Keresés

Részletes keresés

Bredo_Birka Creative Commons License 2011.09.19 0 0 38

Sziasztok!

 

 

Végre sikerült eljutnom ide is. Sokat szenvedtem azzal, hohozzá tudjak szólni :D

Egy kérésem lenne felétek!

Negyedéves hallgató vagyok a Szent István Egyetemen és a szakdolgozatomat a mosómedvékről írom.

Készítettem egy kérdőívet, amit sok emberrel már kitöltettem, de egyikük sem tart/tartott mosómedvéket. Ezért lenne nagyon fontos, hogy titeket is megkérdezzelek, mert szeretnék képet kapni a tartok véleményéről is.

Előre mondom, hogy ez névtelen és ne ijesszenek meg a kérdések, nem fogok senki után kutatni.

Nagyon szépen köszönöm az együttműködéseteket

 

A link ahonnan elérhető a kérdőív.

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDlwaFdkX3ljVWJJZ2VIamdoc0lOdEE6MQ

 

További kellemes napod

Dia

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.04 0 0 37
ginger87 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 36
Sziasztok! Nem is kondoltam volna hogy enyi embernek van macija!A barátom kb egy hónapja ált elé azzal hogy akar egy macit, de akkor még értetlenkedve néztem rá!Kicsit extrémnek tünt, de azóta már én is rájöttem hogy a mosómaci a világ legelbüvölőbb állata!De sajnos fogalmam sincs honan kaphatnék egyet!Nektek már sikerült, ezért kérlek segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Címem:janosibetti@freemail.hu
??Kacica?? Creative Commons License 2006.01.22 0 0 35

Sziasztok!

 

Bessy és PocikaBessy és Pocika

Üdv: Kacica

??Kacica?? Creative Commons License 2006.01.22 0 0 34

Sziasztok!

 

Látom mosómedve ügyben senki nem írt mostanában.

Nekem is van két macim: Soma és Borbolya(akinek Pocika a beceneve)

Nagyon aranyosak,de mint minden medve ők is öntörvényűek. Egész jó barátságba vannak a Golden retriever kutyámmal. Legalábbis rácson keresztül. Amikor Pocika kicsi volt, akkor még a lakásban is lehetett. Sőt a kutyával nagyon jól megértették egymást.Üdv: Kacica

 

Pinkikutya Creative Commons License 2005.04.29 0 0 33

 

látod milyen nagy lettem a sok cumisüveg tejecskétől?

Már autót is vezetek. csak nem értem, hogy hova lett a kormány.

Pinkikutya Creative Commons License 2005.04.29 0 0 32

 

nézd meg milyen szép nagy puha tappancsom van, csak neked mutatom

 

 

nem baj ha egy kicsit alszom evés után? de a cumi nélkül nem megy!

Pinkikutya Creative Commons License 2005.04.29 0 0 31

Sziasztok, én Emil vagyok, kicsit szégyenlős :-)

 

 

 

bujócskázol velem?

 

 

aztán egy  kicsit uzsonnázom. egy ilyen kicsi macinak négy óránként ennie kell :-)

 

swinger67 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 30

Hali!

Sajna az e-mail nem,de a vendégkönyv működik,ott lehet üzenetet hagyni.

www.racoon.freeweb.hu

Pinkikutya Creative Commons License 2005.02.28 0 0 29

Szia!

 

Jól veszem észre, hogy te üzemeltetted a cjb-s mosómedvés honlapot?

én is mosómedve gazdi voltam, akartam is neked sztorizgatni, csak nem tudtam mailt küldeni neked neten keresztül, mert nem volt jól beállítva a gép, más elérhetőséget meg nem nagyon találtam a web oldalon. Aztán asszem egyszer vissza akartam még neézni, de akkor nem ment a weboldal. de akkor látom még megvagytok. Jól vagytok?

Előzmény: swinger67 (25)
Snakeins Creative Commons License 2005.02.24 0 0 28
Megkaptam a mélt, köszi!
Remélem, beindul a honlapod, sok sikert!
Előzmény: swinger67 (25)
Tibbe Creative Commons License 2005.02.24 0 0 27
;-)
Előzmény: Tima2 (26)
Tima2 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 26
swinger67 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 25

Hali!

bocs hogy csak most jelentkezem elég kevés az időm! de kezdem összerakni az új honlapot,mivel a cjb szolgáltató megszünt, és sajna nem mentettem le azt a verziót,ezért kezdhettem előröl az egészet.az új honlap címe:  www.racoon.freeweb.hu  sajna még az email küldőt nem sikerült beállítani és egyenlőre időm sincs vele foglalkozni. De a vendég könyv  müxik.

