Keresés

Részletes keresés

hamel Creative Commons License 2006.02.20 0 0 420
Szorozzuk ki, mennyibe kerülhet a MÁV-nak havonta, hogy a "bérszalagot" postán küldi ki. (lehet 2 milla/hó?). A belső levelezés már egy ideje gépkocsin közlekedik.( gk vezetők+ lizing autók+benzin) A Magyar Posta nem szállít vasuton. A vezetők régóta autón járják a területet.  Mi van? Az olajlobbi ide is betette a lábát?
écsapa Creative Commons License 2006.02.17 0 0 419
Szép napot!
Keresem azokat a képeket amiket korábban a MÁV takarítási utasításából scannelt be valaki (szemeteslapát, partvis, WC kefe...)!
Megköszönném, ha valaki ide linkelné a képtár címet!
(kicsit olyan ez, mint a Columbo felesége...)
Előre is köszönöm a segítséget!
exmv Creative Commons License 2006.01.18 0 0 418

Legjobb munkáltatóm ma sem lopta be magát a szívembe:

Január közepe elmúlt, ígyhát arra gondoltam, felvételezem most már az arcképes szelvényeket. 31-ig érvényesek ugyan, de tán már épp ideje lenne. Nem lehet nagy ügy, gondoltam - rosszul.

- Csókolom, az arcképes szelvényeket szeretném felvenni.

- Tessék ideadni az összes arcképest, amihez az új szelvényeket fel akarja venni!

- ????

- Anélkül nem adhatjuk ki.

- Jó, akkor visszajövök valamelyik nap - de tessék mondani, mi legyen a nagyobbik gyerekével, ő 200 km-re van innen, kollégiumban?

- Nem tudom...

Beszélgettünk még pár percet barátsággal, kiderült, hogy amikor ez a rendelkezés megszületett, a végrehajtásában érdekeltek jelezték, hogy gondok lsznek. Kutyát sem érdekelte... Mielőtt elköszöntem volna, megjegyeztem, kár, hogy cégen belül nincs panaszkönyv. A kedves hölgy mondá: "nagy örömmel adnánk oda".

talpfaszámláló Creative Commons License 2006.01.15 0 0 417

Rárész...27-ig kell a humánosoknak leadni

Köszi, megnyugodtam!

:-)

Előzmény: Törölt nick (410)
Andó Gergely Creative Commons License 2006.01.15 0 0 416

A MÁV Értesítőben csak az engem érdeklő dolgokat olvasom el... Az állomás takarítás kérdése nem igazán gondolkodtatott el mindaddig, míg nem hallottam a leírt történetet... E szerint az Ingatlankezelő a "felelős"? Az ő diszpécserét kell legközelebb felhínia a Szesza nagyságnak, aki hozzám hasonlóan szintén nem olvassa a MÁV Értesítőt?

Előzmény: kkalmi (415)
kkalmi Creative Commons License 2006.01.15 0 0 415

"Hm, és vajon ki veszi át tőlük a munkát és ki adja az utasításokat, ki fizeti érte? Hát a Pályavasúti Üzletág! "

Nem.

Ha már valaki eljutatta neked a MÁV Értesítőket, akkor néha olvasd is el, hogy kinek mi a feladata.

Előzmény: Andó Gergely (412)
Andó Gergely Creative Commons License 2006.01.15 0 0 414
Na bazz... Már le is buktam? :) Ha már így alakult, hol kell kérni a belépőt a zárt fórumhoz? :)
Előzmény: rg7 (413)
rg7 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 413

Mi van Gergő?

Felvettek?:)

Előzmény: Andó Gergely (412)
Andó Gergely Creative Commons License 2006.01.15 0 0 412

A perontakarítást évek óta külső vállalkozók végzik.

Hm, és vajon ki veszi át tőlük a munkát és ki adja az utasításokat, ki fizeti érte? Hát a Pályavasúti Üzletág! 

Amikor a Szesza nagyja a Keleti pályaudvaron át indult hazafelé a Kerepesi úton, talált egy kupac szemetet az állomáson. Nosza jött is az ukáz, hogy eltakarítani, de azonnal. Igen ám, de mégis ki? Deák Gábor vagy netán valamelyik pénztáros? Esetleg maga a pénztárfőnök? Meg aztán mégis mivel? Hozzon Ispán úr otthonról egy seprűt?

