Keresés

Részletes keresés

advocatusdiaboli Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321418

Az orosz néplélek terelhető, alakítható, formálható, pont úgy, mint minden más. Az elmúlt 25 év alatt sokkal nyitottabbak lettek a ruszkik is - de lehettek volna egy felvilágosultabb, demokratikusabb és főleg sokkal kevésbé korruptabb-despotikusabb elit alatt sokkalta ilyenebbek is.

Nem vagyok vevő azokra az indokokra, hogy azért nem lehet valahol normális rendszert csinálni, mert a nép úgymond nem vevő rá... A nép jellemzően arra vevő, amire rá tudják venni, valójában a legjobban a nyíltan despotikus rendszerektől szenved, csak éppen ezek ellen tud a legkevésbé fellépni.

Előzmény: berci222+2 (321411)
berci222+2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321417

Törökorszag helyett majd lesz Ukrajna (ha 2020-ig teljesiti a belepesi alapelvarasokat).

Addig az EU is keszülhet ra ... lehet 1mast kölcsönösen szaglaszni ... (addig viszont a zukran níp ne varja el, hogy eletszinvonala felivel).

Előzmény: Törölt nick (321375)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321416

Szerintem meg el fog jönni az a pont, amikor az Európai Bizottság zárt ülésén terítik OVI elé a korrupciós bizonyítékaikat, és közlik vele, hogy nem működnek tovább együtt személyével, kormányával. Nem és kész, semmilyen formában, ennyi volt.

szerintem is

es ha mindez meg iden (ami ketsegtelenul nem 100%), akkor kezdhetem a hutoben a helyet csinalni... :-)

meg arra vagyok kivancsi, hogy a birka magyar nepnek leesik-e meg iden ugyanez, ti. hogy tok mindegy, mit hazudik mond pl. netado ugyben, semmi jelentosege

vagy ott a parlamentben a 133 gombnyomogato droid, nekik aztan tenyleg semmibol nem allna leulni es megbeszelni, hogy megis csak jobb lenne mondjuk egy Bod Peter Akosnak vagy horribile dictu egy Mellarnak nyomogatni a gombokat, mert ugy akkor talan meg a kovetkezo negy evben is kepviselok lesznek

Előzmény: advocatusdiaboli (321407)

M.Zoli Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321415

Szlovakiaban pl. evidens, hogy az Euro bevezetesben a legtobb hasznot az ut odaig hozta.

Előzmény: advocatusdiaboli (321382)
Salvor2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321414

Azert varjuk ki a veget. Ez a szerzodes olyan, mint kecskere kaposztat bizni. Ha az ukranok eddig nem fizettek, miert fizetnenek most? Nem is ertem az oroszokat, hogy hogy mentek ebbe bele. Szoba sem alltam volna az ukranokkal, mielott le nem perkaljak az 5 milliard dollart, amivel a leszallitott gazert tartoznak. Utana pedig csak elore fizetes eseten adtam volna nekik gazt. Ez az oroszok legnagyobb hibaja: annyiszor verte mar oket az emelkedett erkolcsisegu nyugat, es meg mindig hisznek neki.

Előzmény: berci222+2 (321401)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321413

Mátyás király és az okos lá.. advo

:)

Előzmény: advocatusdiaboli (321412)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321412

De ezzel nincsen semmi baj! Ha utána olvasnál, akkor látnád, hogy igazándiból a lelkük mélyén a törökök is tisztában vannak azzal, hogy különösen az ázsiai területeik minden szempontból borzasztóan messze vannak még attól, hogy EU tagok lehessenek. A fontos az, hogy a konvergencia-folyamat ne akadjon el, fejlődjenek, legyen kitűzött cél az esetleges csatlakozás - egyébként meg egy társult tag nagyon sok esetben a tagoknak járó kedvezmények-lehetőségek messze elsöprő többségével szabadon élhet. Ma még van például alacsony összegű vám a török árukra - a következő fokozat az lesz, hogy ezt is eltörlik.

