Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 4 órája 0 0 91956

Nálunk van a gyepben egy csomó vadsóska (Rumex acetosa). Ha nincs levágva, felmagzik az is. Lehet, hogy később, ezt nem tudom, mert ebből nekünk termesztett változat nincs, csak ezek a maguktól nőttek. Kiveszni tényleg nem szokott, kigyomlálni is nagyon nehéz, iszonyú mély és erős gyökere van, ha nem jön ki az egész gyökér (legtöbbször nem jön ki) vissza is nő.

Van a kertben egy másik faj, a Rumex scutatus (francia v. szürke sóska), inkább erről szoktam szedni, ha sóskát akarunk enni. Erről akkor is lehet enni, amikor virágzik. Állítólag finom, ezt nem tudom megítélni, mert nem szeretem a sóskát.

Előzmény: zoli1122 (91953)
piro para Creative Commons License 7 órája 0 0 91955

A stihl biztos jó lenne, de arra most nincs anyagi keret, annak az ára remélem fedezi majd a fatárolómat,

max 30-40 ezerbe gondolkodom egy fűkasza esetében.

Előzmény: zsorsz (91948)
piro para Creative Commons License 7 órája 0 0 91954

Régen otthon nekem is korán felmagzott, de akkor levágtam tövig a felfutó szárakat, és újra nőt.

Később amikor már láttam, hogy magba szökik, akkor már vágtam, nem hagytam, hogy magot neveljen, és rá menjen a bokor energiája.

A petrezselyemmel is hasonlóan jártam el, és volt amikor 3 évig használtam egy sor petrust.

Mivel itt most, a virágok közé is ültettem a fóliából kihozott petrezselyem "palántából", kíváncsian várom, ez most hány nyarat ér meg:)

És az otthoni pár még meglévő öreg sóskámat is áttelepítettem kora tavasszal, de sajna eddig még nem volt szüret, mert mostohán bánok vele,

kevés vizet kap, mert rossz helyen van, mire odaérek mindig elfogy a víz a kannából.

Előzmény: Balage-81 (91950)
zoli1122 Creative Commons License 13 órája 0 0 91953

Próbálj beszerezni vadsóskát, az sokkal finomabb, mint a boltban kapható magokból termő. Szívósabb is és eleve a leveleknek megvan a természetes savanyú íze. Épp ma voltam szedni egy nagy szatyorral, azon a helyen a töltésoldalon 30-40 m hosszan sűrűn nagy bokrokban nő. Egy tövet sem láttam felmagozni. A szomszéd akárhányszor üzletben vásárolt magot vetett, az kikelt, növögetett kicsit, majd mindig kiveszett, tavaly vitt haza vadsóska tövet, hagyta elmagozni, idén meg már jó sok lett neki a kertben.

Előzmény: Balage-81 (91950)
öreg_néne_b Creative Commons License 14 órája 0 0 91952

Inkább oltsd át!
Ki tudja, a magoncodnak mi lenne a megfelelő pollenadó...

Előzmény: Balage-81 (91951)
Balage-81 Creative Commons License 16 órája 0 0 91951

Van egy magról kelt meggyfám. 3. éve teremne, mindig több száz virág van rajta, de csak 5-10 szem meggy. Beporzási probléma? Több meggyfa van a kertben, az egyik épp a magonc mellett és mindegyik rendesen terem, kivéve ezt. Vágjam ki??

Balage-81 Creative Commons License 16 órája 0 0 91950

Egyszer szedtem a sóskáról és már fel is magzott. Ez normális dolog?

eeddie Creative Commons License 26 órája 0 1 91949

Miféle özönvíz? Épp az előbb néztem, ma már csak 2, 3 mmt igérnek ide pár napig. Az ebben a porsivatagban meg se látszik. 

Előzmény: Belohin (91947)
zsorsz Creative Commons License 27 órája 0 0 91948

Ez egy szuper kis fűkasza, kint a szőlőben  a m-es füvet is viszi.

 

Előzmény: piro para (91946)
Belohin Creative Commons License 29 órája 0 0 91947

Hm-hm! Láttál már olyan árust, aki úgy vezeti fel a portékát, hogy ez egy hulladék, meg ne vedd? Mondjuk a csodakertész őszintébb, talajtakarónak ajánlja azzal, hogy meg is lehet enni, de mérsékelt gasztronómiai élmény.

 

Az én fantáziámat is szokták csiklandozni az efféle újdonságok, de a terület véges, úgyhogy egyre kisebb a kísértés. Még a mézalmácska érdekelne, de valahol azt olvastam, hogy nem olyan szárazságbarát, mint a hazai rokona. És itt szinte mindig szárazság van; most is - áprilisban. Kíváncsi leszek, mennyi hajlandó esni a beígért özönvízből.

Előzmény: CBNora (91944)
piro para Creative Commons License 1 napja 0 0 91946

Egy könnyű, jó akkus szegélyvágó engem is érdekelne, mert tavaly 2 félét vettem, az egyiket a neten, a másikat az auchanba, és egyikkel sem volt szerencsém! Most ott állok, hogy a régi háznál a kerítés mellett már nagyon nagy a fű, és egy fűkaszám sincs!

 

A föld nálam is katasztrófa volt. 20 literes florimo palántaföldet vettem, de a palántáim nem olyanok amilyennek lenniük kéne, igaz meg is égtek, de akkor sem úgy fejlődnek ahogyan kellene!

Előzmény: TINTUS (91928)
zsorsz Creative Commons License 1 napja 0 0 91945

Áfonyát akartam rendelni innen, de most elvettétek a kedvemet.

Előzmény: CBNora (91944)
CBNora Creative Commons License 1 napja 0 1 91944

Az még hagyján, hogy pénzt kér, de micsoda magasztaló leírást ad hozzá!

