Keresés

Részletes keresés

tasha Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1846
du meg tudod oldani úgy, hogy a hálótokba beteszel egy utazóágyat és abban altatod a legkisebbet. Ha pedig Ajna a nehezebb eset alvásilag, akkor összeteszed a 2 picit éjszakára.
Amúgy meg gratula, hát bátrak vagytok :)

t.
Előzmény: kicsinap (1832)
zso70 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1845
nálunk mellőlünk ment a közös szobába
Előzmény: henn (1843)
zso70 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1844

jól alvó Nagy gyerek mellé simán mehet a kicsi. Legalábbis nálunk is egyben voltak kb a pici 8 hós korától, a középső sosem ébredt. Mostanság már gáz, amikor a Középső 6 éves , a Kicsi 4 és fél. Jó ideje ébrednek egymásra, pedig  őK jó alvók.

 

Előzmény: henn (1841)
henn Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1843
Külön szobából került(ek) a kicsi(k) a nagytesóhoz, vagy a ti hálószobátokból?
Előzmény: piglet (1842)
piglet Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1842
:-) Nem tudom, de kétszeresen bevált ez a rendszer. Amikor a középső 1 éves lett ő is átkerült a nővére mellé, akkor is működött (kettejük között 14,5 hónap különbség van, a nagylány mondta, hogy kéri az öccsét). Mind a kettő jobban aludt valahogy utána. A kicsi is, állandóan kijárkált, sírt, hisztizett, most meg dumálgatnak, de nyugi van leginkább.
Előzmény: henn (1841)
henn Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1841
Mi lehet az oka, hogy jobb lett így? Nálunk most arról lenne szó, hogy kirakjam-e a kicsit (10 hó) a mi hálószobánkból a nagyhoz a gyerekszobába. Csak az a baj, hogy még ébred kétszer a kicsi, és nincs kedvem messzire járkálni éjszakánként. A nagy viszont (2,5 év) fél egyedül, és arra gondoltam, hogy hátha segítene neki, hogy nem egyedül alszik.
Előzmény: piglet (1840)
piglet Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1840
Mondom, nálunk a kicsi sokáig külön szobában volt. Kb. 1 éve költözött össze a nagyokkal. Pont azért egyébként, mert zűrössé lett az alvása, és ez elég jól segített ezen.
Előzmény: kicsinap (1839)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1839

A tetőtér miatt nem olyan egyszerű az elhelyezés, és három gyereket nem akarok egy szobába tenni.

Amúgy így külön szobában nincs gond egyik alvásával, inkább irigykedik ránk mindenki, hiszen a 10 hós este 7.15-től reggel 6.30-7-ig alszik, a majdnme 3 éves meg este 7.45-től reggel szintén 6.30-7-ig. Gondolom érted, hogy félek megváltoztatni ezt a királyságos helyzetet.:-) De meg kell majd, ez nyilvánvaló, de egyelőre még legyen rendben ez a baba, még nem is igazán fogtam fel, talán majd a 12 hetes UH után...

Előzmény: piglet (1838)
piglet Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1838
Nézd, nálunk egy 13 nm-es szobában van egy 8,5, egy 7 és egy 3 éves. Ott alszanak leginkább, emeletes ágy, meg egy rácstalanított kiságy. Noch dazu sokkal könnyebben alszanak ilyen felállásban a faksznis lurkók is, mint külön :-) De én aztán nem győzködlek :-))))))))
Előzmény: kicsinap (1837)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1837

Annyira nem nagy a szoba, hogy három gyerek is beleférjen.:-) Az egyik 12 nm-es, a másik 11 nm-es, a használható terület kicsit nagyobb, mert tetőtéri.

Tudom, hogy itt sokan altatják együtt a gyerekeket akkor is, ha lenne külön szoba, de nekem eddig sokkal kényelmesebb volt a külön alvás, és ahogyan írtam a nagyobb nagyon faksznis az alvására. A játszó szobának meg nem sok értelmét látom, tekintve, hoyg egész nap a nappaliban játszanak.:-))

Még korai amúgy az az egész dolog, előbb legyünk túl az első körön, aztán ráérek majd agyalni, hogy miképpen oldjuk meg ezt a dolgot, hogy mindenki lehetőleg jól járjon.