Ha az emberek nem emóciók meg sértett büszkeségek mentén gondolkodnának, akkor megértenék, hogy nem az a fontos, hogy minek hívnak valamit - hanem az, hogy ténylegesen miként funkcionál. Svájc vagy Norvégia sem EU tagok például - ehhez képest még sincs semmi valós korlátozás, Norvégia például még a Schengeni övezetnek is része, ahogy a szintén nem EU tag Izland is - miközben az EU tag Anglia-Írország meg nem...

Nem az a lényeg, hogy mit minek hívunk, hanem az, hogyan funkcionál a gyakorlatban.

Előzmény: Törölt nick (321405)
berci222+2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321411

Egyébként meg Jelcin alatt meg is indult egy jelentős közeledés a NATO és az oroszok között, aztán Putyin alatt lassan újra befagyott a légkör.

Ennek az volt az oka, hogy a "zorosz neplelek" sokkal inkabb kivanta a bezarkozast, elhatarolodast, regi ruszki/komenyista sallangok ismetelgeteset ... mint egy politikai/ideologiai közeledest. Putyin ezen a teren tamogatast kapott a níptül is, meg a zoligarchaitol is. Lévén KGB tiszt, a hatalmi fobia beleivodott (meg akkor is, ha ez manapsag a XIX. szazad mentalitasanak szamit es jelenleg mar anakronisztikus ... mint a területi fobia, veszelyeztetettsegi fobia, USA lesátánozása, ellensegkep felepitese, ideologiai töresvonal letrehozatala, ...).

Előzmény: advocatusdiaboli (321372)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321410

"...demokratikus országban nincs olyan, hogy a vezér/elnök fejéből kipattan a netadó ötlete, és minden hatásvizsgálat, ellenvetés, átgondolás nélkül, úgy, ahogy van, már megy is törvénytervezetbe - és persze rögtön a parlamenti szavazógép meg is szavazza (ahogy most majd a kiiktatását is meg fogja).

És persze az sem megy, hogy akkor a vezér visszatáncol, és visszavonja."

Te hol élsz? 

A kormányfő maga mondta, hogy ez nem egy liberális demokratikus, hanem egy illiberális állam, azaz fél-diktatúra.

Az pedig pontosan így működik. Csak illusztrálta, hogy jobban megértsük milyen az.

Előzmény: advocatusdiaboli (321403)
Macroglossa Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321409

biztos vagy benne, hogy a hatalom nem érné meg neki az EU-ból való távozást?

Előzmény: advocatusdiaboli (321407)
kupony Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321408

--hogy a magyar kormany tiszta vizet öntsön a söralátétre!

...éjjena nemzety szotyializmus!!!!

Újabb 20 milliárd focistadionokra

Felújítják a Videoton, a Honvéd, a Haladás és a Diósgyőr arénáját is.

Előzmény: berci222+2 (321404)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321407

Szerintem meg el fog jönni az a pont, amikor az Európai Bizottság zárt ülésén terítik OVI elé a korrupciós bizonyítékaikat, és közlik vele, hogy nem működnek tovább együtt személyével, kormányával. Nem és kész, semmilyen formában, ennyi volt.

A többit döntse el, ha az ország inkább kilép az EU-ból, de OVI-t választja, akkor abba nem szólnak bele - de vagy ő megy, vagy az ország.

Nem az ország fog menni.

Előzmény: kemenesalja2013 (321398)
kupony Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321406

...ja, vissza vona,ésa nyuggerek fizetik...kísért vonógábor és zenekara...

...kurvabanda de jól jáccik...

Előzmény: Salvor2 (321399)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321405

Francia és német politikusok a válság ELŐTT nyiltan kimondták, hogy a büdös életben nem lesz Törökország EU tag, csak valami társult izé, mert felborítaná a statusquot. A törökök ezen bepöccentek, és volt egy látványos elhidegülés is.