A sok bába között el-elvész a Szolgáltatás egyre több esetben! Pedig ha a Szesza nagyja ismerte volna a rendszert, felhívhatta volna a Pályavasút vezetőjét, aki előkaphatta volna valamelyik osztályvezetőjét, aki utasíthatta volna az Ócsait (ha egyáltalán őt kell), hogy kutassa fel az állomás takarítót, hogy ugyanmár söpörje el a ganét...

Ám az igazi mégis csak az lett volna, hogy legközelebb a Szesza nagyja visz egy seprűt magával, és két suhintással a vágányokra kotorja a szemetet maga... Végülis még mindeg ez volna a leggyorsabb, leghatékonyabb, és legolcsóbb (!!!) megoldás.

Előzmény: exmv (397)
FOMA Creative Commons License 2006.01.15 0 0 409
+tisztelő, hogy jogforrásnak tkintesz.:-)) A témát több aspektusból is +vizsgáltam, van olyan verzióm is, amely szerint maga a törvényi tényállás +valósul,. azonban ekkor is hiányzik a cselekmény társadalomra veszélyessége. Végső soron olyan szempontot nem találtam, ami alapján büntetést lehetne kiszabni.
Előzmény: exmv (408)
exmv Creative Commons License 2006.01.14 0 0 408

Ezt az okfejtést elmentem magamnak. Adott esetben hivatkozhatok rád?

:-)))

Előzmény: FOMA (406)
Gab B. Creative Commons License 2006.01.12 0 0 407
Ne rohanj! :-))

Majd holnap szólnak. :-))
Előzmény: talpfaszámláló (404)
FOMA Creative Commons License 2006.01.12 0 0 406
Az okirathamisításnak nem tényállási eleme az anyagi haszonszerzés, anélkül is +valósul. Itt viszont valóban nincs okirathamisítás, mivel nem valótlan tartalmú okiratot állított elő. Ez felfog6ó egy olyan másolatnak, amelynek még nem készült el az eredeti példánya. Ügyes.:-)))
Előzmény: Füsti-67 (405)
Füsti-67 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 405
Ez tetszik! Ötletes, és szerintem el sem ítélhetnének okmányhamisításért. Mert a szándék nem nyerészkedés volt.
Előzmény: Kalaúz (402)
talpfaszámláló Creative Commons License 2006.01.12 0 0 404

Kapott/töltött már valaki ki (idén) VBKJ -s papírt?

UD -n tegnap még mindig nem osztották...

Pedig a határidő állítólag 15 -e.

.... 

Fázishatár Creative Commons License 2006.01.03 0 0 403
Megvolt. Valóban. Akkorát repültem a jeges peronon, mint az ólajtó. :(
Előzmény: 1047 005-2 (395)
Kalaúz Creative Commons License 2006.01.03 0 0 402

"Hiába mondtam a "humán szolgáltatómnak": ÉN NEM TEHETEK RÓLA, ha a szolgáltató nem küldi előbb (a MÁV kedvéért) a számlát.... ez ennél a cégnél senkit sem érdekel...."

2004. ben én is így jártam. Attól függetlenül, hogy ugye a szerződést be kellett vinni, amelyen szerepel a HŰSÉGIDŐSZAK, tehát nem lehet lemondani.

2005. ben már okosabb voltam. Egész egyszerűen egy szövegszerkesztővel készítettem magamnak egy számlát "előre" és kinyomtattam. Ezt adtam le. Tudom, hogy ez csalás, de mégsem az, mert valóban ki kellett fizetni a számlát.

Előzmény: talpfaszámláló (394)
Fázishatár Creative Commons License 2005.12.28 0 0 401

A megállapodás rögzíti: a MÁV Cargo ZRt-hez január elsejével átkerülő munkavállalók részére a MÁV-nál megegyező mértékű bérfejlesztés jár,

Egyéb juttatások maradnak? (Arcképes, VBKJ, FIP)

Előzmény: Pecás1 (399)
rg7 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 400
Előzmény: Pecás1 (399)
Pecás1 Creative Commons License 2005.12.27 0 0 399
talpfaszámláló Creative Commons License 2005.12.21 0 0 398

Viszont lehet trükközni.11x számla,a 12. kajautalványban.

