Keresés

Részletes keresés

Tibi T Creative Commons License 2022.03.25 0 0 323

 

Nem vagyok szakértő de egy éve kísérleteztek mimóval. Tavaj majdnem decemberig viràgzott 50+ kis rózsaszín cuccot hozott plusz 3 magot. :) Ha kap elég fényt nem lehet túllocsolni. A tiédnek víz kell ha jól nézem. Akkor is az a megoldàs ha be van lassul a. :) Ügyelj rà, hogy nagyon érzékeny a felmosószerre amit a szobàban hasznàlsz vagy légyméreg, légfrissítő... Ha tényleg csak a vízhiàny volt a baj kB 15-20 perc utàn làtod kell hogy vàltozi valami.(jó irànyba) 

Ha elkezd fàsulni a szàra és az alsó levelei akkor jó nyomon jàrsz. Meg ne ilyedj, tele lesz tüskével mint a rózsa.

A telet kibírja ablak mellett fűtőtest hez közel. Remélem tudtam segíteni, jó szórakozàst. Érdekes kis bokor a mimó. :) 

Előzmény: Ivan Petrovics (318)
Kisvillszer Creative Commons License 2021.08.22 0 0 322

Na a kép meg nem töltődik fel.

Kisvillszer Creative Commons License 2021.08.22 0 0 321

Sziasztok! Nyár elején boldog tulajdonosa lettem egy mimózának. 

mávtelep2 Creative Commons License 2019.12.08 0 0 320

Halló

Van itt még valaki?

Kiss Évike Creative Commons License 2013.10.20 0 0 319
Sziasztok!Kérlek segítsetek nekem hol lehet mimózát kapni Debrecenben vagy környékén.Nagyon fontos lenne a húgomnak megígérték szalagtűzőjére és nem találtak!
Ivan Petrovics Creative Commons License 2013.10.06 0 0 318

Sziasztok!

A mimózám hetek óta sorra veszti el az alsó leveleit. Elferdülnek, besárgulnak, itt-ott barna foltok jelennek meg rajtuk, de végül mind leesnek.

Egyelőre majdnem ilyen tempóban növeszti is a leveleit, de ez így elég kilátástalan.

Lehet, hogy régen túllocsoltam, de most már jóideje visszafogottan öntözöm.

Kártevőt nem látok rajta.

Meg lehet valahogy menteni?

Előre is köszi a segítséget!

Ivan Petrovics Creative Commons License 2013.10.06 0 0 317

Sziasztok!

 

A mimózám hetek óta sorra veszti el az alsó leveleit. Elferdülnek, megsárgulnak, néha apró barna pontok jelennek meg, de végül mind leesnek.

Egyelőre majdnem ugyanilyen tempóban növeszti az új 

Lehet, hogy valamikor 

Kártevőt nem látok rajta.

Meg lehet valahogy menteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Lili móki Creative Commons License 2013.10.02 0 0 316

Sziasztok

A mimózám atkás volt és le fujtam egy Bio kill nevü rovar ölö szerrel és ezt rrajt hagytam pár percig közben le szedegettem rol az atkákat és mindezek után sima szoba hömérsékletü vizzel mostam le egy permetező segitségével. Azota nem látok rajta atkát. Remélem azért valakinek így tudatlanúl is tudok ezzel segíteni.

Lili móki Creative Commons License 2013.09.24 0 0 315

Sziasztok az a gondom hogy valószínü atkás a mimózám azt szeretném kérdezni hogyan tudok ettől meg szabadúlni sajnos már csak 1-2 levele van.Köszi

fókusz9999 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 314

miskolci vagyok!valahol errefelé   tudok venni mimózát??ha igen az milyen féle (tulajdonságai,mérgező-e)!vagy esetleg még kazincbarcikán ha tudna valaki!

Kérlek segítsetek!!!!!!

1ibolya Creative Commons License 2011.11.21 0 0 313

Addig kell a növényen hagyni a magokat,amíg már szárazok a magtokok.Semmi baja nem lesz a konvektor fölött,többet kell locsolni és figyeld az atkákat.Ott szárazabb a levegő,könnyebben atkásodik.

Előzmény: banalt (312)
banalt Creative Commons License 2011.10.12 0 0 312

Sziasztok!

Végre sikerült megterményítenem a lilás-rózsaszín virágú mimózám.Mkor ültessem el majd a magokat, milyen körülmények között?Ileltve hogyan teleltessem a fácskámat?Most ablakban van a konvektor fölött, csak nem tudom, hogy a melyeg fog-e ártani neki.

Köszönöm a válaszokat!  Timi

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.16 0 0 311

Sziasztok!

 

Én dugványoztam nemrég,gyökereztető hormont is kapott,de szerintem nemfog gyökeresedni.

wandus69 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 310

Meddig kell a magokat a növényen hagyni? Ha teljesen megérik, nem fog kipotyogni?

wandus69 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 309

Sziasztok!

