Keresés

Részletes keresés

csorba Creative Commons License 2005.04.27 0 0 142
Ha jól látom, ki lettem radírozva valamiért, nyilván valaki (valakik) panasza miatt. Még csak azt sem közölték mi a gondjuk, miután a topik nyitó ALBI azzal indított, hogy itt minden kezdôdik elôlrôl, hajrá,... stb. Ehhez képest a topik gazda nem berzenkedet, nyilván nem ellentétes a mondanivalóm az ô elképzeléseivel. Ezek után egy-két ingerkedô vakkantás után kisikálták a beírásomat. Mi ez, ha nem a szólás szabadság durva megsértése?
AChristine Creative Commons License 2005.03.26 0 0 140

Volt it régen a "vének asztala"c topik.

 

Ki tud eóla megvan még???

 

vizinikk Creative Commons License 2005.03.22 0 0 139
és nyúlra számítasz, vagy pirostojásra?
Előzmény: Ragika (136)
Ragika Creative Commons License 2005.03.22 0 0 136
Gondoltam beköszönök.
Mer' jön a Húsvét.
velorex0 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 134
aszittem egyértelmü hogy a szöveg a link-re vonatkozik és nem kell hozzá vitorlástanfolyam.

10-telettel

..
velorex0 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 133
nem baly, mostmá nekem se lyó, Káli-országba megyek mert itt senki nem rezgett vissza... de pünkösdre télleg come together!

:-)

..
Előzmény: vizinikk (129)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.21 0 0 129

az istálát......

nagy kedvem lenne, de elutazom. előbb nem lehet?

Előzmény: velorex0 (128)
velorex0 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 128
nem mintha nem hemzsegne nekem is a bögyömben némely politikai torzó, úgy bél- mint külhoni, de ez a topic nem erre a célra nyittatott vala.

kéretik akceptálni.

_________________________________________

nincs valkinek 26.-án kedve egyet stexezni?

:-)

..
Előzmény: csorba (127)
vizinikk Creative Commons License 2005.03.17 0 1 126

hát, erröl lemaradtam.... az influenza tehet róla

:-(

(Pifunak is volt koncertje a múlt szerdán a Geronimóban - arról is lemaradtam)

na, de ami késik, az majd lesz.

én Kertész helyett Kardos G.-t olvastam, a trilógiáját: Avraham Bogatir-Hová lettek a katonák-A történet vége.

az az igazság, hogy nem csípem Kertészt, nem, mint írót, mert nem olvastam tQle semmit, hanem, mint embert, a nyilatkozatai alapján.

a politikát am block rühellem, de a jobboldaliaktól hányni is tudnék.

 

Előzmény: Krúdy (114)
velorex0 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 124
tuképp nem lenne rossz a könyv ha nem csiklandozna a kisördög hogy azért van csak az egész borzalmas emberölés késselvillával szervírozva hogy KÖNNYEBBEN ELADHATÓ legyen.

a mai német demokratikus-kapitalista halandó gyomra érzékeny, föképp ha olyanokkal vádolják amiröl nem is tehet - vagy éppen akkor még nem is volt beszámítható nagyságban.

kertész ügyes kézzel fogalmaz de sértöen símítja a dolgokat, egyik (német) ismerösöm véletlenül olvasta a könyvet és idézett belöle: a hajnali kelés (itt tájleírás, párás hegyvidék, erdö, trallara) kellemetlenségeit ellensúlyozta a friss kávé illata...
azt mondja a kollega (német) : apám, nekem is hajnalba´kell kelnem, éppen pössentek egyet oszt rohanok a melóba. nincs kávé zamatos illata, hacsak nem magam csinálom...

nem mondom hogy politika a nobelszorongatás, de regénynek közepes, filmet nem láttam (még). koltait pedig becsülném...

