Keresés

Részletes keresés

TK421 Creative Commons License 16 órája 0 0 32228

"Nem eltartható, nem, vagy korlátozottan feldolgozható, és mindig van másik hagyományos, nekünk finomabb gyümölcs az érési idejében"

 

Valóban nem eltartható, de fagyasztható, és úgy sokáig eláll, az íz meg szubjektív, nekem nincs finomabb ennél amikor érik

Előzmény: beetee (32224)
szucsl57 Creative Commons License 18 órája 0 0 32227

Nekem is van 2 db Nikita gyümölcsből magonc, és egy ismeretlen datolyaszilva magonca. Vannak vásárolt és saját oltványok is datolyaszilvából is, de kíváncsi vagyok rá, hogy mi lesz belőle.

 

Előzmény: vlacko (32225)
Ali-bá Creative Commons License 19 órája 0 0 32226

Az utódok nem mindig öröklik az anyanövény tulajdonságait.

 

Én diónál elég nagy szórást tapasztaltam, viszont paradicsomnál még 5 generáció után sem volt jelentős eltérés.

 

Próbáld ki, kíváncsi vagyok az eredményre.

Előzmény: vlacko (32225)
vlacko Creative Commons License 20 órája 0 0 32225

Kedves Topiktársak!

Auchanban vásárolt datolyaszilvában talált magokat ültettem el, s most van két csemetém. Ezekből az anyagyümölcsnek megfelelő termés várható vajon, vagy csak valami apró korcs?

beetee Creative Commons License 2 napja 0 0 32224

Nekem gyepbe vannak ültetve, és vígan elvannak. Az igaz, hogy ameddig kicsik voltak, a tövük takarva volt fűnyesedékkel egy koronacsurgónyi méretben, de olyan méter-másfél méter után már intézte magának a gyeptelenítést, mert mikortól leárnyékolta saját tövét, a fű se nőtt ki alatta. 

A kapálógépezéshez tapasztalat híján, csak okoskodok. Szerintem sekélyen gyökerezik a gyökereinek egy (jó) része.... Mint a fenyő.

Már két nagy Indián banán fát kivágtam, a törzsnél ki is ástam. de sarjadzik a bent maradt rész. Nem kicsit, nagyon! olyan 8 méterre is tört elő sarj az eredeti helyétől!!! Szóval megszabadulni sem egyszerű egy-egy idős példánytól.

Nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Nem eltartható, nem, vagy korlátozottan feldolgozható, és mindig van másik hagyományos, nekünk finomabb gyümölcs az érési idejében, tehát csak a helyet foglalja. Egyébként díszfának elmegy a szép nagy leveleivel. 

Előzmény: Katka02 (32222)
TK421 Creative Commons License 2 napja 0 0 32223

Nem kell kapálgatni, nekem körbe vannak mulcsolva kb 1 m átmérőjű körben azon túl fű van. Teremnek mint a bolondgomba. És a gyümölcse szerintem elképesztően finom.

 

Nem szereti a teljes napfényt, eredeti élőhelyén is inkább cserjeszint. Víz kell neki de nem extrém sok

Előzmény: Katka02 (32222)
Katka02 Creative Commons License 2024.10.04 0 0 32222

Sziasztok!

 

Ezt olvastam az egyik kertészeti oldalon. Ez tényleg igaz?

 

 

 

"Rendszeresen visszatérő panasz, hogy az indián banán növény nem fejlődik megfelelően. Az indián banán igen érzékeny a gyomos, füves területre! Mindenféle gyomot, gyepet, lucernát és egyéb gizgazt (!) távol kell tartani az ültetést követő, legalább 2 évben, a növény 1-2 méter sugarú (vagyis 2-4 méter átmérőjű!) körzetéből, illetve gondoskodni kell a megfelelő öntözésről, ami száraz idő esetén 10-15 liter víz, heti 3 alkalommal! Az alapos öntözés egyik feltétele az ültetéskor megfelelően kialakított tányér! Nálunk gyepbe és kapálógépezett területre is került ültetésre Asimina. A gyepben a növények 50-100 centis magasságot tudtak elérni 10 év alatt (!!!), ezalatt az első két évben kapálógépezett területen évi 50 centi volt az átlagos növekedés, és a harmadik évtől már megjelentek az első virágok is! A fiatal növények az első terméseket még általában eldobják, de 4-5 éves koruktól már szépen teremnek! Szóval megéri a fáradságot!"

diospyros Creative Commons License 2024.04.07 0 0 32221

Van még pár db 

 

PISZTÁCIA oltványom

 

kb. 1 hétig,

most kell lecsapni rá.

