Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 27 órája 0 0 90850

A képen látható kimenetelei nyílás 1 hete teljesen friss volt, ezért ott helyeztem el a lövő készüléket. Azóta nem használják.

Van ez ügyben megoldást sejtető ötletetek?

Előzmény: 55judit (90849)
55judit Creative Commons License 27 órája 0 0 90849

Íme az így járás tipikus esete:

Pocokinvázió van a kertben. Érdekesség hogy csak nálam, egyik szomszédomnál sincs.

A cékla ágyás végében a retek nevelkedik, ki tudja meddig. 

A szerkezetet bármelyik lyuknál élesítem be, attól kezdve azt nem használják. Egyébként akkora forgalmat bonyolítanak hogy a lyukak körül lekövesedik a föld, veteményesen kívül pedig kihal a fű a járatnyílások körül.

piro para Creative Commons License 1 napja 0 0 90848

Nálam biztos a nagy meleg, és a rendszertelen öntözés lehetett az oka, mert a paprikáknál is előjött,

és már több éve termelek ebben a (kis ajtós) minifóliában, de eddig még nem volt ilyen.

Előzmény: bbfeco (90841)
piro para Creative Commons License 1 napja 0 0 90847

Nagyon klassz, sok családnál jól jönne ilyen kis vegyes kamra  télre :)

Nekem is hasonló, de sajnos szárított gomba már évek óta nem kerül a polcra :( irigykedem:))

Előzmény: carlos puyol (90845)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 0 90846

faszanyos. ket problema van :) egy, megerett a megy. eletlen a kep, de nagyon. emiatt nem lathatjuk, hogy milyen cseresznyepajinka figyel a polcon. ketto, feneketlen tekno. tul keves a varganya :)

Előzmény: carlos puyol (90845)
carlos puyol Creative Commons License 2 napja 0 2 90845

Idei paradicsomtermés , őszibarack lekvár , kompót és üdítő .Szilvalekvár és egy kis szárított vargánya.

taormina001 Creative Commons License 2 napja 0 0 90844

Nálam is minden régi "nagy" fajtánál ez a helyzet, de én mindig magamban keresem a hibát és azt gondolom, hogy még mindig tökéletlen a termelési technologiám. Csak a koktélparadicsomok teremnek folyamatosan. Azok viszont valahogy "elfjazottak", mert édesanyám egyik évben elrontotta a föliratozást. Annyira ez önmagában nem lenne baj, mert úgyis saját maga által kitalált neveket használ, de eddig legalább tudtam, mi lesz belöle. Idén a nagyok mind így, egyetlen hullámban termettek, aztán csak egyet-egyet,  nagyon meleg idöben meg semmit se. A koktélok közül a pirosak nem lettek jók A nagy ernyös termésü nem jó ízü, a kis szilva alakú, amit meg szerettünk, eltünt, mint ahogy az is, ami ilyen szép rendezett, sorban álló terméseket hozott. A sárga körte alakú viszont idén nagyon jó lett. A nagyokkal az is a gond, hogy a többségük determinált; egyszerüen nem nönek meg, pedig a kerítésen lenne hely nekik.

Előzmény: CBNora (90810)
bbfeco Creative Commons License 3 napja 0 0 90843

Csalán ázalék :"Káliumot, magnéziumot, vasat, foszfort, nitrogént és egyéb nyomelemeket tartalmaz. Ezek mindegyike elengedhetetlen tápelemei növényeidnek, így a csalánlét bátran használhatod trágyázásra." Ha ez igaz, akkor az is meg lett oldva,,,,

Előzmény: beetee (90842)
beetee Creative Commons License 3 napja 0 0 90842

mész a csúcsrothadás ellen kell. 

Talpasodás azt hiszem kálium hiány következménye.

Előzmény: bbfeco (90841)
bbfeco Creative Commons License 3 napja 0 1 90841

A foliában lévö parikat (rugby is) 1x permeteztem tejjel,+csalánleveles öntözövizet kapott párszor. Igaz a palántázáskor tettem meszet alájuk.Lehet , hogy ezek miatt nem volt talpasadás.

Előzmény: piro para (90836)
TINTUS Creative Commons License 3 napja 0 0 90840

Egyféle volt hasonló mint a rezes ridomil, 4% felszívódó is volt benne mint a ridomilba. Jó cucc volt de már nincs sajnos.