Ez igaz,

csak mindebben az a szomorú, hogy a "humánosok" (tavaly, az idei keret igényléskor) nem hívták fel külön a figyelmet.

Megtehették volna, de nem tették.

Nem foglalkoztak vele azok, akik ezért kapják a fizetésüket.

Ezért tisztességtelen a játszma!

Előzmény: 1047 005-2 (396)
exmv Creative Commons License 2005.12.21 0 0 397
A pudingot már próbáljuk egy ideje. A perontakarítást évek óta külső vállalkozók végzik.
Előzmény: Fázishatár (393)
1047 005-2 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 396
"Hiába mondtam a "humán szolgáltatómnak": ÉN NEM TEHETEK RÓLA, ha a szolgáltató nem küldi előbb (a MÁV kedvéért) a számlát.... ez ennél a cégnél senkit sem érdekel...."

Sajnos.Viszont lehet trükközni.11x számla,a 12. kajautalványban.
Előzmény: talpfaszámláló (394)
1047 005-2 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 395
"Várom a puding próbáját..."

Megvolt.Szép fehér peronok,utak mindenhol.
Előzmény: Fázishatár (393)
talpfaszámláló Creative Commons License 2005.12.21 0 0 394

Nos, bekövetkezett az, amit előre sejteni lehetett:

A MÁV ZRT kivett a pénztárcámból 9900 Ft -ot.

Történt ugyanis, hogy a VBKJ -ben foglaltakkal ellentétben nem fizetik ki a decemberi internet számlámat.

Az ok: évvégi zárás, emiatt utoljára 9 -én fogadták (volna) el tőlem a számlát.

Hiába mondtam a "humán szolgáltatómnak": ÉN NEM TEHETEK RÓLA, ha a szolgáltató nem küldi előbb (a MÁV kedvéért) a számlát.... ez ennél a cégnél senkit sem érdekel....

Tisztelt munkaadóm!

Köszönöm a negatív Karácsonyi ajándékot!

:-( 

Fázishatár Creative Commons License 2005.12.12 0 0 393

Elfogtam egy levelet.

"Feladó: PV TK PML Szolgálat, Szeged.

A Pályavasúti Területi Központ Szeged a 2005/2006 évi téli forgalom sikeres lebonyolítása érdekében külső vállalkozásokkal szerződést kötött.

Állomásonként a szerződésben rögzített létszámokat a levél mellékletében szerepeltetjük vállalkozói bontásban."

Várom a puding próbáját...

Pecás1 Creative Commons License 2005.11.12 0 0 392

Nem inkább a vököppbe? Ott is ki lehet kérni közüzemi számlára, ha 12 után adod fel rajta van az ahavi segély is. meg 1 hét alatt lentvan a pénz bankszámlán.

Előzmény: Fázishatár (391)
Fázishatár Creative Commons License 2005.11.08 0 0 391

Jut eszembe a VBKJ-ról: a kiszervezett munkavállalók megkapják? Idén megkapták még, jövőre már állítólag nem.

Én a VBKJ-t szépen beteszem a PÖKKÖP-be, onnan pedig közüzemi számla kifizetésére kiveszem. Tiszta haszon :D.

Előzmény: mattil (386)
Bahn Creative Commons License 2005.11.08 0 0 390
Erről lenne szó:
Előzmény: mattil (382)
mattil Creative Commons License 2005.11.08 0 0 389
Akkor lehet, hogy csak nekem új, mert én még soha nem töltöttem ki ilyet, pedig négy éve vagyok a vasútnál. Minden év decemberének elején szóltak, hogy menjek le a jövő évi szelvényért, és ezzel el is volt minden intézve. Ha ez tényleg statisztika miatt kellett eddig is, akkor nagyon hiányos statisztikák készültek erről ezidáig...
Előzmény: exmv (388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!