Keresés

Részletes keresés

balikó Creative Commons License 2004.12.14 0 0 386

Én támogatom az ötletet, hisz idén a lényeg (Stelvio) kimaradt a zord idő miatt. Ha nagyjából körvonalazódik a létszám, az ezévi jó kis olcsó szállást egyből foglalhatom.

 

Ha addig felmerül más ötlet (Amadé, Samson Man stb.) a topikon szóljun róla.

pROF Creative Commons License 2004.12.13 0 0 385
Nekem még mindig az a problémám, hogy mi legyen a már leadott Dolomiti nevezésünkkel. Utánai kéne nézni, hogy lehet-e esetleg sztornózni valahogy, mert nem szeretném, hogy áprilisban kisorsoljanak és kiszámlázzanak még 58 eurót, amikor már esetleg rég leszerveztük a Drei-t... Ráadásul még mindig bennem van a kisördög, hogy ha véletlenül mégis kisorsolnak, akkor én csak oda mennék inkább :))) Viszont akkor meg addig a Dreilander-t nem kéne véglegesíteni. Vagy meg kéne tudni, hogy ha most arra jelentkezünk, akkor le lehet-e mondani tavasszal viszonylag kevés veszteséggel...
mike99.hu Creative Commons License 2004.12.09 0 0 384

Pont egy hónap telt el az előző hozzászolás óta.... ami viszont szintén én voltam ... :-(

 

Csak hogy ne sülyedjen el teljesen.

 

Szóval: tervezzük, hogy csoportossan nevezünk a 2005-ös Dreilander-re. Ez legkésőbb januárban történne meg. A nevezéseket én intézem (elméletileg :-), akit még érdekel az jelentkezzen nálam a publikus emilen még idén.

 

Remélem azért legalább olvasni olvasság páran ezt a topicot is.

mike99.hu Creative Commons License 2004.11.09 0 0 383

Jól tudod, én írtam választ :)

 

:-)

 

Én meg úgy itéltem, hogy nem tudok érdemben válaszolni a körkérdésre...

 

De viszont ha még lehet nevezni akkor az a tizenezres szám is még fog nőni, és evvel a 70%-os esélyünk csökken.

Előzmény: pROF (382)
pROF Creative Commons License 2004.11.09 0 0 382
Jól tudod, én írtam választ :)
Előzmény: berger (381)
berger Creative Commons License 2004.11.09 0 0 381

Még nem, de nem is hajt egyelőre a tatár, mivel 22-ig kell beérkeznie a nevezésnek.

 

Amúgy ha jól tudom Nagy Attila írt egy körlevelet a témában, de nem nagyon érkeztek rá válaszok....

Előzmény: pROF (380)
pROF Creative Commons License 2004.11.09 0 0 380
És mi végülis regisztráltunk már?
Előzmény: berger (378)
mike99.hu Creative Commons License 2004.11.09 0 0 379
Ha jól értem és a 10593-1599=8994 főböl sorsolják ki azt a 8000-1599=6401 főt aki indulhat akkor az jó 70 %-os esély, ami abszolute nem mondható rossznak...
Előzmény: berger (378)
berger Creative Commons License 2004.11.09 0 0 378

Hírek a Dolomiti honlapjáról:

Van fent egy startlista, ami 10593 nevet tartalmaz, különböző elfogadási státuszban. Mint tudjuk ugyebár 8000 fő az induló keret, elvileg a 6000 leggyorsabb jelentkezését fogadták el, de valójában csak 1599 induló neve mellé írták oda, hogy Pagato, vagyis fizetett, azaz a jelentkezését elfogadták, mindenki más 1.lotban van, azaz várja a november 26-i sorsolás eredményét. Az esélyeket nem szeretném kiszámolni, de vannak!