Termős és porzós.

 

laszlo.print [kukac] gmail [pont] com

55judit Creative Commons License 2023.12.31 0 0 32220

Van egy Virginiai hajtásom a Nikita gyökeréről. 1m-re van a fától, ezért kiveszem csak még nem tudom hogy konténerezzem vagy a kertbe menjen.

Idén lesz 1 éves. Ha nem oltom be, hány évre teremne? Lehetséges porzó lenne 1 Nikita, és egy Rossejanka. Ha megfelel neki.

Gyula20 Creative Commons License 2023.12.30 0 0 32219

Üdv Ali Bá !

 

Először is boldog új évet kívánok !!

 

A lótus olyan mint a kivi , van termős  és porzós , nálam van mindkettő .

A virginiai termőst szinte  biztos , hogy termékenyíti a lótus porzós , legalábbis nálam valami ilyesmit tapasztalok ,

mert virginiai termőm  van , porzósom nincs és magvas gyümölcsök vannak a fán.

Ha nagyon belemélyedek , esetleg olyasmi lehet még , hogy valamelyik más datolya szilva fákról kap porzást , elvileg fizikailag elképzelhető

hiszen van vagy tíz termő datolya szilva fám.

Előzmény: Ali-bá (32216)
dg46 Creative Commons License 2023.12.29 0 0 32218

A lotust  csak a saját porzója termékenyíti meg .  Nálam volt mind a kettő, akkor a termés tele volt maggal. Kivágtam a porzóst, a termős termett tovább, de mag nem volt bennük. 

Virginiaiból is termős példányom van, abban sincs mag.

A datolyaszilvánál viszont van egy érdekesség. Nem minden fajta porzós termékenyít bizonyos fajtákat.

Nekem az első fajtám egy  ismeretlen porzós volt ez a Costátát nem termékenyítette,soha nem volt benne mag,pedig egymás mellett voltak.

A következő porzós fajtám is egy ismeretlen ,de szép nagy gyümölcsű fajta, ez sem termékenyítette a Costatat.

Pár éve virágzik a Kavkaz, azóta minden fajtában , a Costátában is van mag, viszont a magok alakja  a különböző fajtákban igen eltérőek.

A Kavkaz jellegzetessége, hogy szinte csak porzós virágot hoz, kevés termős virágot láttam még rajta, azokból sem fejlődött ki a gyümölcs.

Ismerek még egy másik porzós fajtát (nem nekem van) , az hoz sok, de nagyon apró gyümölcsöt.

 

 

Előzmény: Ali-bá (32216)
szucsl57 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 32217

Kedves Ali-bá! Én valahol olvastam, hogy a Lótusz szilvát, csak a saját lótusz porzója porozza be és csak akkor lesz benne mag. Az előző hozzászólásban írtam, hogy nekem lesz valószínűleg jövőre Kavkaz, de lehet hogy Mercatelli is lesz. A leírások szerint a  Cioccolatino és a Sputnyik (hibrid) is hoz porzó virágokat. Állítólag ezek csak a káki, ill. hibrid fajtákban okoznak magvasodást. 

Előzmény: Ali-bá (32216)
Ali-bá Creative Commons License 2023.12.28 0 0 32216

A lótusz szilvámon rengetegtermés volt/van de egyben sincs mag. Van többféle datplyaszilvám. Azok nem porozzák?

 

szucsl57 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 32215

Ha sehonnan sem sikerül, nekem jövőre várhatóan lesz Kavkaz.

 

Előzmény: CSIxy (32214)
CSIxy Creative Commons License 2023.12.27 0 0 32214

Sziasztok Barátaim!

Porzós virágú kákioltványt szeretnék venni akármikor és bárhonnan. Van valakinek eladó? Egy vagy két példány elég lenne a számomra.

 

beetee Creative Commons License 2023.11.12 0 0 32213

Szeretne valaki vadcitrom magot?

Bp vagy Mogyoród.

szucsl57 Creative Commons License 2023.11.10 0 0 32212

Pár hozzászólással lejjebb írtam, hogy vannak lótuszszilva magoncaim, közötte tavasszal olthatók is. Olcsón eladnám, vagy cserélném más növényre, oltóvesszőre. Ha érdekli írjon privátban, e-mail címem nyilvános. 

