Kiss_Zsolt Creative Commons License 2012.05.25 0 0 695
Kiss_Zsolt Creative Commons License 2012.05.24 0 0 694

2012. Május 24.: FTC Sajtótájékoztató :) Vérten Orsolya Bemutatása! :)

A Bajnokok Ligája főtáblájára, azaz a legjobb 16 közé szeretne jutni a következő idényben az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata.

DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

GYŐRI AUDI ETO KC–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 29–27 (13–12)

Veszprém, 5000 néző.

Vezette: Fleisch, Reiber (németek)

GYŐRI ETO: LUNDE HARALDSEN – Radicsevics 4, Hornyák Á., Lekics 2, LÖKE 4, AMORIM 4, GÖRBICZ 12 (7).

Csere: Pálinger (kapus), Vérten 3.

Edző: Karl Erik Böhn

PODGORICA: WOLTERING – Miljanics 2, K. Bulatovics 3 (2), Radovics 1, Cvijics, POPOVICS 14 (3), Szavics 2.

Csere: Barjaktarovics, M. Vukcsevics (kapusok), DJOKICS 3 (1), M. Knezevics 1, Jovetic 1, Gjeorgjijevszka.

Edző: Drafan Ardzsics

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 9. p.: 3–2. 14. p.: 6–3. 16. p.: 7–6. 20. p.: 10–7. 25. p.: 11–10. 29. p.: 12–12.

34. p.: 16–14. 42 p.: 19–18. 47. p.: 23–18. 52. p.: 26–21. 58. p.: 29–24

Kiállítások: 4, ill. 10 perc

Hétméteresek: 7/7, ill. 11/6

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2012.05.02 0 0 690

Május 5.,17:15.: Győri Audi ETO KC - Buducnost Podgorica (Bajnokok Ligája DÖNTŐ)

HAJRÁ ORSI! :)

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2012.05.02 0 0 689

MAGYAR KUPA GYŐZELEM! :)

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2012.05.02 0 0 688

Ne csak velünk legyenek kemények, hanem a többi EHF csapattal is. Ne mindíg mi legyünk, akivel példát statuálnak.

Előzmény: gerg0 (686)
Kiss_Zsolt Creative Commons License 2012.05.02 0 0 687

Valcea elleni Bajnokok Ligája, Elődöntő visszavágó!

gerg0 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 686

Említi, hogy a podgoricai stadionban lehet dohányozni. Szerintem az ehf lehetne olyan kemény mint amilyen a pálya borítása tekintetében.

Előzmény: Kiss_Zsolt (685)
Kiss_Zsolt Creative Commons License 2012.05.02 0 0 685

Kiss.Zsolt Creative Commons License 2010.12.07 0 0 684

Zsolt1985 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 683

Edzőtáborban:

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.22 0 0 682

Még a  Krim elleni hazai meccs előtt, gogadtuk a Zvezda csapatát. A mérkőzésen készült képeket is megosztom veletek!

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.22 0 0 681

És még képek a Krim elleni mérkőzésről, egy fanatikus ETO szurkolótól, aki nemmás, mint Zsu!

Női Bajnokok Ligája, D-csoport, 5. forduló:
GYŐRI AUDI ETO-ZVEZDA ZVENYIDOROD 33-22 (19-12)
Győr, játékvezetők: B. Methe, R. Methe (németek)

GYŐR: Lunde, Pálinger, (kapusok), Amorim 6, Bradeanu 4, Görbicz 7 (3), Gros 1, Hornyák, Kovacsics 1, Mayer 1, Mraviková 3, Orbán, Spiridon 5, Szegedi 1, Szölösi, Vérten 4. Edző: Konkoly Csaba

ZVENYIGOROD: Szklacsikova, Trusova (kapusok), Aniszimova, Baranovszkaja, Csernova, Dmitrijeva, Gruzdeva 5,  Karpenko 1, Koroljeva 1, Kuznyecova 2, Szasirkova, Szen 7 (2), Vetkova 3 (3), Vinogradova 1, Volnukina 2. Edző: Jevgenyij Trefilov

Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 9/5

A magabiztosan és könnyedén játszó ETO úgy verte tizenegy góllal a Zvezda Zvenyigorodot, hogy láthatóan nem kellett mindent kiadnia magából. A kisalföldiek ezzel a sikerrel továbbjutottak a csoportjukból, és zsinórban ötödször lesznek ott a BL legjobb nyolc csapata között.

