 2004.06.12 0 0 23
Hát nem tudom, esetleg feltételezhető, hogy holnap lesz valami közünk ehhez az ún. "Európa"-hoz?

Megmondom őszintén, örülnék neki, mert szerintem a Szovjetúnió már régebben volt valami gyarmattartónk. ;)

NORMÁLIS Creative Commons License 2004.05.30 0 0 22
Na, eztet a Magyarországot látta mán valaki az Órópában?

Vagy be se léptünk? (ez a valószínűbb...)

NORMÁLIS Creative Commons License 2004.05.10 0 0 21
Ojvé! Ezmeg analógija?!?

Aztehát: Higgyünk az Egyeurópában, és ha hitünk megvan az Egyeurópában, akkor a hitünk megvan abban is, hogy belépettünk. És ha hiszünk az beléptetésben, és az Egyeurópában, akkor még sokkal erősebben kell hinnünk. És akkor lészen az mirákulum, melyet hívunk az benne vanásnak! Ammen.

:?

Előzmény: Hy (19)
ArEa 51 Creative Commons License 2004.05.10 0 0 20
Beléptünk.
Beljebb már nem is lehetne.

Kivéve, ha azt nézzük, hogy itt is a csóringerek közt vagyunk.

Változás még nem látható, de ismerve eddigi és mostani "politikai elitünket" (tisztelet a roppant kevés kivételnek) valószínűleg rossz irányba fog bekövetkezni.Vagy semerre.

Előzmény: NORMÁLIS (17)
Hy Creative Commons License 2004.05.10 0 0 19
Hiszel Istenben?
Előzmény: NORMÁLIS (17)
Hy Creative Commons License 2004.05.10 0 0 18
Ha nem tetszik, bammeg edd nyersen, kenyér nélkül!
Előzmény: Elefes (5)
NORMÁLIS Creative Commons License 2004.05.10 0 0 17
Na, semmit tapasztalás? Vagy álmodtuk az egészet?

Ami az EUKK értelmét és az eltapsolt (~lopkodott) pénz közhasznúságát illeti: még annyi sem biztos, hogy bent vagyunk, vagy mi.

Valaki mondja mán' meg: most beléptünk, vagy nem! És ha beléptünk, azt miből kéne látni?

Előzmény: NORMÁLIS (-)
zividivi Creative Commons License 2004.05.04 0 0 16
//"...Minek megyünk az unióba?(:-)..."//

Mi nem megyünk! Minket visznek! Közülünk is csak azokat, akik magukkal tudják vinni a kommunita társadalmi rendet. Nem a gazdaságiról beszélek!! Azt már előtte lefoglalta magának az EU-törzsgárda.

Most már csak a békés talpnyalás és az önfeláldozó "pártfegyelem" (Lásd Rajk László!) szükséges az EU-nak ahhoz, hogy túlszárnyalja az amerikai- és a bolsevik birodalom "vivmányait".

Ezekben pedig a mieink a leggyakorlottabbak.

Előzmény: Elefes (0)
König von der Kommunista Creative Commons License 2004.05.04 0 0 15
jav.: (m, a)

...Remélhető, hogy a Gyaur Fogyasztási Szövetség kibírja pár évig.

;-)

Előzmény: König von der Kommunista (14)
König von der Kommunista Creative Commons License 2004.05.04 0 0 14
Ezt is ide tenném, engedelemmel:

"Az Európai Unió által előírt élelmiszerbiztonsági rendszer bevezetése tönkreteszi a kisvállalkozók egy részét - mondta Antalffy Gábor.

A kereskedők és vendéglátók érdekképviseleti vezetője szerint az úgynevezett HACCP-rendszer minden előírásának teljesítése a kisboltok teljes átalakításával, több adminisztrációval vagy a személyzet bővítésével jár.

