Keresés

Részletes keresés

Airbag. Creative Commons License 7 órája -1 0 85280
MXP--1991 Creative Commons License 9 órája -3 0 85279

A közlekedése is lenyűgöző, a gyors metró 32 perc alatt bevisz mejdnem a belvárosig ( 2 rövid megállóra kell csak átszállni) mindezt kb 600 Ft nak megfelelő összegért. Hihetetlenül olcsó, gyors az egész.

 

Folyamatosan épülnek a metrók, a reptéri metrót 2x hosszabbítottak meg január óta, kedden alig találtam meg az egyik kikötőt, pedig egy hónapja jártam ott, felhúztak egy ujjat azóta.

 

Hihetetlenül sok pénz ömlik be az egész városba, és fejlesztenek, építenek, olyan roham tempóban, amilyet még nyugat Európában sem látni. És egy szegény unión kívüli ország 68% infláció mellett, te jó isten mi lenne velük ha még unióban is lennének..... lehet 20 év múlva már a német keresne náluk munkát, ha felvették volna őket.

Előzmény: Szomori Tamás (85278)
Szomori Tamás Creative Commons License 10 órája -1 0 85278

5 futópálya van jelenleg amin egyidejűleg 3 tud egyszerre fogadni és indítani járatokat, most épül a hatodik. Hamarosan a világ legnagyobbja lesz IST.

Előzmény: MXP--1991 (85277)
MXP--1991 Creative Commons License 10 órája -3 0 85277

Gigantikus méretű repülőtér, de olyan jól van megtervezve, hogy mégis gyorsan lehet haladni benne, Európaban a legnagyobb most,ennek ellenére , fele annyit kell csak gyalogolni mint pl Koppenhágaba. 

 

Ami nagyon furcsa, hogy amint beáll a gép a kapuhoz, és azonnal jön minden gép mellé a tűzoltóautó, ami egész addig ott áll, amíg a hajtómű le nem áll. Van ott pénz rendesen, hogy még erre is telik.

 

Illetve ami még fura, hogy éjszaka is 5-10 percenként van indulás, 24 órás repülőtér, sohasem állnak le.

Előzmény: Szomori Tamás (85275)
MXP--1991 Creative Commons License 10 órája -2 0 85276

Visszafelé sem gyenge az ellenőrzés, ilyet máshol nem látni.  Kapun be rögtön security, utána kötelező check in, nincs online beszálló kártya, a check in sem a megszokott, először a kordon közepén útlevél control, plusz le fénymásolják, utána egy kicsi matrica az útlevél kemény külső felére, tollal rajta 2 betű és 4 szám. Magyarokkal hamar végeznek, a külföldieket kicsit jobban megnézik. Utána mész a beszálló kártyaért, és MINDIG kérik, hogy mutasd meg, hogy az utasfelvételt megcsináltad, kérik az érvénytelen kártyát. Utána útlevél control, majd egy második security. Beszálló kapu is két menetbol áll, előbb leolvasak a matrica 4 számát és betűket, plusz megnézik az útlevél beszálló kártyát, és utána újabb útlevél ellenőrzés és beszálló kártya csipogtatás. 

De a kapun való belépés és a második security között nem telik el több mint 10-30 perc, rendkívül gyorsan és hatékonyan dolgozik ott mindenki.

Előzmény: Szomori Tamás (85275)
Szomori Tamás Creative Commons License 12 órája -1 0 85275

Wizzair is szigorú megkötésekkel mehet csak oda, pl kézi final loadsheet + aktuális utaslista amiket át kell ott adni, addig senki nem szállhat ki a gépből. Rengeteg mindennel meg kell felelni oda, ami máshova már nem kell. Ammanba is kellett amíg járt, és SSH, HRG, és SPX (Gizába) is viszik néha.

Előzmény: MXP--1991 (85273)
hunaqua Creative Commons License 13 órája -1 1 85274

Azt nem tudom,hogy a törökök vajon fognak reagálni az árazásukkal?  Azért még van Turkish,Anadolu,Pegasus is jóval magasabb áron. Annak idején 30 volt egy kör a Malévval,akkor a Turkish is rákényszerült arra az árra. 

