Keresés

Részletes keresés

zunlicht Creative Commons License 2022.11.03 0 0 528

Itt? Mindenkinek. Olvassa az alábbiakat, hátha talál megfelelő választ. Üdv.

Előzmény: Alajos09 (527)
zunlicht Creative Commons License 2022.10.20 0 0 526

Azt azért megjegyezném, hogy nem a konyhában található random zöldségek és nyersanyagok, pirulák között válogatva jutottam erre a kombinációra, hanem ezen összetevők sok, a velük foglalkozó írásban ismertetett fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és sok egyéb kedvező hatását remélve, ellenőrzendő, igazolandó. Ha elsőre nem átütő a siker, érdemes többször is próbálni, illetve kisebb adagban, akár reggelente megelőzésként is fogyasztani őket. Esetleg, ha van eredmény, kíváncsi volnék rá.

Előzmény: RusZ (525)
RusZ Creative Commons License 2022.10.19 0 0 525

Köszi. A közvetlen környezetemben több migrénes is van. Megosztom velük , hátha segít valakinek.

Akinek volt már erős migrénes rohama, az már nem riad vissza a szokatlan megoldásoktól sem.

 

Előzmény: zunlicht (524)
zunlicht Creative Commons License 2022.10.18 0 0 524

Sajnos semmi extra:

 

- 2 db Liquid Curcuma kapszula - vízzel bevéve.

- Egy majdnem ujjnyi vastag nyers gyömbér karika - héj nélkül - nyersen, megmosva hamm bekapni és, megrágni, lenyelni.

- 1-2 evőkanál extraszűz olivaolaj - konkrétan így, egy evőkanál, natúr bakapni, lenyelni.

- Meg persze amikor a gyömbér íze már elmenőben van, inni kell rendesen. Mondjuk egy pohár víz.

Mindezt kb. egymás után, egy menetben.

 

Lehet, hogy elsőre szokatlan, de nekem működik.

Előzmény: RusZ (523)
RusZ Creative Commons License 2022.10.04 0 0 523

Érdekelne, hogy hogyan készíted el ezt?

Előzmény: zunlicht (522)
zunlicht Creative Commons License 2022.09.28 0 0 522

Hátha segítek valakinek. Évszakonként egy-két hét egy-két naponta migrénnel telt korábban, olykor teljesen lehetetlenné téve a mindennapokat, a munkavégzést, évente 15-25 fájdalomcsillapító kellett kb. 6-7 éves koromtól, most 45 vagyok. A tünetek rendszerint a következők:

- Látászavar, beszédzavar, karzsibbadás, hányinger, majd erős fejfájás, kommunikációképtelenség, szinte tudatzavar. Nem tudok szavakat formálni, nem értem, mit mondanak.

Sokat kísérleteztem, mi segíthet.

Amennyire lehet, elhagytam a tejtermékeket, és az édességet, a cukrokat. Jó lenne a fehér kenyeret is, de az még nem megy. A sajtok nagyon fájnak, mert szeretem őket. De. Lényeges javulás állt be, ritkultak a rohamok, és a kontroll is működik, ha megeszek egy csokit, vagy egy pizzát, amin sajt van, vagy egy-két darab sajtot bekapok a reggelihez, kb. 5-10 órán belül garantált a migrén. Emellett alkoholt nem iszom, nem dohányzom, próbálok sportolni is.

Ugyanakkor, amikor jött a roham, még mindig kellett a két darabos fájdalomcsillapító adag. Ez azért segített. De folyamatos fájdalomcsillapító függőségben nem lehet élni, oda lehet a veséd, a májad.

 

Ehelyett az én receptem a következő, nálam nagyon bevált, hátha jó másnak is:

- 2 db Liquid Curcuma kapszula - sajnálom, ez egy konkrét termék, lehet, hogy más kurkumával is megy.

- Egy majdnem ujjnyi vastag nyers gyömbér karika - héj nélkül.

- 1-2 evőkanál extraszűz olivaolaj.

- Meg persze amikor a gyömbér íze már elmenőben van, inni kell rendesen (vizet).

