Keresés

Részletes keresés

-carcass- Creative Commons License 2009.04.05 0 0 66
Ha még egyszer valakitől azt hallom, hogy válság van, és milyen rossz a helyzetük az embereknek...
Sokan csak bámészkodni mennek.Amúgy aki építkezik, annak ott a helye, sokan csak erre vártak, hátha lesz még ár a jelenlegitől is lejjebb.
Persze nagyon sok újdonság is van.Az építészek, szakági tervezők is mennek eterrel, mert ingyen van a belépő annak, aki regisztrált és még kreditpontot is kapnak érte - bár ez már más történet.;-)
Előzmény: Micumucu (65)
Micumucu Creative Commons License 2009.04.05 0 0 65

Voltunk tegnap a Construmán. Hatalmas és rengeteg ember volt! De tényleg annyi, hogy autóval nem tudtunk parkolni, bent meg folyton nekem jött valaki... Ha még egyszer valakitől azt hallom, hogy válság van, és milyen rossz a helyzetük az embereknek...

 

Egy szó mint száz, rengeteg ablakos, napkollektor-napelem, hőszivattyú volt. Volt néhány dolog, amiért érdemes volt ott lennünk, hovatovább még árajánlatot is kértünk néhány nyílászáróstól. De volt sok olyan dolog, amit csak megnéztünk, és nyugtáztuk, hogy ilyen soha nem lesz nekünk, pl. 15.000 Ft/nm-es parketta...

 

Másnak vélemény?

Micumucu Creative Commons License 2009.04.03 0 0 64
Értem. Akkor majd máshol nézelődünk. :)
Előzmény: Axióma (63)
Axióma Creative Commons License 2009.04.03 0 0 63
Oszi construma nincs. Egyes termekcsoportjai a Construmanak megjelennek a BNV-n, ahol szinten akciozhatnak (iden szept. 9-13.)
Előzmény: Micumucu (62)
Micumucu Creative Commons License 2009.04.03 0 0 62
Ennek azért örülök. Mármint a nyílászáróknak. A szaniterek, burkolatok nekünk bővel belecsúsznak az őszi Construmába, úgyhogy azokért majd akkor izgulok. :)
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.03 0 0 61
Az ismerősödnek igaza van sajnos, magam is ezt tapasztaltam. Nagyon kevés és szűk terület van kint, épp azon tanakodtam, ha Hungarotherm se lenne, akkor nem sok minden lenne kiállítva.....

Az A pavilon egésze nyílászárókról és árnyékolókról szól, abban van választék, azért érdemes kimenni nagyonis....

Attila
Előzmény: Micumucu (60)
Micumucu Creative Commons License 2009.04.03 0 0 60

Ma volt kint az egyik ismerősünk. Kicsit csalódottan jött haza. :( Azt mondja, hogy nagyon sok olyat láttak, hogy drágábban kiírtak egy terméket és azt akciózták, és így ugyanaz lett az ára, mint néhány hónappal korábban az üzletben.

 

Holnap meglátjuk! Emberem elkészítette a nyílászárókról az összesítést, hát nem gondoltam bele, hogy mennyi rengeteg ablak kell a házunkra... :)