1. félidő:
Az, hogy a Zvenyigorod az életben maradásért küzdött, nem feldobta, hanem görcsössé, kapkodóvá tette a vendégeket, így a Győr különösebb erőfeszítés nélkül, ellenfele hibáiból élve húzott el hamar 4-0-ra. Az első mérkőzésen is jól játszó Szennek ugyan volt egy rövidke fellángolása, ám Bradeanu is elkapta a fonalat, így bő tíz perc után 9-2-t mutatott az eredményjelző. Sokat elmondott az oroszok játékáról, hogy a 18. minutum végéig egyedül Szen volt képes bevenni a győriek kapuját. Az ETO védelme ebben az időszakban könnyedén hatástalanította a hitehagyott oroszok akcióit, ha pedig nagy ritkán eljutottak lövésig a Trefilov-tanítványok, akkor Pálinger Katalin mutatott be bravúrt. Támadásban mindvégig egyenletesség jellemezte a kisalföldiek játékát, Amorim, Görbicz és Spiridon 4-4, Bradeanu és Mraviková 3-3 gólt szereztek, talán csak Vérten Orsolyától hiányolhattuk a pontosabb befejezéseket. Hogy a mérkőzés nem dőlt el végérvényesen már az első harminc perc során, az annak köszönhető, hogy a félidő végén a biztos előny tudatában kissé alábbhagyott a zöld-fehérek figyelme, de nehezen volt elképzelhető, hogy a vendégek fordítani majd a folytatásban.

2. félidő:
Nem indult jól a második játékrész a győriek számára: egy sokkal lendületesebb Zvenyigorod futott ki a pályára, ami hamar megmutatkozott az eredményben, a különbség ugyanis gyorsan négyre csökkent. Mielőtt azonban megtörtént volna csoda a Magvassy-csarnokban, Konkoly Csaba együttese kiengedte a kéziféket, és ismét átvette a mérkőzés irányítását. A hazaiak mestere a félidő közepén így már azt is megengedhette magának, hogy legfontosabb játékosainak pihenőt adjon, akik aztán néhány perc múlva újult erővel térhettek vissza a pályára. A hajrához közeledve - a találkozó folyamán először - tízre nőtt a különbség a felek között, így a végjátékban már a továbbjutást ünnepelhette a győri publikum. Az ETO ezzel a sikerrel zsinórban ötödször jutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.13 0 0 676

Női Bajnokok Ligája, D-csoport, 4. forduló:
PODRAVKA KOPRIVNICA-GYŐRI AUDI ETO 24-35 (10-19)
Kapronca, játékvezetők: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldávok)

PODRAVKA KOPRIVNICA: Jelcsics, Zderics (kapusok), A. Beljo, Covics, Gace 4, Koznjak, Milanovics Litre 3, Nikcsevics 1, Pasicsnik 4 (1), Petkovics 1 (1), Pusics 8 (5), Tarle, Tatari 1, Vukojevics, Zebics 2. Vezetőedző: Neven Hrupec

GYŐRI AUDI ETO: Lunde, Pálinger (kapusok), Amorim 3, Bradeanu 3, Görbicz 8 (4), Gros 3 (2), Hornyák 1, Kovacsics 2 (2), Mayer, Mraviková 3, Orbán 1, Spiridon 3, Szegedi, Vérten 8. Vezetőedző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 9/7

A második félidő elején átmeneti kihagyás mutatkozott a Győrnél, de Görbiczék hamar túllendültek a holtponton, és végig magabiztosan játszva fölényes győzelmet arattak Kaproncán.