A KISOSZ elnöke úgy véli, hogy a vállalkozók egy része nem tudja teljesíteni az uniós követelményeket és tönkremegy. Hozzátette: az új előírásokkal Magyarország még az uniós gyakorlathoz képest is túlzásba esett."

http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=87682&rid=PWdUTQ==

Valamint: Aki megtagadja múltját, az elvesztette a jövőjét... "Nem fog utalást tartalmazni a keresztény gyökerekre a készülő európai alkotmány az EU soros elnökségét ellátó Írország miniszterelnöke szerint.

„Úgy vélem, a jelenlegi szövegváltozat marad” - nyilatkozta Bertie Ahern az EU-elnökség által hétfőn kiadott közleményben. A politikus szerint legföljebb kisebb változtatások lehetnek még a preambulumon. Ennek szövege most a kulturális, vallási és humanista örökséget említi, a kereszténységet azonban nem."

http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=173003&DocID=147183#147183

...Relélhető, hogy a gyaur fogysztási szövetség kibírja pár évig. Ha jön egy klímaváltozás, hamarabb is vége lehet. :-(

König von der Kommunista Creative Commons License 2004.05.04 0 0 13
Kedves minnyájok! Ehun e, az Európa nevű hely mindjárt ízelítőt kap a keleti kultúrából:

"A kelet-európai szervezett bűnözök aranykora kezdődött meg május 1-jével - állítja a legnevesebb német belbiztonsági szakértő. Kiindulási pontja az, hogy az unió nyugati országaiban egyik pillanatról a másikra csak úgy besétálhatnak olyan maffiózók, akiket korábban nem engedtek át a schengeni határokon. Elvileg nem juthattak be Ausztriába, Németországba, Olaszországba, mert tiltólistán volt a nevük.

Ezeknek a bűnözőknek egy része - állítja a német szakértő - eleve vagy lengyel, cseh, szlovák vagy magyar, és így újdonsült uniós polgárként gond nélkül bejuthat mostantól az unió belsejébe. Másik része pedig eredetig ukrán vagy orosz, viszont az elmúlt években - éppenséggel spekulációból - felvette a lengyel, vagy magyar, vagy valamely balti ország állampolgárságát.

Mindebből azt a tanulságot vonja le a maffiabűnözéssel foglalkozó legismertebb német szakember, hogy korábban ismeretlen méretű bűnözési hullám veszi kezdetét Nyugat-Európában. Azokkal a módszerekkel fogják terrorizálni a nyugati vállalkozókat, bankárokat, egyszerű polgárokat, amilyenek a kelet-közép-európai térség országaiban általánosak."

http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=87636&rid=PWdUTQ==

NORMÁLIS Creative Commons License 2004.05.03 0 0 12
No kérem, indul a swow! Én személyszerint azt remélem, hogy ez az újabbkeletű fogyasztási szövetség kitart legalább 15 évig...

Gondolok itt az amerikai, kínai nyomulásra, de a belső békétlenségre is. Bevándorlás, terrorizmus, vallási különbségek. De mindez egyensúlyban tartható, ha a klíma nem változik.

Akkor nézzük gyakorlatban! Ki mit tapasztalt a határon? Vámkommandó? Vélemények?

;)

NORMÁLIS Creative Commons License 2004.04.30 0 0 11
Mindjárt sütöm is a szédét... ;) A bigband változat is jópofi!

Pro(knak) és kontrá(knak): még 2 óra...

Előzmény: banánjoe (10)
banánjoe Creative Commons License 2004.04.30 0 0 10
Hallgassátok meg! Nekem tetszik!

http://www.mti.hu/attachment/view/19611/1/0/

_Zoltán_ Creative Commons License 2004.04.30 0 0 9
Ennek itt a helye:

Elgondolkodtam, hogy mostantól minden közös lesz? Még az időjárás is? Bemondják majd reggel a rádióban, hogy aki Londonba megy, vigyen magával esernyőt?
Figyelmeztet majd a rádió, ha Stuttgartnál mérnek a zsaruk?

hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2004.04.30 0 0 8
Nagyon bírom ezeket az euparákat!
Ma még itt rinyálnak kötelességből, holnap meg a személyivel rohannak a határra.
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2004.04.30 0 0 7
NORMÁLIS Creative Commons License 2004.04.30 0 0 6
Igazán érdekes ez a 8. bek. ;)
Előzmény: kobor62 (4)
Elefes Creative Commons License 2004.04.30 0 0 5
Nekünk mindig a tűznél kell sütni a szalonnánkat, csak belénk ne lőjjenek.(:-)
Előzmény: NORMÁLIS (2)
kobor62 Creative Commons License 2004.04.30 0 0 4
Bocsi, de nem tudok likelni.
Viszont ez egy jó iromány

Belül tényleg tágasabb

NSZ • 2004. április 30. • Szerző: Füzes Oszkár

Hurrá! Holnaptól bent vagyunk, és mielőtt bármit gondolni kezdünk az Európai Unióról, jogos egy önfeledt Éljen! önmagunknak. Magyarország talán soha nem volt olyan külső biztonságban, belső szabadságban, sosem állt akkora fejlődési lehetőség előtt, mint a holnapi csatlakozással. Az elmaradó, kiszolgáltatott perifériáról felkapaszkodtunk az egyenjogúak, haladást szolgáltatók centrumának küszöbére. Ez tény, történelmi realitás – örülhetünk hát szívből, meg reálisan is.

Az unió keleti bővítése kőkemény reálpolitika ugyanis. Az orosz és német birodalom közötti térség tizenöt éve megszabadult legutóbbi urától, Moszkvától. Kelet-Európa – amely történelmileg önmagán belül is mozaikosra tördelt, kusza nemzeti, felekezeti és civilizációs vonalak mentén – megint szétesett. Ám ezúttal úgy, hogy nem léptek föl újabb birodalmi tulajdonosok: a régió „gazdátlanul” maradt. S ha némi nosztalgia táplálta volna is – fölbukkantak róla kósza ötletek –, az „elárvult” térségnek többi között ereje végképp nem volt arra, hogy önmagát szervezze külön integrációba. Két lehetőség maradt, az egyik csak elméleti: a keleti országok külön-külön, esetleg kis csoportokban egyedül kínlódnak a globalizációs világversenyben. A másik az, hogy külön-külön, esetleg kis csoportokban megpróbálnak beilleszkedni a nyugat-európai társulásba. Ezt felmérve könnyen érthető, hogy a legtöbb keleti állam rendszerváltás utáni politikai elitje a nyugati út mellett döntött – Magyarország egyébként legelsőként.

Az már nem volt ilyen egyértelmű, hogy a jelentkezők belátható időn belül képesek lesznek legalább elemi szinten teljesíteni a fejlett tőkés integráció feltételeit. S az sem, hogy – feltéve a teljesítést – Nyugat-Európa tizenöt éves távlatban hajlandó is lesz befogadni a keleti felet. Közös vívmánya, az Európai Unió a kilencvenes évek közepére mélyülő, dinamikus egységes piaccá, s megbízhatóan működő politikai és jogi közösséggé érett. Túlnyomórészt megszűntek az áruk, a szolgáltatások, a tőke és az emberek útjában álló belső akadályok – és kiépültek az EU-nagytérséget a külvilággal szemben védő gátak. Kialakultak azok a finom, de meghatározó jelentőségű dinamikus egyensúlyok, amelyek között a nagyobb európai hatalmak, a köréjük frontosodás nélkül sereglő kisebbekkel, állandó és igazi szövetséget tarthatnak egymással államközi és nemzetek fölötti (uniós közösségi) szinten.

Mindezt most kockára kell tenni!? – gondolták a bentiek a brüsszeli ajtón dörömbölők láttán. Hiszen azok szinte minden szempontból szegényebbek és fejletlenebbek, tehát: beengedésükkel gyengébb lesz az unió is.