..
Előzmény: Törölt nick (123)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.16 0 0 122
Férc hablaty.
Előzmény: csorba (121)
csorba Creative Commons License 2005.03.16 0 0 121
Tisztelt Krúdy! A fogalmazás kérdésében változatlan a véleményem, bár az alkalmazott "redukciós" technika talán a gyerek világlátásának "egyszerěségét" akarta érzékeltetni, divat volt ez, Pl. Zabhegyezô, Száll a kakukk fészkére, és hasonló infanti stilusú ám nívós regények esetében. Itt azonban némiképpen mesterkéltnek eröltetettnek těnik ez a technika, fôleg az elején, a továbbiak pedig az ezerszer interpretált szokásos opuszok, szinte semmi új. A vége, talán, hogy semmi "fortissimó", semmi bombasztikus. De, hát mi ebben a nagy felütés? Szóval, szerintem mazsola jól látja a regény bizony gyenge, a filmnek is az a baja mindössze, hogy nem hozzáértô írta, mert rossz regénybôl lehet jó filmet csinálni, de ehhez hozzáértô forgatókönyv író szükségeltetik.
Előzmény: Krúdy (118)
Krúdy Creative Commons License 2005.03.15 0 0 120
Mindenképpen (el)olvasom! Köszi
Előzmény: nettomazsola (119)
nettomazsola Creative Commons License 2005.03.14 0 0 119
hello!

olvasd el a Konrad konyvet! erdemes.
Előzmény: Krúdy (117)
Krúdy Creative Commons License 2005.03.14 0 0 118

Kedves Csorba!

 

A középiskolás szintű fogalmazást remélhetőleg nem komolyan godoltad.

A forgatókönyvíró maga Kertész volt (lsd. korábban).

 

Ha már mindenáron meg kell fogalmaznom valamit a köünvyről:

 

A regényben az volt a sokkoló és megrázó, hogy sem megrázó, sem sokkoló nem akart lenni.

Egy a társadalomban, a hatalomban és felnőttekben bízó gyerek szemén keresztül látjuk a borzalmakat minden pátosz és érzelgősség nélkül, némi svejki humorral fűszerezve, és ettől üt akkorát.

A nyelvezetet meg kell szokni, de utána komoly élvezetet okoz.

 

Na most tényleg el, mert  (el)késem.

 

 

Előzmény: csorba (108)
Krúdy Creative Commons License 2005.03.14 0 0 117

Szijja Mazsolabébi!

 

Szóval visszanézve kicsit össze-vissza beszéltem, mert ecer azt mondtam, hogy nagyon jó a film , aztán meg azt, hogy nem is.

 

Ennek oka, hogy a könyvet utólag megint elővettem, és AHHOZ képest nem olyan jó.

 

Abban igazad van, hogy a Nobel díj miatt olvastam csak el, de ha már olvassa az ember, szerintem TÉNYLEG jó. De legalábbis semmiképpen nem átlagos.

A Konrád Györgyöt nem olvastam.

 

Na most megyek A38 koncertre: Scott Henderson!

 

Előzmény: nettomazsola (115)
nettomazsola Creative Commons License 2005.03.12 0 0 115
hello!

"gyébként kultúrális monológomra semmilyen válasz nem érkezett, biztos időhiány miatt. Sajnos ki kell jelentenem, hogy a Sorstalanság jó könyv, de nem (OLYAN) jó film."

na akkor;

a Sorstalansag NEM jo konyv. a Sorstalansag egy atlagos konyv.
ennel 100X szebb, jobb, emberibb Konrd Gyorgy; Elutazas es hazateres.

a filmet nem lattam.
annyi haszna lesz mint a Schindler listajanak, h sokan megnezik (???? ) mivel Nobel dij .... es igy talan az is megnezi aki kulonben "ezzel a temaval" nem foglalkozik.
Előzmény: Krúdy (114)
Krúdy Creative Commons License 2005.03.12 0 0 114

Bocs, de külföldön voltam.

 

Szóval VIZIBÉBI idesüss!

 

Március 14   A38 hajó  abudai rakparton a Lágymányosi híd után (v. előtt?):

Scott Hnderson:

Jazz gitáros, de OLYAN  k..tt jó blues még nem hallottatok, amit a zenekará

Blues Band zenekarával jáccik: Komolyan megminden! És nem csak annak, aki a bluest szereti.