Az, hogy a válság után erre nem emlékszel, az egy dolog, de nem kéne a történelmi tényeket a világszemléleted markába zárva agyagként formáznod.

Előzmény: advocatusdiaboli (321382)
berci222+2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321404

Washington sem nyílt kártyákkal játszik

Annak az az oka, hogy nem akarjak, hogy a magyar kormany tiszta vizet öntsön a nyilt kartyakra!

Előzmény: Törölt nick (321369)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321403

Micsoda vátesz vagy...

A nagyon nagy probléma pont az, ahogy az egész zajlott-zajlik. Normális, valóban demokratikus országban nincs olyan, hogy a vezér/elnök fejéből kipattan a netadó ötlete, és minden hatásvizsgálat, ellenvetés, átgondolás nélkül, úgy, ahogy van, már megy is törvénytervezetbe - és persze rögtön a parlamenti szavazógép meg is szavazza (ahogy most majd a kiiktatását is meg fogja).

És persze az sem megy, hogy akkor a vezér visszatáncol, és visszavonja. Egy normális demokratikus országban ez egyszerűen nem lehet egyszemélyi döntés. Valójában ma Magyarországon OVI-nak nincs is joga ilyen döntéseket hozni, nincs erre jogköre. Egy ilyen döntésnek elvileg megvan a koreográfiája, megvannak az azt ellenőrző folyamatok-szervezetek, majd az azt legitimáló országgyűlés. A mostani folyamat, a netadó sztorija gyönyörűen megvilágította, hogy mi már nem vagyunk működő demokratikus ország, mert ezek az intézmények az autokrata vezér egyszemélyi irányítása alá kerültek, és ugyan a jogi kötöttségek miatt végig kell rajtuk vinni papíron a döntési folyamatokat - de a valóságban ezek úgyis nyüszítve lábhoz rohannak, és pontosan azt teszik, amit a gazda mond nekik.

Még egy valami látszik tisztán: az, ami miatt ez a rezsim most már nem túl sokára meg fog bukni. Egyszerűen elégtelen a visszacsatolásnak ez a mértéke, olyan ez, mint amikor nem a kazán nyomását figyeli a megfelelően beállított szabályozókör, hanem amikor a kazán már ki-kilő egy szegecset a túlnyomás miatt, amikor már lefúj az eresztékeknél - akkor teker valaki vissza valamennyit, de akkor is csak érzésre... Ez valameddig elzötyög, de minden lefújásnál, minden kilőtt szegecsnél egyre rozzantabb lesz a kazán, ezért egyfelől egyre kisebb és kisebb nyomást lehet már benne csak tartani (a végén már az a nyomás is életveszélyes és tarthatatlan lesz, ami a kazán ép állapotában még bőven üzemi nyomás lehetett volna), másrészt csak idő kérdése, hogy egyszer nem sikerül időben reagálni, és szétdurran a kóceráj...

Ide vezet, hogy OVI nem hallgat senkire, nem tűr meg semmiféle kritikát - miközben a hatalmi intrikáláson és önmaga menedzselésén kívül valójában nem ért semmihez, még kicsit sem (igaz, ezekben viszont tényleg zseniális).

Előzmény: Salvor2 (321397)
berci222+2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321402

Érdekes, hogy Kádár alatt is az voltam és most is .... valahogy nem találok magamnak egy rendes államrendszert 

Aki keres az talal. Vastyuk is talal szöget.

Előzmény: Törölt nick (321367)
berci222+2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321401

Ez tegnap nemet fö csatornakon egy eleg fontos hir volt.

Borulato Völvanknak peche lett.

Nem csak a magyar seggek nem fagynak be telen, hanem az ukranoke sem...

http://index.hu/kulfold/2014/10/30/lett_eredmenye_az_orosz-ukran_gazartargyalasoknak/

Előzmény: Törölt nick (321366)
Salvor2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321400

Mintha nem itt eltel volna az elmult evekben. Fel ev? Husz ev.