Előzmény: zsorsz (90838)
eeddie Creative Commons License 4 napja 0 0 90839

Nálam lassan kimúlnak a paradicsomok. Ma ugyan még leszedtem pár kilót, lesz is még eszegetni, de az enyészet már elindult. Nem akarok már többet befőzni, helyem sincs, nincs is szükség ennyi paradicsomra. Szerencsére találtam gazdát az egy kisládányi paradicsomnak, már belefáradtam a befőzésbe. Be akartam fejezni szeptember elején de kaptam pár gyerekfejnyi céklát - az enyémek alig nagyobbak a tojásnál - üvegbe került. Kaptam foltos, romlani készülő almát - az is üvegbe ment. Én a saját kertből már csak tormát tervezek elrakni, de ki tudja mi jön még.

Nem tudom ki az aki képes megenni a Lugas f1 paradicsomot. Idén volt utoljára pedig még van egy fél zacskó magom, de a lehető legvacakabb paradicsomfajta. A Rugby végül egészen jó lett de már egy hónapja elszáradt  a tő. Van még pár szem magom, csak kettőt vetettem el.

zsorsz Creative Commons License 4 napja 0 0 90838

Melyik  curzate?

Előzmény: TINTUS (90831)
Belohin Creative Commons License 4 napja 0 0 90837

Én, mint írtam, a piacon vettem egy palántát, amiről az áruló azt mondta, Lugas. Vettem egy paprikát is (szintén pótlásnak), amiről azt mondta, Rapires. Nomármost a hivatkozott paprika 8 - 10 cm-es izéket termett, ami nagyon nem egyez a képpel, amit a Rapiresről láttam valahol. Ha a paradicsom is ennyire volt fajtaazonos, akkor az is lehet, hogy igazából 'Putyin utolsó bosszúja' a neve. 10 deka körüli, gömbölyű termése volt csúcs nélkül. A húsa elég vastag, kemény, és szakasztott olyan ízetlen, mint amit a boltokban árultak a mélyponton. (Azóta a 'fürtös'-nek tituláltak egy csekély árnyalattal jobbak.) Pedig én legalább hagytam pirosra beérni.

Előzmény: vinik táltos (90834)
piro para Creative Commons License 4 napja 0 0 90836

bbfeco

Szerintem ha csak egy tövön is, de felüti fejét a probléma, az figyelmeztető jel lehet, hogy a növény hajlamos a csúcsrothadásra,

a továbbiakban jobban oda kell figyelni a gondozására, és amit régen nem csináltam, semmivel nem kezeltem, csak vizet kapott,

az innentől felejtős lesz. A savó, keserűsó, kalcium a nyár folyamán bevált, a növények levelei egészségesek voltak,

és bőséges terméssel ajándékoztak meg (gondolom a gondoskodásért cserébe:)

Íme egy ág a tegnap szüretelt auchanos fajtáról.

Muszáj volt leszednem, mert annyira a földön volt, és mivel eddig nem bántották a poloskák, féltem,

ha megtámogatnám akkor könnyen megtalálnák. És mivel már kezdek besokallni a friss paradicsomoktól,

így arra gondoltam, hogy jobb lesz nekem kényszeréretten.

Tintus

Amilyen gondoskodással fordulsz a növényeid felé, meglepett volna, ha nálad is jelentkezne a talpasság,

hiszen Én fele annyi tápanyagot nem adagoltam, és itthon csak 1 bokornál volt.

A fóliában szerintem a meleg, ami néha a 40 fokot is meghaladta, tette be a kaput a növényeknek.

vinik táltos 

Csodálkoztam, hogy bejött a lugos, mert úgy emlékeztem, hogy a piacon szerezted be,

és nagyon nem vagy vele megelégedve, már kezdetben ki akartad dobni? 

De így már értem! Nekem is régen volt lugos, hosszúkás (nem gömbölyű, amit mostanság árulnak lugosként) kemény pari, nagyon jó fajta volt, de talán 2 éve, hogy már nincs, kivesztem a magból. 

vinik táltos Creative Commons License 4 napja 0 0 90835

Bocs, a kép lemaradt:

Ez a Gazdabolti Lugas F1

Előzmény: vinik táltos (90834)
vinik táltos Creative Commons License 4 napja 0 0 90834

Ez érdekes. 

Nekem ugye volt a piacról két tő Lugas, az egyiket vettem, a másikat ajándékba kaptam a nénitől.

Már mindkét tő virágzott.

Akkor  saját ültetésem még  nem volt, későn, május elején vetettem.

Azt eddig nem írtam, hogy a  két tő piaci teljesen gömbölyű parikat termett, a magról ültetett meg enyhén csúcsos, egy picit hasonlított a Rugbyra.

Nem foglalkoztam vele, mert termett és jobb íze volt, mint a boltinak.