 

A sok zene, meg ajánlás közöt ez egy csemege, úgyhogy adjátok el a a nagyi nachtkastliját, és NYOMÁS!

 

Március 14.hétfő. 21h
Scott Henderson Blues Band
(USA)
A fúziós dzsessz penge pengetője ezúttal bluest játszik.
Belépő: 4500 Ft..

 

Más:

MEGJELENT A CD -nk (501 példány)! Ez az első: Keressétek, ahol tuggyátok (egyenlőre sehol se kapható:). G-beer együttes, a borítón maga a nagy El..

 

Más:

 

Egyébként kultúrális monológomra semmilyen válasz nem érkezett, biztos időhiány miatt. Sajnos  ki kell jelentenem, hogy a Sorstalanság jó könyv, de nem (OLYAN) jó film.

 

csorba Creative Commons License 2005.03.04 0 0 110
A régi NeTTón jókat politizáltunk, különben meg ki vagy te, hogy meghatározzál bárkit is, mit hova írjon?! /Izgága./
Előzmény: Törölt nick (109)
csorba Creative Commons License 2005.03.01 0 0 108
Hm,...ham,..politika, ...majd az okosok,... megasztán az olyan mocskos,..még maj'minkis bepiszkolódunk tôle. Szóval megy a propaganda, illetôleg hat a propaganda. Mert ha ex komonistáinknak nem megy a dolog rögtön ez a nóta járja, ugyanis a szavazógépezetük még elég "olajozottan" m?ködik, ha sikerül a tömegeket kiábrándítani, a szavazástól sokan maradnak távol, akkor nagyobb esélyeik lehetnek. Ezért sunyinak találom az általános politikaellenes hangokat. Ami a Sorstalanságot illeti, (a címe hülyeség, mivel a kemény sors a leginkább sors, de mindegy), szóval a regény elég gyengus középiskolai fogalmazási dolgozat szint?, bár egyes nézetek szerint valami-féle hermetikus tartalma volna, ez elôlem elzárva maradt. A filmet a diszbemutatón láttam az valóban sikeres alkotás, a zenéjére nem is emlékszem tulságosan, ezért is kifejezetten leny?gözônek mondható. Valami-féle metamorfózis dolog valóba kiviláglott a film alapján, de a regény ezt kevéssé érzékeltette. Kár, hogy a forgatókönyvet a nem egy hozzáértô írta, talán tényleg oskárgyanús lehetett volna,..de így?
Előzmény: Krúdy (106)
csorba Creative Commons License 2005.03.01 0 0 107
Nagyrabecsülésem a tiéd,...ha a jobboldal három és fél éves gyalázásáig ellenálni tudtál, nem váltál ellenzôjükké már majdnem önállóan gondolkodó lénynek tekinthetô lehetsz. Az a tömény mocsok áradat ami jobbosokra zúdúlt a jólképzett bertelsmann-göbbels-acél féle propaganda fortélyokkal operáló, (jobbára a besúgó listákon is fel fel bukkanó "nagynev?") média katonáink által, hát szép eredmény, amit a részedrôl a független gondolkodásban el tudtál érni. Az átlagnak sajnos kevesebb az ellenállóképessége. A jelenlegi kurzus a m?ködésével éri el azt amit elözôek a médiától szenvedtek el, mármint, hogy kiábrándultak. Vagy rosszul láttalak, értettelek?
Előzmény: vizinikk (105)
Krúdy Creative Commons License 2005.02.25 0 0 106

Bocs gyerkőcök, de ebbe a politika marhaságba manapság már csak az igen primitívek bocsátkoznak bele! Kisdedeknek való játszadozás, felnőtt emberek manapság nem égetik magukat politikával (kivéve persze azokat, akik ebből élnek, de azoknak is égés - még ha meg is éri nekik). Beszélni meg PLÁNE nem szabad róla. Olyan mintha a farkadat vernéd csajozás helyett! Ennyit erről.

