Keresés

Részletes keresés

gregab Creative Commons License 2006.05.24 0 0 358
jóóóóóó. :))))) Akkor majd megkérdezem, de ez személyes jellegű ügy, ezért nem annyira akartam konkrétan rákérdezni dolgokra! :D
Előzmény: nextdoor (357)
nextdoor Creative Commons License 2006.05.24 0 0 357
ne csináld már:)) ki lehet, derítsd ki. Telefon, asszeretnémkérdezni,hogy...:DDDD
Előzmény: gregab (356)
gregab Creative Commons License 2006.05.24 0 0 356

Szerintem önkéntes volt, azt meg ugye nem lehet kideríteni, hogy kik a jelenlegi önkéntesek?

 

Előzmény: nextdoor (355)
nextdoor Creative Commons License 2006.05.23 0 0 355

Lehet, hogy önkéntes volt

http://www.rex.hu/page.php?page=8&l=1 Itt vannak a munkatársak.

Előzmény: gregab (354)
gregab Creative Commons License 2006.05.23 0 0 354

Ismer valaki RExes emberekéket? eg bizonyos J. Szilvia nevű lányt, nem tudjátok ő kint lesz az állatszigeten.... ??? mert tavaly kint volt mint szervező, vagy rex tag vagy hasonló!

 

Köszi az infót!

nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 353
ja, 06 30 201 66 71
Előzmény: nextdoor (352)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 352
Ha nem sikerül, akor csörögj rám, végső esetben panziót tudok (átvállaljuk természetesen)
Előzmény: vuki74 (351)
vuki74 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 351

Köszönöm!

Előzmény: nextdoor (349)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 350
Igazán nincs mit, tudod:)))
Előzmény: szuszmok (346)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 349

Alapvetően azt kéne elérni, hogy ne legyen ennyi kutya és azoknak "nem kívánt" szaporulata. Kutyát tartani nem kötelező, de az kötelező, hogy bárminemű probléma (költözés, jajrosszkutya, jajszült) esetén ne a kidobálás legyen az első gondolat. Mert Belőled is kevés van - mármint, aki a kidobáltat megfogja...

Sok menhelyen oltják az állatokat, sok menhelyen nem, ám oltás ide, oltás oda, a menhelyi tartás (nagy kutyaközösség) óhatatlanul melegágya az ilyen-olyan fertőzéseknek.

Még egy ötlet (hivatkozz Rám, kérlek, Tenner Anna, Lelenc, rögtön így kezdd): Animal-save, Székesfehérvár, 06 22 501 762 vagy 06 30 317 43 70 vagy 06 20 801 40 44, Molnár Zsuzsa és Tamás, tündérek, nem tudom, helyük van-e, hátha

Előzmény: vuki74 (347)
IldiH Creative Commons License 2006.04.28 0 0 348
A menhelyek többségén beoltják és kezelik az állatokat, természetesen a pénz mindenhol probléma. A Csellengő az egyik kivétel (nem mintha őket felvetné a pénz, de sokat számít a hozzáállásuk).
Tuti befogadós tippel sajnos senki nem tud szolgálni. Szerencse kérdése, hogy éppen van-e üresedés ott, ahova telefonálsz. Bár én még soha nem engedtem el talált kutyát, de ha tehetetlen lennék inkább ezt választanám. Mint ahogy sok esetben inkább meg sem fogom őket (pl hazavinni inkább csak kistestűt tudok, azt is csak akkor, ha még nem vagyok fullig befogadottakkal).
Előzmény: vuki74 (347)
vuki74 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 347

Kedves nextdoor!

 

Van olyan menhely, ahol beoltják az állatokat? Azt még meg is értem, ha erre nincs pénz... Persze igy meg elpusztul a 80%, ahogy azt megírták nekem és ezért jó lenne beoltatni! (A kölöknek meg enni kell adnom...) Lehet, hogy az ad egy százalék esélyt az állatoknak, ha az ember mégis csak újra elengedi?! Az a gond, hogy ez így biztos, hogy nem állapot. Sajnos az emberek nem változnak, a társadalom is lassan. Van néhány elvetemült, mint ezek szerint Ti is, aki erején felül igyekszik segíteni. Ez kevésnek bizonyul, a problémához képest. Nem tudom, hogy lehetne változtati? Sokszor az jut eszembe, hogy valahogy az angol-amerikai trendet kéne felhozni. Azt kéne elérni, hogy az alapvetően nem állatbolod átlag középosztályt és felsőbb rétegeket motiválni kellene. Nálam okosabbnak ki kellene találni, hogy érjük el, hogy a "Mika-maka-iciri-finci" menhelyről kihozott állattal dicsekedni lehessen. Sikk legyen a szomszéd előtt ilyet tenni! Ha az állatot rosszul tartják utána, akkor azt visszavenni, ami szégyen lenne. (Valahogy úgy, ahogy most a szép kertjükkel, pázsittal, házzal villognak egymás előtt...) Tudom, hogy utópia, bár máshol ez működik. Sok energia, reklám, marketing és pénz, ezt én is tudom, csak kicsit tele van a ... fejem!

