Keresés

Részletes keresés

rich.mond Creative Commons License 2 perce 0 0 1292181

2021 őszén MZP-nek tovább kellett volna ütnie a vasat, de az ellenzéki szavazók összefogást akartak, és december-januárban kifulladt a lendület, a Fidesz visszavette a kezdeményezést. Most nincs semmilyen tárgyalási kényszer MP-n, mehet a saját feje után. Ami MZP-ről nem pattanhatott le, az róla lepattan - paradox módon ugyanolyan ütésálló lett, mint amikor Orbán híveiről lepattannak az "Orbán lop, Lölő lop, szar az egészségügy" golyók. 

Voltaképpen a 2022-es választás kudarca és az utána következő apátia ágyazott meg Magyar Péternek. KéÉtségtelenül él a lehetőségekkel, de teljesen más pályán mozog, mint anno MZP.

Akkor MZP kapta az ívet a DK holdudvartól, most meg a HVG-s eset óta nem mernek már róla rosszat írni Hadházyt leszámítva - megj: nem ZOH volt az egyetlen aki visszamondta az előfizetést, az nagyon komoly érvágás volt a HVG-nek.

 

Ezzel együtt értelek téged (is). Ha párt nélküli, szimplán "csalódott nem kormánypárti, pártnélküli" lennék, én is rá szavaznék. De mint mondtam, elkezdtem valamit.

Előzmény: ye liang quan (1292175)
ye liang quan Creative Commons License 5 perce 0 0 1292180

Nem tudom.

Lehet, hogy nem is szavaztam volna egyáltalán. Minek?

Előzmény: Burgi90 (1292178)
advocatusdiaboli Creative Commons License 5 perce 0 0 1292179

Így van, ennyi. Ahogy már ezerszer idéztük "csak fogja meg az egeret"...

 

A jelenlegi ellenzéket kipróbáltuk, nem tudnak egeret fogni és pont. Lehet, hogy MP sem tud, de ők BIZTOSAN NEM TUDNAK. A többi ebből következik...

Előzmény: ye liang quan (1292153)
Burgi90 Creative Commons License 5 perce 0 0 1292178

De te kiábrándult/csalódott/stb. fideszes vagy, az orosz ukrán háború kitörése után írtad hogy lényegében amiatt nem szavazol rájuk többet mert Putyin haverjai Orbánék. Ennyi.

Erre én emlékszem.

 

Kikre akartál volna szavazni ha nincs MP? Mondjuk 3 hete?

Előzmény: ye liang quan (1292175)
rich.mond Creative Commons License 5 perce 0 0 1292177

Nem muszáj lezárnunk, inkább ilyenről menjen diskurzus mint a topic megszokott köreit fussuk ezredjére.

Lehetséges, hogy 1-2% számítana, igen. Én nem tartom valószínűnek, de nem mondom, hogy nincs ilyen kimenetel.

De ennek az egyenletnek van egy harmadik változója is, miszerint a Fidesz hány szavazatot/százalékot kap. Mert ha változatlanul sokat, akkor minden számolgatás értelmét veszti*, hiszen az OV-n sokkal jobban nekik lejt a terep és kiderülne, hogy a szavazótábor megingathatatlan, minden új Héraklész felbukkanása csak ugyanannak a tortának az újraosztását eredményezi, a bizonytalan, kiábrándult szavazók sem mozgósíthatóak.

 

(*vagy pont akkor kell patikamérlegen számolgatni és két ellenzéki listát összerakni MP és Klárikám vezetésével). 

Előzmény: ye liang quan (1292173)
advocatusdiaboli Creative Commons License 10 perce 0 0 1292176

Az túlzás, bár például Nürnbergben Papent fel is mentették. A perben nem mindenáron mindenkit kivégezni akartak - hanem a valóban bűnösnek nevezhető (értsd: nem csak, hogy gazemberségnek minősülő, de ott és akkor az adott szituációban szükségtelennek is mondható tetteket elkövető ill. elrendelő) érintetteket akarták megbüntetni. Nem végezték ki Dönitzet sem, pedig például a korlátlan tengeralattjáró-hadviselésre ő adta ki a parancsot - igen ám, de ugyebár a Laconia-incidens után.