 

Szóval hol is tartottam? Ja, igen szóval Sorstalanság! Olvasam a könyvet,. 3 x is nekirugaszkodtam, de aztán.... Szóval utána alig tudtam letenni! Minden pátosz és hamis érzelgősség nélkül beszél a gyilkosokról és az áldozatokról, egy gyerek szemén keresztül! Csoda NA!

Aztán a film: tegnap néztem meg: röviden:  JÓ!

Minden német fanyalgás, meg kritika dacára: ROHADT JÓ!

A Morricone zenéje sem giccses, hiába mondják. A Köves Gyuri meg...sokkoló!

Az előadás után az egész nézőtér ott maradt némán....sokáig!

 

A film is felnőtt a könyvhez ( forgatókönyv: Kertész).

Hogy aztán valaha (el)olvastam volna Nobel díj nélkül? Szégyenlem, de valószínűleg nem.

 

Nam  megyek felrakom a WAR - tól a : " Me and Baby Brother" c. számot.

 

Sziasztok bébik!

 

El

 

 

vizinikk Creative Commons License 2005.02.24 0 0 105

csorba:

három és fél év kormányzás után az igaz magyar rendszerint utálni szokta a regnáló kormányt.....  de talán a tízszerese is kevés lenne ahhoz, hogy újra az általad olyannyira kedvelt jobboldalt kívánnánk vissza.

áldás, békesség.

Előzmény: csorba (103)
csorba Creative Commons License 2005.02.24 0 0 103
Csúnyaszájú, tisztességes nick-neved dacára magadat megtagadni álnév alatt sem tudod! Jellemzô!
Előzmény: Törölt nick (102)
csorba Creative Commons License 2005.02.24 0 0 101
Szevasztok! Rég nemlátott cimborák, most, hogy nem a polgári oldal regnál, valahogy nincs "ellenzékinek" hazudott gy?lölködés a hatalmonlévôkkel szemben. Bezzeg a régi szép idôkben, mennyit kellett magyaráznom, ne bántsátok azokat akik tesznek értetek ezt azt. Mondhattam: lesz még idô amikor olyanok regnálnak, akik csak a maguk hasznát keresik. Lett! /Csipkelôdjünk egy kicsit, vagy ne?/
vizinikk Creative Commons License 2005.02.21 0 0 100
elküldjük a nettóra, bájologjon a sokfülűvel. (bár onnan is kiverték valamiért - hogy miért, nekem valahogy nem jött le - pedig mennyi scriptet nyomott fel oda!)
Előzmény: krissszta (95)
krissszta Creative Commons License 2005.02.20 0 0 99
Nincs meg az emiled. Hehe
Előzmény: Krúdy (97)
Krúdy Creative Commons License 2005.02.20 0 0 98
Nehogy kivedd, mert (el)vérzik) : a kocsmáros ért ehhez, miert itt már embert is öltek.
Előzmény: velorex0 (86)
Krúdy Creative Commons License 2005.02.20 0 0 97

Szia vén tengeri izé!

 

Milyen jókat dumáltunk meg anyáztunk stb. Ha lehet, maradjunk a dumánál.

Azért mégis csak sikerült a régi csapatot egy kicsit felrázni.

Sajnos azt kell látnom, bármennyire is utáltuk-piszkáltuk egymást, ez a 1999-2000

csapat olyan mint a Kádár időszak. Akkor derül ki, hogy jó, amikor vége van.

Kern: Rossz ez de annyira mégse rossz, mint az ami utána jön (vagyillesmi).

Szóval IGENIS volt tűz meg szenvedély meg ÉLET!

 

Más:

Most a fülünkön is a Holocaust meganácizmus jön ki.

 

A Bukást láttam (nekem teccett), a Sorstalanságot még nem (állíłtólag nem jó).

 

Vélemény?

 

El

 

PS: vizimanci a blues -al még jövök!

Krisszta: a régi emilre kűggyél már valamit!

Előzmény: Kero (96)
Kero Creative Commons License 2005.02.18 0 0 96
megpartizzuk
Előzmény: krissszta (95)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!