zordonC3 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 59
Mo egyik legnagyobb szaniter nagykerének (piac 60-70%-a, barkácsáruházak 50%-a) vagyok rendszergazdája. Ők ki sem jönnek a Construmára, mert nem éri meg, csak azoknak akik 100% haszonkulccsal dolgoznak
Előzmény: Axióma (57)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.02 0 0 58
Köszönöm, hogy leírtad.
Nekem már eddig annyit segítettél eddig, hogy jövök neked egy párral... :)
Előzmény: Axióma (57)
Axióma Creative Commons License 2009.04.02 0 0 57
Furdoszobafelszerelesbol szerintem nagyon a szelsoseges valasztek van kint. A hidros kadak, az uberdesign szaniterek (pl. sok szogletes, aminek ertelmet mondjuk kad eseten nemigen latom), minden masbol is jellemzoen a felsokategoria. A kiallitok listajat megtalalod a construma.hu-n, probalj abbol kiindulni. Szepek persze vannak, de a legtobbrol ordit, hogy draga. [Igaz, m.tarsam nezett parkettat valamennyire, ott talalt elfogadhato ar/ertek ara'nyt -- de ugyanazt elozo nap guglizassal is megtalalta mar, mint Construma akciot.] Valamint attol, hogy a dragat vittek ki, attol meg az arlistajukban (vagy akar bemutato kis darabban, nem teljes feluletre) lehet normalis kozepkategoria is. Parketta az sok volt, szaniterbol es csempebol mintha annyira nem, vagy csak nem neztem a hidrokadak moge... engem konkretan ezek nem erdekeltek most.
Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.02 0 0 56
Axioma, csempe-, járólap-, parkettaválaszték normális volt, vagy csak mutiban voltak kint elszórva? Csapok, budik, kádak, mosdók? :)
Előzmény: Axióma (54)
Micumucu Creative Commons License 2009.04.02 0 0 55
Rendben, köszi az ötleteket! Ráugrasztom az Emberem! :)
Előzmény: Axióma (54)
Axióma Creative Commons License 2009.04.02 0 0 54
Persze, cserep is sok van, lehet fogdosni. [A Creaton kijott valami olyan hullamos kinezetu keramiacsereppel, mint a betoncserepek... nagydijaskent kulon ki volt teve, hat, izlesek es pofonok.]
Alaprajzot (vagy ha van anyagkigyujtesed mennyi sima, kup stb. kell) vigyel magaddal. Ablakokhoz is termeszetesen kell a pontos lista. Ezeket vidd tobb peldanyban, hagyd ott, rajta email cim, kuldjenek arajanlatot vissza.
Garazskapuk is mintha eleg sokan lettek volna kint.
Előzmény: Micumucu (53)
Micumucu Creative Commons License 2009.04.02 0 0 53
Már nagyon várom! Az ablakoknak örülök, azokban még nem nagyon tájékozódtunk, úgyhogy most jó lesz. Végre jó lenne eldönteni a cserepet is, remélem vannak kirakva is, nemcsak a prospektusokat lehet nézegetni...
Előzmény: Axióma (52)
Axióma Creative Commons License 2009.04.01 0 0 52
Nagyon ritka, hogy ott azonnal kelljen rendelni. Altalaban 15-eig, vagy apr. vegeig tartanak az akciok, es a kiallitas alatt a normal eladasi helyen is ervenyes szokott lenni. En most keves prospektust hoztam, de mindegyiken ilyesmi van.
Megjegyzem, vettem en mar a Construma-akcios arnal olcsobban cserepet ugy, hogy meg az akciozo ceg is olcsobban adta a vasar utan 1 honappal... (megvenni a Bricoban vettuk meg). Masreszt viszont a napkollektort meg direkt a vasari (akkor bnv-s) aron vettuk, de az nem volt annyira idoponthoz kotve, mint egy epitkezes, tudtuk hogy miert varunk.
Ami most nagyon megy: a 3 retegu ablakok, a felujitos csereplemezekbol is szerintem sok volt, a B az tele van hidromasszazsokkal. Mondjuk en az ismeros (nevu) cegeket rendszeresen atleptem, ha nem akartam toluk semmit. A gepeszetbol is tobb volt a hoszivattyus rendszer, sot a napkollektoros cegnevek is mintha osztodassal szaporodnanak. A pelletet emlekeim szerint tavaly nagyon nyomtak, most alig par remlik.
Ha valaki kapott meghivot (korabbi alkalmakkor regisztralt), es ugy jart mint en hogy kettot a ket tematikara, akkor vszinu be tud menni vele barki - nekem ferfi munkatarsam is bejohetett vele, pedig mindketton az en nevem volt, sot, a vonalkodot olvastak le. De nem zavarja a rendszert, hogy ketszer vagyok bent... Kajat, innivalot vigyetek, mert veszettul pofatlanok az arak. Jo tempoban, tekintettel arra hogy nem egyedul voltam csak neha alltam meg kotekedni:)), igy bo 3 ora alatt jartuk vegig nezelodokent. Konkret arajanlatkeresekkel, ha raadasul valami sok kiallitot erinto temaban, ez boven tobb is tud lenni...
Amin kiakadtam: 1. Esovizgyujto rendszer, rakerdeztem a csat.muveknel mennyire bejaratott, erre azt kezdte hogy ebben az a jo hogy nem kell ra csat.dijat fizetni. Mondom dehogynem kell, ha egyszer hasznalom a szolgaltatast! Csalasra felhivas az mar jogi kategoria... 2. Elmu-Emasz megujulos pultnal erdeklodo napkollektor es napelem temaban. A targyalo emberke rogton lebeszeli rola, hogy tul nagy a megterulesi ido. Nezelodes kozben ramkerdeznek, hogy mit szeretnek, mondom a kollega most beszelt le valakit a visszataplalasos megoldasrol. Arra hivatkozott, hogy az elektromos rendszer 80 eves, es nem birja. Konkretan mi ketten akik vele szemben alltunk olyan ceg alkalmazottai vagyunk, amelyik folyamatosan szallit nekik halozati megoldasokat... en nem birtam, biztos meglatszott rajtam, hogy kimosolygom, a munkatarsam fapofaval birta.
Előzmény: Micumucu (51)
Micumucu Creative Commons License 2009.04.01 0 0 51
Nos, mindenki ajánlgatja, hogy micsoda akciók szoktak lenni, de az ismeretségi körömben csak olyanok vannak, akik csak nézelődtek a Construmán. Gyűjtöttek rengeteg prospektust, és később azok alapján döntöttek. De senkit nem ismerek, aki ott meg is rendelt volna valamit. Mondjuk ezt nem is tudom, hogy hogy megy. Tegyük fel, hogy nagyon jó áron kínálják az általunk favorizált tetőcserepet. Viszont még azt sem tudom, hogy mikor jutunk el oda, hogy kelljen a cserép... Szóval mi szerintem rendelni sem tudnánk.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.01 0 0 50
Hú, de jó, én épp most nézem, még vasárnap is tart, én valószínű csak akkor fogok tudni menni vagy szombat délután.
Majd beszámolnál?
Hallottál korábban valamit erről? Mennyire szoktak akciózni?
Előzmény: Micumucu (49)
Micumucu Creative Commons License 2009.04.01 0 0 49
Mi szombaton készülünk. Nekünk tényleg mindenre szükségünk van, most fogjuk kezdeni az építkezést.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.01 0 0 48
Megy valaki a ma kezdődő construmára?
Ha valaki volt esetleg ma, az mondjon valamit róla, jó?
Mennyire érdemes most kimenni...
Nekem mindenre szükségem lenne, ami a befejező munkálatokhoz kell: szaniterek, burkolatok (csempe, járólap, parketta)
NeomatiK Creative Commons License 2006.04.07 0 0 47
Köszi.
Előzmény: Axióma (45)
Axióma Creative Commons License 2006.04.07 0 0 46
Ja tevedtem, tavaly 2200 volt de a kedvezmenyes ugyanugy 1500. A szombati tenyleg 1000. Amugy en tavaly is ketszer voltam kint, a kozonsegnap szerintem nem sokkal rosszabb ha celiranyos vagy. Nehany standnal van csak olyan hogy keves az ember a sok erdeklodore, de egy-egy ertelmesebb kerdessel oket is le lehet vadaszni viszonylag gyorsan. Legalabbis en igy emlekszem...
Előzmény: Axióma (45)
Axióma Creative Commons License 2006.04.07 0 0 45
Kedvezmeny van most is: "A vidékről érkező vásár-látogatók, a Volánbusz Rt. járatain 50%-kal olcsóbban utazhatnak." (sajtoinfok kozott)
Tavaly se fizettem teljes arat, de szerintem ennyi volt. A hetvegi tutira 1000 volt.
Előzmény: NeomatiK (44)
NeomatiK Creative Commons License 2006.04.07 0 0 44

