Keresés

Részletes keresés

33nev Creative Commons License 2007.11.20 0 0 166
Azta! Ez egy ilyen régi topik? Már azóta készen áll? És nem fáradt még el?
Phat_Mammma Creative Commons License 2007.11.20 0 0 163

Jajénúgyfélek... De úgy...

 

Jöna Zorbán, és akkor megint csak háromhetente ülhet a Parlament...

 

Ejrópa segíccs!

 

:-)

cordon bleu Creative Commons License 2007.05.20 0 0 159
már van vasvellája is az oxfordinak
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.09 0 0 158
ha készen áll, át kéne neki adni, mert kevés ember áll csak készen a hatalomátvételre
MolnarErik Creative Commons License 2007.05.05 0 0 157

Hagy kérdezzem már +, h kik voltak a kereszténység ellenségei, akikre gondoltál?

Mert gyanítom, h nem a muszlimok.

Előzmény: cucu (142)
Vermes László Creative Commons License 2007.05.05 0 0 156
De jó, hogy előszedted a mélyből!
Hiányzott már! :(
Előzmény: profitorientált ujszülött (155)
profitorientált ujszülött Creative Commons License 2007.05.05 0 0 155
Ő mindig készen áll, 2004be, 2006ban, 2007ben, éjjel-nappal, mindig
Valami készenléti munkát kéne neki kitalálni
Előzmény: Probatbicol (-)
cucu Creative Commons License 2004.04.13 0 0 154
Melyik mondatomra gondolsz?
Előzmény: zuglo_14 (153)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.04.12 0 0 153
Az még oké, hogy az esti felest bevetted, na de a gyógyszert elfelejtetted. Ezért irsz ilyen emeletes blödségeket.
Előzmény: cucu (147)
cucu Creative Commons License 2004.04.11 0 0 152
Hát, tény, hogy támogatott benneteket...
Előzmény: fotex2000 (151)
fotex2000 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 151
HEEEEHHHHHHHHHH Jónak nem rossz.-:DDD
De ki azaz Orbán. ?Van benne egy két vonó????
Előzmény: cucu (150)
cucu Creative Commons License 2004.04.11 0 0 150
Tetszik! Jópofa! :)))
Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.11 0 0 149
"
Ha a fidesznek lett volna még 4 éve, biztos vagyok benne, hogy a demokrácia megerősödött volna.(...)
Lehet, hogy a fidesz is követett el törvénytelen dolgokat a négy éve alatt, de azt nem a nemzet ellen használta fel.
"

Ja nem, hanem a demokrácia erősítésére :-))).
Szerintem rossz helyen keresed a megerősítendő demokráciát. Sajnos (szerencsére?) egyre kevesebb helyet tudok neked ajánlani, de esetleg Észak Koreában még megtalálod, amire vágysz...

Előzmény: cucu (142)
Derek Creative Commons License 2004.04.11 0 0 148
"Én sem hittem, amíg személyesen nem lett alkalmam meggyőződni róla. A legtöbben csak a m sz p-t ismerik. "

Akkor nem lenne gondjuk megnyerni minden valasztast. Erdekes 90-ben es 98-ban tobben voltak akik mas partokat ismertek.

Előzmény: cucu (147)
cucu Creative Commons License 2004.04.11 0 0 147
Sajnos az ország kb. fele azt sem tudja, melyik pártok vannak bent a parlamentben.
Én sem hittem, amíg személyesen nem lett alkalmam meggyőződni róla. A legtöbben csak a m sz p-t ismerik. Ez a társadalmi beidegződés jelent piszok nagy előnyt az mszp-nek. Tehát ezek a szavazók elöttem nem teljes értékűek.

