Keresés

Részletes keresés

swinger67 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 25

Hali!

bocs hogy csak most jelentkezem elég kevés az időm! de kezdem összerakni az új honlapot,mivel a cjb szolgáltató megszünt, és sajna nem mentettem le azt a verziót,ezért kezdhettem előröl az egészet.az új honlap címe:  www.racoon.freeweb.hu  sajna még az email küldőt nem sikerült beállítani és egyenlőre időm sincs vele foglalkozni. De a vendég könyv  müxik.

Előzmény: Snakeins (24)
Snakeins Creative Commons License 2004.06.03 0 0 24
Szia!

Írjál róla, ha van kedved!

Szerintem sokan kíváncsiak erre az állatkára akkor is, ha nem tartani akarják, csak többet tudni róla, mint én is.

Pl. azt olvastam, hogy a macskafélék egyik legközelebbi rokona. Mi igaz ebből? mennyire hasonlít a természete egy macskáéhoz?
mennyire okos?

Előzmény: swinger67 (23)
swinger67 Creative Commons License 2004.06.02 0 0 23
Sziasztok!

Látom sokan szeretnének macit.Úgy gondolom ha valaki FELVAN KÉSZÜLVE! és helye is van kellő képpen ne hagyja ki.Amivel tisztában kell lenni hogy ha termetre kicsi is igazi vadállat.Gyors,harapós (ha csak játékból is).Panelba semmi esetben sem szabad megvenni.Viszont kis ketrec sem jó,mert vad lehet a bezártságtól és az inger szegény környezettől.Mint bimbum írta "mosómedve képek tömkelege" gondoltam találok egy két jó képet az új holapra de csak saját képeimet találtam. :-)))
www.racoon.cjb.hu Ugyan így írva nem helyes de a legtöbb mosómedvével kapcsolatos dolgot így lehet megtalálni a neten.Helyesen Raccoon.
Mint láthatjátok elég nagy ketrecben tartom 16m2-es és 3m magas és mindennek ellenére viszük sétálni.Szentendre szabadstrand,Visegrád stb...
Amikor a hámmal bemegyek a ketrecbe mint a vizsla mikor vadat jelez megáll,amíg rá nem kerül a hám.(póráz nem jó mert kibújik belőle)Utánna viszont irány az autó mászik be ül a helyére,csak menjünk már.Sokat lehetne még írni róla minden maci saját egyéniség.

Bimbum Creative Commons License 2004.05.26 0 0 22
Remo's FAQ's

--------------------------------------------------------------------------------

Q: Does a raccoon make a good pet?
A: Yes, the best, but...read on.
Q: Do 'coons bite?
A: Yes, all the time. It's a natural reaction when we are afraid or angry. Then we'll bite hard. 'Coons also nip in play or in warning that we are getting angry.
Q: Should a raccoon be punished for biting?
A: Be careful how you do it! If you hit me, I'll assume it's an unprovoked attack and act accordingly. The best thing to do is to say "NO" sternly, and hope I want to be in your good graces.
Q: Can 'coons be housebroken?
A: Yes, but it's not easy. We can be taught that you want us to use a litter box, and we'll agree to do so most of the time. The exceptions are 'marking' during mating season and as an expression of anger over some slight (i.e., not being fed on time).
To Potty Page

Q: Are pet raccoons destructive?
A: Yes, but we are willing to negotiate the issue. If you give us our own belongings from the time we are tiny and frequently replace them when we annihilate them, we'll generally agree to leave your things alone.
Q: What belongings should a raccoon be given?
A:
1. My own room in the house that I can retreat to when I want to.
2. Stuffed animal toys, some with bells inside.
3. My own bed, complete with bedding; sheets, blankets, pillows and bedspread
4. Other 'toys' suitable for infants to toddlers.
To Posessions Page

Q: Should a raccoon live in the house?
A: Yes, if I don't, I won't be a pet. All you have otherwise is a caged, wild animal.
Q: Will a raccoon be happy living in a house?
A: Ecstatic! Would you want to sleep in a tree and eat garbage and grubs?
Q: What do raccoons eat?
A: Everything, after all, we're omnivores.
To Outdoors page
Q: What should raccoons eat?
A: A well balanced diet of fresh fruits, vegetables, lean chicken and fish, but very little red meat. A high grade, low ash dog food can be substituted for the chicken/fish component.
To Diet Page
Q: How long will a pet 'coon live?
A: If you take good care of me, I'll live 10 - 15 years. The record for a captive coon is 22 years. The average wild 'coon lives fewer than 6 years.
Q: Are raccoons affectionate?
A: Yes, I become very attached to my people and am not afraid to show my feelings.
Q: Will a raccoon get along with other family pets?
A: Yes, we've been known to actually become friends with dogs or cats. Usually, we just ignore them and pretend they don't exist.
Q: Do raccoons revert to the wild and become mean?
A: No, do you?
Q: Why, then, are there so many tales of raccoons 'turning' ?
A: Humans misinterpret the signs of sexual maturation during mating season. For differing reasons, both sexes are prone to aggression during mating season. Once it is over, we return to being your loving pet until next year.
To Mating Season Page