 

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy a perben jórészt "háborús bűnökért" ítélték el a vádlottakat, miközben ez a jogi kategória a per előtt nem is létezett. Nem véletlenül csámcsogunk itt is rajta, meg magyaráz rev is lelkesen - a lényeg nagyon nem ez, hanem az, hogy valami ilyet egyszerűen muszáj volt az adott szituációban meglépni, ha "jogszerű és legitim", ha nem.

 

A szigorúan szögletes jogász-bürokrata gondolkodás a való élet fölé helyezi a szabályokat - a normalitás viszont azt kívánja, hogy az igazodjon a való élet igényeihez-szükségleteihez, és ha ütközés van a kettő között, nehogy már a normalitás húzza a rövidebbet...

Előzmény: navarrr (1292151)
ye liang quan Creative Commons License 10 perce 0 0 1292175

Az elején még nem látszott, mennyire fut fel a dolog.

Én se gondoltam volna még két hete se magamról, hogy leszavazok majd MP-re. :)

 

Nem tudom, Karácsony pl. teljesen kiszállt annak idején, teret adva MZP-nek.

Előzmény: rich.mond (1292172)
rich.mond Creative Commons License 10 perce 0 0 1292174

"Érdekes, hogy annak idején én félre tudtam tenni MZP (és politikai programja) iránti ellenszenvemet, most meg ti nem tudjátok a MP iránti ellenszenveteket. "

 

Én nem beszéltem semmilyen MP iránti ellenszenvről. Ami esetleg nem szimpatikus benne, az főként a Fidesznek okoz fejfájást. Szerintem abszolút racionálisan leírtam, hogy miért nem gondolom azt, hogy mindenkinek rá kéne szavaznia. Ha a választók úgy döntenek az EP választáson, hogy ebben a formában nincs szükség az MMN-re és az általa képviselt irányra, akkor azon nyilván érdemes elgondolkozni, de ha nem bánod, ezt a játszmát még szeretném/szeretnénk végigvinni.

Előzmény: ye liang quan (1292171)
ye liang quan Creative Commons License 10 perce 0 0 1292173

Szerintem rosszul látod, egy nagyobb arányú MP-siker hozhat még több szavazót 2 év múlvára.

MOST kellene elkezdeni taktikázni 2 év múlvára, 1-1,5 év múlva már késő.

 

De értem, mit mondasz, a te álláspontod szerint szavazók max 1-2%-ot tudnának hozni, így tiszta. Szerintem az is számítana, ha mondjuk épp határeset eredmény születne, ill. beszédes nekem, hogy _most_ inkább nem a változás a legfontosabb számotokra.

 

De akkor szerintem én most ezt befejeztem, ha nem gond. :)

Előzmény: rich.mond (1292170)
rich.mond Creative Commons License 15 perce 0 0 1292172

Bocs, egyedüliként már a kezdettől fogva üdvözölte a feltűnését és még jóval a TISZA feltűnése előtt együttműködést ajánlott MP-nek, EP-lista vezető hellyel együtt. Pontosan mi egyebet kellett volna még tennie?

Előzmény: ye liang quan (1292171)
ye liang quan Creative Commons License 15 perce 0 0 1292171

Annak idején sokan leszavaztak MZP-re is, akiknek nem volt amúgy szimpatikus, csak azért, mert esélyt láttak arra, hogy sikeresen álljon helyt Orbán ellen.

Azon túl, hogy állandóan azt emlegetjük, hogy hogy kiállt mögüle ez meg az, stb., azt is meg kéne említeni, hogy azok közt, akik rá szavaztak, sokan nem személyesen rá, hanem a változás lehetőségére szavaztak. Amúgy ezzel a "jelszóval" is hívta a választóit.

Most, ha valóban a változás lenne a fontos számára (vagy lenne cseppnyi esze), ő állna háttérbe (ahogy annak idején másoktól várta), és támogatná MP-t, mindegy, milyen ember, mindegy ki, hiszen az az előnye mindenképpen megvan, hogy nem Orbán, négy év múlva - vagy akár hamarabb - sokkal könnyebb lenne leváltani.

