Keresés

Részletes keresés

Apropó Creative Commons License 2004.04.20 0 0 5
Én tudom, hogy mi az az OSB.
:)))
Előzmény: Vízálló (-)
open Creative Commons License 2004.04.17 0 0 4
on
Azért megkérdezheted máshol is (az okát). Ha valaki utálja valamelyik politikai oldalt, nagy baromságokat képes kitalálni "igaza" bizonyítására.
Lásd még. "EU miatt megszűnik a fogyatékosok munkahelye" című tanmesét.
off
Előzmény: Vízálló (3)
Vízálló Creative Commons License 2004.04.15 0 0 3
Hi!

Nem tudom, ilyesmiről nem esett szó a fakereskedésben, csak az iraki háburúról. Mindenki a kormányt, illetve a politikusokat okolja.
A napokban még be kell ugranom pár lemezért, majd rákérdezek. :-)

Előzmény: maniatis (1)
Vízálló Creative Commons License 2004.04.15 0 0 2
Hi!

Nem tudom, ilyesmiről nem esett szó a fakereskedésben, csak az iraki háburúról. Mindenki a kormányt, illetve a politikusokat okolja.
A napokban még be kell ugranom pár lemezért, majd rákérdezek. :-)

Előzmény: maniatis (1)
maniatis Creative Commons License 2004.04.15 0 0 1
Hali!
Elvileg az OSB eukonform verziója (tűzálló, fenol-formaldehid mentes) lesz csak forgalomban a csatlakozás után.Én úgy tudom!! Lehet, hogy ez az emelt áras már ilyen????
Ez csak feltevés!!
Üdv Mani
Előzmény: Vízálló (0)
Vízálló Creative Commons License 2004.04.15 0 0 0
Jól elcsesztem a linket, (csak a forrást akartam)ez is csak a felháborodásom miatt lehet. :-)
Vízálló Creative Commons License 2004.04.15 0 0 topiknyitó
Ha valaki nem tudná mi az az OSB:
Ezt a lemezt nagyfelületű sima forgácsokból készítik. A lemez speciális tulajdonságai a nagy hajlítószilárdsági és rugalmassági modulusz értékei. Ezért nemcsak az építőipar területén, hanem a bútoriparban és a belsőépítészetben is jól használható.
forrás

Az OSB lemezt hosszú ideig nagyjából azonos áron lehetett megvásárolni (kb 2800Ft/tábla a 18 mm-es vastagságból). Jelenleg 4900 Ft ugyanaz. A kereskedők szerint azóta emelték ilyen mértékben az árát, mióta az iraki háborúban részt veszünk, ugyanis Magyarország szállítja az anyagot a barakkok építéséhez.

Valaki nagyot kaszál ebből, de miért kellett itthon is majd' a duplájára emelni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!