Q: Must extreme measures be taken to protect a house from a raccoon?
A: Not really. If your house can withstand the onslaught of an active two year old that can climb sheer walls, it's probably safe from me.
To Safety Page

Q: Should there be multiple raccoons in a house?
A: Probably not. As an adult, I'm inclined to be a solitary animal, and I don't like to share.
Q: Do 'coons get fleas?
A: Yes. We get both cat and dog fleas, which are different. Use pyrethrins in a good program of life-cycle control just as for dogs or cats. Treat the house in preference to putting potentially dangerous chemicals directly on me!
Q: Do raccoons have any serious health problems?
A: In general, no, but we do tend to become obese if we are allowed. And those that are obese tend to have heart conditions that significantly shorten their lives.
To Health Page

Q: Do raccoons shed?
A: Not like a dog or a cat. Once a year in early spring the 'coon's coat "cracks". The dead hair of the winter coat comes out in clumps. In the wild, the den is lined with it to keep the newborns warm.
Q: Does a 'coon have to be washed like a dog?
A: No, I'll groom my own coat, thank you - like a cat. Some of us may enjoy joining you in the bath, but most don't like getting water on their backs.
Q: Does a raccoon know it's name?
A: I'm insulted, of course I know my name and as many other words as you teach me.
Q: Does a raccoon come when called?
A: Usually, at least until I find out what you want.
Q: What is the ideal age to acquire a pet raccoon?
A: Mine or yours? The raccoon should be 6 to 8 weeks old and not yet weaned. If you do the weaning, it seems to create a firmer fond between the two.
Q:. Can an adult raccoon be turned into a pet?
A: Yes, but it's difficult. In the instances where I've known it to happen, the raccoon is more independent and less affectionate than one who 's been bottle fed from a baby.
Q: Should children and raccoons be raised together?
A: This is a personal decision. I've known of a family that raised 2 children and 3 raccoons, a squirrel, a cat and two dogs together successfully. You have to assume that at some point the children will be bitten by the pet raccoon. This probably precludes the children from entertaining friends in the home.
Q: How can I get a pet raccoon?
A: The first thing to do is to find out if it is legal in your state to have a pet raccoon. See my page about this. If the answer is yes, get a list of breeders from your state wildlife commission. Visit the breeders and pick the kit of your choice. Usually, the gentler, quieter babies make the best pets. Not all raccoons will make good pets! Avoid the fractious ones. Some states allow the importation of raccoons if your state does not have local breeders. Florida breeders may have raccoon kits year round; most other states only have kits in early spring. People usually put in their orders for a baby months in advance.

Bimbum Creative Commons License 2004.05.26 0 0 21
Bimbum Creative Commons License 2004.05.26 0 0 20
Bimbum Creative Commons License 2004.05.26 0 0 19
arcsibo Creative Commons License 2004.05.25 0 0 18
Sziasztok,

mosómedvét én is nagyon szeretnék tartani már pár éve, de sajnos nem adottak a körülmények egyenlőre - kertes ház híján...
Egyébként már találkoztam mosómedve gazdival, akinek meg is néztem a maciját.
Nagyon kíváncsi állatka - mint bármelyik szőrmók szerintem... A hátizsákomba egyből belemászott, mikor pedig meglátta hogy milyen finomságot vittem neki a lábamat sem kímélve felmászott rám...Mit mondjak jól belémmélyesztette a karmait, de hát nem rossz szándékkal tette, csak nagyon torkos.
De ez úgy általában jellemző rájuk. Az állatketben is mindig ott koldulnak a kőfal előtt, ha éppen nem a fatörzskben szundítanak vagy a fára másznak...

Egyébként más mosómaci tartóktól vett információim alapján tartható háziállatként, de persze sosem lesz belőle kutya... Önfejű, makacs állatka, megvan a maga akarata. És néha ok nélkül is harap. Verni épp ezért egyáltalán nem szabad - bár semmilyen állat verését nem pártolom amúgy sem - mert keresni fogja az alkalmat, hogy megbosszulja!