Előzmény: Snakeins (24)
Snakeins Creative Commons License 2004.06.03 0 0 24
Szia!

Írjál róla, ha van kedved!

Szerintem sokan kíváncsiak erre az állatkára akkor is, ha nem tartani akarják, csak többet tudni róla, mint én is.

Pl. azt olvastam, hogy a macskafélék egyik legközelebbi rokona. Mi igaz ebből? mennyire hasonlít a természete egy macskáéhoz?
mennyire okos?

Előzmény: swinger67 (23)
swinger67 Creative Commons License 2004.06.02 0 0 23
Sziasztok!

Látom sokan szeretnének macit.Úgy gondolom ha valaki FELVAN KÉSZÜLVE! és helye is van kellő képpen ne hagyja ki.Amivel tisztában kell lenni hogy ha termetre kicsi is igazi vadállat.Gyors,harapós (ha csak játékból is).Panelba semmi esetben sem szabad megvenni.Viszont kis ketrec sem jó,mert vad lehet a bezártságtól és az inger szegény környezettől.Mint bimbum írta "mosómedve képek tömkelege" gondoltam találok egy két jó képet az új holapra de csak saját képeimet találtam. :-)))
www.racoon.cjb.hu Ugyan így írva nem helyes de a legtöbb mosómedvével kapcsolatos dolgot így lehet megtalálni a neten.Helyesen Raccoon.
Mint láthatjátok elég nagy ketrecben tartom 16m2-es és 3m magas és mindennek ellenére viszük sétálni.Szentendre szabadstrand,Visegrád stb...
Amikor a hámmal bemegyek a ketrecbe mint a vizsla mikor vadat jelez megáll,amíg rá nem kerül a hám.(póráz nem jó mert kibújik belőle)Utánna viszont irány az autó mászik be ül a helyére,csak menjünk már.Sokat lehetne még írni róla minden maci saját egyéniség.

Bimbum Creative Commons License 2004.05.26 0 0 22
Remo's FAQ's

--------------------------------------------------------------------------------

Q: Does a raccoon make a good pet?
A: Yes, the best, but...read on.
Q: Do 'coons bite?
A: Yes, all the time. It's a natural reaction when we are afraid or angry. Then we'll bite hard. 'Coons also nip in play or in warning that we are getting angry.
Q: Should a raccoon be punished for biting?
A: Be careful how you do it! If you hit me, I'll assume it's an unprovoked attack and act accordingly. The best thing to do is to say "NO" sternly, and hope I want to be in your good graces.
Q: Can 'coons be housebroken?
A: Yes, but it's not easy. We can be taught that you want us to use a litter box, and we'll agree to do so most of the time. The exceptions are 'marking' during mating season and as an expression of anger over some slight (i.e., not being fed on time).
To Potty Page

Q: Are pet raccoons destructive?
A: Yes, but we are willing to negotiate the issue. If you give us our own belongings from the time we are tiny and frequently replace them when we annihilate them, we'll generally agree to leave your things alone.
Q: What belongings should a raccoon be given?
A:
1. My own room in the house that I can retreat to when I want to.
2. Stuffed animal toys, some with bells inside.
3. My own bed, complete with bedding; sheets, blankets, pillows and bedspread
4. Other 'toys' suitable for infants to toddlers.
To Posessions Page

Q: Should a raccoon live in the house?
A: Yes, if I don't, I won't be a pet. All you have otherwise is a caged, wild animal.
Q: Will a raccoon be happy living in a house?
A: Ecstatic! Would you want to sleep in a tree and eat garbage and grubs?
Q: What do raccoons eat?
A: Everything, after all, we're omnivores.
To Outdoors page
Q: What should raccoons eat?
A: A well balanced diet of fresh fruits, vegetables, lean chicken and fish, but very little red meat. A high grade, low ash dog food can be substituted for the chicken/fish component.
To Diet Page
Q: How long will a pet 'coon live?
A: If you take good care of me, I'll live 10 - 15 years. The record for a captive coon is 22 years. The average wild 'coon lives fewer than 6 years.
Q: Are raccoons affectionate?
A: Yes, I become very attached to my people and am not afraid to show my feelings.
Q: Will a raccoon get along with other family pets?
A: Yes, we've been known to actually become friends with dogs or cats. Usually, we just ignore them and pretend they don't exist.
Q: Do raccoons revert to the wild and become mean?
A: No, do you?
Q: Why, then, are there so many tales of raccoons 'turning' ?
A: Humans misinterpret the signs of sexual maturation during mating season. For differing reasons, both sexes are prone to aggression during mating season. Once it is over, we return to being your loving pet until next year.
To Mating Season Page

