Keresés

Részletes keresés

FARI Creative Commons License 2004.04.18 0 0 11
Sziasztok! Nekünk az a problémánk, hogy van két testvér cicánk, a Jancsi és a Juliska. Mind a kettő ivartalanítvan van. Most nálunk nem a pisi okoz gondot, hanem a kaki. Már kipróbáltunk mindent új WC új alom, és mégis elég sokszor előfordul, hogy szerte szét kakálnak a lakásban. Ha tudtok segítsetek!!! Minden tanácsot szívesen veszünk. Köszönjük.
agi68 Creative Commons License 2004.04.18 0 0 10
Nagyon szép cica:)
Karika1177 Creative Commons License 2004.04.15 0 0 9
Karika1177 Creative Commons License 2004.04.15 0 0 8
Szia, eléggé jó arc a cicád :-))

és köszönök minden tanácsot, ugyan több pontot kipróbáltunk magunk is, az ideális alom megtalálása hónapokig tartott, de sikerült, a szobatisztasággal nincs gond, a potenciális áldozati darabok elpakolása korán elkerülehetetlenné vált, ezt a cicariasztót viszont nem ismertem eddig.
ki fogjuk próbálni, és mindenfélaképpen elvisszük a dokihoz.

üdv
K.

Előzmény: agi68 (6)
agi68 Creative Commons License 2004.04.14 0 0 7
Amugy nekem most egy Maszatka nevű kék perzsa cicám van, aki szerencsére soha életében nem pisilt még véletlenül sem mellé.
Amikor megkaptam, egy marokban elfért, én meg normál méretű almostálcát vettem neki. Nem érte fel a szélét, csak két lábra állva. Egyszer megmutattam neki, onnatol kezdve az a falat kismacska keresztülkirándult a lakáson a konyhába, feltornászta magát az alomtálcára(rendszerint orral az alomban landolt:) és csak oda végezte a dolgát.

Most már 5 éves és igy néz ki:)

agi68 Creative Commons License 2004.04.14 0 0 6
szia!

Én régi cicás vagyok(gyerekkoromtól vannak cicáink, most vagyok 35:), szóval sok cicánk volt.
Mindenféle: perzsa és sima kis utcai befogadott.

A sima kis utcaiakkal több volt a gond pisilés szempontjából, bár volt olyan perzsám, amelyik ahányszor véleménye szerint gonosz voltam vele, lesz...ta az ágyamat:) Pl ha bezártam amig a többi macsek kaját kapott(mert ő már telefalta magát)...szinte garantált volt az teljes ágyneműcsere:) Amugy tökéletesen szobatiszta volt, soha máshova nem wc-zett csak ilyenkor.

Tanácsok(hátha valamelyik beválik):
- gyakrabban kell almot cserélni(van amelyik cica nem megy bele ha már piszkos.
- más fajta almokat kipróbálni(van millió féle...lehet, hogy az egyik jobban megtetszik neki)
- a lepisilt dolgokat fertőtlenitővel kisikálni(hogy ne érezze a pisi szagot és ne érezze ugy, hogy akkor megint oda kell pisilnie), valamint állatboltokban lehet külön erre a célra való büdösitőt kapni, aminek utálja a cica a szagát, igy állitólag nem fog odajárni(én sose használtam, de van aki azt mondja jó)
- Nagyobb alomtálca(volt akinél ez hozott megoldást)
- Az alomtálca más helyre történő helyezése(amennyiben kategorikusan nem használja...ha csak néha akkor inkább ne)
- Állandóan figyelni a kis gézenguzt és amint leguggol felkapni és beledobni az alomtálcába:)
Ha ilyenkor meggondolja magát és nem pisil, addig ott ülni vele amig el nem végzi a dolgát.
- Nyugodtan meg lehet szidni ha máshova pisil, de csak akkor ha rajtakaptad és utána belerakni az alomba.
- Mindenlepisilhető dolgot elrakni(ezalatt értem pl a szennyes ruhákat - azokat ugyanis előszeretettel pisilik le+virágcserepeket a földről+lavorban a tiszta ruhát(gyakran almostálcának nézik azt is:)
- el kell vinni dokihoz, mert ez a folyamatos tüzelés nem normális tuti...