 

...és mit ért akkor 30 és mit most

Előzmény: MXP--1991 (85273)
MXP--1991 Creative Commons License 14 órája -3 0 85273

Igazán szerencsések vagyunk, hogy nincs már Malév, és 30 000 - 35 000 ből kihozható oda vissza egy isztambuli karika, ahogyan néztem még valamilyen román faluból illetve Debrecen és Lutonbol engedik be a Wizzairt Isztambulba, a Ryanairnek pedig esélye sincs ott leszállni.

 

Kedden spanyol fiatalokkal volt tele a gép este hazafelé, inkább jöttek Budapesti átszállással, mert mint mondták igy 80 % al volt olcsóbb a jegy mint Madridbol közvetlenül.

MXP--1991 Creative Commons License 14 órája -4 1 85272

Július végére megvan a 8. Isztambul is, eddig négyet utaztam le, valóban fantasztikus város, legutóbb Uskudar városrészel ismerkedtem, csodálatos kilátás nyilt az új TV toronyból érdemes volt felmenni,  mellet 50 perc sétára volt egy csodálatos domb remek kilátással, alatta az új 62 000 es hatalmas mecset, ragyogó épület. Ezekben a mecsetekeben nagyon jó rezgések vannak, sokkal jobban érzem magamat ott mint a keresztény európai templomokban, csodálatos a hangulatuk. 

nev-2009 Creative Commons License 1 napja -2 0 85271

hey,

 

hihetetlen szinte, de ma vissza is jött a 18 font 'bonus' díj a wizzair-től !

 

info-kat / link, stb., - utólag is kösz.

Előzmény: halilali1 (85173)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -1 0 85270

Inni lehet, legfeljebb nem visznek el részegen, de ezért le nem tiltanak. Ha kiabálsz, vagy csak hozzáérsz a személyzethez akkor már számíthatsz rá. A handling és a crew is megteheti és általában meg is teszi.

Előzmény: MXP--1991 (85265)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -1 0 85269

Amennyiben a légitársaság tílt le, akkor Nem Ferihegyről tiltanak ki, hanem velük többé nem utazhatsz.

Előzmény: jr79 (85267)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -1 0 85268

Budapestről beszéltem, nem a visszaútról. Megnézik az útleveled/személyid, de ha lejárt is elenged, majd a beléptető ország megtagadja a belépést ha akarja. Igen ám, de ha az megtagadja, akkor a légitársaságnak vissza kell hozni ingyen plusz büntit fizetni, ezért ellenőrzik a kapunál az okmányokat. 

 

Ha Kiss Pistát kitiltod, akkor egyik Kiss Pista sem utazhat? Szerinted ez így működik? :D

 

Előzmény: MXP--1991 (85263)
jr79 Creative Commons License 1 napja -2 0 85267

Ettől még mindig nem értem, hogy ténylegesen hogyan tudják kitiltani az összes W6 járatról. Egy Bécs - Milánó gépre ez alapján simán felszállhat.

Előzmény: Szomori Tamás (85262)
MXP--1991 Creative Commons License 1 napja -4 0 85266

Sajnos, ősszel is az egyik gépben az összes utas berúgott, majd rájöttek, hogy mégsem akarnak utazni és hazamentek.  A gép lajtrom száma 6 al kezdődik.........

Előzmény: Flower2000 (85255)
MXP--1991 Creative Commons License 1 napja -4 0 85265

Az én ismerősöseim, a múltkor úgy berugtak az indulás előtt, hogy elfelejtettek felszállni a gépre, security megvolt, volt még 2 óra, ittak mint az állat 3 órán át, majd megállították, hogy a gépük már felszállt, igy aztán vettek jegyet a következő napra is. Plusz hölgyek voltak, nem is egy iszákos férfi.

Előzmény: Szomori Tamás (85254)
MXP--1991 Creative Commons License 1 napja -4 0 85264

Ha nagyon szeret repülni, akkor hatóságilag megtudja változtatni a nevét, és hiába van kitiltva Kiss Pista, ha neki már Kovács János az új neve, simán tud újra regisztrálni és utazni.

