Nos, csak egy példa a teológusok gyógyulásának. Saját vallási tévhiteiket leplezik le. A kép eredetije a Kálvinista Apologetika fb oldaláról származik és sárga színnel végeztem rajta egy mutációt:
Jelenleg vagy öt ilyen saját dogma leleplező képük van az oldalukon.
Van ezen a fórumon is egy címeres példányuk, neki az a kényszerképzete, hogy rettentő nagy tudományos tevékenységet folytat, miközben primitív ostobaságokat hord össze, ráadásul erős nárcisztikus személyiségzavarral súlyosbítva. Természetesen szerinte nem ő a beteg, hanem rajta kívül mindneki más...
AZ ateisták is gyógyulnak. Meg a teológusok is, majd hozok rá példákat.
Az első jele, hogy több csapatuk már elismerte és nyiltan hírdeti, hogy Isten vizsgáltató tudományosan, tudományos módszertannal. Azt hirdetik, ami már múlt idő, hiszen megtettem.
Klartext: azonnal felismerték a kényszerképzetes betegségedet, mely szerint az ostobaságaid valami kurva magas szintű tudomány jelentenek, és jól a helyedre tettek. :DD
Nos az én Gyógyító Vakcina GondolatVírus elméletem működik a gyakorlatban is.
A memetika ezt immunó mémnek nevezi.
Akkor is működik, ha az ateisták, a különféle vallásosok, vagy akár a pszichológusok sem hisznek benne.
Mert ez tudomány. igen a memetika azon ága, amit én művelek átlépett a vitatott részből az egyértelmű tudományba. Persze azért maradt még számos ága, ami szerintem is csak áltudomány, meg egy újabb posztmodern hülyítés.
" amelynek a vallásos emberek gyógyítása a célja."
Kártékonyak, mert a vallásos emberek könnyebben viselnek el tragédiákat - pl. nem lesznek öngyilkosok, ha nagyot csalódtak. A bajokért az ördögöt hibáztatják, s nem embertársaikat.
A paranoia egyébként nem gyógyítható ritka betegség. Bánki M. Csaba pszichiáter szerint e fő kategóriákat képezik:
- a nagy felfedező
- a hatalom üldözöttje
- a betegesen féltékeny
- az örökös perlekedő
- a vallási megszállott
Ők gyűjtőnéven: "fáradhatatlan harcosok". Közveszélyesek, mert betegségük " ragadós".
Elszigetelni, bezárni őket ma már nem szokták - takarékossági okból - tehát köztünk járnak.
Isten jelentéstani felosztásai -ból a tudományos jelentés alapján igazából Isten mára már nagyon is kiismert dolog. Annyira kiismert, hogy gyógyítható is, hiszen az egyik tudományos jelentésága nem más mint egy kényszerképzet.
1979-ben Ray belépett a kveeker egyházba, majd később az presbiteriánus egyházba járt.[5] 1969 és 1984 között vasárnapi iskolát tanított, prédikált és több templomi kórusban tenor szólistája volt. Az 1980-as évek közepén elhagyta a templomot és ateistának tekinthető .
"A teológia egy centit nem haladt előre az elmúlt ezer év alatt. Még is mennyi tiszteletet érdemel egy olyan szakma, ami semmit nem képes hozzáadni az emberiség tudásához?" Darrel Ray a "The God Virus" című könyv szerzője, aki JahveIstenHívőből lett híres és harcos ateista.
igen. képzeljük csak el, hogy az arab terroristák, vagy az abortuszklinikák alkalmazottait meggyilkoló fanatikus keresztények milyen vadak lennének, ha a vallás nem nyugtatná meg őket.
Társadalmilag hasznos a vallás, megnyugtatja az embereket. Állami szolgáltatás kellene hogy legyen az egyházfenntartás. Így a teológiára is szükség van, mint az egyházfenntartás tudományára. Problémát csak az jelenthet, hogy nincs egyetlen állami teológia, hanem egyházanként változik a tartalma. Ezt meg kellene szüntetni, és ki kellene választani egy államegyházat. Csak összezavarja az embereket, hogy több teológia is van, így nem tudják, miben higgyenek.
" vallástudomány – a vallást tárgyának tekintő, a vallási jelenségek gazdag sokféleségét komplex módon, az ágazati szaktudományok egész sorára támaszkodva vizsgáló profán, a hit előfeltevéseit és a teológia megfontolásait felfüggesztő társadalomtudomány. Megalkotói a 19. század végén abból a felismerésből indultak ki, hogy sem a hívő önértelmezés és a teológia, sem a vallási világot elemző szaktudományok nem alkalmasak önmagukban a vallás lényegének meglelésére és a vallási világ sokféleségének kielégítő feltárására. Az így megszülető vallástudomány valójában egy olyan szintetikus és lényege szerint leíró tudomány, amelynek fő célkitűzése a vallási jelenségek számbavétele és az ezeket vizsgáló tudományágak tematikusan közös eredményeinek összefoglalása, módszereinek és felismeréseinek felvonultatása. A vallástudomány fogalma így egyszerre jelenti a vallás vizsgálatában nyert interdiszciplináris felismerések összegzését, de azoknak az ágazati szaktudományoknak a szintézisét is, amelyek saját módszereikre és előfeltevéseikre hagyatkozva vállalkoznak a vallási valóság egy-egy dimenziójának elemzésére. Az így felfogott vallástudomány fő diszciplináit a vallásfenomenológia, a vallástörténet, a vallásfilozófia, a valláspszichológia, a vallásszociológia, a vallásetnológia és a vallásföldrajz jelentik."
Tájékoztatom a rovatot, hogy Erdő Péter bíboros teológusként, hittudősként tagja lett a Magyar Tudományos Akadémiának. Vizi elnök ezzel helyreállította a háború után megszüntetett helyzetet az MTA-n.