Keresés

Részletes keresés

Cleaning Cloths Creative Commons License 2021.10.23 0 1 620

Áltudományosság gyanújára okot adó tényezők

 

    1. ha egy kérdéskör adott módszerekkel való tanulmányozása nem igényel komolyabb előképzettséget,
    2. ha egy kérdéskör tanulmányozásához nincs szükség más tudományágak eredményeire,
    3. ha egy kérdéskör tanulmányozása kapcsán levont megállapításokat nem törekszenek a többi tudomány által is elismert eljárásokkal, körültekintően ellenőrizni, tesztelni,
    4. ha valamilyen kérdéskör "kutatása" rövidtávú üzleti előnyökkel jár,
    5. ha valamilyen kérdéskör "kutatása" rövidtávú politikai erőforrás lehet, vagy széles körű népszerűséget eredményezhet, esetleg "csoporthoz tartozási" érzelmeket lovagolhat meg,
    6. ha egy kérdéskör tanulmányozója magát és szakterületét a kereskedelemben és szolgáltatásokban megszokott módon reklámozza,
    7. ha egy kérdéskör tanulmányozója azt állítja, hogy "szakterülete miatt" más tudományok művelői "üldözik", vagy rosszhiszemüleg elnyomják,
    8. ha egy kérdéskör tanulmányozói anyagi támogatás vagy egyéb haszonszerzés érdekében leendő (de még nem publikált) eredményeik azonnali alkalmazhatóságát, gyors és forradalmi "tudományos áttörést", esetleg egyéb azonnali "világmegváltást" ígérnek,
    9. ha egy módszer eredményességét és hatékonyságát sikeres alkalmazásokról szóló egyedi események felsorakoztatásával igyekeznek bizonyítani a tudományos háttér érdemi feltárása helyett,
    10. ha egy szakterület nem törekszik arra, hogy a más tudományok eredményeivel, fejlődésével, fogalmi rendszerével kapcsolatot találjon,
    11. ha egy szakterület elindítását vagy "felemelkedését" új vizsgálati módszerek, vagy új felfedezések helyett ideológiák vagy gazdasági, esetleg politikai érdekek inspirálják.
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.27 0 0 619

Persze az ateizmus is az. Az is áltudomány:

 

Az ateizmus egyértelműen nem tudomány, nem is tudományos elmélet, vagy tudományos világnézet. A filozófia áltudományos része, a metafizika alá tartozik csak. Így lazán elvethető, cáfolható.  Az ateizmus fő kérdését megfogalmazhatjuk Rudolf Carnap tudományfilozófiai elemzését figyelembe véve úgy is, hogy LÉTEZIK-E Babig?

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.18 0 0 618

Az sem zavar gondolom, hogy a teológiának van ateista irányzata is.

Előzmény: Manic Miner (616)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.05.16 0 0 617

Azt nem teológiának nevezik.

Előzmény: Manic Miner (616)
Manic Miner Creative Commons License 2021.05.15 0 0 616

elvileg a teológia az egzakt tudomány, hiszen ha van mindenható isten, akkor az a totális egzaktság és tudomány

 

az más kérdés, hogy a papok mit csinálnak teológia címén...

MemetikaTan Creative Commons License 2021.05.15 0 0 615

Igen észrevettem és tudom... a HIT -teológiai értelmezése ... de ritka dolog ám az ateista teológus ... bár azért vannak.

Előzmény: MemetikaTan (614)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.05.15 0 0 614

Az Ideológiák Tárháza azt viszont nagyon szépen levezeti, Létezik-e Isten? videójában

 

hogy a teológia egy elfogult önellentmondásos áltudomány:

 

itt egy kivágott kép abból a részből:

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.14 0 0 613

A hit az nem egy tudományos fogalom, akkor sem ha van több olyan dolog is ami erősen arra hasonlít benne.

 

Istenből több nagyságrenddel többet ismer a tudományfilozófia és a vallástudomány (nem teológia) is, amit te is felsoroltál.

Előzmény: ábmrus (612)
ábmrus Creative Commons License 2021.05.14 0 0 612

Mindenkinek olyan az istene amilyenben hisz.

 

Én pogány vagyok, de rájöttem, hogy a JÓISTE fontos ez egyszerű ember számára és amiben sokan hisznek annak ereje van.

 

Az emberi elme, ha hasznos, jó gondolatokkal működik akkor annak ereje összeadódik és hatása van a világra.

 

Ezért ne a haragvó, büntető istenbe higgyünk hanem a szerető, gondoskodó Jóistenben, és az már hoz némi hasznot is a hívő emberek, illetőleg az emberiség számára.

Előzmény: ErkölcsTan (611)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.14 0 0 611

Háááát már van Tudományos Istenünk is és abban hinni éppen ugyanolyan butaság, mint tagadni.

Tudni lehet és kell is.

Előzmény: ábmrus (609)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.14 0 1 610

Nincs min csodálkozni, hiszen nem is raktam oda videó linket.

Google jóbarátod és meg tudod keresni.