Q: Must extreme measures be taken to protect a house from a raccoon?
A: Not really. If your house can withstand the onslaught of an active two year old that can climb sheer walls, it's probably safe from me.
To Safety Page

Q: Should there be multiple raccoons in a house?
A: Probably not. As an adult, I'm inclined to be a solitary animal, and I don't like to share.
Q: Do 'coons get fleas?
A: Yes. We get both cat and dog fleas, which are different. Use pyrethrins in a good program of life-cycle control just as for dogs or cats. Treat the house in preference to putting potentially dangerous chemicals directly on me!
Q: Do raccoons have any serious health problems?
A: In general, no, but we do tend to become obese if we are allowed. And those that are obese tend to have heart conditions that significantly shorten their lives.
To Health Page

Q: Do raccoons shed?
A: Not like a dog or a cat. Once a year in early spring the 'coon's coat "cracks". The dead hair of the winter coat comes out in clumps. In the wild, the den is lined with it to keep the newborns warm.
Q: Does a 'coon have to be washed like a dog?
A: No, I'll groom my own coat, thank you - like a cat. Some of us may enjoy joining you in the bath, but most don't like getting water on their backs.
Q: Does a raccoon know it's name?
A: I'm insulted, of course I know my name and as many other words as you teach me.
Q: Does a raccoon come when called?
A: Usually, at least until I find out what you want.
Q: What is the ideal age to acquire a pet raccoon?
A: Mine or yours? The raccoon should be 6 to 8 weeks old and not yet weaned. If you do the weaning, it seems to create a firmer fond between the two.
Q:. Can an adult raccoon be turned into a pet?
A: Yes, but it's difficult. In the instances where I've known it to happen, the raccoon is more independent and less affectionate than one who 's been bottle fed from a baby.
Q: Should children and raccoons be raised together?
A: This is a personal decision. I've known of a family that raised 2 children and 3 raccoons, a squirrel, a cat and two dogs together successfully. You have to assume that at some point the children will be bitten by the pet raccoon. This probably precludes the children from entertaining friends in the home.
Q: How can I get a pet raccoon?
A: The first thing to do is to find out if it is legal in your state to have a pet raccoon. See my page about this. If the answer is yes, get a list of breeders from your state wildlife commission. Visit the breeders and pick the kit of your choice. Usually, the gentler, quieter babies make the best pets. Not all raccoons will make good pets! Avoid the fractious ones. Some states allow the importation of raccoons if your state does not have local breeders. Florida breeders may have raccoon kits year round; most other states only have kits in early spring. People usually put in their orders for a baby months in advance.

Bimbum Creative Commons License 2004.05.26 0 0 21
Bimbum Creative Commons License 2004.05.26 0 0 20
Bimbum Creative Commons License 2004.05.26 0 0 19
arcsibo Creative Commons License 2004.05.25 0 0 18
Sziasztok,

mosómedvét én is nagyon szeretnék tartani már pár éve, de sajnos nem adottak a körülmények egyenlőre - kertes ház híján...
Egyébként már találkoztam mosómedve gazdival, akinek meg is néztem a maciját.
Nagyon kíváncsi állatka - mint bármelyik szőrmók szerintem... A hátizsákomba egyből belemászott, mikor pedig meglátta hogy milyen finomságot vittem neki a lábamat sem kímélve felmászott rám...Mit mondjak jól belémmélyesztette a karmait, de hát nem rossz szándékkal tette, csak nagyon torkos.
De ez úgy általában jellemző rájuk. Az állatketben is mindig ott koldulnak a kőfal előtt, ha éppen nem a fatörzskben szundítanak vagy a fára másznak...

Egyébként más mosómaci tartóktól vett információim alapján tartható háziállatként, de persze sosem lesz belőle kutya... Önfejű, makacs állatka, megvan a maga akarata. És néha ok nélkül is harap. Verni épp ezért egyáltalán nem szabad - bár semmilyen állat verését nem pártolom amúgy sem - mert keresni fogja az alkalmat, hogy megbosszulja!