Előzmény: dani64 (32210)
Ali-bá Creative Commons License 2023.11.10 0 0 32211

Rendben, meg lesz.

Előzmény: dani64 (32210)
dani64 Creative Commons License 2023.11.09 0 0 32210

Tiszteletem Ali- bá !

Abból az apró bogyókból tegyen el nekem néhányat ,ha megkérhetem.

Előzmény: Ali-bá (32207)
Ali-bá Creative Commons License 2023.10.18 0 0 32209

Köszönöm a felajánlást Gyula, van már elég datolyaszilvám, nem is fér több, csak kíváncsi voltam. (Nem is rossz a módszered a magonc előállításhoz.)

Előzmény: Gyula20 (32208)
Gyula20 Creative Commons License 2023.10.17 0 0 32208

Szia Ali bá !

 

Tudok adni lótus magoncokat , többet is.

Ezek úgy lettek, hogy a múlt év őszén egy barackfa alá begereblyéztem

pár száz magot . nagyon sok kikelt , talán olyan 20 centisek.

Még rajtuk van a levél , de a levél hullása után vihető.

 

Üdv.: Gyula

 

 

Előzmény: Ali-bá (32207)
Ali-bá Creative Commons License 2023.10.16 0 0 32207

Hogy csináltad a lótusz szilva magoncokat? Nekem is van egy fám, rengeteg kis bogyó van rajta.

Előzmény: szucsl57 (32206)
szucsl57 Creative Commons License 2023.10.16 0 0 32206

Kedves tagok! Ha valakit érdekel, vannak lótusz szilva magoncaim datolyaszilva alanynak, valamint télálló vadcitrom magoncok citrus alanynak.

Ali-bá Creative Commons License 2023.09.30 0 0 32205

Hol kódorogtál? Azóta nekem is lett pawpawom és 7 db hurma fám.

Előzmény: Cívis50 (32204)
Cívis50 Creative Commons License 2023.09.30 0 0 32204

Bocsánat, most, hogy jobban átgondoltam  kb. 10 évnyi távollét után tértem vissza 30 db. Paw-paw fa és 4 db. Hurma fa tulajdonosaként.

Cívis50 Creative Commons License 2023.09.30 0 0 32203

Sziasztok!  Cívis50 vagyok. Kb. 20 év kihagyása után ismét aFórumon.

 

szucsl57 Creative Commons License 2023.03.07 0 0 32202

Kedves fórumozók! Szeretném megkérdezni, hogy természetesen térítés ellenében, tudna-e valaki datolyaszilva oltóvesszőt/vesszőket küldeni részemre. Főként ukrán/orosz hibridek érdekelnének, mint például a Gora Roman-Kosh, Gora Goverla, Sosnovskaya, Bozhiy Dar, Chuchupaka, Szputnyik.

Nikita, Rosseyanka ill. Kavkaz (ebből oltóvessző) van, de még nem termettek. Előre is köszönöm, az e-mail címem nyilvános.

Gyula20 Creative Commons License 2022.11.29 0 0 32201

 

Úgy hozta a sors , hogy az idei évi terven felül kiépítettem egy kivilugast .

Még az idén  szeretnék ültetni 12 db. Hayward vagy más attól nagyobb termésű  /méretre gondoltam /

kivit.

Porzom van.

Ha valaki esetleg tud ajánlani - kivit vagy árusító  helyet örömmel venném.

55judit Creative Commons License 2022.11.14 0 0 32200

Olvasgattam tegnap a termesztési módjáról, miközben a beszerzési forrást kutattam eredménytelenül.

Találtam olyat is aki télire felvette vödörbe, de tönkrement tavaszra. Gyökér gumók az idősebb növényeken fejlődnek ki, ezek krumpliként fogyaszthatók. Ehető minden része a gyökerétől a hajtás legvégéig. Már évekkel ez előtt is olvastam erről a növényről, talán először itt a fórumon, nem tudom miért csak most kapott el a hév hogy én is szeretnék bíbelődni vele. Talán mert a termésed látványa rabul ejtett. 😀

Előzmény: zotya papa (32198)
zotya papa Creative Commons License 2022.11.13 0 0 32199

Teszek el ismét tavaszra .Újból kisérletezem de másképp.

Előzmény: CBNora (32196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!