Mindezt rögtön az első tünetek megjelenésekor.

 

Kb.15 perc,és vége a rohamnak, a nap folytatódhat normális mederben.

Ezt többször ellenőriztem, következetesen működik.

Gabóca 76 Creative Commons License 2022.07.17 0 0 521

Sziasztok 😃hátha tudok segíteni valakinek

Túl vagyok másfél hónapja a borzalmakon🙏

Magnosolv granulátum. Reggel 1 tasak du fél 

Nincsen látászavarom. Lekopogom. 

Tervben van a fül piercing azt mondják körülöttem nagyon bevált. Köszönöm a támogatást. És nem megyek 4.oltásra

Enikő1969 Creative Commons License 2022.06.17 0 0 520

Tisztelt Fórumozók!Az RWS Life Sciences, Inc. megbízásából írok, amely a piacvezető fordító cég az Egyesült Államokban. Migrénes gyerekek és szüleik etegek jelentkezését várom, kérdőívet kell kitölteni-értelmezni. 35 dollár illetmény jár érte. Kb. 10.000 forint. Az illetmény a kitöltés után 30 nap múlva érkezik. 5 beteg válaszaira lesz szükségem, a jelentkezés sorrendjét fogom figyelembe venni, és a cég által megadott demográfiai kitéteket. Korcsoportok: 6-11 évesek: 3 gyerek, 12-18 évesek: 2 gyerek. Várom a jelentkezőket a következő email címen:gyorfek@gmail.com Telefon: 20-21-55-413. Köszönettel: Györffy Enikő.

gombóc63 Creative Commons License 2022.06.15 0 0 519

Szia! Nem tapasztaltam, hogy rosszabb lenne, sőt, ha visszaemlékszem nekem a repülőn, de még a nyaralóhelyen se volt migrénem.

Előzmény: Pöttyös 08 (518)
Pöttyös 08 Creative Commons License 2022.06.14 0 0 518

Sziasztok!Egy repülős utazás mennyire befolyásolja a migrént?

RusZ Creative Commons License 2022.05.06 0 0 517

Szerintem a botoxos kezelés előtt, a fül piercing-et kéne megpróbálni. Ismerek olyat akinek bevált. Lényegesen kevesebb fejfájása lett utána. 

 

Egy időben (már jó régen) nekem a tömény limonádéban felkevert, összetört aszpirin segített. Kb. miután megittam egy óra múlva hatot. 

 

Gabóca 76 Creative Commons License 2022.05.04 0 0 516

Igen MR- volt nem találtak semmit sőt a doktornő megjegyezte nincs az a tipikus fekete folt az agyamba ami a migréneseknél van. A divascan már nem úgy hat mint régen talán 2hónapig teljesen tünetmentes voltam, de most minden nap látászavarom van de nem vissz annyira padlóra a roham, de igy is hol flektort vagy relpax al utánna pedig fájdalomcsillapító kúpot használva élek. 

RusZ Creative Commons License 2022.05.03 0 0 515

Elküldtek CT-re vagy MR-re is? Vagy csak gyógyszert írtak?

Előzmény: Gabóca 76 (513)
gombóc63 Creative Commons License 2022.04.29 0 0 514

Személyes tapasztalatom nincs, de mivel évekig én is kerestem a megoldást olvastam róla. Drága és sokaknál nem hatásos, ráadásul pár hónapig tart a hatása ha egyáltalán van hatása. De ha megengedheted magadnak próbáld ki, mert mindenkire minden másképp hat.

Előzmény: Gabóca 76 (513)
Gabóca 76 Creative Commons License 2022.04.29 0 0 513

Sziasztok köszönöm a sok segítő hozzászólást. Már annyi mindent kíprobáltam és keresem a megoldást. Most a botoxos kezelésen migrénre gondolkozom van-e valakinek tapasztalata? Köszönöm 

gombóc63 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 512

Ez igaz, én Triptagramról váltottam Relpaxra. De ezek csak rohamoldók, nem szabad sokat szedni, mert az is generálhatja a fejfájást. 