Ezek a számok csak a férfi jelentkezőket jelentik.

hobe Creative Commons License 2004.10.30 0 0 377

Tegnap tudtam meg, hogy harminc eve nem volt itt ennyire esos ido:-( Viszont itt a nyar jon most, otthon meg a tel, ugyhogy en is orulhetek:-)

A klassz minden az tulzas, az idojarason kivul van mas problema is: iszonyu sokat kell dolgoznunk mindekttonknek. Persze megeri, jol erezzuk magunkat!:-)

Előzmény: berger (376)
berger Creative Commons License 2004.10.29 0 0 376

Örömmel (kárörömmel) látom, hogy ott sincs valami jó idő.

 

A képek szerint már magányod is véget ért, szóval minden klassz?

Előzmény: hobe (373)
pROF Creative Commons License 2004.10.29 0 0 375
Ti a sok kéntől sárgultatok, mi az írigységtől...
Előzmény: hobe (373)
hobe Creative Commons License 2004.10.29 0 0 374
A bal oldali biciklizesben nincs semmi kulonos, jobbrol eloznek az autok:-)
hobe Creative Commons License 2004.10.29 0 0 373
De a Lake Taupo latszik es abbol mar egyertelmu:-)
 
Ma jelentkeztem, a cegnel szerveztek. Kifizetik a nevezesi dijat, meg a polot/nadragot is:-) Itt fura modon meg kell venni kulon a cuccokat, nem jar autoamtikusan a nevezessel. Meg hat persze 2000m folotti hegy sem lesz: 350-en van a to es a max. szint 650m.
 
A mostani hetvegen voltunk a kornyeken kirandulni, nem rossz hely:-)
Előzmény: berger (372)
berger Creative Commons License 2004.10.29 0 0 372

Ez már túlkommercionalizált az én izlésemnek, ide nem megyek. Különben sem látszik rajta, hogy Új-Zéland.

:)

 

 

Te mész? És milyen a baloldalon biciklizni?

Előzmény: hobe (371)
hobe Creative Commons License 2004.10.29 0 0 371

Uj-Zelandi feliratot is!:-))
triko 
 

Itt nem lattam letszam limitet, tavaly 6700-an voltak:-) 

 


 

Előzmény: berger (370)
berger Creative Commons License 2004.10.20 0 0 370

Nos, akkor hogy jövőre egy-két olasz feliratot is magunkra szedjünk:

 

www.maratona-dolomites.com

 

ha minden igaz mától lehet feliratkozni (nálam nem igazán működött a munkahelyről az oldal, majd kipróbálom este otthonról), tehát kellene tudni, hogy ki jönne.

Mint tudjátok, hamar elkel az a néhányezer hely, így hamar kellene dönteni, nehogy valaki lamentálása miatt az egész csapat lemaradjon.

 

A főszervezői tevékenységeket szívesen átadom valakinek, aki vállalkozna ilyesmire. Hamarosan felrakok egy felhívást a Gruppetto és a KT2.0 topikokba is, talán még az országútiba is, és fogok küldeni egy kör e-mailt is.

 

nagya Creative Commons License 2004.09.30 0 0 369
A Para írások a Magyar Hírlap archívumában szépen megvannak. Ezen kívül két könyve is megjelent (gyakorlatilag az újságcikkeinek a gyűjteményei, főleg Magyar Narancs), az Alexandra adta ki (Én-teriőr, A horror vakui).
Viszonylag rendszeresen szokott a Kolibri kávézóban is dumálós esteket tartani. Legutóbb pont a Nagy Budapesti Bringafelvonulás után volt (ld. még NOSZF), és remekül ecsetelte némileg tudathasadásos állapotának azt a néhány tízpercét, amíg taxiban ülve kellett megvárnia, hogy a bringástömeg elvonuljon, ugyanis az alternatív közlekedési preferenciák és a "jelenleg kurvára sietek valahová, engedjetek az utamra" érzés komoly ellentétbe kerültek egymással szemben, az említett események következtében.
Előzmény: brasil1 (368)
brasil1 Creative Commons License 2004.09.30 0 0 368

ez nagyon jó! szeretem ennek az embernek az írásait.

viszont ugyanakkor nagyon reális és elszomorító....

Előzmény: nagya (367)
nagya Creative Commons License 2004.09.30 0 0 367
Az Index linkinzertere egy kicsit megtréfált, a helyes link.
nagya Creative Commons License 2004.09.29 0 0 366

Na, már úgyis régen szóltak hozzá.