Aki szereti a mosókat feltétlenül olvassa el Sterling North: Barátom a mosómedvém, Rascal című regényét. Az író gyerekkorában magához fogadott egy macit és az élményeit írta meg ebben a regényben.
Nagyon aranyos könyv!
Én még a Libriben vettem, de jeleleg a www.numero7.com-on lehet megvenni talán.

Várom én is macigazdik történeteit a topicon!
Arcsibo

ohiki Creative Commons License 2004.05.13 0 0 17
Üdv nektek!

Most szombaton a jászberényi zoo-ban voltunk és két nőstény mosómedvét láttunk. Nagyon jól elszórakoztunk rajtuk, egymásnak kiabáltak mindenféle csúnyaságot, az egyik az akácfán, a másik a vízben ült. Most van az ivarzásuk és a gondozóhölgy szerint csak távolról tudják etetni őket, annyira fel vannak "izgulva".

Egyébként lehet tartani, de csak kertes házban ajánlott, mert nagy hely kell neki.
Ormányos medvét is lehet tartani, az is hasonló, Jberényben az is volt, egy egész falka.

Egykismalacröffröffröff Creative Commons License 2004.05.13 0 0 16
Szasztok jóarcok!

Tősgyökeres mosómedvebuziként végre én is itt vagyok!

A mosómedve személyiség! Elég sajátos elképzelései vannak a létről!

Szerintem csak akkor szabad kölyköt venni, ha tényleg nagy hely van neki, fával, vízzel kövekkel. Viszont a szomszédban és a környéken ne nagyon legyenek baromfiak, mert azokat jóllakottan is lepusztítja, a vadászat kedvéért. És nincs még egy olyan szabadulóművész, mint ez az állat, hiába minden igyekezet... A zsebeket szigorúan zárva kell tartani, mert két mancs be és utána a fej, és nagyon mérges lesz, ha nem tetszik neked, hogy a zsebeidben elégíti ki a kíváncsiságát. Ragaszkodó jószág, amennyire én hallottam, szereti a gazdit.

Egyelőre ennyi pá

EKRRR

Vlaszij Creative Commons License 2004.04.03 0 0 15
SSSSImááán:)
Ha vadászgörényt lehet sétáltatni mosómedvét miért is ne lehetne?:)
kis póráz meg minden:)

csak aztán meg ne egye a kutyákat:))))

Előzmény: mosomedwe (14)
mosomedwe Creative Commons License 2004.04.03 0 0 14
Milyen poén lenne ha mennél társaságba és jönne veled a mosómedve is :DDD Csak úgy sétálna ő is az utcán halál természetesen :)))
Előzmény: Vlaszij (13)
Vlaszij Creative Commons License 2004.04.02 0 0 13
ja:)
meg hozza vissza a labdát és húzza le maga után a wct:)))) nem?:))

heh:)

de ha lesz mosómedvéd hívj meg hogy hagyj simogassam meg:)))

Előzmény: mosomedwe (12)
mosomedwe Creative Commons License 2004.04.01 0 0 12
Csak az a kérdés, hogy mennyire idomítható. Mert én nem szeretném szegény mosómacit ketrecbe zárni. Az lenne jó, hogy szabadon mászkálna ide-oda csak ne rágja meg a cuccokat :-)
Előzmény: Snakeins (11)
Snakeins Creative Commons License 2004.03.31 0 0 11
Pont most lett vége. 03. 31. 18ó 55.
De majd minden héten leadják, remélem, sikerül megnézned, nagyon aranyos film.
Ha más nem is, de az mindenképp kiderül a filmből, hogy a mosómedve igen inteligens, és idomítható állatka.
Előzmény: mosomedwe (10)
mosomedwe Creative Commons License 2004.03.31 0 0 10
Megnézem amint adják rajta :-)

Lehet, hogy mintha már láttam volna régen, valami rémlik régről.

Előzmény: Snakeins (9)
Snakeins Creative Commons License 2004.03.30 0 0 9
A Filmmúzeumban szokták adni a "Plútó és Puck a bajkeverők" c. Homoki-Nagy István filmet.
Ha tudod, nézd meg; sokat megtudhatsz a mosómedvékről.
Előzmény: mosomedwe (8)
mosomedwe Creative Commons License 2004.03.30 0 0 8
Mosómaci Tartók írjatok!
Előzmény: Vlaszij (7)
Vlaszij Creative Commons License 2004.03.24 0 0 7
ja:)
vagy egy mosómedvét fogadjunk örökbe meg egy krokodilt és nem lesz sokáig baj a mosómacival:)
Előzmény: Snakeins (6)
Snakeins Creative Commons License 2004.03.24 0 0 6
Nem macskaféle, de a macskafélék legközelebbi rokona.
Ezt nem rég olvastam egy macskás könyvben, tényleg meglepőnek tünhet.