Érdekes, hogy annak idején én félre tudtam tenni MZP (és politikai programja) iránti ellenszenvemet, most meg ti nem tudjátok a MP iránti ellenszenveteket. Ebből én azt látom, hogy ti is érzelmi szavazók vagytok, hiába kértétek 2022-ben számon sok emberen azt, hogy nem szavaz elég racionálisan. Nyugi, nekem is ellenszenven MP (is).

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1292094)
rich.mond Creative Commons License 15 perce 0 0 1292170

Azt írtam hogy 21-23, vagy 36-38, nem azt, hogy mindegy hogy 21 vagy 38. A lényeg azon van, hogy a TISZA esetében 2% nem oszt, nem szoroz, az MMN-nél meg igen.

Szeretném, hogy az ellenzéki térfélen az MMN megmaradna - meg az MKKP és tőlem a Momentum is megmaradhat 5-8% között.

Az MMN 5%-a azon múlik, hogy 1. El tudja-e hitetni a választókkal, hogy más, mint a többi ellenzéki párt 2. El tudja hitetni a választókkal, hogy nem elveszett szavazat a rájuk leadott voks. 

 

De annak nem látom értelmét, hogy csupaszítsuk le az ellenzéki térfelet Gyurcsányra és Nemgyurcsányra.

Előzmény: ye liang quan (1292155)
rich.mond Creative Commons License 20 perce 0 0 1292169

MP egymaga nem fog rajta felülkerekedni, az meg kényes kérdés lenne, hogy mi van akkor, ha pl MP-nek esetleg a DK-val kéne együtt kormányt alakítania a Fidesszel szemben. Akkor már inkább MZP.

De mondom, ez nem parlamenti választás, itt nem muszáj kicentizni a taktikázást.

Előzmény: ye liang quan (1292153)
rich.mond Creative Commons License 20 perce 0 0 1292168

Pintér az elmúlt húsz évben mindig gyógyíthatatlan beteg volt, órái vannak hátra (mármint az elmúlt 7 ezer párszáz napban)

Előzmény: pizo (1292165)
Burgi90 Creative Commons License 30 perce 0 0 1292167

Mi baja van Orbánnak? El van hízva, ennyi. Ez valóban egészségügyi probléma, erre tényleg vigyázhatna jobban, mert 60 éves már.

 

 

 

Előzmény: pizo (1292165)
arnys2 Creative Commons License 30 perce 0 0 1292166

A riporter arca ugyanolyan sárga.

Előzmény: pizo (1292165)
pizo Creative Commons License 30 perce 0 0 1292165
Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1292125)
Eugene H. Krabs Creative Commons License 45 perce 0 2 1292164

Sok ilyen lesz még, szimpla balos hiszti. Nyilván nehéz szembesülni azzal, hogy amit a jelenlegi ellenzék lustaságból, tehetségtelenségből, megalkuvásból, stb. nem bírt megcsinálni egy évtizede, azt egy rátermett ember összehozta 2 hónap alatt. 

Előzmény: Igor Castillo de Muerte (1292162)
Burgi90 Creative Commons License 45 perce 0 0 1292163

Nem vagyok csalódott fideszes abrosz, írtam hogy kritikus kormánypárti vagyok.

Vannak lépéseik amik nem tetszettek (aki hívő ezeket észre se veszi), de az étlapról most is őket tartom a legvállalhatóbbnak. 

S nem is a Fideszhez ragaszkodom annyira, hanem Orbánhoz. Én inkább Orbán párti vagyok, kevésbé fideszes.

Szerintem elképesztő, egy korszakos politikus, az ilyeneket meg nem egyszerű leszavazni, mert szeretni szokták őket az emberek.

Van egy politikus, akit lehet szeretni, ez erről szól abrosz. 

Nem véletlenül sokkal népszerűbb Orbán a pártjánál is. Ami szintén népszerű. 