 

  Vasárnap 12:45 körül nyugodtan tekerek a körúton - minimál forgalom, 28-30-cal simán lehet menni. Az Oktogon és a Nyugati között a belső (!) sávban nálam valamivel gyorsabban halad egy ránézésre 15 éves VW Polo, a bal oldalon leeresztett ablakkal, ahonnan is egy nem túl sok intelligenciát tükröző arc kikiabál: "Otthon biciklizzél, te majom!" (az utolsó szó nem biztos, de az értelme ez volt). Tök furcsálltam, hogy ennek meg most mi baja, mivel az úton alig voltak, én senkit nem tartottam fel, ő is nyugodtan mehetett (mint mondtam, a belső sávban volt).

  A Nyugatinál aztán be kellett egy sorba állnia, én meg biztos ami biztos alapon szépen mellégurultam és a tükröt egy kicsit megkocogtatva megkérdeztem, hogy akkor most mér' nem siet annyira. A válasz (természetesen) anyázás volt - kiszállni persze nem akart.

  Aztán mikor hazaértem és a zuhanyzás előtt vetkőzni kezdetem, akkor tudatosult bennem, hogy a Dreiländer-es trikó van rajtam. Ekkor ugrott be, hogy az a vérmajom a német feliratok alapján azt gondolhatta, hogy idejött a "köcsög osztrák/német" (idézetek a felszólaló gondolataiból), bringával verni az agyát a "paraszt magyaroknak" a körúton. Az otthonra való utalás legalábbis innen eredhetett. Mindenesetre így a faszikámnak legalább sikerült négyzetre emelni a bunkóságát...

  Most aztán verheti magát a haverok előtt, hogy hogy megmondta, meg milyen kemény volt. Érdekes, hogy mindíg az ilyen kis szar alakok képzelnek magukról nagyon sokat, amint autó (csotrogány) okából kifolyólag valaki másnál (egy bringásnál, gyalogosnál) erősebbnek érzik magukat. Referenciaként ajánlhatom a következőt.

kollina Creative Commons License 2004.08.27 0 0 365
Ide is beírom.


Tisztelt várakozó Topictársak!

Végre megszülettek az eredeti méretű képek. Aki részt vett a Tekergés határon innen és túlon, a burgenlandi maratonon, a nagyszakácsi főzőversenyen, valamint a tdh befutón és igényt tart az eredeti képére, az nyugodtan töltögessen.
(pROF, Smore, dandruff, maci, mike, R0fike, Istyu, Lászlójános, Mods, phu, Bapuék, dingóék, Friczy, gagesz, lolli, burgenlandi maratonon volt még valaki, akinek megint elfelejtettem a nickjét :(, csiga papáék,, Balikó, Remushy, berger, gardener, nagya, tibz, ha valakit kihagytam a felsorolásból és felismeritek, szóljatok neki. Köszi)

Képek
berger Creative Commons License 2004.08.23 0 0 364

Épp most jöttem vissza a környékről, tényleg szép Kőszeg! Sajnos bicikli nélkül voltam :(

 

A szeptember 4-i Mátra-kör nem érdekel senkit?

Előzmény: nagya (363)
nagya Creative Commons License 2004.08.17 0 0 363

Közben utánaböngésztem a dolgoknak, és igen (t.i. Lockenhaus).

Ha valakit érdekel, szerintem egy hétvégére is érdemes elmenni arra a környékre, Kőszeg is szép város.

Előzmény: berger (362)
berger Creative Commons License 2004.08.17 0 0 362
Az a kastély tán csak nem Lockenhaus (Léka vára)?
Előzmény: nagya (359)
berger Creative Commons License 2004.08.17 0 0 361

Én tervezem a Mátra-kört - de még semmi sem biztos

Előzmény: zfazek (360)
zfazek Creative Commons License 2004.08.17 0 0 360
Güssing-ben én rengetegszer voltam, mert élt ott rokon. Fantasztikus kis falu.

