Keresés

Részletes keresés

Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License most 0 0 1174109

azt nem tudod, hogy kulturalt sportolasi lehetoseg nelkul hogy alakult volna.

Előzmény: Surci11 (1174106)
rich.mond Creative Commons License 2 perce 0 0 1174108

December van, még jó, hogy nincs "kiszáradva" a talaj. Viszont a visszatöltés eddigi üteme baromira hiányozni fog majd tavasszal. Ugyanis országos aszály soha nem attól van, hogy júniusban meleg van és keveset esik az eső. Az már a végkifejlett.

De ezt már egy éve elmondtam, akkor sem értetted.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174103)
MrJones512 Creative Commons License 2 perce 0 0 1174107

"nyilvan a legfanatikusabbak a 100 eves malo vakolatu oltozoben es a bokatoro libalegelon is eljatszananak. de a gyerekek 90% nem ilyen, hobbifocista es mostanra mar rengeteg az alternativa."

Az baj, mert a gyereknek nem két "plusz órára" van szüksége, hanem hogy játsszon. Önmagától.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174101)
Surci11 Creative Commons License 2 perce 0 0 1174106

Dedós "érvrendszer"

Ott van a stat, csökkenő népesség mellett nő a dagadtak száma. Ennyi a történet.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174101)
Celtis Creative Commons License 2 perce 0 0 1174105

Nagyon boldog lennék ha a kormány a tömegsportot és az egészséges életmódot támogatná mind a gyerekeke mind a felnőttek körében. De a TAO  eleve a látvány csapatsportok támogatására lett kitalálva, ráadásul eléggé irányítottnak tűnik a támogatott egyesületek kiválasztása is.

Ezektől a százmilliárdoktól ugyan hány felnőtt emelte meg a hájas seggét? Hogy jön ki az a 60-70% hatékonyság? Olyan dolgok épültek, amikre a tömegsporthoz semmi szükség, és nem kormányzati feladat lenne a támogatásuk.

Esetleg próbáld meg nem focista szemüvegen át nézni a világot.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174074)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 5 perce 0 0 1174104

biztos szarakodok ilyennel, raadasul az egesz polo, alaoltozet csupa izzadtsag. van hogy egy nap 3 szett megy a levesbe... es csak eco programot hasznalok :)

Előzmény: omg2 (1174102)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 5 perce 0 0 1174103

https://met.hu/idojaras/agrometeorologia/talaj/

itt nezd meg, nekem jonak tunik, 0-20, 0-50 kozott, melyebben meg kicsit szaraz.

Előzmény: rich.mond (1174099)
omg2 Creative Commons License 5 perce 0 0 1174102

vegyél vanisch szappant , nem folyadékot , nedves vizbe szappan élét picit belehuzod , majd eldörzsölöd az izzadságfoltok környékén és igy dobod bele a ruhát 40celsius gyorsprogramba

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174087)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 5 perce 0 0 1174101

tudom. en se beszeltem masrol. a kezilabda meg brutalisabb, mint a foci, mert azt legalabb kurvakevesen jatsszak.

Pont annyit tett a TAO az egészséges életmódhoz, mint a családtámogatások a TFR-hez.

Iszonyatos pénzek megkérdőjelezhető eredményért cserébe, megkérdőjelezhetetlenül káros mellékhatásokkal kísérve.

szerintem nem. rengeteg gyerek normalis, kulturalt korulmenyek kozott sportolhat. nyilvan a legfanatikusabbak a 100 eves malo vakolatu oltozoben es a bokatoro libalegelon is eljatszananak. de a gyerekek 90% nem ilyen, hobbifocista es mostanra mar rengeteg az alternativa. azt mondana megy a faszom edzesre, a multkor is tokig saros lettem, anyam baszogat is miatta, kiment a bokam is, inkabb tolok egy kis fornitet itthon kozben eszek egy kis csipszet.

Előzmény: rich.mond (1174095)
Saughassy Creative Commons License 5 perce 0 0 1174100

Egyebkent az ehhez (gridbe szervezes) szukseges vezerles es API mar reg elerheto a normalisabb inverterekben hosszu evek ota. Csak dolgozni kellett volna a kiepitesen az ELMUnek, nem pedig a seggen ulni. Bar gondolom olyan szakemberbol sincs naluk sok, aki erti az elmult 15-20 ev szakmai ujdonsagait.

Előzmény: Celtis (1174077)
rich.mond Creative Commons License 5 perce 0 0 1174099

Az aszályról jut eszembe. A Velence tó ugye nem is az aszálytól legjobban sújtott területek egyike.