Én Mosómedwe helyébe örökbefogadnék egy cicát, sokkal kevesebb gondja lenne vele, és még jót is tenne.

Előzmény: Vlaszij (5)
Vlaszij Creative Commons License 2004.03.24 0 0 5
Hümmm:) nem véletlenül macskaféle:))))

"Piszok sokat tud aludni egyvégtében, a kedvence a madártojás. "

ezen jót nevettem:)
egyébként meg ilyen szrmpontból talán érdemes a állatlkertnél érdeklődni hogy hogy lehet tartani...:)

Előzmény: Snakeins (4)
Snakeins Creative Commons License 2004.03.24 0 0 4
Közeli rokona a macskaféléknek, tképpen ragadozó, de mindent felfal, imád turkászni a szeméttelepeken.
Könnyen megszelidül, az USA-ban sokan tartják háziállatként - bár hogy kimondottan házban-e, azt nem tudom, azt sem, hogy mennyire szobatiszta, vagy hogy jön ki más állatokkal.

Több, mint fél évszázada Európában is megtalálható vadon; először az NSZK-ba telepítettek be, de már megtalálható Francia- és Lengyelo.-ban, Ausztriában, sőt, Magyaro-on is láttak már Sopron közelében!

Piszok sokat tud aludni egyvégtében, a kedvence a madártojás.

Hirtelenjében ennyit tudtam összekaparni.

Előzmény: mosomedwe (-)
Vlaszij Creative Commons License 2004.03.23 0 0 3
hüm igaz nm direkt háziállatnak néz ki igaz én még sose próbáltam ilyt tartani:)
de mondjuk ahohyállatkertben elnéztem naon is nappal élnek:)

Előzmény: Greylupus (2)
Greylupus Creative Commons License 2004.03.22 0 0 2
Lakásban biztos nem tartható. Olvastam a www.gorke.hu-n, volt olyan, aki megpróbálta - 30 négyzetméteres lakrészt kapott a lakásból.. de mindent szétrámolt, csak éjszaka "élt", nappal csak aludt. És ráadásként, amikor ivarérett lett, megvadult és megtámadta többször is a gazdáját. Végül az Állatkert fogadta be. Szóval lakásban semmiféleképpen ne..
Manócska01 Creative Commons License 2004.03.22 0 0 1
Nálunk volt az állatkereskedésben egy pár hetes mosómaci, cumisüvegből lett etetve, mert még szopós volt. Aztán nagyobb lett,megvették, és itt sétáltatták. Én is fel voltam háborodva ezen, amig meg nem ismertem a tulajt, azért vették meg, mert folyamatban volt a költözésük vidékre, ahol külön rezidenciát készitettek a macinak.
Szóval lakásban nem tartható ebben biztos vagyok, de ha megfelelő körülményeket biztositanak neki, akkor talán.
Előzmény: Vlaszij (0)
Vlaszij Creative Commons License 2004.03.22 0 0 0
Nekem ugyan 0 mosómedvém van:)
De állatkertben nagy barátaim ők nekem:)))és egy biztos zoo csemegét nem ehetnek meg kicsit kényes a gyomruk:)

de olyat hogy otthon tartana valaki mosómedvét még nem halottam...)

Előzmény: mosomedwe (-)
mosomedwe Creative Commons License 2004.03.21 0 0 topiknyitó
Megnyílt a Mosómedve topic!

Itt lesz lehetősége minden kedves mosómedve tartónak és persze rajongónak, hogy megosszák tapasztalataikat a mosómaci tartás rejtelmeiről.
Sokan vannak akik el sem tudják képzelni, hogyan lehet tartani egy ilyen kis kedves állatkát, milyenek a mosómaci szokásai, mivel táplálkozik.
Én személy szerint (A topic nyitója) szeretnék tartani egy mosómacit, viszont előtte jól ki szeretném tanulni a mosómaci tartás módját, hogy jó legyen a macinak! :-)
Aztán ha van rá igény, akkor elindíthatok egy mosómedvés weboldalt, ami cikkek és portál formájában mutatja be ezeknek az állatkáknak az életét, a cikkekeket viszont a hozzáértő mosómaci tartók írnák és maradandóbbat alkotnánk mint egy fórum topic.

Addig is itt van ez a topic, várom a jobbnál jobb hozzászólásokat!

Mosomedwe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!