Mi idén a light távon voltunk, ami nem ment írottkő fele, nekünk kevesebb volt az erdős rész, de azok is nagyon szépek voltak, csak nem olyan hosszúak. Majd jövőre, ha a párt is úgy akarja.

Szept. 4 Mátra-kör? Jön valaki? Mi tuti megyünk, ha nem lesz akkor szüret. De tuti akkor lesz :((((
Előzmény: nagya (359)
nagya Creative Commons License 2004.08.16 0 0 359

Lehet, hogy nem írtam, de durván egy hónappal ezelőtt én már voltam az Írottkőn és környékén: egy hétvégét Kőszegen töltöttem, aztán onnan nyomtam köröket.

Az osztrák oldal tényleg nagyon jó: széles, sima út, kis forgalom (inkább csak motorosok húzatták a gépeiket). Az elején meredekebb (legalábbis az északi oldalról), 10-12% (de ezt lehet nyomni 39-19-cel is..., a felső részen meg 17-tel, de pl. én első alkalommal 52-19-cel mentem). Viszont nagyon kellemes erdei levegőn lehet menni, gondolom zfazékéknak is ilyen volt. Meg ezen az oldalon van egy szép kastély is, a neve most nem jut eszembe. Aztán Rechnitz (Rohonc) felé meg egész jól lehet ereszkedni. Nekem úgy tűnt, hogy ez egy kifejezetten jó edzőterep: lehet menni jó emelkedőn, meg nem olyan keményen is.

 

Júliusban is láttam még "Labestation 500m" feliratot, de azt hittem, hogy csak a környékbeli futónapok miatt van ott: ezek szerint lehet, hogy tévedtem.

A magyar oldalon is fel lehet menni az Írottkőre (bár itt valamivel alacsonyabban megy az út - az órámból ki volt fogyva az elem, úgyhogy csak évekkel ezelőtt látott katonai térképek emlékeire hagyatkozom): Velem és Kőszeg között lehet nyomulni, néhol nem túl jó, de használható erdészeti úton. Viszont Velem felett így is van lehetőség nagyon szép kilátásra.

 

Környékbeli (t.i. Burgenland) híresség még a Güssing-i vár is. Arra is voltatok, zfezék? Az is egy szép púp tetején van.

 

zfazek Creative Commons License 2004.08.16 0 0 358
Ja, és a lényeget majd elfelejtettem: a pálya legmeredekebb részét 39-21-ben nyomattam. Hogy egy kicsit ONtopic-is legyek.
Előzmény: zfazek (357)
zfazek Creative Commons License 2004.08.16 0 0 357
A Fazekas család ismét nagy számban részt vett a tegnapi Burgenland marathon light távján. 98 km, nem sok szint. Sajnálhatjátok, hogy nem jöttetek, mert akik a hosszún voltak (150km, >2000m szint, Irottkő és társai) azok még mindig nem tértek magukhoz, annyira élvezték a hegyeket.
Tényleg, szoktatok ti egyáltalán biciklizni?
Egyébként az iramom is light-ra sikerült, mindent elmond róla a 127-es átlagpulzus. Ilyen pihenten még nem értem be soha a célba. De direkt így volt jó, mert készülök a két évvel későbbi Ironman-ra (Kamikázé, figyelsz? :), a táv 95%-ban egyedül mentem. Ott is majd hasolnó intenzitással kell tekerni.
Viszont lehetett hatalmas bizniszeket kötni, vettünk jó sok mezt: Rövid ujjú egy euro, gatya öt euro, hosszú ujjú tíz euro.
Volt olyan rész, hogy összejött egy nagyobb boly, Kollina ment elöl (35-40-es utazóval), utána a lusta osztrákok, én meg R0fikével beszélgettem hátul. Egy fiú sem szánta meg Andit, hogy elé menjen egy kicsit.

Ti mit csináltatok a hétvégén?

És tényleg, hova tűnt hobe? Gondolom a déli félteken is van internet, nem? Miért nem írsz valami jó kis beszámolót, hogy merre tekersz fejjel lefele és az út bal oldalán?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!