Nos, ugye a valaha mért legkisebb vízállás 53 centi volt és a csapadékos szeptembert követte egy száraz október, majd egy átlagosan csapadékos november, nulla párolgással. A vízállás most 62 centin van, KILENC centit töltődött a porzó meder három hónap alatt.

Magyarán ez még mindig lóf****sz tormával, alig-alig töltődött vissza a talajnedvesség.

Előzmény: xfjl (1174066)
dokeee Creative Commons License 10 perce 0 0 1174098

Kicsit túl van spilázva ez a poratka kérdés szerintem. Én még sose találkoztam egy darabbal se. :))

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174097)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 10 perce 0 0 1174097

hat, de lehet hogy a mosogepen beallitott 40 fok az 38, amin csak rohog. nem ertek hozza :)

• Az ágyneműt (paplant és párnát is, nem csak a huzatot) javasoltak legalább 1-2 havonta, 60 Celsius-fokon mosni. A poratka egyik legkedveltebb élőhelye.
Előzmény: orgonatündér (1174094)
Surci11 Creative Commons License 15 perce 0 0 1174096

Mellébeszélés, fanatikus hited tárgyának mentegetése. A foci nem közügy. A focit finanszírozzátok ti. Itt mesélted hogy 10 ezer vagy mennyi a focibérlet, ha piaci lapon menne akkor lenne 70 ezer, de szerencsére az állam kifizeti a többit. Pl. én. Én mi a lófasznak is adózok, hogyha fél évre kapok időpontot ultrahangra? Hogy a focisták gyepfűtését fizessem? 

Kölykök menjenek focizni a libalegelőre, meg bicózzanak, nem attól lesz egészséges hogy fűtött szaunás stadionban focizhatnak. 

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174091)
rich.mond Creative Commons License 15 perce 0 0 1174095

A TAO-ból lett Disneyland Felcsúton, ebből lett Siófokra hozva a komplett világbajnok női kézilabda-válogatott sor, abból lett kitömve az ETO, Veszprém, Pick-Szeged, Fradi, de a BVSC-től utolsó suttyó faluig mentek a lehúzások, hol százezres, hol tízmilliós nagyságrendben.

Pont annyit tett a TAO az egészséges életmódhoz, mint a családtámogatások a TFR-hez.

Iszonyatos pénzek megkérdőjelezhető eredményért cserébe, megkérdőjelezhetetlenül káros mellékhatásokkal kísérve.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174084)
orgonatündér Creative Commons License 15 perce 0 0 1174094

Berögződéseket nehéz kipusztítani azzal, hogy jössza fizikával-kémiával-biológiával.

egyébként sem tudjuk az atka pusztulási határát. Azt tudjuk, hogy a nagyobb hőm jobb, gyorsabban hidrolizálnak-bomlanak a fehérjék. A 37-38 fokot még bírják, musázj nekik. A 42-t már nem annyira, azt már csak az élőlények "szerkezeti anyagai".

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174087)
Surci11 Creative Commons License 15 perce 0 0 1174093

Miért másnak kell kifizetni a piaci árat, miért máson verik le a különbözetet, miközben egyedül nálunk fogy több benya mint a környéken akárhol? Talán mert csak nálunk van benzinsatyesz? Persze lehet hogy mindez csupán meghökkentő véletlen, de szerintem nem vagy te ilyen süsü, tudod az okát, csak valami hülyeséggel mentegetni akarod a Basit. De nem kell, pláne nem így mert csak hülyét csinálsz magadból. Maga a gazdasági fősámán nyilatkozta hogy káros és hiányt okoz a sapi, ki kellene vezetni már tegnapra.

Melyik nem szimpatikus neked. Az orgazda ország, vagy az, hogy a NER csinálja?

Egyik se, utálom a bűnözőket. Biztos van akinek az ilyesmi szimpatikus, jellemzően azok szokták mentegetni őket. Bűnözésből, más lehúzásából élősködés, vagy segílyen élősködés, tartson el az EU, stb... Olyan opció miért nincs hogy versenyképesség erősítésére használjuk a felzárkóztatási támogatásokat, közben oktatásba, hatékony államszervezetbe invesztálunk és egyre magasabb hozzáadott értéket állítunk elő? 

