Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 5 órája 0 0 83013

Sziasztok!

Uborka atkára milyen permetszert ajánlotok?

Köszönöm.

nyaxi00 Creative Commons License 5 órája 0 0 83012

Látom, neked is pöndörödik a pari levele... nálam is ez van, a 40 fokban összetekeredett, aztán azóta csak minimálisat simult vissza.

Apropó, aki lombtrágyát használ, az csak szigorúan a levelekre fújja, vagy mehet nyugodtan a termésre -virágra is ?

Előzmény: sárkánymester_pupesz (83009)
TINTUS Creative Commons License 19 órája 0 0 83011

A kukorica nagyon szép... enni kell mert elöregszik.

Gildikó21 Creative Commons License 20 órája 0 0 83010

Köszönjük a képeket! :)

Szép a paradicsomod! Milyen fajta?

A krumplit később ültetted, ugye? Mikor?

A kukorica takarmány vagy csemege? Nálam az idén egy csőnél többet nem tud kinevelni a csemege kukorica. Hiába, sok volt ez a majd 6 hét eső nélkül.

A cicák nagyon édesek! Nekünk is van egy hófehér vattacukor-falat. Most is itt doromból rajtam.

sárkánymester_pupesz Creative Commons License 26 órája 0 0 83009

41 mm esett éjszaka kell a kukoricának meg a napraforgónak meg a kiskertnek :)

fólia

paradicsom

krumpli

karalábé

kukorica alma paprikával

más:

képek nektek :)

nyuggerfarhat88 Creative Commons License 1 napja 0 0 83008

A kukoricáról mi is olvastuk ezt a módszert. Tegnap ki is próbáltuk.

Én inkább ezután is főzni fogom magamnak.

Másik: a kelbimbóhoz a gazda boltban tényleg ajánlották a vízhez keverve a 3.6%-s tejet. 

Azt mondták a legjobb az lenne ha pasztőrözés nélküli/fejés utánihoz lehetne jutni.

Levelenként megfürdetem a kelbimbót legközelebb. A peték 3 napra kelnek ki sokszorozzák magukat.

Előzmény: Gildikó21 (82998)
TINTUS Creative Commons License 1 napja 0 0 83007

Röviden : rengeteg fajta van. A fórumon profi magokat rendelünk azok megbízhatóak csatlakozunk páran  mert minimum 200 db a csomagolás , általában én 2 évre valót  szoktam igényelni. A fóliásak mindig szebbek nálam és ott csak folyton érőt termesztek ( ezek a tenyészidő végére 160-180 centi magasra mennek és folyamatosan csipkedni kell nem engedem elágazni-elburjánzani egy paprikát egy levélnek kell kinevelni !  szabadföldön ami marad ott körbekarózom 120-140 centinként és ahogy nőnek két emelet magasan zsinórral körbeveszem 8-as alakban. A fajtákról annyit, hogy mindig van korai TV paprika és hosszú erős aztán jönnek a kápiák, blondy és almapaprikák erős nem erős és a palotás vagy a szegedi fűszer. A maradék magokat jövő tavaszig hűtőszekrényben tartom ez fontos ! Írni többet nem szeretek, hívj ha kiváncsi vagy valamire illetve írj emailba vagy facebukon a legjobb.

Előzmény: sárkánymester_pupesz (83005)
eeddie Creative Commons License 2 napja 0 1 83006

Az idén úgy látszik lesz mit befőzni.  A koktélparadicsomokkal megbékéltem. Nem növény, ők az új beszerzés. Ideiglenes helyük van a volt kutyaudvarban, csibék is vannak, nekik rendes ól készült. Ezek nagyon hálás jószágok, de mivel eddigi életükben épületben éltek esőt sose láttak. Most esik végre, ezek meg csak álldogálnak a zuhogó esőben. Úgy kellett kézzel berakni őket az ólba. Növényt se láttak, napokba telt míg rájöttek, hogy meg lehet enni ami zöld.

sárkánymester_pupesz Creative Commons License 2 napja 0 0 83005

gyönyörű növényeid vannak Tintus! 

kérdésem paprikával kapcsolatos :

fóliában milyen paprikákat ajánlasz?illetve szabadföldit? bőtermő legyen és bírja ezt a légköri aszályt.(saját tapasztalatodra vagyok kíváncsi)

Előzmény: TINTUS (82993)
sárkánymester_pupesz Creative Commons License 2 napja 0 0 83004

mikrohullámú sütőt nem használok , egyetemen azt mondták rákkeltő a szabadgyökök keletkezése miatt.