Nyugaton tehát először is azt kellett belátniuk, hogy ez bármennyire igaz is, a keletiek kívül tartása még gyengébbé tenné őket is. A földszinten azért, mert hidegháború híján egy új „berlini nagyfal” már csak technikailag sem építhető, nem lehet tehát igazán kívül tartani bennünket. Középszinten azért, mert nem is érdemes: amibe az újak befogadása a régieknek kerül – évente és fejenként egy ebéd ára –, annak a sokszorosát keresik meg a bővítés után. Stratégiai szinten pedig azért, mert kitűnt: Európa csak növekedve lesz képes legalább csökkenteni hátrányát Amerikával szemben (és jön Ázsia). Közben azért a folyton újabb határidőkkel hitegetett keletiek zöme tényleg haladt is a fölkészüléssel. Mindennek belátásával, kacskaringósan bár, de logikusan vezetett oda a gondolatmenet és a valóság, hogy ma tíz ország egyszerre csatlakozik a nyugati unióhoz. (Bulgária, Románia és Horvátország néhány évre, Szerbia és környéke legalább egy évtizedre lemaradt, sajnos. Törökország, Ukrajna, Moldova és Fehéroroszország külön ügy, amibe az is beletartozik, hogy hol lesz az unió végső földrajzi határa.)

E második Hurrá! is reális tehát. Még akkor is, ha a keleti bővítés miatt át kell alakítani magát az uniót is. De csak részben emiatt. Sokkal inkább azért, mert az elmúlt évtizedben Nyugat-Európa is megszűnni kezdett. Geopolitikailag is, hiszen magába olvasztja Kelet-Európát – a csatlakozással nem annyira mi megyünk be, sokkal inkább az unió szivárog be hozzánk. De mostanra, mire Nyugat-Európa ráébredt (vonz)erejére, rádöbbent a korlátaira is. Több magas, kemény korlát áll. A lakosság elöregedése, valamint a gazdasági világverseny miatt a szociális modell legkésőbb 2020-ra végképp összeomlik. Eddig ismert formájában biztosan – és a helyébe lépő új modell még a tervezőasztalon sincs kész, bár sokan sokféle makettet bütykölgetnek. Tény, hogy a globális tudásgazdaság fő húzóágazataiban Európa lecsúszó pályára került, ennek egyre fenyegetőbb anyagi és szellemi következményeivel. Durván fogalmazva: munkaerő, adózó és friss ész kell, „emberimportigény” lépett föl, s az EU 2000 végén el is törölte azt a korábbi célját, hogy megszüntesse a bevándorlást. Ám pont akkor, amikor a bennszülötteknek (okkal-ok nélkül) elegük lett az idegenekből. (Nyugat-)Európa szembesül azzal, hogy a huszadik század második felében szinte tökélyre fejlesztett demokratikus jóléte több oldalról erodálódik. Közben szembeszökő, hogy Amerikával szemben már nem csupán behozhatatlan, hanem szinte beláthatatlan katonai hátrányban van, és a világszínpadon csak félkarú óriás. Az integrációt tehát nem elég bővíteni, hanem – egyszerre több téren – mélyíteni is kell. S pont a bővítés éveiben kellene dűlőre jutni korszakos kérdésekben. Mutatóba’ néhány. Hol a mélyítés határa, mit és mennyit tesznek a közösbe az államok? (Amelyeknek eszük ágában sincs elhalni.) Legyen-e közös erő (hadi, rendőri, stb.), s milyen, mire, miből? Mit kell tenni (egymással és Amerikával) együtt és külön az iszlám álruhájú terrorizmus ellen? Mi lesz a közös pénzzel közös adópolitika nélkül? Mi lesz az egységesített munkaerőpiacon egységesített szociálpolitika híján? Milyen lesz a német–francia–brit–spanyol–olasz–lengyel viszony geometriája, lesznek-e külön uniók az unióban? Egyáltalán: mire jó és mire nem jó az unió?