Előzmény: RusZ (511)
RusZ Creative Commons License 2022.04.28 0 0 511

Esetleg próbálhatna másik gyógyszert, ami szintén triptán hatóanyagú. Pl. a Triptagram-ot. Úgy tudom, hogy ennek a legkedvezőbb az ára és a tabletta felezhető is. Van úgy, hogy hiába a közel azonos hatóanyag (Relpax - eletriptán, Triptagram - szumatriptan) mégsem egyformán hat a két gyógyszer. 

Nem vagyok sem orvos, sem gyógyszerész. Csak régóta migrénes és több mindent próbáltam már.

gombóc63 Creative Commons License 2022.04.27 0 0 510

Írta, hogy Relpaxot szed. Az triptán.

Előzmény: RusZ (509)
RusZ Creative Commons License 2022.04.27 0 0 509

Triptán hatóanyagú gyógyszert még nem próbáltál? Kifejezetten migrénre való.

Előzmény: Gabóca 76 (507)
gombóc63 Creative Commons License 2022.04.27 0 0 508

Akkor Áfra doktornőnél jártál, akinél én is. Sajnos van amikor nem tudnak segíteni, de a Divascan felesleges így szedned. Ezek után amúgy antidepresszánsokkal próbálkoznak. A migrénemre nem hatott, a krónikus mindennapos fejfájásomra viszont volt amelyik igen.

Előzmény: Gabóca 76 (507)
Gabóca 76 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 507

Szia Budapesten Amerikai úti idegsebészet en van a fejfájás migrén ambulancia. A Divascant az elején nagyon jó volt elvette 3 hónapig a látászavart tudtam élni most már nem hat de ezt kell szednem meg a spéci B2 vitamint. De most nagyon vissza jött. Flektoron és relpax-on élek 

Előzmény: gombóc63 (506)
gombóc63 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 506

Szia!  És a Divascan használ? Nem úgy jött le a soraidból. Akkor minek már 5 hónapja? Melyik fejfájásambulancián jártál? 

Előzmény: Gabóca 76 (505)
Gabóca 76 Creative Commons License 2022.04.26 0 0 505

Sziasztok 46 éves vagyok 13 éves koromban kezdödött

Olyan sürűn jött elő hogy a pályaválasztásomat is befolyásolta. 14évesen a környezet változás miattVidékröl felkerültem Budapestre valahogy 1 évbe 2alkalom lett. Sokat sportoltam 2 gyerekek szültem így nem jelentett az élwtemben sokat. Jött a korona vírus illetve a fájzer oltás 2021 májusában azt vettem észrw hogy szinte folyamatosan látótér kiesésem van azután június megint oltás. Majd október 3.azóta pokol az életem. Eljutottam a migrén ambulancia is csomó mindent szwdetnek velem de nem javulok. El vagyok keseredve. Még olyan tünetem is van ami nem volt. Alapbol cik- Cakk fény beszéd zavar karzsibbadás fwjfájás. Most hányás exta fejfájás fényérzékeny a szemem olyan lettem mint a vakond. Divascant szedem december óta. B2 vitamin. Rivotrilt de elhagytam, rwlpaxot aurás rohamnál. Csodát vártam a centrumban április elejére jutottam be persze úgy leülni a doki elé hogy rohamod van nagyon szégyeltemde csak össze hoztam beszédzavar közbe mi bajom.ázzal kedte gyógyíthatatlan. Azóta sem javulok szörnyü minden napom. Családom támogat de elgondolkodtam tudok - e így élni. Ha van javulás írok

anduska6 Creative Commons License 2022.04.09 0 0 504
Sziasztok! Pár hónapja böngésztem a topicot, mert már 20+ éve fejfájós vagyok, utóbbi 10+ évben ez főleg menstruációs mingrén formájában jelentkezett, több napos fejfájásos émelygéssel. Ezúton is köszönöm liliána77 fórumtársnak a citromfű tea javaslatát, úgy tűnik, nekem segít:) Kb. 3 hónapja iszom, már ez első menstruáció alatt is csak egy napos mingrénem volt, most a 3.-nál teljesen elmaradt a fejfájás.
Előzmény: liliána77 (348)
st1ck82 Creative Commons License 2021.12.22 0 0 503

Ez van sajnos. "Szerencsére" csak kb. 5 órás közepesen erős rohamokról voltak eddig. Erre a 5 órára kivonom magam a forgalomból, utána egyre jobban leszek.