Ennyi jutott eszembe...:)

Karika1177 Creative Commons License 2004.04.09 0 0 5
hajjaj, én aszittem, hogy ez nem rendellenes, de akkor elvisszük.
tiszta ?, nincs ezzel gond, széjjelnyalakodja magát állandóan :-)
most egy kicsit lankadni látszik a pisil?s kedve, de tegnap is elkapott egy elölfelejtett farmert... :-(
Előzmény: OUTsider (4)
OUTsider Creative Commons License 2004.04.07 0 0 4
Azért én egy dokit mindenképpen megkockáztatnék. Ha már két hónapja egyfolytában tüzel (és szabályosan nyervákol is hozzá - nem tudom máképp jellemezni) az biztosan nem normális.
Egyébként a macsok tényleg iszonyúan tiszták, nekem volt olyan macskám, aki nem volt hajlandó az lamot még saját maga után sem használni, amig ki nem tisztítottam.
Előzmény: Karika1177 (1)
Matics Tibor Creative Commons License 2004.04.06 0 0 3
Egy kétségkívül megfontolható lehetőség, a levágás.
bferietvfreemail.hu Creative Commons License 2004.04.05 0 0 2
Szia !

Rossz hír, nekünk első tüzelő lány cicánk volt és pisilt, egyszer babázott majd ivartalanítottuka pisélés miatt, kissé enyhült, csak időszakonként pisilt le mindent, jött kb. 8 év után egy új kislány cica, a pisilés rohamosan szaporodott.

Az öreglány 2 éve meghalt, maradt az " új" kislány , de jött egy legújabb szintén kislány, az előző elkezdett pisilni amit eddig soha nem tett.

Megjegyzem a két öregebb leányzó ivartalanítva volt, még is pisiltek.Ugye a második csak akkor kezdett pisilni amikor új jövevény jött a házhoz.

Hátha ebből ki tudsz valamit törpölni.

Bferi

Előzmény: Karika1177 (-)
Karika1177 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 1
Köszi a választ, de háát, nem is tudom.
A mi cicánknak ez az első tüzelése, és hát annyira szép ez a kis dög, hogy mindenfélaképpen akarunk kiscicákokat.
Szóval nem akarjuk ivartalanítani.

Remélem, nem ez az egyetlen lehetöség!

üdv
K.

Greylupus Creative Commons License 2004.04.05 0 0 0
Szia:)
Én nem vagyok tapasztalt cicás, és nem tudom, hogy az esetünk hasonló-e.
A tesóm tavaly októberben fogadott be az utcáról egy kölyök nőstény cicát. Karácsony után elkezdett pisilni.. De ird és mond mindent - ahol ippeg rájött - ez lehetett a szüleim ágya, párnája, az asztalterítő, a virágok, a padlószőnyeg volt, hogy tocsogott a macsekpisiben, ha beléptünk hozzájuk már messziről érződött a kemény pisiszag.. Anyuék teljesen kétségbe voltak esve, hisz a cicákat mindenki a világ legszobatisztább állatának tartja, csak az alomba végzi a dolgát, stb-stb..
Elvitték állatorvoshoz, aki megvizsgálta, kapott gyógyszert is, de nem használt.. Végül ivartalanítva lett (mindenféleképpen az lett volna, de ez egy kicsit előrébbhozta a dolgot) és megoldódtak a problémák.
Azóta ismét használja az alomtálcát - békénhagyja a virágok földjét, a párnát, a padlószőnyeget. Nem tudom, hogy milyen cicád van, hogy akarod-e ivartalanítattni vagy sem - de nálunk ez használt.
Üdv.
Kriszti
Előzmény: Karika1177 (-)
Karika1177 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 topiknyitó
Tapasztalt cicabarát tanácsát várjuk.
Kiscicánk elsö tüzelése még mindig tart. Már legalább két hónapja szenved. Normális ez?
És nem elég, hogy rossz szegénykének, nekünk is kezd egyre kellemetlenebb lenni, mert elkezett mindent lepisilni. Egy hete durvult be, az ágyunk, a párna, a kanapé, a szgép, semmi sincs biztonságban.
Mit tegyünk?
Találkoztatok már ilyennel? És ha igen, mi a teendö?
Egy hónapon belül új lakásba költözünk, vadi új bútorokat veszünk, és nem igazán lenne jó, ha a negy nehezen összekuporgatott új kanapénkat két nap alatt szétpisilné Szifikénk.
Segítség!

K.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!