1. félidő
Álomszerűen kezdett a magyar bajnok Kaproncán: Görbicz és Gros korai góljai után a horvátok percekig nem tudtak áthatolni a keményen összeállt győri védőfalon, Lunde is belelendült, így tizenkét perc után biztos, ötgólos győri előnyt mutatott az eredményjelző (3-8). Neven Hrupec ezután fejmosást tartott játékosainak, a Koprivnica két gyors góllal közelebb lopódzott, de Görbicz előbb hetesből, majd egy büntető utáni kipattanóból ötre növelte a vendég előnyt. A horvátok büntetőjét ezután a beálló Pálinger kifogta, nyilvánvalóvá vált, hogy a Győr a játék minden szegmensében uralta az első félidőt. Azért a horvátok is megmutatták, hogy értenek a kézilabdához, Tatari kínai figurából talált be, de a kiváló labdákat osztogató Amorim és Spiridon nyomban válaszolt erre a megmozdulásra. A brazil később emberhátrányban is betalált, Vérten szinte minden helyzetéből betalált, így a félidőre kialakult a megérdemelt, kilencgólos győri vezetés.

2. félidő:

Amilyen jól kezdte az első félidőt a Győr, olyannyira rosszul a másodikat: a Koprivnica 4-0-s szériával indított, miközben Bradeanut és Spiridont is kiállították. A horvátok védekezésben és az első félidőben gyenge kapuposzton is feljavultak, a Győrnek sem az átlövések, sem a közvetlen ziccerek nem jöttek be. Hét perc letelte után tudott Bradeanu először gólt szerezni, és innentől indult meg újra a Győr szekere: ezután Vértenék produkáltak 5-0-s sorozatot, amivel végképp eldöntötték a mérkőzés sorsát. Tízgólos előny birtokában a Győr nyugodtan játszhatott, majd minden horvát gólra villámgyors választ adott, így megmaradt a differencia. Ugyan Pasicsnik párszor megtréfálta Pálingert, de emberelőnyben a remekül játszó Amorim góljával még jobban elhúzott a Győr, a gólerősen játszó Vérten viszont egy támadás végén megszédült, így őt le kellett cserélni. A meccs hajrájában Konkoly Csaba már cserejátékosainak is lehetőséget adott, bejött Szegedi, Kovacsics és Mayer is, de az ETO így is megőrizte előnyét, és fölényes győzelmet aratott, egyúttal átvette a vezetést csoportjában.

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.13 0 0 675

2010.10.30. 18:00 Győri Audi ETO-Veszprém Barabás 32-19 (16-10)

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.13 0 0 674

2010.10.27. 18:00 ÉTV-Érd-Győri Audi ETO 24-25 (11-13)

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.13 0 0 673

Október 23.: Krim Ljubljana-Győri Audi ETO 30-34 (14-19)

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.13 0 0 672

Október 17.: Győri Audi ETO-Podravka Koprivnica 27-25 (18-15)

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.13 0 0 671

2010.10.13. 18:00: Győri Audi ETO-SYMA-Vác 34-25 (17-10)

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.13 0 0 670

NEXT Pictures a Fradi ellen: :)

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.11.13 0 0 669

2010.10.03. 18:30: FTC-Jógazdabank-Győri Audi ETO 23-30 (13-12)

Kiss_Zsolt Creative Commons License 2010.09.25 0 0 668
EB Felkészülés jegyében!

Németország, Dánia,Franciaország. Mindhárom csapat az elitbe tartozik, ezt mindenki tudja. Ahogy a magyar csapat is, úgy az ellenfelek is készülnek a decemberi EB-re. Mindenki kipróbál régi-új, és visszatérő játékosokat. A nehéz utazás miatt kissé fáradt és fásult csapat nagy meglepetésre a sokkal esélyesebb Német csapat ellen győzni tudott. Sajnos ez nem sikerült a Dánok és a Franciák ellen. Orsi mindhárom mérkőzésen pályára lépett, és megpróbált mindig valami pluszt adni a csapat játékába. Érzeni lehetett, hogy kicsit fáradt, de azt is hozzá lehet tenni, hogy kevesebb labdát kapott szélre is.