Előzmény: piglet (1836)
piglet Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1836
Nálunk a kicsi 2 éves koráig volt külön, azóta együtt alszik a két naggyal. Az ő szobájából meg játszós szoba lett. Külön szobát majd akkor kapnak, amikor ötödikbe mennek. Addig felesleges.
Előzmény: kicsinap (1832)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.29 0 0 1835

Nekünk is három hálónk van, de az az igazság, hoyg ha csak nem nagyon muszáj, akkor én a saját hálószobáról nem szívesen mondanék le (esetleg kamaszkorukban), mert a férjem későn fekszik le, én meg korábban, és amíg nem volt hálónk sokat zavart emiatt. Eleinte úgyis velünk lenne a kicis. Amin dilemmázok, hogy az átszervezést mikor ejtsük meg. Mert túl sok változás lesz a gyerekek életében. Ajna januártól oviba megy, ha még a különféle költözéseket is ezek után ejtjük meg az lehet, hogy már sok. Ha viszont a tesó szüléetése után 2-3 hónappal, akkor lehet, hogy tesóféltékenységet szülök. Nem tudom még.

 

Egyelőre napi 2 órára jön bébiszitter, mert nekem elvileg nagyon sokat kellene pihennem (nem jó a méhszájam), illetve egy héten egyszer anyukám jön délutánra.

Előzmény: Babo30 (1834)
Babo30 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 1834

Kicsinap!

Még a terhességgel kapcsolatban akartam írni, hogy a 3. volt a legnehezebb! Elég közel is voltak egymáshoz és a szervezetem nagyon megérezte ezt, fájt minden porcikám, és a végén már vánszorogtam csak és rengeteget kellett volna feküdnöm. Volna, mert a 2 kicsi gyerek mellett ezt nem lehet megtenni! Innentől vezettük be a heti egyszeri takarító nénizést illetve délelőttönként bébiszitter is jött párszor, de így is nehéz volt. Nem ijesztegetni akarlak ezzel, hanem felkészíteni, hogy szükség lehet segítség igénybevételére is! Nagymamák messze laknak tőlünk. Anyu jött néha egy-egy hétre, de párom nem túlzottan tolerálja az 'idegen' jelenlétet, anyósom meg évente 1x jön, kb 3 órára oszt csá. Ez utóbbit mondjuk nem bánom...

Előzmény: kicsinap (1817)
Babo30 Creative Commons License 2007.10.26 0 0 1833

Kicsinap!

 

Mindhárom alszik (még, már) !

 

Azt sem tudom hirtelen miről írjak. Ha van konkrét kérdésed írd meg nyugodtan.

 

Alvás: 3 hálószobánk van, így eleinte a 3 gyerek külön aludt, de így én a felnőtt hálóban aludtam a kicsivel (fiú), apa meg a nagylánnyal az egyik gyerekszobában, középső (fiú) meg a másikban. Most már kiraktam a kicsit a hálóból, így a 2 nagyobb alszik együtt, a kicsi külön, és megmaradt a mi hálónk. A 2 nagy különböző nemű, de sztem ebben a korban még mindegy, inkább az életritmusukat érdemes figyelembe venni. A 2 nagy kb már hasonló ritmussal bír.

A 2. gyerkőcöt én is hamar rászoktattam az 1 alvásra, már 11 hós korától, így ha nem is egyszerre mentek aludni, de volt együttalvós időszakok és ez nagyon kellett.

Most a kicsi (6 hós) még 2 vagy 3-at alszik, de őt is majd a többiekhez fogom hamar 'idomítani'.

A 3. gyerkőcök különben már tényleg nagyon alkalmazkodóképesek. Pl elég csavargósak vagyunk, sokat utazgatunk, az elmúlt pár hónapban már legalább 5-ször voltunk több napra valamerre, most pl Kehidára készülünk és a kicsivel van a legkevesebb gond.

 

A nagylány most kezdte az ovit, de eddig 1 hetet járt, mert azóta beteg, elutaztunk, vagy lesántult a lába, szóval októberben 1 napot sem járt, így novemberben újra kezdem a beszoktatást. Nem túl lelkes az oviért, de azért elmegy, mert muszáj. :(

Amúgy fél napos csak, délben megyek érte és itthon alszik (vagy nem ) már.