 

Nektek köszönhetően sikertült megtermékenyítenem a kicsikémet! 

Nálam nagy szó, hogy egy növény több hónapja megvan, és még jól is érzi magát nálam, már duplájára nőtt.

Valamien oknál  fogva csak a művirágok bírják a szárazságot.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 308

Előzmény: Törölt nick (307)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 307

A virágboltban vettem. Tudatlanul átültettem. A virágboltos elcsodálkozott rajta , hogy ezután elkezedett virítani a drága.

Ez olyan nagy csoda? Csapvízzel sose locsolom, csak nitrátos kút (Sajó) vízzel.

,

banalt Creative Commons License 2011.08.22 0 0 306

Sziasztok!

Erdélyből hoztam egy mimózapalántát és most hozza naponta az újabb virágait.A beporzáshoz elég egy fültisztítóval végigsimogatni a virágát?

Előre is köszönöm a választ!

T.

Kátya2 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 305

Sajnos csak rózsaszín van , de az most bimbózik, de magot még nem hozott soha ,pedig már kértek tőlem.

Előzmény: gika50 (304)
gika50 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 304

Szép napot mindenkinek.

Van-e valakinek Acacia bailey mimózája vagy eladó magja? Ennek a virágja sárga kis gömböcskék.

Kátya2 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 303

Nyáron szereti a vízet és a napot ( ne száradjon ki a földje soha). A tél viszont problémás, pára ,fény +13 foknál hidegebb ne legyen! Van aki fürdőszoba ablakban tarja! :-)))))))

Előzmény: g.abcsi (302)
g.abcsi Creative Commons License 2011.07.02 0 0 302

Sziasztok,

 

Ugy latszik en ugy kezdem, mint Imhoteph 2004-ben. En is gyerekkoromban talalkoztam a Mimozaval utoljara anyukam ablakaban. Persze, hogy azota is a szemem elott van ez az aranyos noveny. Elkezdtem hat en is keresni,kutatni (pedig en Pesten lakom) de mindig azt a valaszt kaptam, hogy tul rizikos a beszerzese, mert nagyon erzekeny es gyorsan meghal, nem vallaljak a feleloseget. Aztan a Fehervari uti vasarcsarnokban talaltam egy nagyon aranyos neninel. Annyi infot mondott, hogy a felet el is felejtettem, mire kimentem :)

Haza hoztam, ovatosan atultettem, es minden nap figyelem. Ami miatt viszont aggodok, hogy alul hullanak le a levelek (egyenlore meg csak nehany) es fent is bepodorodott nehany level. Ez ugyben kernek tanacsot, illetve, hogy ilyen vitamint, tapot vegyek neki ahhoz, hogy minel tovabb eljen.

Elkezdtem visszaolvasni a topikot, mert tuti tele van hasznos tanacsokkal, de tekintettel arra, hogy tobb mint 6 ev anyagarol van szo :) ez eltart egy ideig, addig hatha valaki ujra erre jar es lesz kedve megosztani velem nehany tapasztalatot.

Elore is koszonom.

Encci Creative Commons License 2011.06.21 0 0 301

Nem láttam rajta semmit.De mivel nem reagált az érintésre se a növény így levágtam.Remélem nem terjedt tovább....

Előzmény: Kátya2 (300)
Kátya2 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 300

Jó erős nagyítóval nézd meg alaposan, sajnos az ablakban nem jár a levegő és hamar elszaporodik! Aktara vagy Sanmite .

Előzmény: Encci (299)
Encci Creative Commons License 2011.06.20 0 0 299

És az atka ellen mit tehetnék?Ha az lenne a baja...

Előzmény: Kátya2 (298)
Kátya2 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 298

Talán atka? Sok víz ....nem tudom, az enyém kint van a bugenvilleákal a napon!

Előzmény: Encci (297)
Encci Creative Commons License 2011.06.20 0 0 297

Bocsi hogy ennyit írok de így látszik a legjobban:

Encci Creative Commons License 2011.06.20 0 0 296

Így talán jobb....:)

Encci Creative Commons License 2011.06.20 0 0 295

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Van 3db Mimózám és az egyiknek elég furcsa a levele.Nem tudom mi lehet vele.Lehet hogy csak friss hajtás? Aki tudja mi lehet ez az kérem válaszoljon.Előre is köszönöm....:)



Itt tartom őket...Elég sok fényt kapnak, de nem érős napfényt.És mindig párolog felfele a víz nekik.



Szerintem kinagyítva látszik hol karikáztam be a levelet.Vele van a gond....

mimike57 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 294

hátt...erre én is gondoltam, de végülis az ablakpárkányon van, és délelőtt süti a nap csak ablakon keresztül..nem merem nagyon kitenni közvetlen napfények

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!