Előzmény: advocatusdiaboli (321395)
Salvor2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321399

"Tippem az internetadorol: Orban hazajon a szabadsagarol, konzultal a Part ifjusagi tagozataval (mint a diaktuntetesek idejen), akik a propaganda szertint meggyozik, hogy nem kell internetado. A tervezett osszeget vagy egy extra telekomadobol, vagy egy extra bankadobol fogjak beszedni (a bankrendszer a legjobb fejostehene a jelenlegi rezsimnek)."

Ezt is ket napja irtam, es tovabbra is tartom. Lesz konzultacio, valoszinuleg az ifjusagi tagozattal is, aztan beszedik ugy, hogy meg a nep is unnepelje oket.

Előzmény: Salvor2 (320721)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321398

A kormány és a NAV neki fog menni amerikai cégeknek és megvádolják őket.

Ezzel próbál majd Orbán a csávából kikecmeregni -- és ez reális alternatíva a menekülésre...

Legjobb védekezés a támadás....

Előzmény: advocatusdiaboli (321395)
Salvor2 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321397

> Valoszinunek tartom, hogy rovidesen vissza fogja vonni Orban az internetadot.

Ezt ket napja irtam. Es lon.

Előzmény: Salvor2 (320768)
kupony Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321396

...ja, a vezérnekmeg ellopták a telefoniáját...

Előzmény: Törölt nick (321391)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321395

Az hagyján, de jövőre az EU-ból is kevesebb lóvét kapunk. Most látszik csak tisztán,hogy az egész EU elleni szabadságharcosdit OVI valójában az EU-val finanszíroztatta.

Viszont a keringő hírek szerint az EU mostanra besokallt, és most tényleg nekünk fognak jönni. Azt sem tartom kizártnak, hogy ennek most már kifejezetten kormány(fő)váltás lesz a célja. Sajnos én is csak azt látom, hogy OVI-val nem lehet együttműködni, egyszerűen hazug és tisztességtelen, ha sarokba szorítják ugyan mindent megígér, de ahogy megnyugodtak a kedélyek, kezdi elölről. Nem megy, ahogy nem ment Berlusconival sem a dolog.

A következő fél évünk érdekes lesz - akkor nagyjából el is fognak dőlni a dolgok..

Előzmény: Törölt nick (321391)
M.K. Williams Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321394

Egyik félnek sem érdeke tisztázni a helyzetet.

Előzmény: Törölt nick (321369)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321393

""Több alkalommal beszéltem Orbánnal, és számomra világossá vált, hogy ő nem az a vezető, akinek tanácsot lehet adni, akivel lehet értelmesen beszélni. Amikor három-négy ember társaságában ki mertem jelenteni, hogy ne haragudj, de ebben nincs igazad, akkor megállt a kés levegőben, Varga Miska rángatta a kezemet, hogy ne mondjak ilyet, és egyből látszott, hogy Orbán a kritikát abszolút nem tudja elviselni. Mostanra normális közgazdasági szakértő egy se maradt a kormányfő mellett." - nyilatkozta Mellár Tamás közgazdász a Népszabadságnak."

nemecsek mellar áruló

kupony Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321392

...készülnek az utilapuk...nemzety kozul táció...

...nyerabóta...

...minden pénzét otthagyta....???????????,

Testőrök várták Kelenföldön 
Orbán Viktort

A miniszterelnök vonattal, másodosztályon tért haza Svájcból.

Előzmény: Törölt nick (321386)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321391

Azért elég jól látszik, hogy tavaly elfogyott a manyup lóvé

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321390

Hát dehogynem, éppen nézegettem az adótörvényeket és már tudom, hogy 2016-ban 400e körül lesz az elvárt adóm ... 150 körüli helyett .... nagyon jó ez így, ütemezni tudom a tönkremenetelemet :))

Előzmény: Törölt nick (321389)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 321389

figyelj már Laci, az adócsökkentés folyamatos 2010 májusa óta, nem vetted még észre?

Előzmény: Törölt nick (321385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!