 

Ébredeznek... Kérdezz nyugodtan...

Előzmény: kicsinap (1832)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.25 0 0 1832

Hát megköszönöm.:-)

 

Ezt a hogyan pakoljuk a gyerekeket még én sem tudom, nálunk is két gyerekszoba van, ráadásul az egyik kisebb, tehát a nagyobba fér csak el két gyerek, az most Ajnáé. Ő eléggé macerás az alvására, a nyaralások eléggé körülményesek is szoktak lenni emiatt, se velünk, se a tesójával nem tudott aludni. Pedig nekem is az lenne a logikus, hogy a két nagyobbat rakjam össze. De féltem az eddig nyugodt éjszakáinkat és délutánjainkat.

Előzmény: Babo30 (1831)
Babo30 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 1831

Kicsinap!

Nálunk 16-16 hónap van a gyerekek között, vagyis most van egy 6 hós, egy 22 hós és egy 3 év 2 hós gyerek itthon. Ha gondolod, írok majd a tapasztalatokról...

(Most nem tudok, mert mindhérom ébren van... ) :)))

Előzmény: kicsinap (1817)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1830
orvosi igazolással maradhat, ez tuti, ez ellen a bölcsivezetőnek szava nem lehet
Előzmény: Schusy (1828)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1829

Katának semmi baja nem lesz a zöld szobában, sem Bencének a rózsaszínben, a játékokat pedig 2 perc átpakolni :)

 

én is arra szavazok, hogy a 2 nagy legyen egybe

 

mi nemrég pakoltuk őket egy szobába, pedig lenne nekik külön szoba és baromira élvezik

 

most van egy alvós, meg egy játszós szoba

Előzmény: Schusy (1827)
Schusy Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1828
ez a nappalin tanulok ez jó, ezt megtartom tartaléknak :) Bármikor elmehetek egy tanfolyamra, beiratkozom, kapok igazolást, gyerek marad bölcsiben :) Úgy is szeretnék tanulni valamit.

A jövő éven gondolkodom, mert imádja a bölcsit, ne mszívesen hagynám félbe.. De az nem annyira lényeges, mint az első 2 hónap.

Mindenkinek köszönöm a segítséget, ezek szerint nem lehetetlen hgoy maradjon :)

ZSu
Előzmény: kicsinap (1826)
Schusy Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1827
Lujzett, igen elméletileg én is így tennék, de nálunk már fixen kialakult a lányszoba, és a fiúszoba, az egyik zöld, a másik rózsaszín, az egyikben fiús játékok vannak, am ásikban lányosak. Nem szívesen bontanám meg ezt a rendet már. Pedig elméletben tényleg jobb lenne úgy. De remélem lányka lesz, és akkor a két kicsi lesz együtt, az sem rossz :)

Ha pedig olyan jó baba lesz, mint Kata volt, akkor tuti nem lesz gond :)
Kata evett, aludt, 1 hónapos korától átaludta az éjszakát, előtte is csak 1x kelt. Lehetett nyúzni, türelmes volt, tudott várni a sorára. Mára ez megfordult, most Bence vár, és Kata türelmetlen :) NAgyon kíváncsi leszek hogy mi lesz :)

Egyébként nincs 3 hálószobánk, mi a nappaliban alszunk, de ragaszkodtunk hozzá hogy a gyerekeknek legyen saját szobájuk. Lehet azért mert nekem is későn lett saját szobám, és a páromnak is. A későbbiekre tervezzük, hogyha itt maradunk, akkor a 2 gyerekszobából 3-at csináunk. Alapterületileg nem vészes akkor sem, mert mindkét szoba 12 nm, tehát elég nagyok maradnának a szobák. Több gyerekekünk pedig lottó 5-ös nélkül nem lesz :)