Az mszp szerintem 2002-ben egy 25 %-os párt volt. Ezek a szavazók a koporsójukból kinyúlva is az mszp-re fognak voksolni. Ők ilyenek, de legalább tisza szívvel teszik mert hisznek benne.
A másik 25 % az a tudatlan lumpenekből összeverbúvált szavazótábor, akik még a saját napi dolgukban sem igazodnak el.
Ha nem így volna, akkor most nem lenne ekkora társadalmi széthúzás. De így van, vagyis egy kétmaroknyi kisebbség került hatalomra és ez a tény értelem szerűen okozza a társadalmi feszültséget, keserűséget és ez tevődik át az emberek mindennapjaira, csak sokan nem tudják, hogy ez az oka. Érthetőbben és röviden: a többség érzi, hogy nem az történik, amit vártak. De nem is történhet az, hiszen egy kisebbség van hatalmon.

Előzmény: Derek (144)
Soltika Creative Commons License 2004.04.11 0 0 146
Én meg készen állok arra hogy egy 1998-as Napkeltés fazont komolyan vegyek.
A mostani kommunista m@rhaságai különösen idegesítenek....
cucu Creative Commons License 2004.04.11 0 0 145
Igen.
Ezek csak általánosságok, nem tartalmaznak konkrétumokat. Miért ne gondolnám komolyan?
Előzmény: misimacko (143)
Derek Creative Commons License 2004.04.11 0 0 144
"Ha a fidesznek lett volna még 4 éve, biztos vagyok benne, hogy a demokrácia megerősödött volna"

Na ez az a demokracia amibol en nem kertem, es ahogy az abra mutatta a valasztok tobbsege sem.

"Túl sok a primitív ember ebben az országban. "

Akkor is primitivek voltak amikor 98-ban a fideszt segitettek kormanyra? Akkor ugye nem.Pedig kabe ugyanazok voltak,mert nem a partok torzsszavazoi tancoltak ide oda.

Előzmény: cucu (142)
misimacko Creative Commons License 2004.04.11 0 0 143
???????? és mindezt komolyan is gondolod ?
Előzmény: cucu (142)
cucu Creative Commons License 2004.04.11 0 0 142
Na, mindegy, megpróbálom leírni, én hogyan gondolom. Kb. félévente megteszem.

Szóval, a fidesznek nagyon nehéz dolga volt, mert a háttérben egy jól begyakorolt és minden hájjal megkent ellenzék munkálkodott, akik a kereszténység ellenségével is lepaktáltak, csak vissza tudják kaparintani a hatalmat. Erre mondjuk azt, hogy hazaárulók.

Ha a fidesznek lett volna még 4 éve, biztos vagyok benne, hogy a demokrácia megerősödött volna. Ahhoz, hogy egy párt győzedelmeskedjen a választáson, nem elég jól dolgoznia, hanem el is kell tudni adnia magát. Na, ez az, amit az mszp jobban csinált. Kamu ígérvényekkel, demagóg szöveggel megetette a lakosság egyharmadát. A többit meg megvette egy tál lencséért. A fidesz erre nem gondolt, mert ez idegen tőle, másrészt úgy gondolta, hogy értelmes embereket nem hat meg Kovács vagy Medgyessy hazugság-dömpingje. Tévedtek. Túl sok a primitív ember ebben az országban.

Lehet, hogy a fidesz is követett el törvénytelen dolgokat a négy éve alatt, de azt nem a nemzet ellen használta fel. Sajnos tudomásul kell venni nekünk, akik csak szemlélői vagyunk a politikának, hogy néha bizony a párt megmaradásáért áldozni kell. És ez nem megy minden esetben szabályosan. De a hétköznapi élet is erről szól. Aki megpróbál becsületesen élni, az nem fogja sokáig bírni a kiadásokat. Elöbb utóbb ráfanyalodik arra, hogy ügyeskedjen. Ezt mindenki így csinálja az országban, aki még él.
Szóval, a politikához pénz kell. Az a párt, amelyik nem gyarapítja a kasszáját, garantáltan el fog bukni. Puszta lelkiismeretből nem lehet politizálni. A fidesznek is erősödnie kellett, hogy talpon tudjon maradni. Maradt is, hiszen a maga 50 %-ával igazán nem kis párt.
Én minden esetre nem foglalkozom azzal, hogy melyik párt honnan mennyit milyen formában zsebelt be, ha el tudom tartani a családomat, biztosítani tudom számára a jólétet. Hát ez az, ami most az mszp alatt -de a korábbi időszakukban is- veszélybe került.
Úgyhogy hajrá Viktór!