 

 

Előzmény: Eugene H. Krabs (1292161)
Igor Castillo de Muerte Creative Commons License 45 perce 0 0 1292162

Tok jo. Ennek jarna a 25+, nem az MPnek, de vegulis, ha sikerul elzavarnia orbicseket, az mar jo eredmeny.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1292094)
Eugene H. Krabs Creative Commons License 1 órája 0 1 1292161

Zseniális, nagyon jól szórakozom rajta ahogy megfőz téged (is) MP. 

 

Hát hogyne imádnának, abszolút slágercikk a csalódott fideszes. Gondolom ott még nem kezdtél trollkodni. 

Előzmény: Burgi90 (1292126)
Eugene H. Krabs Creative Commons License 1 órája 0 1 1292160

No de ha a népakarat 90+ %-ban az, hogy az ukránok nem érnek* nekünk egy kanyi vasat sem, nem hogy regionális, netán világháborút?

 

A "népakaratot" jelenleg göbbelsztóni készíti lejárt szavatosságú muszkapenlokból, csilliárdos költségvetéssel. 

Előzmény: orgonatündér (1292122)
Burgi90 Creative Commons License 1 órája 0 0 1292159

TUdom hogy nektek csak Budapest az ország, nem kell kifejteni századjára. 

Előzmény: Order of Hermes (1292156)
Eugene H. Krabs Creative Commons License 1 órája 0 0 1292158

Nincs olyan lehetőség, pláne nem bizonyosság, hogy ha átengedjük a muszkának ukrajnát bábállamnak, tartós béke lesz.

 

Pontosan a fordítottja. Putykó ha nyer, vérszemet kap. 

 

Mondjuk szerencsére úgy ahogy szeretné, nem fog nyerni. 

Előzmény: soproniirsai (1292129)
Eugene H. Krabs Creative Commons License 1 órája 0 0 1292157

Orbicsek alapvető tévedése, hogy keleti diktátorokhoz meg nyugati szélsőségesekhez dörgölődzik, azt remélve, hogy majd ők is jó fejek lesznek vele. 

 

Jópár pofáraesés tarkítja a track recordot, a baltás gyilkos ügytől kezdve Meloni-n át a svéd csatlakozásos buliig, amikor a szultán tojta le látványosan a főnit, vagy amikor Putykóék tették közzé az Orbánra elég dehonesztáló felvételeket (izgés-mozgás, tollal baszakodás miközben Putykó derűsen ücsörög)

 

Az a fajta kölcsönös bizalmon és tiszteleten alapuló együttműködés, sőt barátság, ami általában a nyugati (mainstream) kultúra része, a keleti despoták előtt ismeretlen. A nyugati (általában komolyabb mentális problémákkal küzdő) szélsőséges vezetők talán ismerik, de szarnak rá. Az illiberális internacionálé ezért aztán soha nem lesz.

Előzmény: Burgi90 (1292143)
Order of Hermes Creative Commons License 1 órája 0 0 1292156

Megnyugtatlak, senkit se erdekel, mi van ozdon.

Előzmény: Burgi90 (1292134)
ye liang quan Creative Commons License 1,5 órája 0 0 1292155

Nem mindegy, hogy 21 vagy 34%-ot szerez.

 

Mi múlik jelenleg az MMN 5%-án?

Előzmény: rich.mond (1292146)
Tomsz85 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 1292154

Trump már tudja hogy melyik ország elnöke Orbán Viktor? 

Előzmény: Burgi90 (1292143)
ye liang quan Creative Commons License 1,5 órája 0 0 1292153

Rendben, ne rágjuk ezt sokáig.

Látsz bármi esélyt arra, hogy MZP felülkerekedjen Orbánon? Igaziból csak ez számít.

Előzmény: rich.mond (1292144)
orgonatündér Creative Commons License 2 órája 0 0 1292152

Speer 20 évet kapott.

 

Magyarázta, de kimagyaráznia nem sikerült.

(A gazdasági csodához kellett a Todt-szervezet is, ami intézménys rabszolgamunka. A mellékperekben a todt főnökei közül is kaptak kötelet)

 

Szerintem az segített Speer-en, hogy vallomása többletinfókat tartalmazott, tényfeltáró jellegű volt, és tényszerű felelősségét is elismerte talán.

De az apró részleteket (vallomást) nem ismerem.

Előzmény: navarrr (1292151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!