Előzmény: jogértelmező (608)
ábmrus Creative Commons License 2021.05.14 0 0 609

Olyan istenünk van amilyenben hiszünk!

 

A Jóisten hit az utolsó jégkorszak túlélő népének az istene, az előző jégkorszak túlélőinek az istene még haragvó büntető isten volt, emberáldozatokat is követelt. /Mivel időnként a szomszédot, vagy a saját gyereke egyikét, másikát ette meg a borzalmas telek idején./

 

Am az utolsó jégkorszak embere megteremtette a tudás teremtő objektumait, így már tudta hány nap a tél a tavasz, a nyár és az ősz. Ezekből az objektumokból a Kárpátmedencében is már több százra lelt a régészet, de még mindig nem tudják mire valók.

jogértelmező Creative Commons License 2021.05.14 -2 0 608

Ez a video nem indul. Miféle propagandista vagy te?

Előzmény: ErkölcsTan (607)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.14 0 0 607

Papifrankó vs színészet

 

Gratulálunk Hodász András Fiúnknak a PapiFrankó youtube csatornán, hogy ki bírta röhögés nélkül, majdnem fapofával mondani, hogy "a teológia az egy tudomány". Kár hogy nem vették fel és nem színész lett. Tehetség, kétségtelen.

 

 sf ms : na ezert hianyzott ez a csatorna. Azert a teologiat tudomanynak neveztni.. hát számomra azert erős de hát kinek a pap kinek a papné.

 

 

 Norbert T:   Kedves Hodász András atya! Ez az én véleményem lesz, elnézést nem fogok érte kérni, de rohadtul káros ez az egész hozzáállás, amit reklámoz. Mi az, hogy teológiát kell végezni ahhoz, hogy esetleges hitviták legyenek? Miért ne lehetne véleményem egy festő munkájáról, ha én magam nem tudok festeni? Csak akkor van jogom véleményt formálni, ha mestere vagyok valaminek? Abból a téves következtetésből jön ez a hülyeség, hogy egy vitát MEG KELL NYERNI. Ilyen nincs! A vitának arról kellene szólnia, hogy két ember véleményt alkot és az a két ember ezáltal több lesz. Új érveket, új tudást szerezhet a másiktól. Sajnos a vallás is azt erősíti mindenkiben, hogy mindenkinek be kell fogni a pofáját, mert a pap meg az Istenke majd jobban tudja.... Hülyeség! Arról már nem is akarok vitatkozni ateistaként, hogy a teológia sosem volt tudomány. Nem következik belőle semmi... se jobb, sem több nem lesz tőle az ember. Nem következik belőle semmi. Az internet is úgy van beállítva, hogy az hülyeség halmaz, de a teológiai hülyeségen, na ott van a tuti tudás... Nem igaz ez sem! Az internet egyetlen hibája, hogy az okos dolgok és a hülyeségek is egy helyen vannak, így könnyen eltévedhet valaki! Ahelyett, hogy a kommentelőt elhordjuk minden hülyének (nem szó szerint, de azért én ezt vettem le) elmondhatta volna neki, hogy hol és milyen oldalakon kereshet rá adott kérdésekre. Sajnos az agymosott hívekből a logikus gondolkodás kiiktatása gyakorlatilag kötelező házi feladat. Ne ellenkezz, ne kérdezz, csak fogadd el, hogy minden kibaszott kérdésre az Istenke a válasz! Ne erősítsük ezt senkiben! Névvel, arccal vállalom. Felőlem akár be is olvasható!

 

andras l: A teológia nem tudomány. Esetleg... talán csak annyira, mint az irodalom. Kultúra és történetek, de ebben nincs semmi tudomány. Vagy a történelmi része lenne a... De akkor azt történelemnek hívják...

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.04.27 0 0 606

Hát nem lett tisztázva ... hogy mi is az a valami tudományosan ...

... egy bugyuta dogmát, vélekedést fogad el az író ....

pedig hát van számos ezzel ellentétes dogma és vélekedés is.

 

 

 

Előzmény: Manic Miner (605)
Manic Miner Creative Commons License 2021.04.27 -1 0 605
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.27 -1 0 604

Készült a teológia és (apologetika), mint áltudomány témában több mémkép is. Ez az egyik legjobban terjedő jelenleg:

 

 

MemetikaTan Creative Commons License 2021.03.20 -2 0 603

ateista tudós : teológiai butus

Szalai Miklós : Kálvinista Apologetika (NG ref.)

 

P-DOX időszámítás szerint 42 021. március 17-én Szalai Miklós az egyik hazai ateista szervezet alapító elnöke (ha jól emlékszem ez még vagy 15-18 évvel ezelőtt történt, hogy az lett),  egy nyilvános videós vitában porrá zúzta és megcáfolta a Kálvinista Apologetika által használt Kalám kozmológiai istenérvet.