Szamócamálna – a legjobb fajta, amit ebben a szezonban vásárolhat. 

Előzmény: beetee (91943)
beetee Creative Commons License 1 napja 0 3 91943

Nincs. De aki Szamócamálnáért pénzt kér, az egyéb bűnökre is képes.

Előzmény: zsorsz (91937)
Gildikó21 Creative Commons License 1 napja 0 0 91942

Évek óta a Jó föld palántaföljébe vetek, majd a virágföljébe ültetem át. Meg vagyok vele elégedve. A Gazdaboltból hozatom, amikor ingyenes a szállítás.

55judit Creative Commons License 1 napja 0 0 91941

Évek óta Florimo általános virágföldet használok palántanevelésre. Néha kicsi komposztot és bokor alól szedett földet keverek hozzá. Idén többet, mert kevés volt a virágföldem. Mindig elégedett vagyok vele. Egyszer vettem palánta földet, és akkor utoljára.

Előzmény: TINTUS (91928)
alfi13 Creative Commons License 1 napja 0 0 91940

Én ezt a virágföldet használom keverve saját készítésü komposzttal és erdei föld 1/3 arányban és nagyon szépek a palántáim.

Obiban vettem kb 1200Ft

Előzmény: TINTUS (91928)
55judit Creative Commons License 1 napja -1 0 91939

Köszi. Régen mikor még fehér volt a flakonja, beöntöztem, és valaki azt mondta, úgy nem hasznosul. De neked hiszek.

Előzmény: CBNora (91938)
CBNora Creative Commons License 1 napja 0 1 91938

Igen.

Előzmény: 55judit (91936)
zsorsz Creative Commons License 1 napja 0 0 91937

https://gradinamax.hu/product/magnolia-susan

 

Van valakinek infója tapasztalata ezzel a céggel

55judit Creative Commons License 2 napja 0 0 91936

A Wuxalt lomtrágyaként ajánlják használni. Én spriccelem. Beöntözésre is jó?

Előzmény: CBNora (91935)
CBNora Creative Commons License 2 napja -1 0 91935

5 l vízbe szoktam egy teáskanállal, és majdnem minden nap ezzel locsolom.

Ha jó földben van és még nem nőtte ki az edényt, akkor nem kapnak, csak ha nem fejlődnek megfelelően vagy már kezdik kinőni a poharat.

Ha a sziklevél sárgul, akkor is kell már a tápanyagpótlás.

Előzmény: zsorsz (91933)
TINTUS Creative Commons License 2 napja 0 0 91934

Nálam is ilyen.

 

Előzmény: bbfeco (91931)
zsorsz Creative Commons License 2 napja 0 0 91933

Mennyi Wuxalt teszel 10 l vízhez és milyen időnként tápoldatozól?

Előzmény: CBNora (91932)
CBNora Creative Commons License 2 napja 0 0 91932

Némi tápoldat tud rajtuk segíteni. Volt már nekem is ócska Florimóban nem fejlődő palántám, kaptak Wuxalt és végül egész szépen megnőttek. Szerintem most még helyre lehet hozni őket.

Előzmény: bbfeco (91930)
bbfeco Creative Commons License 2 napja 0 0 91931

 

A kép lemaradt.

bbfeco Creative Commons License 2 napja 0 0 91930

Márciusban a paradicsomosba irtam:

"Még korábban vettem Florimo palánta földet, ma kedtem volna használni. Kibontva kicsit gyanusan volt összeállva, átrostáltam vagy 3-4 liternyit , a maradék :"

Elég rossz a palánták "fejlödése", vszinü kénytelen leszek a piacon venni.

 

Előzmény: TINTUS (91928)
eeddie Creative Commons License 3 napja 0 0 91929

Én florimot használok. Vegyes a kép. A legtöbb normálisan fejlődik, de van olyan 15-20 darab ami botrányos. Kb 10 lenti magas, c~rnavékony, már bontja a harmadik pár miniatűr levelet. 

 

 

Most néztem vegig hogy mit tartok meg es mit ajándékozok el. Sajnos az összes batyus es paprika alakú ezek között a nyomoroncok közt van. Az a néhány ami át lett pikírozva az meg acsigák áldozata lett. Egyet-egyet megtartottam, úgy látom mindkettő hajt a csonkról.

Szerintem a egyik zsák föld a bűnös, eléggé egy kupacban voltak ezek a picurkák. 

Előzmény: TINTUS (91928)
TINTUS Creative Commons License 3 napja 0 1 91928

Na ma az obiban láttam akkus fűnyírókat 4 amperesek , a 33 centis nem volt 50 ezer. Majdnem megvettem mert már unom ráncigálni és keresztbe dobálni a nagy makita elektromost. Hazaérve megnézegettem az árukeresőn az ilyeneket és .... ott 20 perc üzemidőt írt 90 perc újratöltéssel. PÁZSITON !! Na az én vakondtúrásos "pázsitomat mennyire bírná ?  Hát lemondtam róla. 

 

Másik kérdés: Aki florimót használ palánta nevelésre az hogy van megelégedve a palántái fejlődésével.  Az idén én nem vagyok elégedett.  Gondolkodom, hogy ráírjak-e a cégre de előbb megvárom, hogy más mit mond.

Paja57 Creative Commons License 4 napja 0 0 91927

Találtam egy filmet én is, ez jól bemutatja, hogy mit is kell csinálni a géppel. Igaz 4:30 tól van a számomra érdekes rész benne. https://www.youtube.com/watch?v=WImm_CeLsgg Azért raktam ide, hogy hátha valakinek még jól jön.

Előzmény: zoli1122 (91925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!