Keresés

Részletes keresés

noir2 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 13
ha direktbe tették azt, amit, akkor azért felfoghatatlanul éretlenek, ha oda nem figyelésből, akkor azért
de
sajnos nekem is van "ölég bajom":-)
liberálisként "enyém" a DemszkyG, MagyarB, CsillagI 'hatami trió' (föpolgármester, miniszterek),
uho vakarhatom rendesen én is a fejem
:O)
Előzmény: dez1 (9)
brother.panda Creative Commons License 2004.04.27 0 0 12
Bocs, helyesen:

Régen nem szavaztam már jobbra,...

Előzmény: brother.panda (11)
brother.panda Creative Commons License 2004.04.27 0 0 11
Nem vagyok régen nem szavaztam már jobbra, de ezt gyönyörűen mondtad!! Sokan a ballib oldalról is választanának egy tisztességes, elvhű konzervatív pártot - ha lenne! Az egyik igéretes próbálkozást ugye éppen most teszik zsebre.
A szavazók jó részét pedig sajnos meg lehet vezetni mindenféle mámoros szólammal (lásd 2002. évi vélasztás két nagy pártja).
Előzmény: noir2 (8)
Elefes Creative Commons License 2004.04.27 0 0 10
Ha ilyeneket irsz, akkor a végén elmegyek az EU-s választásra és Orbánra szavazok.(:-)
A balliberálisoknak a Centrum a jó, amely párt ha kell bambán beáll a sorba.
Előzmény: noir2 (8)
dez1 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 9
Igazad van sajnos, de kire szavazzon az emberfia?

Amúg ynyilván taktikai lépés, fgondolod hogy a jobbiknak szánták?

Előzmény: noir2 (8)
noir2 Creative Commons License 2004.04.27 0 0 8
az egy dolog, hogy a két bohóc nem ment el, mert ezzel üzentek a MIÉP-Jobbik fanoknak, inkább az a kérdés, hogy a normális konzervatív, jobboldali szavazó mikor jön már rá arra, hogy egy szájhős köpönyegforgató óvodás szórakozik a polgári értékekkel, a kereszténységgel, a hittel, a tisztességes jobboldali politikával...mert ezek csak az eszközei hatalommániájának kiélésére
leírva:
Orbán Viktor alkalmatlan arra, hogy Mo-n konzervatív, jobboldali politikát hitelesen képviseljen
(pedig szükség lenne tisztességes, jobboldali politikára, és olyan politikusokra, akik nem akkora balfékek, mint OVi és bandája)
Előzmény: perelek (4)
brother.panda Creative Commons License 2004.04.27 0 0 7
Hát erre még válaszolok, aztán meg maradjunk a topic témájánál.
Szóval: a demokrácia nem azt jelenti, hogy nincsenek gondok (csak diktatúrák szokták magukat tökéletesnek lefesteni).
Van demokrácia, habár nem tökéletes: A sérelmet szenvedett állampolgárnak lehetősége van, hogy jogorvoslatért forduljon, vagy a sajtóban a többiek tudomására hozza sérelmét, stb. stb.
Az álamapparátus tényleg hatalmas, erre egyik pártunk a liberális demokráciát kínálja megoldásként (minél nagyobb önrendelkezési jogot az egyes embernek) - de szerintem Te nem erre gondoltál.
A jóléti állam valóban egy idea Magyarországon, és az is marad, ha a gazdasági alapjait nem teremtik meg. De amíg politikai elitünk azzal van elfoglalva, hogy egymást ellehetetlenítse, egymás törvényjavaslatait megfúrja, addig még az is fog maradni.
A parlament nem színjáték, habár egyes emberek akár belül, akár azon kívül annak tekintik.
Előzmény: Elefes (5)
Uránusz Creative Commons License 2004.04.27 0 0 6
Bezzeg a régi szép coccccccilista időben mi?
Mindenünk megvolt csak éppen "pofázni" nem volt szabad, vagyis lehetett de csak egy darabig mert befogták a szánkat!
:)
Előzmény: Elefes (5)
Elefes Creative Commons License 2004.04.27 0 0 5
Nem értem.
1 éve volt a szavazás, ezt miért kellett az utolsó percre hagyni, meg egyébként is a parlament egy szinjáték, arra jó hogy a saját lakástámogatásukat a képviselők felemeljék évi 1,9 millióra (RTL-ben hallottam).
Ez a demokrácia egy nagy lózung, elcsépelt szöveg, hol van itt demokrácia?
Kinek/minek van demokrácia?
Pofázni azt lehet, ez igaz, de az átlag alig tudja kifizetni a számláit.
Szerintem ott kezdődik a demokrácia, hogy a hatalmas, felduzzasztott állami apparátus, bürokrácia a szavazókat kiszolgálják, serénkedjenek hogy a nép lehetőségekhez jusson, megéljen, na ilyen nálunk nincsen.
A jóléti állam egy idea Mo.-on.
Előzmény: brother.panda (3)
perelek Creative Commons License 2004.04.27 0 0 4
Mi ebben a színjáték? Ha bővebben kifejtenéd.-
Színjáték, hogy szeretertt Vezérünk és Ő hű csatlósa nem szavaztak? A képmutató bagázs színjátékáról szóltál?
Előzmény: Elefes (1)
brother.panda Creative Commons License 2004.04.27 0 0 3
Szavazni azért kellett a parlamentnek, mert parlamentáris demokrácia van, egy éve pedig (úgy emlékszem) az volt a kérdés, hogy egyetértünk-e azzal, hogy Magyarország az EU tagja legyen. Szvsz. ezzel mintegy felhatalmazta a törvényhozást, hogy végezze el a szükséges előkészítést. Nem fog minden héten szavazni a parlament, hiszen ez volt az utolsó szavazás erről, amin nem jelent meg a csatlakozást támogató legelfogadottabb párt kért első embere!!!
Előzmény: Elefes (1)
Uránusz Creative Commons License 2004.04.27 0 0 2
Valmit nagyon de nagyon félreértettél ebből az egészből.....
Sajnos:(
Előzmény: Elefes (1)
Elefes Creative Commons License 2004.04.27 0 0 1
Nekem az a problémám az egésszel, hogy miért kellett a parlamentnek megint egy politikai nyilatkozatot tenni.
Már beléptünk, a nép szavazott 1 éve, aláirtuk stb.
Minek volt ez a parlamenti szinjáték?
Minden héten szavazni fog a parlament az EU-s elkötelezettség mellett?
Nincs más dolguk?
Előzmény: brother.panda (-)
Uránusz Creative Commons License 2004.04.27 0 0 0
két OO!!!
:(
:(
Előzmény: brother.panda (-)
brother.panda Creative Commons License 2004.04.27 0 0 topiknyitó
Hát enyhén abszurdnak tartom, hogy az EU csatlakozásról szóló szavazáson az EU-választásokon győzelemre esélyes párt elnöke (volt miniszterelnök) és frakcióvezetője nem jelent meg.
Később meg majd mondhatják, hogy Ők nem szavazták meg :).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!