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.12.25 -5 0 602
Előzmény: ErkölcsTan (600)
jogértelmező Creative Commons License 2020.12.25 0 1 601

Jav: Niels Bohr

Előzmény: jogértelmező (596)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.12.25 -7 0 600

Nos, csak egy példa a teológusok gyógyulásának. Saját vallási tévhiteiket leplezik le. A kép eredetije a Kálvinista Apologetika fb oldaláról származik és sárga színnel végeztem rajta egy mutációt:

 

 

Jelenleg vagy öt ilyen saját dogma leleplező képük van az oldalukon.

Előzmény: MemetikaTan (598)
Fat old Sun Creative Commons License 2020.12.25 -1 7 599

Teljesen igazad van.

Van ezen a  fórumon is egy címeres példányuk, neki az a kényszerképzete, hogy rettentő nagy tudományos tevékenységet folytat, miközben primitív ostobaságokat hord össze, ráadásul erős nárcisztikus személyiségzavarral súlyosbítva. Természetesen szerinte nem ő a beteg, hanem rajta kívül mindneki más...

Előzmény: Törölt nick (591)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.12.25 -7 0 598

AZ ateisták is gyógyulnak. Meg a teológusok is, majd hozok rá példákat.

Az első jele, hogy több csapatuk már elismerte és nyiltan hírdeti, hogy Isten vizsgáltató tudományosan, tudományos módszertannal. Azt hirdetik, ami már múlt idő, hiszen megtettem.

 

 

 

Előzmény: jogértelmező (596)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.12.25 -7 0 597

Jómagam tettem helyre az ateistákat, hiszen az sem más mint egy metafizikai áltudomány. Tehát mint a teológia.

Az ateizmus is dogmatikus, akárcsak a teológia.

... és annak logikai megbuktatás hozzám köthető.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Fat old Sun (595)
jogértelmező Creative Commons License 2020.12.25 0 2 596

" Akkor is működik, ha az ateisták, a különféle vallásosok, vagy akár a pszichológusok sem hisznek benne."

 

Egy anakdota szerint amikor Niels Borh vendége megkérdezte, hogy miért lóg szerencsepatkó az irodája ajtaján - Bohr így válaszolt:

 Á. én nem hiszek benne, de tudja - a népek szerint annak is szerencsét hoz, aki nem hisz benne!

Előzmény: MemetikaTan (594)
Fat old Sun Creative Commons License 2020.12.25 -1 6 595

Klartext: azonnal felismerték a kényszerképzetes betegségedet, mely szerint az ostobaságaid valami kurva magas szintű tudomány jelentenek, és jól a helyedre tettek. :DD

 

Előzmény: MemetikaTan (594)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.12.25 -6 0 594

Nos az én Gyógyító Vakcina GondolatVírus elméletem működik a gyakorlatban is.

A memetika ezt immunó mémnek nevezi.

 

Akkor is működik, ha az ateisták, a különféle vallásosok, vagy akár a pszichológusok sem hisznek benne.

 

Mert ez tudomány. igen a memetika azon ága, amit én művelek átlépett a vitatott részből az egyértelmű tudományba. Persze azért maradt még számos ága, ami szerintem is csak áltudomány, meg egy újabb posztmodern hülyítés.

 

Egyébként megjegyzem:

 

Darrel Ry-nek kb 1,5 évig voltam ismerőse a facebook személyes pofilján, aztán nem bírta elviselni az ateista valláskritikámat ; https://www.facebook.com/darrel.ray/posts/10224231782403454?comment_id=10224234258865364

Előzmény: jogértelmező (593)
jogértelmező Creative Commons License 2020.12.25 0 2 593

" amelynek a vallásos emberek gyógyítása a célja."

 

Kártékonyak, mert a vallásos emberek könnyebben viselnek el tragédiákat - pl. nem lesznek öngyilkosok, ha nagyot csalódtak. A bajokért az ördögöt hibáztatják, s nem embertársaikat.

 

A paranoia egyébként nem gyógyítható ritka betegség. Bánki M. Csaba pszichiáter szerint e fő kategóriákat képezik:

 

- a nagy felfedező

- a hatalom üldözöttje

- a betegesen féltékeny

- az örökös perlekedő

- a vallási megszállott

 

Ők gyűjtőnéven: "fáradhatatlan harcosok". Közveszélyesek, mert betegségük " ragadós".

Elszigetelni, bezárni őket ma már nem szokták - takarékossági okból - tehát köztünk járnak.

Harcos ateisták is vannak.

Előzmény: MemetikaTan (592)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.12.25 -2 0 592

Pontosan, de ettől még gyógyítható a dolog, csak trükkösen. Erről szól a Trükkös Mém című tudományos publikációm.

 

Ja meg Darrel Ray által alapított Recovering from Religion világszervezetet is, amelynek a vallásos emberek gyógyítása a célja.

 

Előzmény: Törölt nick (591)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.25 0 1 591

A kényszerképzetesek általában nem akarnak gyógyulni. Jól érzik magukat a kognitív kakofónia állapotában. Nincs betegségtudatuk.

Előzmény: MemetikaTan (590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!