szuszmok Creative Commons License 2006.04.28 0 0 346
Köszönöm, Nextdoor, megadtam Sera-nak a számokat! Nagyon kedves vagy!
Előzmény: nextdoor (345)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 345

Vagy a kaposváriakat

Telefon: 30 284-2655 Cím: 7400 Kaposvár, Zaranyi erdő E-mail cím: PhilipEgyesulet@gmail.com nem Webcím: http://philip-egyesulet.tripod.com/

Előzmény: szuszmok (343)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 344
Akkor próbáld még meg, a siófoki állatvédők önkéntesét

Telefon:Németh Gabi 20 9223562

Előzmény: szuszmok (343)
szuszmok Creative Commons License 2006.04.28 0 0 343
Köszönöm a számot, hívni fogom, csak most nem elérhető:-(
Előzmény: nextdoor (342)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 342

06 20 367 03 69

Talán tud vkit, aki befogadja a családot

Előzmény: szuszmok (341)
szuszmok Creative Commons License 2006.04.28 0 0 341

Még nem írtunk, nem tudod a számát véletlenül? Úgy könnyebb lenne és gyorsabb...

 

Sajnos, itt komplikált az ügy, kaja nem meggyőző érv, de elmondom Sera-nak a verziót...

Előzmény: nextdoor (340)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 340
Olvastam, sajnos macsekfronton teljesen tájékozatlan és lehetőségek nélküliek vagyunk. Cicának írtatok (Zöldmagazin, tudod)? Az ilyen ügyekben egyéként úgy lehet a "gazdát" jobb belátásra bírni, hogy jelentős mennyiségű kaját kap, az anyacic fel tudja így nevelni a kicsiket, és akkor van idő (több hét) a picicicáknak gazdit keríteni
Előzmény: szuszmok (339)
szuszmok Creative Commons License 2006.04.28 0 0 339
Nextdoor kedves, nem tudsz valami megoldást? Siógfokon egy anyacica és négy, kétnapos kicsijét akarják vízbeölni. sürgős lenne. Egy topiktársunk, Sera (aki szombaton visszamegy Svájcba, a szomszédjáról van szó) kért segítséget....
Előzmény: nextdoor (338)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 338
Ja, ha a dunakeszi Csellengőt hívod, akkor tudd, hogy a menhelyet épp kiürítették (mi is hoztuk kutyát) és az Önkormányzat megszüntette (okkal). Ha most "ráálltak_" a kölykökre, akkor az szép baleset lesz - edig sem oltották, féregtelenítették a kutyákat, eztán sem hiszem hogy foglalkoznának ilyesmivel.
Előzmény: vuki74 (336)
nextdoor Creative Commons License 2006.04.28 0 0 337

A Lelencnek nincs menhelye. Ha bennünket kerestél, valóban csak tanácsot adhattunk, elhelyezési lehetőséget nem, mi magunk is napi gondban vagyunk.

A többihez sok hozzáfűznivalóm nincs - sok a kóbor állat, kevés a menhely, azokban is kevés a férőhely, és eről nem a menhelyek tehetnek. Sem a sok kóbor állatról, sem arról, hogy a kutyák ellátásán felül menhelybővítésre nincs lehetőségük. mi magunk, évek óta mentjük a kutyákat - saját pénzből és adományokból. 22-es csapdája: ha az adományokra elkezdünk ráülni (ami lehetetlenség, hiszen kutyamentésre kapjuk), akkor ugye nincs tevékenység, nincs kutya, nincs adomány. Ám menhelyet a semmi pénzből, a semmi területből nem lehet kialakítani.

Előzmény: vuki74 (336)
vuki74 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 336

Szép napot!