Február végén hírdetett a Gazdabolt weboldala, hogy egyetlen napon ingyenes a kiszállítás, ezt kihasználva sok-sok mindent rendeltem, meg is kaptam, amit kértem, abból va a Lugs F1 mag is.

Előzmény: Belohin (90830)
TINTUS Creative Commons License 4 napja 0 0 90833

Ha már paradicsom a RUXANDRA   (agrosel )  is jó kínálat bővítőnek és persze a megszokott spencer.... . Jövőre is ez a 3 fajta lesz.

TINTUS Creative Commons License 4 napja 0 0 90832

Mi a csoportban 15 forintért osztottuk szét a 250 maggal csomagolt rugbyt.  Egy tőért 15 forint méltányos pláne ha  egy tő ikerszálon 4 kilót kb megterem.

Előzmény: 55judit (90809)
TINTUS Creative Commons License 4 napja 0 0 90831

július 1. CURZATE  + nonit .  És két alkalommal volldünger a levelekre is locsolva és a tövekre is slaggal hordóba bekevert volt  szivattyúval.

Előzmény: zsorsz (90808)
Belohin Creative Commons License 4 napja 0 0 90830

Az én mércém szerint a Lugas nem paradicsom, hanem tapló. Állagra is, ízre is. Csak azért volt egy, mert valami kirágta az egyik tövet, és a piacról hoztam oda pótlást. Soha többet.

55judit Creative Commons License 5 napja 0 0 90829

nem olyan rossz azért a lugas sem, de nálam a San Marsanó szerű, a szív és az Ida lényegesen jobbak. Ezekhez viszonyítottam.

Előzmény: CBNora (90827)
55judit Creative Commons License 5 napja 0 0 90828

Igaz. Mikor írtam, nem gondoltam bele hogy már szeptember vége felé járunk.😀

Előzmény: CBNora (90826)
CBNora Creative Commons License 5 napja 0 0 90827

Lugasom még nem volt, azzal nem tudom összehasonlítani, de szerintünk nem rossz.

Előzmény: 55judit (90825)
CBNora Creative Commons License 5 napja 0 1 90826

Ilyenkor már nem olyan szomorú ez. Az én paradicsomjaimon sincs már szinte egy ép levél se, de szeptember végén már nem izgatom ezen magam. Termés még van, nemsokára lehet, hogy úgyis lefagy az egész, legalább nem fogjuk annyira sajnálni.

Előzmény: 55judit (90821)
55judit Creative Commons License 5 napja 0 0 90825

ha hasonlóízben a Lugas F1-hez, akkor mégsem vennék, mert nekem a Lugas nem jött be. Sokkal finomabb fajtáim vannak. Már csak néhány félét vetek, a legjobbakat, és még szeretnék Nórától majd kapni. :)

Előzmény: vinik táltos (90823)
55judit Creative Commons License 5 napja 0 0 90824

Sokat így se javult a helyzet, és szerintem ha megbetegedés előtt lett permetezve megfelelő koncentráltságú rézzel, nem lenne szabad hogy beteg legyen. Biztos hogy gomba és nem paradicsomvész amire nem hat a réz. Sajnálom hogy így jártál.

Nálam enyhe fertőzöttség van, igyekeztem leszedni a fertőzött leveleket. Már nem csinálom, főztem be jó sokat, és még eszegetni lehet sokáig. 

Előzmény: zsorsz (90822)
vinik táltos Creative Commons License 5 napja 0 0 90823

Nálam először volt Rugby is meg Lugas F1.

Egy ládában keltek, együtt mentek a fóliába.

Az én véleményem (magánügy) hogy a győztes a Lugas F1 lett. Korábban érik, a két íz hasonló. A piacról való két Lugas még virágzik és van rajta zöld is.  Amit a Rugbyval magról ültettem, az is terem még. 

Talán a legnagyobb különbség az alakjukban van a Rugby hegyesebb csúccsal kicsit mutatósabb, de csak ezért termelni nem biztos, hogy megéri.

Szedtem magot kíváncsiságból, hybrid vagy nem, s ha jövőre még lesz egy kis területem, akkor ültetek, de 200 szőlő alanynak valót telepítek, s az lefoglalja a veteményest.

A fóliában még parik vannak, meg két tő konténeres  Csabagyöngye, de lesz még két szabadgyökeres is.

zsorsz Creative Commons License 5 napja 0 0 90822

Előzmény: 55judit (90821)
55judit Creative Commons License 5 napja 0 0 90821

Szomorú.

ha kisebb képet raksz fel és mi nagyítjuk ki, nálunk jobb a képminőség. Így elég maszatos.

Előzmény: zsorsz (90820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!