Gildikó21 Creative Commons License 4 napja 0 0 83003

Hát, ehhez nem értek.

Előzmény: 55judit (83002)
55judit Creative Commons License 4 napja 0 0 83002

Akkor csak az a különbség, hogy a nyersben ott vannak az élő enzimek, a mikrósból meg ki van ölve?

Előzmény: Gildikó21 (83001)
Gildikó21 Creative Commons License 4 napja 0 0 83001

Igen, ez a mikrós főzés a nyers kukorica zamatát tartja meg.

Előzmény: 55judit (82999)
arpad-lajos Creative Commons License 4 napja 0 0 83000

Pár hete volt itt szó a gyapottok bagolylepke elleni védekezésről. A javasolt Runner az egész országban nem kapható. Legalább 8-10 helyen érdeklődtem, mindenütt azt mondták, hogy a beszállító nem szállít. Tudom, hogy van más is, de ez lett volna a speciális erre a célra javasolt. 

Előzmény: 55judit (82999)
55judit Creative Commons License 4 napja 0 0 82999

Nálam akkor repedt szét a dinnye, mikor túl sokat öntöztem.

A csemegekukorica pedig nekem finomabb nyersen mint főzve. :)

Előzmény: Gildikó21 (82998)
Gildikó21 Creative Commons License 4 napja 0 0 82998

A csemege kukoricával kapcsolatban, bár tudom hogy nem teljesen ide való: találtam egy új módszert a főzésére. A mikróban, csövenként 4 perc alatt saját héjában megfő. Egyszerű, gyors, energiatakarékos és isteni finom, mert a főzővízzel nem öntjükk ki az értékes anyagokat, ízeket. Nekem azért is bejön, mert egyszerre 1-3 db-ot megfőzünk, míg fatékbatöbbet tennék. Volt már úgy, h. ránk savanyodott. Itt nem áll fenn ez a veszély. Neten videót is találtok: https://www.youtube.com/watch?v=G-zADDE0DhY

Más. A sárgadinnyék folyamatosn érnek. Érdekes, hogy már a 3. repedt szét. De már meg volt érve, így nem volt gond. Tavaly nem volt ilyen. Jártatok már így?

Előzmény: TINTUS (82994)
vinik táltos Creative Commons License 4 napja 0 0 82997

Szia!

Írtam a permetezőbe.

Előzmény: alfi13 (82796)
TINTUS Creative Commons License 4 napja 0 0 82996

Attól függ mekkora a kerted, mennyi gyümölcsfád van mennyit kel nyírni a füvet stb. Hol többet  hol kevesebbet . Tavasszal napi 3-4 óra ilyen dög melegben reggel fél óra este 1 -1,5.

Előzmény: Tepertő66 (82995)
Tepertő66 Creative Commons License 4 napja 0 0 82995

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat. Igyekszem beszerezni az említett fajtákat, de kérdeznék még valamit.

Ti átlagosan hány órát kertészkedtek naponta? 

A  bejegyzéseket visszaolvasva egyre inkább az az érzésem, hogy ilyen szinten kertészkedni az már "főállású" elfoglaltságot jelent, ha jól akarja az ember csinálni.

Előzmény: CBNora (82954)
TINTUS Creative Commons License 4 napja 0 0 82994

Még egy megjegyzés : A cahuna  kápia nagyobb mint a CARINA kápia. Az ARMAND (a blondy típusú ) még nem szinesedik . A palotást és a szededi 80  fűszereket lehet szedni. A nagykuti és ARDEI csípős almák első hullámát már lesavanyítottam.