Aki szereti a mosókat feltétlenül olvassa el Sterling North: Barátom a mosómedvém, Rascal című regényét. Az író gyerekkorában magához fogadott egy macit és az élményeit írta meg ebben a regényben.
Nagyon aranyos könyv!
Én még a Libriben vettem, de jeleleg a www.numero7.com-on lehet megvenni talán.

Várom én is macigazdik történeteit a topicon!
Arcsibo

ohiki Creative Commons License 2004.05.13 0 0 17
Üdv nektek!

Most szombaton a jászberényi zoo-ban voltunk és két nőstény mosómedvét láttunk. Nagyon jól elszórakoztunk rajtuk, egymásnak kiabáltak mindenféle csúnyaságot, az egyik az akácfán, a másik a vízben ült. Most van az ivarzásuk és a gondozóhölgy szerint csak távolról tudják etetni őket, annyira fel vannak "izgulva".

Egyébként lehet tartani, de csak kertes házban ajánlott, mert nagy hely kell neki.
Ormányos medvét is lehet tartani, az is hasonló, Jberényben az is volt, egy egész falka.

Egykismalacröffröffröff Creative Commons License 2004.05.13 0 0 16
Szasztok jóarcok!

Tősgyökeres mosómedvebuziként végre én is itt vagyok!

A mosómedve személyiség! Elég sajátos elképzelései vannak a létről!

Szerintem csak akkor szabad kölyköt venni, ha tényleg nagy hely van neki, fával, vízzel kövekkel. Viszont a szomszédban és a környéken ne nagyon legyenek baromfiak, mert azokat jóllakottan is lepusztítja, a vadászat kedvéért. És nincs még egy olyan szabadulóművész, mint ez az állat, hiába minden igyekezet... A zsebeket szigorúan zárva kell tartani, mert két mancs be és utána a fej, és nagyon mérges lesz, ha nem tetszik neked, hogy a zsebeidben elégíti ki a kíváncsiságát. Ragaszkodó jószág, amennyire én hallottam, szereti a gazdit.

Egyelőre ennyi pá

EKRRR

Vlaszij Creative Commons License 2004.04.03 0 0 15
SSSSImááán:)
Ha vadászgörényt lehet sétáltatni mosómedvét miért is ne lehetne?:)
kis póráz meg minden:)

csak aztán meg ne egye a kutyákat:))))

Előzmény: mosomedwe (14)
mosomedwe Creative Commons License 2004.04.03 0 0 14
Milyen poén lenne ha mennél társaságba és jönne veled a mosómedve is :DDD Csak úgy sétálna ő is az utcán halál természetesen :)))
Előzmény: Vlaszij (13)
Vlaszij Creative Commons License 2004.04.02 0 0 13
ja:)
meg hozza vissza a labdát és húzza le maga után a wct:)))) nem?:))

heh:)

de ha lesz mosómedvéd hívj meg hogy hagyj simogassam meg:)))

Előzmény: mosomedwe (12)
mosomedwe Creative Commons License 2004.04.01 0 0 12
Csak az a kérdés, hogy mennyire idomítható. Mert én nem szeretném szegény mosómacit ketrecbe zárni. Az lenne jó, hogy szabadon mászkálna ide-oda csak ne rágja meg a cuccokat :-)
Előzmény: Snakeins (11)
Snakeins Creative Commons License 2004.03.31 0 0 11
Pont most lett vége. 03. 31. 18ó 55.
De majd minden héten leadják, remélem, sikerül megnézned, nagyon aranyos film.
Ha más nem is, de az mindenképp kiderül a filmből, hogy a mosómedve igen inteligens, és idomítható állatka.
Előzmény: mosomedwe (10)
mosomedwe Creative Commons License 2004.03.31 0 0 10
Megnézem amint adják rajta :-)

Lehet, hogy mintha már láttam volna régen, valami rémlik régről.

Előzmény: Snakeins (9)
Snakeins Creative Commons License 2004.03.30 0 0 9
A Filmmúzeumban szokták adni a "Plútó és Puck a bajkeverők" c. Homoki-Nagy István filmet.
Ha tudod, nézd meg; sokat megtudhatsz a mosómedvékről.
Előzmény: mosomedwe (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!