Az anyjukat, idén 2500 Ft a belépő. Tavaly nem 2000 Ft volt?

Bár szombaton 1000 Ft, de akkor valószínűleg rengetegen lesznek.

Tavaly mintha lett volna 50% kedvezmény a buszjáratokra. Most ezt nem láttam a honlapon, szerintem nincs is.

Axióma Creative Commons License 2005.10.07 0 0 43

Jobb ha nem tudtatok... legalabbis szerintem ajto/ablak szinten joval gyengebb, mint a bnv-n felvonult kinalat (es mindezert meg 800 Ft belepot is elkernek!). Akciok a szokasos 5-10, nagyon max. 15%, valami hangszigetelo *gyapotra volt 45% kiirva, de az nem erintett ugyhogy reszleteket nem tudok. Arnyekolasban is igen kicsi a valasztek, egyedul az uvegmegmunkalassal kapcsolatos dolgok voltak viszonylag ujak (nekem), de az nem erint. Ja meg kint volt a Roto vasalat ugy onmagaban...

Azt azert hozzatennem, hogy en nem neztem meg a fa jo draga bejarati/belteri ajtokat, lehet hogy ott volt olyan ceg aki nem jart construma/bnv kornyeken, de darabszamra nem voltak sokan. Ja uj volt meg a hokamera (az egyik ceg felujitando tarsashazaknak "ingyen" ajanlattal jott: megkamerazzak, vesznek uj kazant a regi/tavfutes helyett, es 10-15 evig uazt fizeted mint a nem cserelt allapotban (mert szerintuk kevesebb a fogyasztas a kulonbozet a torlesztes nekik), aztan hasznaljatok. Haaat... garanciat nem nagyon lattam a rendszerben. Volt meg kint ujsagkiado (Villak, amiotthonunk,...), OTP LTP, aztan kb. ennyi is volt, egyetlen terem. A tegnapi Metroban megjelent kep pl. lakberendezest mutat, hat az nem tudom hogy kerul oda... az also kepen latszik mellette szinte az egesz terulet.

