Keresés

Részletes keresés

hiper fizikus Creative Commons License 2019.04.30 0 0 56

Ez csak karameles cukros vjz szódával meg ízesítővel .

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.16 0 0 54

Bizonyos gyógyszer allergiára szoktak adni kalcium injekciót.

Előzmény: ches2110 (53)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.23 0 0 52

Nekem fiatal koromban csináltak allergia tesztet és rengeteg élelmiszerre allergia jött ki a teszten, de gyerekkorom óta ismerem a C-C-t és semmilyen allergiás tünet nem fordult elő a teszten előjött eredményekre, így nálam bevált, ezért én ajánlani tudom. Kis mértékben fogyasztottam eddig ezt a márkát.

Egy allergiám lett felnőtt koromba egy növényre. Arra a megoldás, ha nem fogdosom a növényt. Illetve gyógyszer nélkül hamarabb elmúltak a tünetek, biztos a megfelelő C-C fogyasztás lehet ennek az oka.

Hedo Creative Commons License 2012.10.17 0 0 50

Inkább CC ellen allergia. Nálam ez volt. Kb 20 éves allergia-történelmemből kiderült, hogy a cc-függőséggem miatt szervezetembe bevitt mindenféle idegen/káros anyag ellen az immunrendszerem az allergia néven ismert betegséggel reagált. Aféle sikoly, hogy ebből elég, ne csináld! Sikersen leszoktam cc-ról, meg sok más műanyagtartalmú táplálékról, és elmúlt az allergiám. 1-1

petike23 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 49

Ez vicces volt.. :)

Előzmény: otako1 (48)
otako1 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 48
...rettenetesen örülök annak, hogy kihámoztad a hülyeségemből a latinra hasonlító szöveget és sikerült magyarra is lefordítanod. :-) A csoda masináddal lenne módod az "ellenséges" kóla családot is megvizsgálnod? Állítólag abban a "pepsin" nevű emésztést segítő anyag van. Kisgyermekkoromban nekem abból állíólag sokat kellett fogyasztanom minden féle lötyiben felodva. Egyébként azt hiszem nekem néha segített a kóla, mert azt tapasztaltam, hogy akkor volt allergiás rohamom amikor "kihevültem". Ilyenkor le kellett hűtenem magam kívül is és belül is. Persze ilyenkor a kóla tipusa teljesen mindegy volt. Viszont valóban azt tapasztaltam az elmúlt több mint egy esztendőben, hogy amióta azt az ominózus vitamin családot (lásd 0) fogyaztom, különösen a kalcium-magnézium tagját sokkal jobban érzem magam és egészen elfelejtettem az "algériámat". Hmmm....ez itt nem a reklám helye hulya haly.... :-) üdv: otako
Előzmény: petike23 (43)
petike23 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 47

Helló,

 

semmi gond, nem értettem magamra ! :-)))))

 

Üdv: Petike23

Előzmény: Törölt nick (46)
petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 45
Hát, aki értelmi képességeiben egy léggyle tartja magát egyenlőnek, az próbálja ki nyugodtan.. :)
Előzmény: Törölt nick (44)
petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 43

" Lehet, hogy még "Gramafondi Canis Dihidro Merganát" is van benne :-)"

 

Az amerikaiak 99.999999%-ának fel sem tűnne, hogy ez

esetleg a kis házikedvencének a "terméke"..

Előzmény: otako1 (42)
otako1 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 42
...sejtettem, hogy minden féle vackot bele kevernek... Lehet, hogy még "Gramafondi Canis Dihidro Merganát" is van benne :-)
Előzmény: petike23 (40)
petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 40

Közben megjött az analítika:

a Coca-Cola az ismert anyagokon kívül (citromsav, koffein, cukor, benzoesav/Na-benzoát, na meg persze foszforsav és víz) rengeteg nagy móltömegű szir-szart tartalmaz (szinezékek, aromák), de a kokainhoz hasonló móltömegű anyag nincs benne..

 

petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 39

Egyetértek.

 

Internetről, innen-onnan, forrásmegadás nélkül beidézni

valamit (ahogy pl. palozc tette), 0 bizonyító erővel bír..

 

Üdv: Petike23

Előzmény: Törölt nick (38)
petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 37

" Mi a lényegi különbség a hipotézis és a "tudományos hipotézis" között? "

 

Ez jó kérdés, nem tudom.

Mi a különbség ?

Talán a "tudományos hipotézis" a tudomány jelenlegi állásából indul ki ?

 

Szerinted mi a különbség ?

 

Üdv: Petike23

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.22 0 0 36
...hát igen, ez az, ami sokaknak nem jut eszébe...
Előzmény: Törölt nick (28)
petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 34
Engem nem dühít, csak csodálkozom, hogy a XXI. században is ennyire jelen van a világon az ostobaság.. :)
Előzmény: Törölt nick (33)
petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 32

Helló,

 

(még így, mérés előtt):

 

nem a Coca-Colávan van bajom, hanem az emberi butasággal.

Vannak akik abban hisznek, hogy az UFÓk szövetséget kötöttek az USA kormányával, hogy leszívják a földlakók életenergiáját.

Mások meg abban, hogy a gyártó egy, mindenki által legálisan megvásárolható üdítőbe kábítószert tesz.