Előzmény: Szomori Tamás (85259)
MXP--1991 Creative Commons License 1 napja -5 1 85263

 Cipruson van határellenőrzés a hazafelé induló utasok esetén is, Törökországban is. Ahol nincs ellenőrzés hazafelé, csak befelé az Nagy Britannia és Írország.

 

Tegnap megint rotációs volt Isztambul is két órás késés, ami dühítő volt, hogy bealltunk a B re épület elé, régen ilyenkor gyaloglás volt, most buszozás, 2.19 kor ment a 200E, utána 60 percig semmi, 100E nem jó nekem, 2.17 kor végeztem az útlevél ellenőrzéssel, szó szerint kifutottak az épületből, elértem, volt szúró próbáld szerű VÁM ellenőrzés, lassító kordon mellet, kb hatan sétálnak előttem,  mindegyik mellet elfutottam, plusz a nézelődő vámos mire felnézett, addigra már kifutottam az épületből. Gondolom szól ha akar valamit, de arra esélyt sem hagytam neki, olyan sprintet vágtam le.

Előzmény: Szomori Tamás (85262)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -2 0 85262

Ciprus nem tagja a schengeni övezetnek, van doku check. (meg elvileg útlevélellenőrzés is a hatóság részéről, de kifelé nem nézik)

Előzmény: jr79 (85260)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja 0 0 85261

 

A két olimpiai festésű (A320 és A321) se volt rossz.

 

Előzmény: VAG (85258)
jr79 Creative Commons License 1 napja -2 1 85260

Ezt egyébként hogyan tudják - főleg schengenen belül - ellenőrizni?

Előzmény: Szomori Tamás (85259)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -2 0 85259

A légitársaság nem, a hatóság talán, viszont kitiltásra kerül mind W6 járatról. Érdekes hogy W4-el utazhat... (Pl. Romániából, Albániából, Olaszországból tud Wizzel utazni)

Előzmény: forceberg_avs (85257)
VAG Creative Commons License 2 napja -1 1 85258
forceberg_avs Creative Commons License 2 napja -3 0 85257

Ilyenkor legalább ráterhelnek legalább egy pár 100k-t, mint költséget?

Előzmény: Szomori Tamás (85256)
Szomori Tamás Creative Commons License 2 napja -1 2 85256

Sajnos ez majdnem mindennapos, ráadásul mint utólag kiderült az okmánya sem volt rendben.

Előzmény: Flower2000 (85255)
Flower2000 Creative Commons License 2 napja -2 0 85255

Ilyen az amikor már tömegközlekedés a repülés. Elképesztő neveletlen alakok is felszállnak.

Előzmény: Szomori Tamás (85254)
Szomori Tamás Creative Commons License 2 napja -3 2 85254

Tegnap volt egy kis pitty-putty a reggeli LCA-n, visszagurult az állóhelyre, egy utassal könnyebb lett a járat és folytatta az útját.

 

Mx8 Creative Commons License 6 napja -3 1 85253

Ukrán légicégtől bérelt 737-esekkel pótolja ki flottáját a Wizz Air.

Kettő Bukarestben, egy Varsóban lesz.

https://airportal.hu/ukran-legicegtol-berelt-737-esekkel-potolja-ki-flottajat-a-wizz-air/

 

_chillout_ Creative Commons License 6 napja -2 1 85252

Én nem megyek már sehova, amióta kiderült, hogy itt Svájcban van egy helyi online behajtó portál, akik jutalék nélkül szerzik vissza a pénzemet, ha van meglévő jogsegély-biztosításom. Írok a légitársaságnak, kivárom a két hetet, utána írok ezeknek a verőembereknek, és 1-2 hónapon belül visszakapom a pénzemet. Belefáradtam már abba, hogy hatóságokkal levelezzek :-)

Előzmény: tucsok13 (85250)
TeszkósBöbe Creative Commons License 2024.04.11 -3 1 85251

Amúgy ezzel vitatkoznék, szerintem holt versenyben van a Britishel. 

Előzmény: jr79 (85242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!