Amugy: http://www.portalbudapest.hu (csak a google nem talalja meg mint trivi talalatot).

Előzmény: Axióma (42)
Axióma Creative Commons License 2005.10.03 0 0 42
Tud valaki pontosabb infot a Portal (ablak/ajto stb.) kiallitasrol (okt.6-9)? Meg azt se tudom hogy pontosan hol lesz (valahol a Stadionoknal ha jol remlik), meg olyan info kene nekem hogy hanytol hanyig, esetleg mennyi belepovel. Volt aki mar korabbi evekben latott ilyet? Mennyire kiallitas (extra megoldasok eloterben), mennyire vasar (kedvezmenyekkel vagy nelkule de hetkoznapibb termekek vannak-e)? Fontos lenne elore tudni hogy erdemes-e kimenni es arra varni, vagy jobb ha nem szamitok onnan sok segitsegre.
Axióma Creative Commons License 2005.09.21 0 0 41
Voltam:) Sajnos egy nap alatt nem sikerült minden engem érdeklő részt végignéznem, igaz a fele alatt egy kétévest is kellett cipelnem/irányítgatnom, meg eljöttem egy kicsivel a vége előtt. Gyakorlatilag az összes kedvezmény érvényes a kinti boltokban is, az a ritka ahol csak a vásár alatt, de általában szept. végéig vagy okt. közepéig. Én kazánokat, radiátorokat, elektromos padlófűtést kieg.-nek a fürdőbe, garázs- és bejárati ajtókat néztem leginkább. Ha kell tudok a prosikból idézni (hol mi meddig mennyivel olcsóbb...)
Előzmény: NeomatiK (40)
NeomatiK Creative Commons License 2005.09.20 0 0 40
Helló! Megy valaki most a vásárra? Szeptember 17-25-ig tart. Lesz jópár építőiparos részleg is, talán kedvezmények, akciók is lesznek, na meg információszerzési lehetőségek.
Axióma Creative Commons License 2005.06.08 0 0 39

Tele van velem a topic es most nem aktualis, de azert leirom a tortenetemet: a Construman kineztunk egy tetocserep-rendszert, kicsit kavaras volt az arajanlattal, igy vegul felig sajat hibambol lemaradtunk rola. Rogton akkor megkertem me'g egy ajanlatot, hogy mi ervenyes akkor az akcio utan - alig egy szallitasnyival volt dragabb, de mivel a korai megrendelesnel az muszaj lett volna (es a penz is allt volna benne), a kesobbinel meg csak a lerakast kellett volna fizetni, mar akkor ugy ereztem, hogy nem vesztettem semmit. A vicc az egeszben az, hogy a tegnap kapott (talan mar utolso) arajanlat 5%-kal van az eredeti Construma akcios ar alatt (es most mar meg lehet oldani csak lerakodassal is)...

 

Axióma Creative Commons License 2005.05.05 0 0 38
Voltam kint tegnap a Hungarotherm-en.
Érdekes már a belépők árkalkulációja is: aki anno rendesen fizetett a Construma-ért, az ingyen megy be, aki meghívóval volt az kapott akkor meghívót de az már csak kedvezményes (1500 helyett 1000), akinek az olcsóbb szombati jegye volt az most is fizet, és szombaton ide is csak 1000 a jegy.
Maga a kiállítás gyakorlatilag az A és D pavilonokban van, a szabadterületen alig néhány kiállító van (ezek fele a construmás Nap-lopó sarok). A D-ben kezdtük, és kezdtem sajnálni a belépőt, mert laikusok számára teljesen érdektelen dolgok vannak ott. Aztán az A-ban már kevésbé szakmai: az első fele főleg fűtés, a vége szanitertechnika, közöttük klímások elszórva, villanyosokat akik tematika szerint voltak nemigen láttam (a laikus szinten). Az egészet egy 3 éves gyerekkel 2,5 óra alatt (na jó, mondjuk csak 90%-osan) bejártam. Emlékeim szerint nem sokkal kevesebb ilyen jellegű kiállító volt a tavaly őszi BNV-n. Kiállítási kedvezmények vannak, de szokás szerint 15-éig vagy 31-éig, egy helyen volt "ha ezt a szórólapot felmutatja" jellegű. Nem röpködtek a %-ok, valószínűleg csak konkrét készülék árainak összehasonlításában jelentkezne, de nekünk még az messze van. Azért egy előnye volt: a beszélgetések során kicsit kikupálódtam a tudnivalókból.
NeomatiK Creative Commons License 2005.04.27 0 0 37
Pedig már csak 1 hét van addig!
Előzmény: monyesz (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!