Előzmény: Derek (140)
asta Creative Commons License 2004.04.11 0 0 141
Senki sem tökéletes - még én se:O))))
Orbán viszont tökéletlen, a másik kettő pedig...hát nem is tudom milyen kifejezést használjak - nem tiszta.
Egyik sem elfogadható. Bár lenne, aki az....
Előzmény: cucu (138)
Derek Creative Commons License 2004.04.11 0 0 140
"Nem tudok fideszes csalásról. "

Es sokminden masrol sem.Eleg ha a birosag tud rola es ezt jogeros iteletben ki is nyilvanitotta.De ez teged ne zavarjon.

Előzmény: cucu (138)
Probatbicol Creative Commons License 2004.04.11 0 0 139
"De úgy hiszem, hogy a legrosszabb fideszes politikus is jobb, mint a legjobb mszp-s."

Ez egy jó hit, és egyáltalán nem elvakult, úgyhogy nyugodtan maradj meg benne.

Előzmény: cucu (138)
cucu Creative Commons License 2004.04.11 0 0 138
Nem tudok fideszes csalásról.
Viszont a válaszom második része a fideszes töketlenségről szól, kár, hogy nem vetted észre.

Nem védem a fideszt körömszakadtáig, hiszen sem a belügyminiszter személyével, sem az igazságügyminiszterrel nem voltam megelégedve. Szerintem nem kizárt, hogy ők ketten hozták a nyakunkra a kommunistákat.
De úgy hiszem, hogy a legrosszabb fideszes politikus is jobb, mint a legjobb mszp-s.

Előzmény: asta (135)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 137
"...Arra mindig készen fog állni.És megint megpróbál totális hatalmat kiépteni..."

Úgy gondolja, ha a Fideszben sikerúlt, márt ne sikerülne másut is:-))))
És mecsoda tévedésben van:-)

Előzmény: Oroszlánkirály (128)
asta Creative Commons License 2004.04.10 0 0 136
A Kárpát medencében tényleg nem könnyű politizálni, éppen ezért egy racionális észre lenne szükségünk, aki kellő agyafúrtsággal, higgadtan tudja védeni az érdekeinket. Már amennyire lehet. Egy hőzöngő bulvárpolitkus - mint Orbán - erre nem alkalmas.
Amerika szerepe pedig nagyon ambivalens.Bizonyos értelemben veszélyes, másrészt pedig a szükséges rossz.
Előzmény: cucu (133)
asta Creative Commons License 2004.04.10 0 0 135
Nézd kedves, Cucu, lehet ezt cifrázni, de az igazság röviden és velősen: Orbán a saját különbejáratú hülyesége miatt vesztette el a választást. Ennyi. Le kellett volna vonni a tanulságot és húzni a búsba. Ehelyett hülyeségekkel eteti a "népét" Hát engem nem fog mégegyszer megeteni az biztos. Láttam, amit láttam és abból elég volt egyszer is.
A fideszes csalásra pedig miért nem reagáltál? Érdekes! Arra bizonyíték van. Na?
Előzmény: cucu (127)
Soltika Creative Commons License 2004.04.10 0 0 134
Hi, ne sz@rj be, USÁ-ék Erdélyben is akarnak egy 5000-res http-t
Előzmény: cucu (133)
cucu Creative Commons License 2004.04.10 0 0 133
Szerintem itt a Kárpát-medencében nagyon nehéz jól politizálni...

Amerika meg bajt hoz ránk!

Előzmény: Soltika (131)
Soltika Creative Commons License 2004.04.10 0 0 132
actat én elhiszem , csak éppen én nem állok készen Orbánra.
Fehér ember nem felejt !
Előzmény: Probatbicol (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!