Keresés

Részletes keresés

Qohelet Ecclesiastes Creative Commons License 2004.04.27 0 0 59
Csupán azért, mert így nagyon kilóg a lóláb. A sokkal nagyobb bűncselekmény téged nem zavar, de itt mindjárt nyomulsz. :)
Előzmény: HitetlenTamaska (56)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.26 0 0 58
Pontosan.
Mindamellett hülyeségnek tartom, a jelképeken való lovagolást is; a plakátról mély ostobaság sugárzik, szellemileg sokkal rosszabb annál, minhogy horogkeresztet meg vöröscsillagot (is) ábrázol.
De nem butaságért vitték be az elkövetőket - azt még nem bütentetik.
Előzmény: figyelő (53)
kavkaz Creative Commons License 2004.04.26 0 0 57
Gondolom azért, mert a rendôrnek a "reflexeiben" van mindkinek a lekapcsolása, aki a hivatalos álláspontot bírálja. És -bár nem akarok feltételnül a rendôr értelmi képességeire utalni- nyilván az izgalom hevében nem gondolta át ezt az önkényuralmi jelképes törvényt szóról szóra...

Ha van valami ami káeurópában örök, az a közrendôr reflexeiben nyilvánul meg:(

Előzmény: Qohelet Ecclesiastes (49)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56
Valóban nem sunyik, hanem szimplán hülyék. Ez érdem?
Másrészt, miért kéne nekem a garfittik ellen irnom?
A grafitti, ha azt a felület tulajdonosának engedélyével csinálják, akár müvészeti alkotás is lehet, egyébként pedig a városok elslumosodására utaló, igen negativ üzenetet hordó, tanualatlan és utcai életet élők szubkulturája által kultivált büncselekmény.
Előzmény: Qohelet Ecclesiastes (55)
Qohelet Ecclesiastes Creative Commons License 2004.04.23 0 0 55
Látod, ők még nem is sunyik. Bezzeg a sunyi graffitisek ellen még nem olvastam tőled. Azonnal pótold a hiányosságot, hogy nehogy úgy véljem, csak azért írtál ide, mert nem smakkol neked a két illető és az általuk képviselt nézet. :)

(Most valami frappáns magyarázattal próbáld megmagyarázni a dolgot!)

Előzmény: HitetlenTamaska (54)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.04.23 0 0 54
Nagyon egyszerü, mert ők megtették azt a szivességet, amit egy grafittis nem tesz meg - azonosították magukat, ettől különbözik egy plakát a graffittitől.

Előzmény: Qohelet Ecclesiastes (49)
figyelő Creative Commons License 2004.04.23 0 0 53
Hibbant gondolat (hogy ezúttal politikailag ne minősítsem) az EU-ról a nácikra vagy a bolsikra asszociálni.
Azonban az EU ilyen ellenzőiről lehet egyikre is, másikra is.
Előzmény: Törölt nick (34)
figyelő Creative Commons License 2004.04.23 0 0 52
Várj még egy kicsit :-)
Előzmény: molar (26)
figyelő Creative Commons License 2004.04.23 0 0 51
A Jobbik kriptonyilas párt. Ma még valamelyest rejtőzködnek, de kilátszik a karszalagjuk...
Előzmény: méregkeverő (22)
figyelő Creative Commons License 2004.04.23 0 0 50
Mégis: ha tudjuk, mit csináltak odakint magyar katonák is...
Előzmény: _Ember_ (10)
Qohelet Ecclesiastes Creative Commons License 2004.04.23 0 0 49
Mert ugye felmerülne a kérdés, hogy miért éppen velük kezdik a példamutatást. :(
Előzmény: kavkaz (45)
Qohelet Ecclesiastes Creative Commons License 2004.04.23 0 0 48
Kedves Tamáska!

Lehet, hogy nyitok egy topicot a graffitiről. Elvárom, hogy tiszteletedet tedd majd ott. :)

Előzmény: HitetlenTamaska (47)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.04.23 0 0 47
Kedves QE

Az csak magától értetődik, hogy számomra mint liberális számára a magán- és köztulajdon szent dolog, ugyhogy semmi kifogásom ellene, hogy ha te engedélynélküli plakátragasztáson kapsz bárkit bárhol, akkor nyakára hivd a rendőrséget. Látatlanban és előzetesen is fogadd érte hálás köszönetemet.

Előzmény: Qohelet Ecclesiastes (35)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.04.23 0 0 46
Ha ÉN lennék az ügyeletes rendőrségi fogalmazó, vagy mi a fenének hivják mostanában bagatellbirót, akkor bizony rongálás lenne a vád.
Előzmény: kavkaz (38)
kavkaz Creative Commons License 2004.04.23 0 0 45
Gondolom most jártál elôször Budapesten. Ebben a városban az a szokás, hogy ha egy üzlethelységet valamilyen okból 48-óránál tovább üresen hagynak a kirakatait letapétázzák a plakátragasztók a harmadik nap reggelére.

Használatban voltak azok az üzlethelységek a kirakatok mögött?

Természetesen ez is rongálás. De még soha, senkit nem büntettek meg ezért. Persze ez nem indok, hogy most ne statuáljanak példát és itéljék az tetteseket egy félórás kis munkára spaklival a kezükben. Viszont ha ez az indok, akkor a rendôrség megint hülyét csinált magából:)))

Előzmény: Munchausen (41)
Molaf Creative Commons License 2004.04.23 0 0 43
jelvényeket = jelképeket :)
Előzmény: Molaf (42)
Molaf Creative Commons License 2004.04.23 0 0 42
Akkor azt magyarázd meg, nagy liberális, hogy miért foglalták le a többi, még ki nem ragasztott plakátot.