Amennyire a biztonságba, majdnem annyira a bizonytalanba is belépünk. De az is realitás, hogy ilyen sok és sokféle országgal-népek szövetségben a saját erőnk is sokszorozódik. És mostantól sem nélkülünk, sem ellenünk nem döntenek semmiről – ezt vessük össze azzal, hogy ha kívül maradtunk volna, pont fordítva lenne. Belül tágasabb.Harmadszor is: Hurrá!

Hogy pontosan mennyire, javarészt Magyarországon múlik. A „bemenet” véget ért, de az uniósodás átmenete, a valódi felzárkózás több évtizedes folyamat. A honi politikai elit zöme egyelőre úgy tesz, mintha tovább álldogálhatna letűnő eszmék és halogatott reformok bús düledékein. Holott az unió, bármilyen legyen is, egyértelmű modernizációs és civilizációs kényszer – ez a létének értelme, és ez a haszna is. Végleg megszűnhet a fél évezredes történelmi késés, belátható időn, úgy negyedszázadon belül. Haza és haladás végre abban is összenő, hogy ez idő alatt az uniós keretben eltűnő határok mentén újraegyesülhet a korszerű nemzet. Addig is, tisztább lesz a víz, a levegő, tán még a közélet is.

Csak látszólag jogos kérdés, hogy a magyar csatlakozást kik és hányan érzik majd veszteségnek. Valójában csak az veszik, ami unió nélkül is életképtelen, folytathatatlan, bármennyire a szívünkhöz nőtt némelyik hagyományunk (köztük sok rossz, fojtogatóan szorító is, például a nadrágszíjparcella). Más kérdés, hogy az egész csatlakozást egy alig százfős szakembergárda bonyolította le, kívüle a politikai osztály és a széles közvélemény többsége elképesztően tájékozatlan maradt, amit súlyosbított a félresikerült „EU-kampány”. Egyik oka, hogy e hét végén sem csak örömünnep lesz, hanem afféle óvatos hurreál. Azért ez sem olyan nagy baj, akinek kell, magától beletanul az unióba. Beleéli magát, ha már benne él.

Ez a lényeg. 1988-ban még szürreálisnak tűnt, hogy e szombaton igazi nyugatiak leszünk. Jogilag holnaptól azok vagyunk, lám, tárgyi okunk van nemzeti önbizalomra. Most már az is reálisnak tűnik, hogy újabb tizenöt esztendő múlva Magyarország még nagyobb gyarapodásnak és haladásnak örüljön, mint amekkorát most megéljenez. Ha élünk az unióban nekünk járó hatalommal és lehetőséggel, akkor szívből, de józan ésszel is lehet örülni. Szóval, uniós honfitársaim: háromszoros Hurreál!


Előzmény: NORMÁLIS (2)
kobor62 Creative Commons License 2004.04.30 0 0 3
Hiába fanyalogsz.
Féllábbal mánn bent vagy.
Ja! Most ez a divat?
Elmúlik...
Előzmény: Elefes (0)
NORMÁLIS Creative Commons License 2004.04.30 0 0 2
Mondjuk azt, hogy nagyhatalmi játékból. Már hallani nyugati okosokat azon ujjongni, hogy a bővült Európa mekkora gazdasági hatalom lesz (az USA és Kína ellenében).

Más mi indokolná ezt a sietséget?

Előzmény: Elefes (0)
Elefes Creative Commons License 2004.04.30 0 0 0
Első kérdésem:
Minek megyünk az unióba?(:-)
NORMÁLIS Creative Commons License 2004.04.30 0 0 topiknyitó
Maholnap itt van ez. Eddig annyit tudok, hogy "megyünk Európába"... Ezt viszont nagyon, mert alig nyúlok a bekapcsológombhoz, máris mondja valaki.

Ezt a topik azért lehet hasznos, mert a legtöbb tudnivaló csak ezután derül ki. Mindenki gyakorlati tapasztalatai és megválaszolatlan kérdései az Unióban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!