Semmi ellentmondás nincs. Kis gondolkodássl akár te is rájöhetsz. Ha nem sikerül vedd elő a törikönyveket és tanulmányozd végig milyen eszközökkel ragadták magukhoz a kommunisták a hatalmat.
Petsching M.Z. cikke 2002-ből:
"Miközben az Orbán-kormány fölélte az öröklött kedvező gazdasági teret, kihasználta a stabilizáció után konszolidálódó magyar gazdaság növekedési lehetőségeit, ám annak további fenntartásához, megerősítéséhez nem járult hozzá, olyan társadalmi légkört teremtett, amely a gazdasági szükségszerűségeken túlmenően korlátozza a Medgyessy-kormány döntési körét....."
Ne akarjátok már bemesélni, hogy minden rossz okozója az MSZP, bezzeg a Fidesz......!!!!
Ember! Az oroszok nem azért egyezkedtek ott lenn délen, hogy utána Mo fogja magát, aztán válasszon magának bármit, amit akar.
Képzeld el, ha 45-48-ban nem az történik, ami, milyen következménye lett volna. És félre ne érts, nem azt mondom, hogy ez jó volt, de talán egy nagyobb bajtól menekült meg az ország. Nem tudom, de lehet.
Sima, rendes demokratikus választások. Következmény: oroszok bejönnek, maradnak és Mo esetleg belép a SZU-ba. Persze nem önként. ??? Ez is lehetett volna, jobban teccene?
Szerinted ki merte/akarta volna megakadályozni? Egy aláírt szerzôdés után majd idejön Ámerika és ejnyebejnye Szálin elvtárs, hagyja békén ezeket a szegény magyarokat, mert különben n irgumburgum.
Az oroszoknak Mo. kellett, tudod ôk is esznek. Itt meg kaja van bôven.
Lengyelek: ua. lásd feljebb
Miért mit ért el? Csak 10 évet kellett várniuk egy trabantra 20 helyett? Vagy?
"Nem Mo választotta magának a komcsikat a nácik helyett. Kaptuk mind a kettôt, a Horty és társai ügyes politikájáért cserébe. Köszike."
Ennek sok köze nem volt az ország politikájához.
Sima földrajzi elhelyezkedés és a szovjet-amerikai/angol megegyezés folyamán kerültünk a szovjet zónába. Na meg a kommunisták 45-48 közötti hazaárulásának következtében. Ha az akkori politikai berendezkedés let volna döntő, akkor a lengyelek ma német szinten állnának, a románok meg erdély nélkül álmodhatnák nagybirodalmi vágyaikat.
Hát igen. Minden nem megy egyszerre. Ha felemelték volna a minimálbért még xarabbul állnánk. Mellesleg a családomban van három nyugdíjas és érdekes módon ők se érzik a nemzethalált.
Nem a gazdaságnak kell előbb talpra állni és fejlődni ahhoz, hogy nőhessenek a jövedelmek? A 100 napossal pont ez volt a baj, rossz volt a sorrend és bíztak a gazdasági élénkülésben, ami csúszott.
És azt is, hogy a komcsis részük mit ért el.
Mirôl beszélsz?
Örülhettünk, hogy megszabadultunk Hitlertôl és az elméleteitôl, de persze nem sokáig. Nem Mo választotta magának a komcsikat a nácik helyett. Kaptuk mind a kettôt, a Horty és társai ügyes politikájáért cserébe. Köszike.
2003 volt az az év, amikor biztossá vált, hogy a világgazdaság ismét növekedési pályára áll, egy esetleges oldalazás helyett. Mihez kellene viszonyítani magunkat, ha nem a világgazdasághoz?? Ha, mint látszik Botswana is beelőz, lehet valamelyik Afrikai álammal kellene összemérni magunkat.
Körülöttünk zajlanak a zöldmezős beruházások, fejlesztések, nálunk meg csak a lózungok a kormány részéről.
A nagy osztogatással jönni, amikor 400.000 új munkahelyet ígértek kormányra kerülésükkor, elég karcsú.
Hitelt nem adnak örökké, már vagyon sincs amit vihetnek helyette. Ezekkel a hitelekkel már unokáinkat adjuk adósrabszolgaságba. Nem tudom mit szólnak majd hozzá.
Történelemóra? Az neked kéne. Horthyék alatt európa egyik legjobb gazdasága volt a miénk. A harmincas évekre megerősödött a pengő, jól állt a gazdaság. Egy marshall segéllyel meg egy demokratikus államberendezkedéssel mi is kb. ausztria szintjén állnánk. A németek is elvesztetek pár világháborút. De meg lehet nézni, hogy a komcsik nélküli részük mit ért el.
Hát az rohadtul nem vigasztalja a minimálbéren keresőket, hogy a 800e közalkalmazott bére emelkedett (ha nem is az igért 50%-al), míg az ő bérük 2 év után nőtt 6%-al. Tudom, jön a duma aminimálbér adómentességéről, de azzal csak az hibádzik, hogy a többség az egyéb kedvezményei (gyerek, alkalmazotti, önkéntes bizt. stb.) előtte sem fizetett adót belőle. Ők valahogy csak az áremelkedéseket és az infláció növekedését érzik.
Azért azt elismered, hogy a kormány 2002 óta elég sok hitelt felvett már eddig is,pl. múlt héten a metróra ~650 millió eurót. Az EFB-nak 4.1 milliárd euróval tartozik az állam, ha jól emlékszem.(ha nem akkor javitsatok ki,kösz)
Munkanélküliség 247->252 nőtt ebben nincs benne akik már kiestek a kimutatásból.
http://www.ksh.hu/pls/ksh/docs/index_fontosabb_adatok.html
Bruttó munkabér nem 9,3%, 8,9% és ugye bruttó, ez nettóban mennyi lehet?
Meg ott van a 6,8 % infláció, igy a realbér szerintem csökkent, nem értem hogy a KSH-nál miért irjak a 0,4%-ot.
http://www.ksh.hu/pls/ksh/docs/index_fontosabb_adatok.html
Hihi. Látod ez az a hozzáállás amit szeretek bennetek.
a hanyatlás legaljához viszonyítva Ne ahhoz viszonyítsd. Mondjuk 2001-hez, 2002-höz. És közben vedd figyelembe a reálékereset emelkedést a két vév alatt.
Az élelmiszerárak nagy része nem emelkedik. A cukor valóban emelkedni fog (ez akár egy normál családban havi 30 Ft többletköltséget is okoz ám. Az emelkedés oka pedig a felvásárlási árak kötelező emelése, ami a termelőknek lesz jó. (Mert ugye a másik oldalon az a borzasztó nagy baj.)
A többi élelmiszerár már gyakorlatilag elérte az uniós szintet, nem beszélve arról, hogy a kereslet-kínálat és az import döntően belejátszik az árakba. Több terméknél árcsökkenés lesz.