 

Úgy döntöttem adok 1% esélyt egy kutyának. Lassan egy hónapja szedtem össze és én hülye azt hittem el tudom helyezni. Mivel egy szobában lakom a feleségemmel és a gyerekkel, ezért kialkudtam két hetet egy ismerősnél. Ez már rég lejárt és el kell hoznom. Sajnos későn kezdtem el a menhelyeket nézni, mert azt hittem tudok találni az ismerősök, kollegák, ill. az Internet segítségével valakit. Ezen a héten próbáltam a menhelyeket. Rengeteg szép és megható honlap, melyen mindenhol virit az agy egy százalék esélyt, stb. Persze az elérhetőség már sok helyen nincs ennyire szem előtt. Próbáltam nem az "Illatos úti kategóriájú" helyeket megkeresni mélben. A 15-20 helyből kb. 5 válaszolt valamit. Természetesen a REX-nél nincs hely, de felvették az adatbázisba, stb. Segítőkész volt a LELENC és a kanizsai ÉLETTÉR, ők próbáltak valami gyakorlati segítséget is adni, a sajnálkozáson kívűl. A legkorrektebb a CSELLEGNŐ volt, aki bár kölykökkel foglalkozik, de megpróbál helyet csinálni neki (velük még ma kell beszélnem).

Összességében úgy döntöttem, hogy a kért egy százalékot a kutya beoltására költöm és igenis szabadon engedem. Lehet, hogy több esélye van az életre, a gazdáshoz jutáshoz, vagy egyáltalán a menhelyre bekerülni. Az adóm egy százalékát meg nem adom másnak, mint annak, akit ha megkeresek azonnal segít nekem ebben a kérdésben. Ha a REX-nek a rakás pénzéből nem fussa segítségre, akkor engem se ítéljen el senki, hogy a havi fizetésem felén túl már nem tudok többet elvonni a gyerekemtől egy kutyára! ÉN MEGRÓBÁLTAM, NEM MENT, LEHET HOGY AZ ÉN HIBÁM...

jingo Creative Commons License 2006.02.06 0 0 335
E-mail ment!
Előzmény: zsuzsa (333)
krisztina0726 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 334
Mit mondtak miert nem veszik be a kutyat?
Előzmény: Betka (330)
zsuzsa Creative Commons License 2006.02.06 0 0 333
Megköszönöm, ha elküldöd !
Előzmény: jingo (332)
jingo Creative Commons License 2006.02.05 0 0 332
Létezik egy Aktív Menhelysegítők Köre.
Ők minden hétvégén más menhelyet látogatnak meg együtt,és segítenek,amit kell.Őket kéne megkeresned.Ha érdekel,mailben küldöm az elérhetőségüket.
Előzmény: zsuzsa (331)
zsuzsa Creative Commons License 2006.02.05 0 0 331

Én sok rosszat olvastam már a REX-röl és szivesebben adom az adómat másoknak, de pl a Herosz alig frissitia  honlapját és ebböl azt a következtetést vonja le az ember, hogy nem is nagyon van ott kutya, hiszen nem keresnek nekik gazdát.

Jó lenne tudnom, hogy mégis mit csinál egyik vagy másik egyesület. Lehet, hogy tulzottan gyanakvo vagyok, de már vertek át és nincs kedvem olyanoknak penzt küldeni, akik nem az állatokra költik, hanem saját magukra.

Előzmény: Arthurgazdi (327)
Betka Creative Commons License 2006.02.05 0 0 330

sziasztok,

a rexről egyre több rosszat hallok :( a lányom 3 hónap alatt 3 kutyát talált, ebből kettőt megpróbáltunk oda bevinni. persze, hogy nem vették be őket, pedig az egyik egy csöpp kölyökkutya volt, aki ráadásul kistermetűre nő felnőtt korára is. :((

a többi alapítvány szerencsére szívvel működik...

nekem nagyon jó a véleményem a Fehérkeresztről :) az egyik kutyust, akit bevittünk, már örökbe is adták :) szenteste napján vittük el hozzájuk, de számukra úgy látom, az a természetes, hogy se ünnep, se hétvége, se este...mindenekelőtt az állatok :) péntek reggel befogadták (csináltak helyet) a mostani megmentett kutyusnak is, pedig 8 kutyát vártak vidékről. egy másik menhelyről, ami bezárt financiális gondok miatt. remélem,  ő is hamar gazdira talál.....

jingo Creative Commons License 2006.01.30 0 0 329
A Herosz-hoz feljárunk sétáltatni,és nekünk is csak jó tapasztalatunk van.
Előzmény: Arthurgazdi (327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!