Reggel az Info rádióban megszólaltatták a helyi rendőrkapitányt (?), elmondása szerint igenis azért volt a rajtaütés, mert tiltott önkényuralmi jelvényeket ábrázolt. De te bizotsan jobban tudod...

Előzmény: HitetlenTamaska (33)
Munchausen Creative Commons License 2004.04.23 0 0 41
Azt hallottam, hogy nemcsak falra ragasztották, hanem szépen kitapétáztak vele kirakatokat is.
Szerinted ez is simán belefér?
Előzmény: kavkaz (38)
Qohelet Ecclesiastes Creative Commons License 2004.04.23 0 0 40
Az volt velük a baj, hogy nem volt rajtuk sapka. Figyeld meg az érveléstechnikát! Lekoppintják a Mel Gibson filmnél használtat. Antiszemita. Ja, ha nem, akkor sok benne a hiányosság és nem szöveghű. Ja, de ha az sem, akkor nagyon véres és gusztustalan. De ha még ez sem, akkor ott van Gibson apja és a pápai nyilatkozat körüli hercehurca.

Mindegy mi az ábra, a fikázás azonnal indul.

Előzmény: kavkaz (38)
toloba Creative Commons License 2004.04.23 0 0 39
Rákosi et. érája csak készül újra a hatalomra, 2006-tól.
Előzmény: originalqszi (13)
kavkaz Creative Commons License 2004.04.23 0 0 38
Huh. Tehát akkor rongálás a lehetséges vád. Falra ragasztották? Mennyibe lehet a piaci értéke az elkövetés idôpontjában egy spakli malternek és két ecsetvonásnyi diszperzitnek?

ui. Az önkényuralmi jelképekrôl szóló duma amúgy nevetséges, bármikor igazolja egy grafikus, hogy plakátművészetrôl van szó és két üveg sörért még szakértôi véleményt is kiállít arról, hogy annak a plakátnak a Ludwig múzeumban a helye:)))

Előzmény: HitetlenTamaska (33)
Qohelet Ecclesiastes Creative Commons License 2004.04.23 0 0 37
Amúgy pedig: ENNEK is bele kellene férnie a vélemény-nyilvánítási szabadságba. Még akkor is, ha sokakat sért.
Pókerarc Creative Commons License 2004.04.23 0 0 36
"Nem szolgálok ki bárkit, a MIÉP Ifjúsági Tagozat elnöki tisztségéről is lemondtam, és mindent hátrahagyva a pártból is távoztam, amikor már nem tudtam azonosulni vele."

Mi mindent hagytál hátra? Oly kíváncsi vagyok...

Előzmény: Novák Előd (6)
Qohelet Ecclesiastes Creative Commons License 2004.04.23 0 0 35
HT!

Nem a más tulajdonára történő ragasztás miatt volt ez. Mellesleg nem láttam volna, hogy felszólalnál a többi plakátozó ellen. Nem is említem már a grafffitiket.

Ui.: Ha szadesz plakátot ragasztanak az én házamra, hívhatom a rendőröket?

Előzmény: HitetlenTamaska (33)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.23 0 0 34
elmagyarázam?
nem az a baj a plakáttal, hogy nemet akar mondani az eura, hanem hogy lefasiztázza/kommunistázza az eut...
pedig most az a favorit, azt most nem lehet
egyébként meg már mindegy is mit mondanak/nának igent vagy nemet...
Előzmény: kavkaz (32)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.04.23 0 0 33
Az EN hazam falara meg antifasiszta plakatot is csak az EN engedelyemmel ragaszthatsz.
Előzmény: kavkaz (32)
kavkaz Creative Commons License 2004.04.23 0 0 32
Ezt nem értem. Magyarországon üldözik az antifasizmust és az antikommunizmust? Meg az euellenességet?

Hiszen a plakát amit láttam határozott nemet mond a fasizmusra, a kommunizmusra és az eura is.

Vajon miért állították elô ôket?

Antifasizmusért?
Antikommunizmusért?
Euellenességért?

Ha antifasizmusért, akkor az baj (fasizmus van?), ha antikommunizmusért, az is (lehet, hogy kommunizmus van?), ha euellenességért (na az van.), akkor viszont az fasizmus, vagy a kommunizmus smafu az EU-hoz képest???

Hogy is van ez?

Evil Abrosz Creative Commons License 2004.04.23 0 0 31
Nem lett világosabb (sőt), de értelek. A felhasználó elérni kívánt célja (az alkalmazás kontextusa) a politikai véleményformálás, azaz nem illik a kivételekbe, tehát büntetendő. Ezt nem kívántam megkérdőjelezni, csak a megfogalmazás volt túl általános.
Előzmény: MrJones (25)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.04.23 0 0 30
Kedves Rone
Ismertelten felhivom fel a figyelmet arra, hogy a mas tulajdonat rongalo plakatragasztas onmagaban veve helytelen es uldozendo cselekdet, ami raadasul minositette valik akkor, ha olyan tartalmat hirdet, amivel a tulajdonos adott esetben melysegesen nem ert egyet
Előzmény: Röné (27)
_Ember_ Creative Commons License 2004.04.23 0 0 29
Nagyon kacifántos a dolog: a nyugati országokban nem értik (vagy legalábbis nem úgy viszonyulnak hozzá mint mi) a vörös csillag lényegét, ezért a különböző ruhákon elő-előfordul, gyakran látható, az önkényuralmi jelképre vonatkozó utalás minimális szándéka nélkül.

Előzmény: Röné (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!