Előzmény: rev251 (morális hulla) (1174083)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 15 perce 0 0 1174092

nalatok milyen epulet, volt e szigetelve, nyilaszarocserelve, van e PV a tetejen? es ne kamuzz, gugli mapen ellenorizni fogom :)

Előzmény: zizizuzu (1174089)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 15 perce 0 0 1174091

Nevetséges a tolvaj- és elkúrásmentegetésed.

nehez azzal vitatkozni, hogy a gyerek egeszsegenek jot tesz a rendszeres sport. a csapatsportok kulonosen hasznosak. es a foci minden hazugsaggal szemben nagyon kemeny fizikai sport, nem veletlen hogy a varosi gyerekfutoversenyen a futoatletak utan a focistak futnak be nalunk rendszeresen...

nehez azzal vitatkozni, hogy a kolkok egeszsegere koltott penzek hasznosak.

Előzmény: Surci11 (1174088)
z_a_p Creative Commons License 15 perce 0 0 1174090

S mi a kapcsolat?

Nem latod?

Midenuk elfogyott oroszoknak, de mar honapok ota, 1 VH puskak meg kardok maradtak, ja meg rozsdakupacok.

Ehhez kepest egyre fokozodo tamadasok, raketaesok, tuzerseg, stb vannak naprol-napra. Par perces hir: https://www.portfolio.hu/global/20221205/egesz-ukrajnaban-zugnak-a-szirenak-ujra-tamadnak-az-orosz-raketak-583318

Mivel raketaznak, szuronnyal?

Előzmény: xfjl (1174060)
zizizuzu Creative Commons License 20 perce 0 0 1174089

Mert nem az iskolán múlik, hanem a fenntartóján. KLIK,Klébersberg,Tanker mikor minek hívják.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174018)
Surci11 Creative Commons License 20 perce 0 0 1174088

Nevetséges a tolvaj- és elkúrásmentegetésed.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174084)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 20 perce 0 0 1174087

azt asszem kibirja a poratka. en most 40-en mosok mindent, sporolok. 30 fokot kiprobaltam nem valt be, a futos, focis, kondis cuccaim budosek maradtak.

Előzmény: rev251 (morális hulla) (1174086)
rev251 (morális hulla) Creative Commons License 20 perce 0 0 1174086

OFF

Érdemes, de nálunk 40-en megy, "nehogy tönkremenjen az ágynemű" (Ha nem látja senki, és nincs benne más (csak pl. az én ruháim), akkor 50-en, kevesebb mosóporral nyilván.)

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174081)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 20 perce 0 0 1174085

nem tudom, covid alatt 60 fokon mostam mindent. az osszes regi kipsta focis polombol kilog a hasam amikor huzodzkodom, az ujakbol nem  (ugyanaz a meret xxl) :)

Előzmény: havasesoesett (1174082)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 20 perce -1 0 1174084

nezz be egy alt/kozep iskolaba, es nezz egy focizo gyerek/sporolo gyerek/semmit sem csinalo gyerek atlag bmi felmerest. akkor majd latni fogod...

nem volt 3000MRD a tao, ne moss ossze mindent.

Előzmény: Surci11 (1174079)
rev251 (morális hulla) Creative Commons License 20 perce 0 0 1174083

Benzinfogyasztás. Kevesebb erre jutó pénzből többet autóznak az emberek?

(A cégek eleve piaci árú benzint vesznek. Az üzemanyagfogyasztás szűk fele cégesre megy, mert a céges kocsik mennek sokat)

-----

Melyik nem szimpatikus neked. Az orgazda ország, vagy az, hogy a NER csinálja?

Az ilyen játékok nem angolkisasszonyok mérkőzése, de még csak nem is az Antall-féle "professzorok köztársasága" jellegű életidegen alakoké. Hanem valami olyasmié, amivé az MSZMP meg mögötte a titkossszolgálatnak kellett volna válnia az 1990-es rendszerváltáskor. (nem azzá váltak, méásképp döntöttek.)

Meg nyilván kell mellé mögé ipari "lobbi" is.

Én nem félek az EE-től, de hogy nem csinálja meg, az biztos.

Ki lenne még?

Valóban van pár versenytárs-ország, de ez hosszabb hsz.lánc lenne.

Szerintem régen filóztam ezen is, csak nehéz visszakeresni.

Előzmény: Surci11 (1174076)
havasesoesett Creative Commons License 20 perce 0 0 1174082

Nem a ruha megy össze... Nem vetted még észre, hogy a birka nem megy össze az esőben?

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (1174081)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 30 perce 0 0 1174081

agynemut, torolkozot pl. erdemes 60 fokon mosni. a noi bugyik meg osszemennek annyin :)

Előzmény: rev251 (morális hulla) (1174078)
rev251 (morális hulla) Creative Commons License 30 perce 0 0 1174080

Szerintem sajnos nem ilyen egyszerű.

Előzmény: Celtis (1174077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!