Zsu
Előzmény: lujzett (1824)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1826
Hát ez azért nem teljesen így van. Nálunk pl. az önkormányzat megköveteli az igazolást, hogy anyuka dolgozik, vagy nappalin tanul, vagy éppen veszélyeztetett terhes. Más esetekben nem maradhat a gyerek. És ez szerintem eléggé logikus is. A bölcsi nem azért van, hoyg anyukák megörzőnek használják. Arra való, hogy aki nem tudja ellátni napközben a gyerekét, annak legyen hová tennie.
Előzmény: anine (1825)
anine Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1825
Szia, ez a bölcsődevezető hatásköre! Elvileg senkit nem rúghatnak ki a bölcsiből... Nálunk is több kistesós van!
Előzmény: Schusy (1821)
lujzett Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1824

Ha nekem most lenne harmadik (még ne legyen! :) ), és lenne 3 hálószobánk, a két nagyobbat tenném egybe és a kicsit külön. Ilyen piciknél nem problémáznék azon, hogy különneműek, meg szerintem ekkorák jobban is szeretnek együtt lakni, mint egyedül, legalábbis én ezt látom.

 

Az enyémek (majdnem 2 év van köztük) egyszerre aludtak délután, akárhányszor aludt is a kisebbik (3 ill. 2-szer). Én is alakítgattam az alvásidőket, másképp nem ment volna.

Előzmény: Schusy (1816)
Schusy Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1823
Rá fogok kérdezni a gyerekorvosunknál, kíváncsi leszek, mert ő a bölcsiorvos is :) De eddig mindenben segítőkész volt, remélem az lesz ezután is.

Szegeden nálunk is így lett volna a Cső utcai bölcsiben, ahova Bence járt, ott is maradhatott volna Kata 6 hónapos koráig. Itt ezek szerint ezt nem veszik figyelembe.

Zsu
Előzmény: Törölt nick (1822)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1822

fogalmam sincs le van-e írva, de nálunk mindenkinél így volt, tgyás idejére maradhatott minden gyerek, utána orvosi igazolással vagy munkáltatóival, mely utóbbi nem jellemző

 

ha egy gyerek 1-1,5 éve bölcsis, sztem vétek kivenni, mert megkavarodhat, erről sztem a gyerekorvos adhat ki papírt (ha nem ad, válts orvost), és akkor maradhat, kénytelen az intézmény az orvosi igaolást figyelembe venni

Előzmény: Schusy (1821)
Schusy Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1821
A vezetőnő azt mondta, ahogy szülök ki kell vennem. Pedig a zárásig örülnék ha maradna, könnyebb lenne az első 1-2 hónap. Hogyhogy lehet tgyás alatt bölcsis? Le van ez írva valahol? Köszi szépen! Zsu
Előzmény: Törölt nick (1820)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1820

a tgyás idejére maradhat bölcsiben Kata,utána pedig a vezetőn múlik, hogy maradhat-e

 

nekem a fellépő nem volt kényelmetlen, de tény, hogy anélkül kénylmesebb volt tolni

Előzmény: Schusy (1816)
Schusy Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1819
Igen, ezt a középső dolgot még nekem is szoknom kell :) Már kezdem sajnálni hogy eladta ma baby-bag-emet :( A kenguru a hátam miatt nem oké, a kendő nagyon melegít (engem, aki nem kicsi súlyfelesleggel rendelkezem) de az bevállt a Katával az elején... Csak eladtam, mert hogy évekig nem őrizgetem, erre tessék :)

Pedig még a babakocsimhoz is jól ment volna a szine (bár ha fiam lesz akkor mégse jó )

ZSu
Előzmény: mzsperx (1818)
mzsperx Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1818
ha sietni kell, tökéletes a kicsit magadra kötöd, nagyot tolod megoldás. ha nem kenguru, hanem kendő, és épp sétára akartok váltani, akkor meg a kicsit lerakod a kocsiba, kendőt be a hálóba, a nagyobb (izé középső :)) meg sétál.
Előzmény: Schusy (1816)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1817

Köszönöm.:-)

Azért még nem tudom mi lesz. EGy még nem egészen 3,5 éves (nyári szünet miatt szintén itthon levő), egy 17 hónapos meg egy újszülött...Ebbe azt hiszem egyelőre inkább bele sem gondolok, csak sikerüljön rendben kihordani.

Előzmény: Törölt nick (1815)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!