Az első menet csemege kukorícát is megfőztem ... a később vetetteket a jég nagyon megcsapkodta és mikor kellett volna szemesedni sajnos a virágzatot szétverte az eső.

TINTUS Creative Commons License 4 napja 0 1 82993

Hoztam pár képet :

Fóliás sárgadinnye... elég fura formája van ??Sokáig jojóztam ezen a széken de nem bántam meg nagyon massziv és jók a zsebek !!Na ezt a paradicsomfajtát elfelejtem hiába jóízű és bőlevű - NOIRE DE CIMÉE  Tavalyról maradt ANTAL és idén vettük a REZIGO-t  a rezigó nagyobb 160-170 grammos és vastag héjú BRONVÓ-k hatalmasak szerintem lesznek 200 grammosak is.A spencer nem hazudik évek óta megbízható , nem kényes szép fürtű és finom roppanós.Szinte minden szemje 7 napra szépen kelt a céklának  nagyon meg kell ritkítani.Jégverés utáni sárgadinnye ... még szeptember végére érhetnekCORINA koktél hihetetlen egy virágzatba talán száz paradicsom is van olyasmi mint Mariska mézédese.A cukkini hagyományosan remek ellátom a szomszédokat BLACK Beauty . Előtte a rendbejött sárgadinnésmég kell egy hét.

55judit Creative Commons License 4 napja 0 0 82992

Azt hiszem ezt már hagyom, de az új uborkasort elkezdem kezelni. Vannak már ott is foltos levelek, de próba-szerencse. Az nem lehet hogy már augusztusban ne legyen uborkám.

Előzmény: krnemarika (82991)
krnemarika Creative Commons License 4 napja 0 0 82991

Megértelek. Lehet, hogy ennek már nem sokat érne, de egy próbát megér. (Az enyém is hálóra van futtatva, s a kezdetektől használom a tejes vizet.)

Előzmény: 55judit (82990)
55judit Creative Commons License 5 napja 0 0 82990

Értelek Marka. De az uborkám fejmagasságig ér, nem tudok addig fellocsolni. De arra is gondolok most, hogy lehet hogy csak  megelőzésre jó a tej. Nálam meg totál beteg az egész uborka, már nincs ép levele. Csoda hogy terem. De már azt is alig.

Előzmény: krnemarika (82989)
krnemarika Creative Commons License 5 napja 0 0 82989

Judit!

Én nem fújom, hanem a locsolókannából a szűrőn át zuhanyoztatom.

Előzmény: 55judit (82987)
vinik táltos Creative Commons License 5 napja 0 0 82988

Szia!

Megvettem a Kinzle 2+1 akkus permetezőt, ma hozta ki a futár.

Sajnos nem működik, több hibát is találtam.

Ha lenne ötleted, vagy tudsz segíteni, a "permetezés" fórumban bővebben írtam.

Köszi.

Előzmény: alfi13 (82796)
55judit Creative Commons License 5 napja 0 0 82987

Ez szuper! Holnap le is fújom az uborkát, mert csaknem megadta magát. Foltos, majd elszárad a levele, remélem a tej helyre kapja mert a másodvetés még elég kicsi.

Előzmény: krnemarika (82985)
eeddie Creative Commons License 5 napja 0 0 82986

Erre én is kíváncsi lennék. Már épp elhatároztam, hogy kipróbálom, de ha ez igaz, akkor nem lehet. Már épp csökkentek a tüneteim mióta kerülöm a tejtermékeket, bár még nem jártam utána hogy pontosan mivel van bajom. 

Előzmény: homerx (82984)
krnemarika Creative Commons License 5 napja 0 0 82985

Különböző rovar- és egyéb kártevők, betegségek ellen. Jó kondícióban tartja a növényeket, a fagyokig teremnek. 

Előzmény: 55judit (82981)
homerx Creative Commons License 5 napja 0 0 82984

ezt hogy kell elkepzelni? hasonloan a gombakhoz, amik hajlamosak bioakkumulaciora, vagyis bizonyos anyagok (nehezfemek, radioaktiv elemek) fokozott beepitesere a sejtjeikbe?

Előzmény: nyaxi00 (82982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!