Mit gondolsz, honnan szerzi be a Coca-Cola a kokaint ?

Meddig maradna ez titok, ha így lenne ? Mit nyerne vele, ha kokaint tenne bele ?

 

Az ilyen faszságoktól ("csak három ember ismeri az összetételt) meg végképp kétségbe kell vonnom az értelmi képességeidet. A Coca-Colának, mint minden élelmiszeripari terméknek (beleértve pl. a Herz szalámit is) van egy gyártási előirata,

a sűrítménytől (Coca-Cola I, Coca-Cola II, ezekből készítik vizes-cukros-foszforsavas higítással a kész kólát) a csomagolásig.

 

Mellesleg a mai analítikai eljárásokkal egyértelműen, ezrelék pontossággal be lehet azonosítani az összetevőket. A Coca-Colának már régen nem az összetétel, hanem a bejáratott márkanév, know-how, piaci részesedés az értéke..

 

Üdv: Petike23

Előzmény: Törölt nick (27)
petike23 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 30

Kedves palozc,

 

van itt egy doboz Coca-Cola, délután benyomok az LC/MS -be egy adagot.

Ha van benne kokain, ki fog jönni a mólsúlya..

 

Üdv: Petike23

Előzmény: Törölt nick (29)
petike23 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 25

Na, amerikás magyar pajtás,

megjött a Coca-Cola válasza:

 

" Kedves Péter!

Köszönöm, hogy kérésével megkeresett.

Nagyon jól tudja, a Coca-Cola nem tartalmaz kokaint. Ha érdekli a Coca-Cola összetétele, gyártása, története kérem látogasson el a www.coca-cola.hu weboldalunkra, ahol további érdekes információkat talál.

Tisztelettel:

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

"

 

Üdv: Petike23

 

P.S. Remélem, mikróban még nem próbáltál macskát szárítani..

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.21 0 0 24

Mi a vélemény?

 

...mérheteltenül felháborító baromság, nem más, s erre ott a bizonyíték is: "Vigyázat: Pepsi nem jó! Ki van próbálva." Nem csodálkoznék, ha kiderülne - nyilván nem fog, de mégis -, hogy a cég maga találta ki, s terjeszti titokban, mert annyira azért nem hülyék, hogy nyíltan vállaljanak fel ekkora állatságot :-(((

 

Egyféleképp biztos használ: kinyír, s már nem viszkedsz :-(((

Előzmény: motabu (-)
petike23 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 23

" Forras? Itt Amerikabna tudjak ezt. "

 

Hát igen, Amerikaban nagyságrendekkel ostobábbak az emberek, mint a jó öreg Európában.

 

Komolyan el tudod képzelni, hogy egy tiltott kábszer lenne egy legális, gyerekeknek is forgalmazott üdítőben ?!

 

Üdv: Péter

 

P.S. Írtam a Coca Colának.

Előzmény: Törölt nick (22)
petike23 Creative Commons License 2004.07.20 0 0 20

Természetesen semmennyi kokain nincs a Coca-Colában (és a többiben sem).

 

Üdv: Petike23

Előzmény: Törölt nick (18)
Tzp Creative Commons License 2004.07.20 0 0 19

"A kormany drog-kontroll emberei ott állando felügyeletet tartanak mert  kokain is hasznalva van a keverekhez."

 

Erre forrasod is van?

Előzmény: Törölt nick (18)
petike23 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 17

> nekem is ilyesmi rémlik

> ám vajon mit gátolhat a koffein?

 

a nyugodt alvást. :)

 

Ha a koffein lenne az allergiaellenes hatóanyag a kólában, akkor a kávé is ugyanúgy hatna..

 

Üdv: Petike23

Előzmény: motabu (16)
motabu Creative Commons License 2004.07.19 0 0 16

nekem is ilyesmi rémlik

ám vajon mit gátolhat a koffein?

Előzmény: Kamikaze (14)
Kamikaze Creative Commons License 2004.05.26 0 0 15
"hisztamin" csak nem tudok gépelni:-
)))
Előzmény: Kamikaze (14)
Kamikaze Creative Commons License 2004.05.26 0 0 14
Nem tudom a pontos hatásmechanizmust ,de ha jól emlékszem a kalcium a hisuztamin felszabadulást gátolja. Persze lehet ,hogy egy egetverő baromságot mondtam.
Előzmény: Filburt (8)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.21 0 0 13
Nekem áprilisban és júliusban szokott asztmám lenni. Tavaly kezdtem kávét inni (áprilisban), estére már nem volt gond, és nyáron sem.
Előzmény: motabu (-)
szg307 Creative Commons License 2004.05.19 0 0 12
Napokig nagyon erősen köhögtem, semmilyen gyógyszer nem használt. Bevettem egy dupla adag hashajtót.

Azóta nem köhögök.
Nem merek.

:-))

Előzmény: JFEry (9)
motabu Creative Commons License 2004.05.18 0 0 11
uhh, ez durván hangzik
Előzmény: pdia (10)
pdia Creative Commons License 2004.04.28 0 0 10
Csak óvatosan a Claritine-nel! Úgy felugrik a használójára +6, 10 kiló, hogy észre sem veszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!