Az tényleg az abszurditás csúcsa, hogy felajánlotta az "átállását", a feltétel nélküli lojalitását az új hatalomnak is - és egyszerűen nem érti, mi ezzel a baj... Az ő világában ez a természetes, ott így mennek a dolgok...
Sulyok Tamás és a főméltóság... Nem a nbemzet egységét testesíti meg, bár pillanatnyilag nehéz is lenne a nemzet egységéről beszélni, hanem a Fidesz rendszerét. Lássuk be, a Fideszre szavazók többségének sem volt halvány lila fogalma sem arról, ki ez az arc, egy vicc az egész. A lojalitás diadala a szakértelem és a tisztesség felett.
Bácsfi Diána csak egy provokatőr volt, mint később kiderült, az általa alapított hungarista mozgalom ill. szárny valami titkosszolgálati célból jött létre...
Szóval az egész műbalhé volt, ahogy az egész 1990 utáni neonyilas/hungarista pártok, mozgalmak, szervezetek elég nagy része.
Pl. a nyugat- vagy keletnémet neonáci pártokhoz vagy más ny-európaiakhoz képest mindenképp... egyszerűen nem volt annyi pénzük, emberük... néha némi fegyverük igen, aztán ha lekapcsolták őket, akkor lehetett velük riogatni...
Olcsó hangulatkeltés, hogy a valódi problémákról eltereljék a figyelmet.
Szerintem az, hogy csak ilyen lagalja tajparaszt csőcselék ment és igen "szépen" bemutatkoztak, mégtöbb embert fordít el a fidesztől, meg a migatyánktól. náci, buzi pap, elmebeteg hazug híradós, és a többi söpredék.
Ezeket """hergelte""" szívecske mutogatással meg zászló lengetéssel MP. Annyira behergültek, hogy teljesen kivetkőztek önmagukból.
Épeszűbb maradék fan már hátat is fordít ezeknek a pártoknak.
Érdekes lesz a következő parlamenti közvetítés, biztos fel lesz emlegetve.
kb olyan agymosott szar nagyongeci bajkeverő alakok jutanek erről eszembe, mint bácsfi diána.
Amíg az ehhez hasonló maffio gondolkodások, titkosszolgálat+magaspolitika+kézivezérlés nem lesznek feltárva és elszámoltatva, valamennyire kislagozva, addig itt legfeljebb a felszinen történtek dolgok, a kirakatban, de nem a mélyben, a működtető rétegekben.
A gránátos esetben sem az a demokratikus elvárás, hogy mindekit azonnal itéljenek 20év kötelre, hanemhogy a szakmaiatlan ostoba és veszélyes döntések hozói és jóháhagyói telibe megüssék a bokájukat.
Yep, én is így látom, az ilyesmi pedig általában önbeteljesítő folyamattá válik.
Amúgy nem is értem, hogy mit várt ez előző brigád. Beharangozták a Kisfaludy-program 5+5 milliós részét, leszerződtek egy csomó jelentkezővel, de az ott dolgozók állítása szerint a támogatási részt még senkinek nem folyósították. Akkor minek harangozták be, miközben a kedvezményes hitel sem rossz???
Pályázz bátran GINOP x.y-ra, de folyósítás nem lesz, csak ha haver vagy. Akkor minek? A kutya sem háborodott volna fel azon, ha épp nincs legújabb támogatási program, volt már nem kevés. Így viszont befagyott az élet, csak marciminiszter fejében nem.
"Pedig ez nálunk sem történt másképp, minthogy kimentünk a gyaktérre és mondta a kiképző, hogy itt egy éles gránát, dobjam el, hogy csattanjon, különben ha nem robban fel, mehetek ki érte kúszva"
Persze, csak ekkor már az éleslövészet volt, nem az azt megelőző gyaktéren lévő begyakorlások. Még a fegyverkezelés, ahogy a gránát kezelés, dobás is begyakorolt volt.
BTW: Pont a napokban beszélgettünk arról, hogy még 5 évig nyomjuk, aztán jöjjenek a fiatalok, mi meg elleszünk az addigra remélhetőleg megszerzett szerény kis horgásztanyánkon. A fene se akar 20 év múlva tulajdonosi értekezleteken okoskodni, csak a pénzt küldjék.
Naponta történik rengeteg baleset az utakon, most képzeld el, hogy mindenkit lecsuknánk, aki kisebb mértékben hibázott... Nyilván nem az ámokfutókról beszélek, akiknél szerintem is szándékosságról van szó, ha nem is feltétlenül a szó jogi értelmében.
Az egész alapkiképzés tán bő egy hónap volt, biztosan merem állítani, hogy nem dobáltunk hetekig gyakorlógránátot, meg nem lőttünk semmiféle vaktölténnyel, és bár az AI szerint is legenda a 12 lőszer egy év alatt, nagyon nem volt az. Most őszintén, az "elcsattantós" gránáttal még csak-csak lehetett gyakorolni, mert ott fontos volt a dobás technikája, de valójában a majrét kellene begyakorolni, az meg nem megy kamu gránáttal.
Amúgy a régi időkben is kb. semmire sem volt alkalmas az orvosi alkalmassági, ha nem voltál teljesen kripli, akkor bevittek. A lőfegyvereket megtanultad szétszedni, összeszerelni, karbantartani, de attól még nem tudtál lőni vagy fegyvert használni. Nyilván voltak olyan helyek és alakulatok, ahol alaposabb kiképzés folyt, de nem igazán a sorkatonáknak. Én Szolnokon nyomtam Furkóék mellett, elsőlépcsős alakulatban, rajparancsnokként, hát, izé...
A vizsgálat megállapítása az, hogy akadtak szabálytalanságok, de azok nem hozhatók összefüggésbe a balesettel. Na most, az egész ország arról szól, hogy akadnak szabálytalanságok. A legtöbb tömegközlekedési eszköz el sem indulhatna, a gyógyító intézmények zöme nem is működhetne, ha minden szabályt betartanánk, de még a kisebb cégek zöme is bezárhatna, ha betartanánk az összes szabályt mindig és mindenhol.
Ha elmész a bíróságra tanúskodni, viszont siettél és előtte átmentél a tilosban, akkor az ügyvéd jogosan állítja, hogy szabálytalan a tanúvallomásod? Mondom, ha szegény hölgy túl közelre dobja el a gránátot, akkor jogos a felvetés, hogy már előzetesen kiderült, hogy már előtte kiderült, hogy nem képes azt elég messze eldobni, így lehet közvetlen összefüggésről beszélni.
Ha nem történt meg a szükséges rovarirtás a kórházban, az orvos pedig hibázik a műtét során, akkor ugyan tulajdonképpen az egész intézmény -lásd még: zsírra szállt por- szabálytalanul működik, de a világon semmiféle összefüggés nincs a kettő közt. Ha fertőzés következik be, akkor sem egyértelmű az összefüggés, de meg kell alaposan vizsgálni azt.
Értem, hogy erős az igény arra, hogy mindennek legyen felelőse, még csak nem is lenne kérdés, hogy amennyiben többen sérülnek meg a baleset során, akkor nem tartották be a releváns szabályokat, de a világon semmit nem lehet azzal kezdeni, ha egy ilyen szituációban valaki bepánikol, ha tetszik, ha nem.