Mivel sűrűsödik ezért változik, ha változik, akkor javulhat is, akár holnaptól. Így állok hozzá.

Előzmény: gombóc63 (502)
gombóc63 Creative Commons License 2021.12.22 0 0 502

Szegény! Ez borzasztó lehet, napi rendszerességgel a sima fejfájást is nehezen tűrtem anno. Ezt a rohamoldót nem ismertem. Évekig benne voltam egy csoportban, ahol sokan írták, hogy a vitaminok nagy dózisban sem segítettek. De tudom, mindent ki kell próbálni. Hát remek ünneped lesz:-( Sajnálom!

Előzmény: st1ck82 (501)
st1ck82 Creative Commons License 2021.12.22 0 0 501

Sajnos mára napi rendszerességűvé sűrűsödtek a rohamok. Az neurológusom megerősítette a gyanúm, több migrénes betege is tapasztalt romlást az oltás után.

Január 3-án megyek hozzá vizsgálatra akkor eldől, hogy kapok e divascant. (egyébként ~4 évvel ezelőttig kicsit túl toltam és a végére már nem volt hatása, így szüneteltetni kellett a szedését)

Most vitamin kúrán vagyok: C, D, A, E, B komplex, Zink, Multi, Riboflavin, Magnézium, Jód. Hosszabb távon várható a javulás, de tapasztalataim szerint hatásosabb, mint a divascan. Viszont ez a mostani romlás egyedi eset az oltás miatt, meglátjuk mi lesz...

Egyébként ma bevettem az ajánlott Calvinia roham gyógyszert és ez sem segített, még csak nem is tompította...

Előzmény: gombóc63 (499)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.12.21 0 0 500

Divascan?

gombóc63 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 499

Szia! Tavasszal két Szputnyik után, most ősszel egy Pfizer után 2 napig volt migrénem úgy, hogy 2 éve szedek Gabagammát, amitől nincs migrénem. Megjegyzem amikor megpróbáltam elhagyni ezt a gyógyszert heti 1 migrénnel hálálta meg a sors.

Előzmény: st1ck82 (498)
st1ck82 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 498

Sziasztok!

20 éve vagyok migrénes, tini koromban kezdődött, hetente többször jelentkezett, nagyon erős fejfájással aurával és hányással. A divascan-nak köszönhetően folyamatosan ritkult és 1-2 év alatt beállt évi ~4re. Az erőssége megmaradt, de ezzel a gyakorisággal már bőven elviselhető volt. Kb 6 éve gluténmentesen táplálkozok, ami tovább csökkentette a gyakoriságát és már az erősségét is. Azonban mikor megszakítottam a diétámat a migrén hamar (1-2 hét) lecsapott és a diétát folytatva kellett pár hónap mire vissza állt a "rend". Aztán jött a covid és beoltattam magam pfizerrel, a második oltás május végén történt. Nyáron szabadság alatt elcsábultam néhány korsó sörre, megint megtörve a GM diétámat és rá 3 hétre jött is az első migrén, majd ezt követte 3 hónapra egy második. November vége felé megkaptam a harmadik pfizer oltásomat és rá egy hétre összeszedtem egy felső légúti vírusos megbetegedést, ami szépen megfektetett ~2 hétig tartott, de nem volt lázam és covid teszt is negatív lett.  Innentől sajnos nagyon gyakran jelentkezett migrén heti többször is közepes és erős fájdalommal.

10 éve vezetek migrén naplót és mindentől függetlenül (kivéve glutén) teljesen random módon jön a migrén, ezért érdekes a harmadik oltás utáni jelenség.

Lassan egy éve, hogy lehet oltakozni és érdekelne, hogy hozzám hasonlóan van e más, aki a migrént hozzá tudja kapcsolni az oltásokhoz?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!